Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

janocka77
23. feb 2010

aj moja zacala kakat castejsie a redsie po Nutrilone 3 a strasne to smrdi 😝 zacala som jej davat minuly tyzden iba jednu jednu davku dene, ostatne ma MM a tuhu stravu..mame uz 10m a MM sa zacina minat. Mam ale starost so zmenou stolice. Prosim o nazor!! Dakujem!

kkiki
23. feb 2010

ja som uz pisala ze nutrilon ha nam narobil strasnu neplechu, hnacky a hlien s primesou krvi ... a hrozny smrad ... ako metan ... teraz sme na bebe ha a neda sa to porovnat ... sice kaka raz za den, ale je velmi spokojny a hlavne hovienko je v poriadku ...

bibione
24. feb 2010

millada: az by to trvalo tyzden,tak rozhodne to neni ok,ked predtym tak vela nekakala...3 stolice a viac denne sa u babatiek povazuje ako hnacka 😅 ...ale moze to byt prechodne a samo sa to upravi 😉

ale mam celkom iny problem,som zvedava ci to niekto tiez mal: maly za 3tt pribral len 510g,pricom nechapem ak je to mozne ze len tolko...pije 150ml 6x za 24hodin t.j, 900ml,kaka na streidacku,tri dni kaka,potom den nic a na dalsi nalozi dvojmo..takze tam to je ok...dr mi povedala,ze mu mam davat a 3hod co nehrozi,lebo nutrilon ho pekne zasiti a nepotrebuje a ani nechce jest podla mna ale podla seba...papa tak ako ma,aj viac....tak ako to,ze tak malo pribral a vyrastol len 2cm????? mesiac predtym pribral 1300g a vyrastol o 5cm...kde je problem????

moravanka
24. feb 2010

bibione, nekde jsem cetla, ze deti pribiraji narazove, treba 2 tydny nic a dalsi 2 tydny pul kila.

millada
24. feb 2010

bibione, podla mna nepribral malo. Mne dr. povedala, ze minimum je, aby babätko pribralo 100 - 120 g tyzdenne, čo tvoj bohate splnil 🙂 A nárast do dlzky sa mi zda tiez v norme. Dr. ti čo povedal? 😕

mirulienka
24. feb 2010

ahojte dievcata,
cau bibi, dlho sme nepisali... nemala som tolko casu... my uz sme tiez na UM, ale rozmyslala som o zmene a tak som vas tu vymakla...
teraz sme na nutrilone. zacinali sme nutrilonom HA a musim povedat, ze tiez nam nerobil dobre. totalne tmavo zelena stolica, smrad jak v carihrade a malu uplne zvyjalo.
ja nemozem celkom robit zavery, ci nam tento nutrilon uz uplne vyhovuje, lebo nam nasli aj bakteriu v stolici.
vidim, ze ste celkom nedospeli k zaveru, ktore mlieko je to naj. ja som sa nevedela rozhodnut medzi sunarom a bebou a vy ste ma tu este aj doplietli babylove-om... tak teraz uz fakt neviem...

millada
24. feb 2010

mirulienka, rozobereli sme tu babylove, ale zistila som, ze babylove neobsahuje taurin, dôlezitu latku, tak som sa rozhodla ho nekupovat. Pisali sme o tom asi stranku dozadu 🙂

mirulienka
24. feb 2010

milad, aha jasne, citala som to... len ja furt nejako odbieham a zabudla som... tak potom mi to zatial vychadza na tu bebu. mam pocit, ze je na nu viacej dobrych ohlasov ako na sunar...
prave som dotelefonavala aj s kamoskou a hovorila, ze tiez im urobil nutrilon ha strasne zle a to ma jej mala intoleranciu mlieka. nakoniec tiez skoncili pri bebe ha.

nattali
24. feb 2010

I naše malá začínala na Nutrilonu HA, ale měla velké problémy se stolicí (hlen,průjmy). Přešla jsem na Bebu HA a nemůžu si jí vynachválit, dokonce se nám mnohem zlepšil exém a malá se cítí celkově lépe. Snad to nezakřiknu papáme jí teprve týden..

nela.k
24. feb 2010

Ahojte holky, prosím vás, mohli by ste mi poradiť - tretí deň musím moju 3 týždňovú dcérku prikrmovať UM Nutrilon, mám málo mlieka a malá plakala od hladu. Robím to tak, že najskôr jej dám piť z prsníka a keď začne plakať a pýtať ešte, dám jej Nutrilon. Dnes mi známa povedala, že nie je dobré pre trávenie malej kombinovať pri jednom kŕmení materské mlieko s umelým. Neviete, či je to pravda? ĎAKUJEM 🙂

miau
24. feb 2010

neviem ale ja radsej davam zvlast moje a zvlast umele...pre istotu 😉

nela.k
24. feb 2010

prosím ťa a myslíš, že mám prechádzať z nut. 1 na nut. HA ich zmiešavaním?

sakura77
24. feb 2010

ani nasa veru nestravi bielkovinu z klasickeho mliecka,musime tiez len bebu HA,nutrilon Ha ju strasne zapiekol
nela,podla mna skus hned HA,ono ale je horkejsie takze moze byt ze jej nebude chutit,ak ti to nebude chciet,tak postupne zmiesavaj,nech si zvykne na tu chut-neviem ci je to spravny postup ale baby to tak robia

nela.k
24. feb 2010

Ďakujem 🙂

millada
24. feb 2010

nela, to je hlúposť, ze nemôzeš pri jednom krmeni kombinovat UM a MM. Ja som to tiez tak robila, ze som najprv nakojila a ked bola ešte hladna, dala som jej UM. Takze v pohode 🙂
A na to HA prejdi asi zmiešavanim, lebo ako pisala sakura, HA je horkejšie. A prečo chces prejst na HA? Mate v rodine alergikov? 😕

tami_tami
24. feb 2010

nela je to uplne vporiadku ako to robis... takto to robia aj v porodnici... donesu, nakojis, odvazia a ak je malo tak dokrmia... 😉

sakura77
24. feb 2010

tak tak... 🙂

bibione
24. feb 2010

millada: padol mi net,tak pisem az teraz. dr..no vravela,ze je to tak -tak. ...ze keby mal 600g naviac tak je to ok a ze mam ho krmit 3 hodky a 6x denne...ale ako poctam,tak pocitam,papa 7x denne...tak nechapem...no a buduci utorok mam dojst znova len na vazenie...tak ma to sere ze az 😒

sakura77
24. feb 2010

to je ozaj divne ako tie nase deturence priberaju,my papame 5 krat denne 150 ml a pribrala vyse kilo za mesiac... 😕
bibionew,podla mna sa netrpa,hlavne ze pribral,keby ostal stat vahovo,to by uz bolo horsie...

perla200
24. feb 2010

bibione ak ti doktor nepovie že je to malo tak je to ok....my sme na bezlaktozovom mlieku a to neobsahuje mliečny cukor od čoho deti najviac priberajú a nasa priberala rovnako ako deti, ktoré pili laktozu...teda 800g za mesiac...

mirulienka
24. feb 2010

bibi, to je zvlastne, ze ti tak "malo" pribral. ved nase decka su rovnako stare... moja mala papa od 500 do 700 za den, zatial pribera cca 230 za tyzden, co je dost slusne, lebo podla odporucani na nutrilone by uz mala jest nejakych 870/den, ale to jej nehrozi... a okrem toho este hnackovala, denne kaka cca 4krat... kolko teraz vazi tvoj malinky? a kolko vazil pri narodeni??
podla mna zalezi aj od vychodzej vahy dietata a tiez si myslim, ze raz je to menej inokedy viacej...

reni25
24. feb 2010

Ahojte, chcem sa spytat ci neviete nahaodou ci sa moze kombinovat nutrilon comfort a beba sensitive v jeden den babatka????lebo som si vsimla ze moj malinky mi je vecer strasne nekludny od nutrilonu a ked dam na vecer bebu krasne zespinka a nepuci sa, ale akonahla dam nutrilon na vecer tak sa mi puci a zvija a nevie zaspinkat.....neviem ci s a moze dva druhy mlieka kombinovat .... ☹

millada
24. feb 2010

mirulienka, aj moja kaka posledne dni 4x denne? Povazuje sa to uz za hnačkovanie? 😕 Z čoho to moze byt? Lebo ma aj redsiu stolicu ako inokedy 😔

reni, a cez den mu robi dobre nutrilon? Iba večer mu robi problemy? lebo ak mu vyhovuje beba, tak skus prejst len na nu a nekombinovat. Ale, ak sa ti zda, ze cez den mu je dobry nutrilon a večer beba, tak asi mu to tak vyhovuje a potom si myslim, ze mozes kombinovat. Ved to je dôlezite, aby bol maly spokojny. Ak mu robia dobre 2 mliečka, tak prečo nie? 😨

sakura, aj v noci papate, alebo prespi celu noc, ked len 5x denne papa? 😕 Ale vlastne aj nasa len 6-7x 🙂

bibione
25. feb 2010

mirulienka: no dr vravela,ze je to malo...teda,ze je to dost na hranicnej urovni 😒 ...ked sa narodil mal 3300g,z porodnice mal 3080 ci tak nejak,ked sme dosli o mesiac tak mal 4100g,potom 4900 a teraz 5440g...neviem teraz presne tie vahy,ale pribral len 510g,co som teda kukala ako puk,cakala som dalsie kilo naviac 😅 a to vypije vyse 900ml,15Oku stiahne jak nic ale viac zase nechce...teraz si pisem ako papa,stale je to 7x po 150ml v rozmedzi od 3-4hod,niekedy po 5hod,ale to hlavne v noci....ale mozno je to tym,ze cca 2tt prespal takmer celu noc bez papania,nebudil sa a ja som nemala srdce ho budit...ale aj tak vypil co mal,tak neviem

bibione
25. feb 2010

reni25: nekombinuj dve mlieka,hlavne nie umele...keby si ho dokrmovala len a mala by si svoje aj,tak ok,ale takto nie...bud tu bebu alebo nutrilon...ale nie naraz

millada
25. feb 2010

bibione, mozno je maly aktivny a spalil vsetky kalorie, preto nepribral 😀 Neboj, určite priberie nabuduce viac, asi sa mu to strieda, raz viac, raz menej priberie. Ja by som tiez nebudila na papanie, ked vypije svoju dennu davku 🙂

bibione
25. feb 2010

millada: to je tiezn pravda 😉 lebo maly je dost akcny,furt by sa drncal,cvicime spolu,proste hybeme sa furt ked sa mu nehce spat...dufam,ze nebude po tatovi,ze bude taky chudy aj ked vela papa 😀

sasrnka
25. feb 2010

bibione, hlavne sa kvoli tomu, ze maly nepribera nestresuj. Kazde dieta je ine... Neznasam toto tabulkovanie a kto je mimo, tak mu hned nieco je! Moja dcera, ked sa narodila, tak vazila 2950g a v pol roku mala konecne 6kg. Hovori sa, ze deti na umelom mliecku priberaju viacej. Neviem, ja som plne kojila a este stale sa kojime, ale uz zaciname pridavat aj UM. Lekarke sa najprv nepacilo, ze tak malo priberame. Stale kontrolovala vahu... Urobila tusim 2x krvne testy, chodili sme na prevazovanie a ked videla, ze dcera je proste mensia, ale vyvojovo nijako nezaostavala, praveze bola a stale je akcnejsia, tak to potom nechala tak. Teda s upozornenim, ze keby zacala chudnut, alebo sa mi na nej nieco nepacilo, mam urcite hned prist. Dlho som ju nevazila, ale urcite este nemame 10kg.
A ked som som videla vase fotky, tak Nicolas nema byt po kom velky 😉

bibione
25. feb 2010

sasrnka: 😀 si ma pobavila 😀 tak to fakt nema pokom...nastastie....ved to,ze mne sa to tiez nepaci...ale zas hadam teraz bude dr spokojnejsia,aj ked stale nieco vidi a ja samozrekme nie...napr stale vyprava ze ma zlezane zahlavie a nikde nic...ze je hypertonik a neurologicka to vyvratila,ale ona si furt mele svoje...hm...leze mi toto na nervy 😠

sasrnka
25. feb 2010

bibione, tak mas 2 moznosti. Bud vymenis lekarku, alebo ju budes pocuvat jednym uchom dnu a druhym to vypustat von, ale samoztejme tak, ze si vyfiltrujes informacie pre teba podstatne.
Prave som pozerala, ze kolko vazila moja mala, ked mala 2 mesiace, ze 4450g 😀 a v troch mala 5015g 😎
Si predstav, ze pretacat sa jej nechcelo dost dlho, tiez lekarka pozerala, ci je ok... Ale ked Sara objavila, ako sa to robi, tak sa zacala o chvilku plazit, potom stvornozkovat, na to za par tyzdnov chodit a teraz jej len beham za zadkom, lebo vylieza na velke stolicky, schody, postele, kresla..no proste vsade a ziadna prekazka nie je prekazkou 😉