Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

bibione
29. jún 2010

@kpn teraz je mi to uz jedno 😉 maly papa prikrmy,takze mliecko aj ovela dlhsie vydrzi
no ale to ti malo papka v 3 mesiacoch,moj pil 150ml a 3 hodiny...tak treba s konzultovat s doki co a ako a pribera ti ako??
@ivanek nemyslim,ze robis zle 😉 pokial babo prospieva a chuti mu,mozes byt kludna...je vela mimiciek co davaju toto mliecko 😉

kpn
29. jún 2010

@bibione to vazne??? ved skoro na kazdej skatuli je ze v jeho veku 5 davok po 180ml...tak ja tomu uz vobec nerozumiem. A betar moj vazi statne ma 6,4kg a 3m a 3tt. ale isto sa na to opytam, ked pojdeme naj k doki.

bibione
29. jún 2010

@kpn teraz nkoho myslis? mojho ci tvojho? moj teraz papa 220ml,ale v 3 mes pil tych 150ml,a aku mal porodnu hmotnost?

kpn
29. jún 2010

@bibione myslela som mojho. aspon beba uvadza, ze 3-4 mesiac by malo dieta vypit tych 5 davok. porodnu mal 2840g a schudol na 2740 ked nas prepustali

bibione
29. jún 2010

@kpn no,na kazdom je to inak napisane 😠 ale este by mal tvoj papkat aspon 7x denne...inac sa nemusis obavat,pribral pekne,ked uz ma teraz vyse 6 kil,to by mal mat v 6 mesiacoch,takze pohoda 😉

ivanek
29. jún 2010

@bibione díky, já jsem hrozná. Všechno moc řeším. Dokonce po něm kakal žlutě a ne šedě, jak po Hippu. To asi zrovna žádné měřítko není, ale já mám aspoň lepší pocit 😀

Gabik pije 6x denně 140ml (jenom večer mu dávám 200ml). Občas to ale celé nevypije.

blumka
29. jún 2010

@kpn moja Juli pije asi od druheho mesiaca 7x denne po 120 ml..jedine vecer pred spanim stiahnhe 150ml 😉 kasli na to co je na krabiciach, sama vies kolko maly zvladne...a ked ti tak pekne pribera, nie je co riesit...my by sme mali za 24 hodin zjest podla krabice uz liter mlieka, no maximum u nas je 840ml a Juli ma uz 7,5 kg..tak neriesim 😉

bufina
29. jún 2010

@ivanek Možná je to tím že na všechny mlíka co se prodávají v lékárnách, Sunar, Nutrilo, Hami, Beba atd. sou všude reklamy, otevřeš časopis pro maminky a všude tam o nich něco je, ale o tom z DM nic. Možná by asi stálo zato si sednut, vzít krabicu třeba Sunaru a tu z Dm a porovnat ty hodnoty vitamínů atd. co tam jsou. Určitě to mlíko špatný nebude, malá s ním pak byla spokojená, ale pro úplně malý miminka každá matka koupí radši to prověřený. Většina kámošek měla to první mlíko právě ten sunar atd. a od čtvrtýho měsíce přešly na Babylove.

bufina
29. jún 2010

Některý mimča na UM třeba čaj nepotřebují, ale mně malá kolikrát chtěka pít každou hodinu. To mně normální nepřišlo, navíc spotřeba mlíka byla fakt obrovská. Pak mně kámoška řekla ať jí zkusím dávat čaj a bylo to. Jedla zase po těch 2,5-3 hodinách, mezitím čajík a byla spokojená. Navíc teď když kojím, tak ze začátku z toho prsu teče spíš voda a pak teprve mlíko, ale to UM má složení pořád stejný. Tak záleží asi na miminku co potřebuje.
A když se ještě vrátím k těm přebalovacím místnostem, tak tam ani nebývají okna, jak tam maminy přebalují a vyhazují tam do koša ty pokaděný plíny, tak aji ten vzduch tam nebývá nic moc.

strouzek
29. jún 2010

ahoj holky tééda tady se to rozjelo ani to nestačím dočíst 😀
ty kapky dávám skoro do každýho jídla radši, snad jen když jsme venku a malou krmím ta to jí tam nedám ale ráno a večer to dávám určitě protože to si myslím je to bříško vystavené těm prdíkům nejvíc

fuky no jo to je klasika, já už měla spory kvůli koju nekoju na plno diskuzích, jak tu jisté dvě osoby psali že neustále vyvolávám hádky kvůli koju tak jsem asi vadná ale já chodím do svého tématu "umělé mlíka" a ne k nim do kojo diskuzí a nenapadám je jako ony mě tady. 😝

s tím kojem na veřejnosti no nevím já na ně nekoukám kvůli tomu že bych záviděla a myslím že kdybych kojila tak bych s kojem na veřejnosti měla fest problém, jak už jsem psala těch 14 dnů kdy jsem se o kojo pokoušela jsem radši letěla vždycky domů malou nakrmit než kojit někde venku, ale to je asi ve mě, já mám problém se vysléct i ve sprchách na bazénu.
s těma tekutinama no nevím všude se píše že tekutiny malý děcka nepotřebují ale moje malá pije čaje jak drak už od narození a od 4. týdne je vyžaduje neustále, bez nich prostě neusne. pořád jsme nevěděli proč tak blbě usíná večer a nebo se častěji budí až jsme jí začli dávat po krmení čaj a ona ho vždycky vybzunkne celou flašku a pak teprve klidně a spokojeně usne. teď musím dávat čaj po skoro každém krmení, zvlášť když je venku teplo , včera mi kupříkladu vypila za celej den skoro stejně čaje jako mlíka ne-li více takže o názorech doktorů na čaje aj. tekutiny si myslím svoje, můžou si kecat co chtějí ale moje malá je na čajích závislách a vyžaduje je a mysllím že játra jí to nepoškodí 😉

ivanku s tou babylove je to o reklamě, stjeně jako mě se pár lidí udiveně ptalo proč dávám ten hrozný komunistický sunar a někteří se divili že to ještě existuje tak stejně tak je pro lidi neznámá výživa Babylove proto se ho maminy bojí kupovat, ale věř že kdyby udělala ta značka reklamu do telky tak má rosman vykoupené regály 😀 já jsem taky reklamní šílenec, objeví se něco v reklamě a já pak když jdu koupit např. šampon na vlasy tak prostě automaticky koukám po tom novým skvělým šamponu, přitom mám doma vynikající šampon který mi sedí ale prostě musím koupit ten lepší co všude tak chválí a ten obyčejný ač mnohdy lepší jak ty drahé zahraniční šampony si nekoupím. určitě není mléko babylove špatné, zvlášť jestli malému sedí, je to o tom že my tady jsme naučené z reklam že jen Nutrilon je nejlepší, beba chrání naše děti za nás protože je to práce na plný úvazek,všichni jsme vyrostli na sunaru a z hami jsou spokojené bříška 😀 nebo tak nějak to v těch reklamách je ne? 😀

junovka
29. jún 2010

@ivanek neboj sa dat malemu Babylove.Ved odskusas 3 dni, posledujes...ta stolica po Babylove v podstate neviem aka by mala byt, ale to sa neda jednoznacne povedat po akom UM by stolica mala byt 🙂 My sme papali klasicky Nutrak, Nely mavala satale zelene stolice, dokonca som sla k pedine na vyter, lebo tiez ma to znervoznovalo, vysiel negativny vyter a ked sme na 2 roky skoncili s UM, tak stolica zmenila farbu 🙂

strouzek
29. jún 2010

jinak ten fenyklový čaj jak psala fuky tak my to samé nám neseděl, nejen že malé nechutnal ale když už ho vypila měla hrozný bolení bříška tak jsem začla dávat dětské čaje jako směsy kde fenyklák je ale není ho tolik a ty sedí suprově

jinak teď mi tak dochází v tom Rosmanu je regál a v úrovni očí jsou sunary, nutrilony aj. ale ty babylove tam nejsou, ty jsou až někde dole těsně nad zemí, vím to protože mi o babylove říkala známá a já jí tvrdila že jsem takový mlíko neviděla pak jsem koukla a fakt tam bylo jenže ne u těch proklamovaných značek ale dole takže rosman si dělá špatnou reklamu na své výrobky 🙄

strouzek
29. jún 2010

my máme taky zelený hovínka, někdy jsou takový kaki zelený a někdy úplně tmavě zelený a prej je to normálka, je to prý kvůli obsahu železa v UM. po tom HIPP mi přišli takové našedlé a jaký jsou z beby nevím protože u ní jsme byli necelý dva dny a hned jsme od ní odešli to se fakt s ní nedalo

pipussa
29. jún 2010

@strouzek
preco bola beba zla ??
moj maly ma bebu ha 1 a zatial s nou nema problemy...

junovka
29. jún 2010

feniklovy cajik je samo o sebe tazky na zaludok.Nam ho pedina neodporucala, nakolko mala z neho aj zvracala, ale za to paradox je, ze Hipp ho odporuca tusim od 1.tyzdna 😉 My sme v oboch pripadoch pili od Hippu Spokojne brusko, a dcerky nemali nikdy problemy s bolestami bruska.
@pipussa nie kazdemu sadne Beba, kazde dieta je ine 😉

strouzek
29. jún 2010

pipuso každýmu mimču sedne něco jinýho , nám to hrozně doporučovala dr. ale když jsme jí zkusili malá jí blinkala, kroutila se, nemohla usnout pobrekávala tak jsem jí po 2 dnech vyhodila a vrátili jsme s k sunaru se kterým jsem předtím byla nadmíru spokojená ale reklama a rady dr. udělají hodně prostě jsem chtěla experimentovat a to se nevyplatilo a malá chudák to odnesla bolavým bříškem takže teď jsme už napořád u sunaru. ale jestli vám sedí tak proč ne, ono je to asi i tím že malá byla od narození zvyklá na sunar a tak jí možna najednou ta změna jiný chutě a konzistence nesedla

junovky my kupujeme od HIPPU heřmánkový čajík ten je od 2. týdne ale nejlepší se mi zdá od hame čajík pro celkovou pohodu, je tam meduňka, fenykl, heřmánek je takový voňavý a malá má po něm zfetovaný výraz a krásně chrupká

junovka
29. jún 2010

@strouzek ten sme tiez pili tusim od 8 mesiaca 🙂 Chutil jej aj ten

bufina
29. jún 2010

Kdyby těm mlíkům z DM a Rossmanna udělali v tv reklamu, tak by asi nemohly být tak levný, ale třeba k nim mohli aspoň udělat nějakej letáček a mít ho tam na prodejně.
@strouzek Sem někde četla že firmy v těch obchodech platí za umístění svýho zboží a i za to, jak je vidět, že v úrovni očí to teda stojí nejvíc, takže Rossmann se na tom asi napakuje na úkor vlastního zboží. Ale v tom DM je Babylove právě někde uprostřed a Sunary dole.

fukylove
29. jún 2010

@bufina - ako pises... za ulozenie tovaru v predajniach su benefity...kedysi som brigadovala v krcme a tam sme tiez mali benefity, ked bol spravne ulozeny tovar v chladnicke 😀

ako sa to tu kraaaaaaaaaaaaaasne rozbehlo 😀
kpn - rada ta tu vidim 😀 ake mliecko pijete? lebo ak pijete HA, tak na predpis mas narok!

my sme opat presli na Nutri, tak malemu evidentne sedi.... lebo dnes je uz usmievave babo... vodicku pijeme, cajiky mu akosi nechutia... ale nie nejako extra, ako je takto teplo, tak pije... ked je chladnejsie, nema potrebu, nenutim... prve tri mesiace sme ale pili pravidelne, kedze sme mali velke problemy s bruskom, kakanim a pod., viac menej sme skoro dva mesiace rurkovali a ja som sa bala, ze to snad neskonci... a skoncilo... doslova zo dna na den zacal kakat do plienocky sam 🙂 a za posledny mesiac sme ju vytiali iba 2x a aj to, ked sme skusali ine mliecko 😉 takze ja uz experimentovat radsej nebudem, a budeme sa pekne ladovat HA Nutracom... aaaaaaaaaa - vsak uz pomaly zacneme aj s prikrmami...

apropo - farba stolice.. my sme mali za posledny mesiac stale nadych do zelena... tiez som sa bala, boli sme na vyter... vdaka bohu - vsetko OK. takze to asi fakt bude iba mlieckom a tymi primesami vo vnutri 😉

fukylove
29. jún 2010

@strouzek - ten cajik na "sfetovanie" skusim kupit 😀 😀 😀

zuziatko
29. jún 2010

@strouzek ten čaj je asi od Hami, však ??? ja som ho dnes kúpila, tak som zvedavá ako bude chutiť.

strouzek
29. jún 2010

ahoj holky, tak jsem si dneska koupila do parku na čtení časopis maminka a hádejte? opět jsem se dověděla že kojené děti jsou inteligentnější a já více ohrožená rakovinou prsu než ženy které kojili....ježiši, já už fakt přestanu kupovat tyhle časopisy 😠 😀

jj ten čajík je od Hami, nás hrozně chutná, chutná i manžovi že někdy malé upíjí a hlavně nemáme z toho bolení jako z fenykláku. my jsme dneska přežívali na čaji, byli jsme celej den venku a malá sunar skoro nechtěla a jen pila a pila že jsem nestačila vařit čajík 😀

ty zelené hovínka jsou prý normální, prý je to napsaný i na některým UM že je to běžný příznak, já jsem kvůli toho volala tehdy dr. protože jsem se bála že je malá hladová(zelené hovínka jsou u kojodětí z hladu ) ale uklidnila mě že je to normálka. mě spíš pak trápili tvrdý hovínka a kakání obden ale to se teď dost zlepšilo jak víc pijeme tekutiny

bufina
29. jún 2010

@strouzek Tohle už trochu přehánějí s tou inteligencí. Naše malá mně přijde inteligentní a hlavně kolikrát vyčuraná až moc 😀 MM skoro nepoznala a je zdravá, žádný alergie a nic podobnýho. Úplně stejná jako kojený dítě. Je tam asi víc vitamínů který se uměle vytvořit nedají, ale že by tam bylo iq navíc ☹

elvira
29. jún 2010

Tak dost pochybuju o tom, že by byly kojené děti inteligentnější než nekojené... za pár let bysme mohli skončit zpátky na stromech. Ale jestli to tak je, tak ať začnou prodávat rozpustné IQ. 😀
Ale že kojení snižuje pravděpodobnost rakoviny prsu, tomu věřím.
Vzhledem k tomu, že máme rakovinu prsu v rodině - mamka zemřela v 60 letech a moje teta v 36, tak mám docela bobany.

A ty čaje - dáváte ten granulovaný - třeba od Hippu? Tam jsem četla, že je přidaný cukr, tak si nejsem jistá, jestli je to to nejlepší, nebo dáváte sáčkovaný dětský, nebo jenom převařenou vodu?

fukylove
29. jún 2010

ak su kojene deti inteligentnejsie ako nekojene, tak potom to znamena iba jedno - sme v dobe neinteligentnych ludi, lebo nasa generacia viac menej vyrastala na SUNARE 🙂
noooo - a uz som zistila, preco sme mali taku sialenu vladu pri moci....na tych toto vyjadrenie plati, isto vsetci boli na UM 😀

co sa tyka pitia, my mame iba obyc prevarenu vodu... mam doma aj tie hipp caje, ale tie vynimocne,,,, ale ten sfetovany chcem kupit, len som ho dnes hladala v dvoch obchodoch a nenasla 😒

vanilka8
29. jún 2010

@fukylove to si popisala dost dobre
Inak neviete ci tvorba mlieka je spolocna aj s dedicnostou? Lebo pokial viem moja mama ho taktiez moc nemala

bufina
29. jún 2010

@vanilka8 myslím že dědičnost to spíš nebude. mamka bráchu ani mě moc dlouho nekojila a s malým teď valíme kojení už sedmej měsíc 😀

strouzek
29. jún 2010

bufy no já jsem se tomu taky pěkně zasmála, v manžově rodině to je samej ing. mgr. atd. a kojení nejsou a když tak max měsíc 😀 stejně tak nevěřím že naše Neluš bude víc hloupá než nějaký např. cigánský dítě který bylo kojený, podle mě je inteligence věc genetiky a taky protředí v jakém to dítě žije. Já taky nejsem kojená ani manža, no tupá sice jsem ale alergie nemáme vůbec, u Nelinky se taky nic neprojevuje je zdravá jak řípa takže tyhle bláboly už radši přecházím.
co se týče tý rakoviny prsu no nevím ono v dnešní době tvrdí skoro na každou druhou věc že vyvolává rakovinu, podle mě je největší vyvolávač rakoviny stres a toho jsem měla při koju dost 😀

co se týče těch čajů tak já jsem granule dávat nechtěla ale šla jsem do lékárny že chci čaj pro 14.denní dítě a řekli mi že jen granule že sáčky se dávat nemají až od 4. měsíce a je fakt že jsem nenašla kromě jednoho sáčkového čaje jinej sáčkovej na kterým by byl určený věk menší než ty 4. měsíce tak nevím proč. no ale četla jsem že ty granule jsou sice přislazovaný ale prý laktozou a ta prý není škodlivá ale co je na tom pravdy nevím. no každopádně jsem začla dávat i ty sáčkový čaje a nehledím na to že se to prý nemá, prostě to střídám

fuky 😀 😀 ten zfetovanej čaj mají u nás skoro všude, kupuju ho v rosmanu, nebo v DM drogerce ale viděla jsem ho i v albertu a tescu

strouzek
29. jún 2010

vanilko já si zase myslím že to dědičný je, moje máti měla 4. děcka a mlíko ani u jednoho a já to samý

bufina
29. jún 2010

já teď malýmu dělám pytlíkovej čaj a asi přejdu na ten granulovanej slazenej. Nechce totiž vůbec pít, max. 3x potáhne z flašky a konec. Třeba mu ten sladkej bude chutnat, ikdyž jablečnou šťávu od Hami taky nechtěl ☹ Začali jsme dávat mrkev a brambory a těžce teď kadí. Tlačí třeba hodinu, než něco vyplkne, víc tekutin by mu asi pomohlo.