Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

mb
21. okt 2012

ja som za sunar.Maleho kojim a sem tam dokrmim.Vobec so sunarom nema problem.Pri prvom synovi sme skusali nutrilon a maly hodil taku sablu z toho ze az.A vobec nebol chutovo dobry ani mne.Tak predsa nedam malemu nieco co nechuti ani mne.

slavicita
25. okt 2012

ja som tiež najprv začala s Nutrilonom ale s tým AR lebo malý mal reflux ale mal od neho hnačky a cekovo mi prišiel akoby nebol až taký sýty lebo po hodinke si znova pýtal, potom som s malou dušičkou skúsila Sunar ( malý mával do troch mesiacoch koliky, tak som sa bála, či ho to nezapečie ) ale práveže sa mu upravila stolica a bol krásne napapaný aj tri hodinky spokojný a krmila som ho s ním do dvoch rokov...teraz čakáme druhé a určite budem použivať len Sunar ( teda ked skončím s kojením ) 😉

syrik
30. okt 2012

Tak ja som sa nakoniec rozhodla ako pokračovaciu výživu zvoliť France Lait, a môžem akurát tak ľutovať, že to nebola prvá voľba 😀 absolútne perfektné mlieko a cenovo prijateľné....a malá sa ide za nim zblázniť 🙂

millada
30. okt 2012

@syrik , kolko stoji to mliečko a aku ma gramaz? Nepozries mi prosim, či obsahuje nukleotidy, taurin a DHA kyselinu? Dakujem 🙂

tereziah
30. okt 2012

mám veľmi dobre skúsenosti s mliečkom HAMI

syrik
30. okt 2012

@millada Tak cena je za 400g balenie cca.6.36 eur...ale dnes som bola v druhej lekárni a mali akurát zľavu, ta ma vyšla jedna pixla za 5.75 eur...ale dajú sa objednať buď dvojbalenie alebo štvorbalenie, kde k tomu dostaneš aj nejaký darček...my sme mali raz v dvojbalení hryzátko a v štvorbaleni boli vlhké obrúsky...rozumnejšie, ako investovať do reklamy 🙂 Ale o cenu nejde...je fakt chutné...a ľahko stráviteľné... 😎
A obsah...no v FL 2 nie je nič z toho, vo FL 1, čo som kukala na nete je taurín...Majú aj stranku www.france-lait.sk

baklik
1. nov 2012

@syrik tak to potom nie je az take dobre mlieko co sa zlozenia tyka. materske mlieko obsahuje nukleotidy aj DHA kyselinu, ktora je velmi dolezita pre spravny rozvoj nervoveho systemu, mozgu a zraku dietata a nemaju ju odkial ziskat, len zo stravy. spravne UM sa ma priblizit zlozeniu MM. ja som porovnavala vsetky mlieka na trhu a najlepsie z toho vysiel Nutrilon, BEBA a Sunar Nutradefense

baklik
1. nov 2012

@millada nutrilon obsahuje naviac nukleotidy, LCP mastne kyseliny DHA a ARA, prebiotika GOS/FOS a ine latky (taurin, inositol,...) takisto nutradefense je na tom podobne a potom aj BEBA - ta ale namiesto prebiotik obsahuje probiotika. Tazko povedat, co je lepsie - prebiotika sluzia ako potrava pre probiotika a tym sa vlastne probiotika rozmnozuju v traviacom trakte.

smalova
1. nov 2012

My sme od 2 mesiacov používali Nutrilon1, ale keď sme prechádzali na Nutrilon 2 tak malého z neho strašne zapekalo. Prešli sme na HIPP BIO COMBIOTIC mliekčko je super nemenila by som už so zapekaním žiadny problém. Už sme na trojke a zachvíľku už na štvorke. Určite by som odporúčala aj ďalej. Mala som aj vzorku Sunar Nutradefence, keďže mi nečakane HIPP došiel tak som mu ho spravila, ale nechcel mi ho papať. A aj sa mi zdalo, že je strašne riedke.

syrik
2. nov 2012

@baklik Ja som si to tiež porovnávala..možno zloženie nemá ideálne, ale je to mliečko, ktoré bolo jedno z prvých...a deti ho veľmi dobre znášajú, pretože je ľahko stráviteľné...My sme mali Nutradefens a malá mala z neho strašné kŕče...potom sme prešli na rad Beba...jediné, čo je z nej dobre, teda aspoň podľa mojej, je sensitive...HA odmietala-čo sa jej nedivím, lebo keď som ho ochutnala, tak ma naplo a to doslova, obyčajná Beba nás nielenže zapekala, ale po nej strašne grcala a to ani veľa nevypila...Nutrilonu neverím absolútne, už len kvôli reklame...nenormálne bubu okolo neho a čo čítam, deti ho až tak dobre netolerujú...neviem...France Lait mi totálne chutí a jediné mlieko, ktoré mi nesmrdí a chuťovo pripomína normálne...inak obyčajná Beba je sladká...dosť...Vieš, zloženie je jedná vec, ale čo sedí drobcom- druhá 🙂

baklik
2. nov 2012

@syrik jasne, dolezite je aj to, aby drobcom sadlo. my sme od narodenia dokrmovali nutrilonom a nemali sme ziaden problem. este ked nam to nakazala pediatricka, nemala som ani paru o UM, tak som sa jej spytala, ze ktore odporuca, povedala Nutrilon, ale ze je to na nas, tak sme kupili ten a ozaj ma jedno z naj zlozenie a maly ho nastastie dobre znasa. takze u nas spokojnost 🙂

baklik
4. nov 2012

baby, ktore viete po nemecky - tu je test niektorych UM z nemeckej stranky. vraj vsetky prekracuju povolene hodnoty zlych mastnych kyselin, niektore viac, ine menej :(
http://www.testberichte.de/a/babynahrung/magazi...

kvetinka211
4. nov 2012

@baklik fuu .. teda zacitala som sa iba trosku, ale je to sila ... netusila som ze pri umelom mliecku su este aj taketo problemy ... pisu tam ze technologicky to zatial inak nevedia spravit a ze sa nevie ake zdravotne dopady maju tieto 3-MCPD-estery ... kedze nie je ina alternativa, tak dufaju ze zdravotne dopady nakoniec nebudu a netreba robit paniku ...

clarissa
4. nov 2012

Najlepsie umele mlieko je take,po ktorom dieta prospieva a je spokojne.takze asi tak....Pri prvej som vyskusala nutrilon, z toho vracala,potom sme presli na sunar,s tym sme sa "trapili" do 7.mesiaca a mala stale vracala...Vyskusala som France Lait a od toho dna mi mala nevracala.Teraz pri synovi davam Bebu HA a sme spokojni..ale tiez nieje Beba ako Beba...nove rozpustne 800gramove balenie nieje az take fajn ako Beba ha premium 400g,ktora je uz napohlad tuhsej,menej sypkej konzistencie 😉

weissrose
24. nov 2012

nam prave vcera doktorka oznamila ze mala nemoze hypoalergenne mlieko kedze nema skoln k alergiam, takze ideme hladat druhe mliecko :( mam doma este 7 skatul sunaru ha1, takze keby ste mala niektora zaujem, piste IP 🙂 dakujem 🙂

elana
26. nov 2012

@weissrose určitě neřekla, že ho nemůže, ale nemusí...to je rozdíl 🙂 Klidně jí ho dej normálně dopít, vždyť to nevadí.

weissrose
26. nov 2012

@elana praveze povedala :( ale zatial jej ho este davam, kedze ho mame vela a vyhadzovat ho urcite nebudem 🙂 hadam jej to nic zle nespravi :(

blacki
26. nov 2012

najlepšie mlieko je také, ktoré dieťaťu chutí a nemá s ním zdravotné problémy. Ja som malú do 1,5 roka kojila a keď sme prestávali, hľadala som náhradu. Také veľké dieťa už tak ľahko nenaučíte na niečo iné, obzvlášť keď mu to nechutí. Vyskúšali sme všeličo, ale nakoniec sme sa chytili na Hami banánové, aj podľa mňa je neskutočne dobré a malá ho pije dodnes. Podľa chuti - jednoznačne Hami. Ale maličké bábätká, pokiaľ nezvracajú, tak chuťovo sa naučia podľa mňa na čokoľvek...

olasek
26. nov 2012

Holky, my měli Bebu HA 1. Malý ji snášel moc dobře a teď jsme přešli na Bebu PRO 1 a taky ok. Když jsme se ptali doktorů, co doporučují tak nezávisle na sobě doporučili právě Bebu - prý je to to nejlepší, co je na trhu z hlediska obsahu. Každopádně se hodně doporučuje pro miminka, která neměla nejlepší start po příchodu na svět. Obsahuje hodně probiotik a tím dává dokupy střeva tj.imunitu.

rora
26. nov 2012

moja bola bola do 4.mesiaca kojena, potom mi zacala kojenie odmietat tak som prikrmovala mliekom Hami, po par mesiacoch mi zacala odmietat aj to, tak som presla na sunar cca od 7-8 mesiaca, a ten jej chuti doteraz. nemame s nim najmensi problem.

elana
26. nov 2012

@weissrose no, tak to buď vklidu, neměla pravdu...tu máš Ty, nemůže ho to nijak poškodit. Teoreticky "poškodit" (a to je opravdu silné slovo, proto to píšu do uvozovek), by ho mohla opačná situace, že by potřeboval HA formuli a nedostávali ji, ale takhle je to jedno. To UM je stejně vyvážené jako obyčejné, má stejné výživové hodnoty atd., takže když mu ho nejdřív skrmíš a pak nakoupíš jiné, tak chybu neuděláš. Což jsi evidentně vlastním rozumem zjistila taky 🙂

edit: jo Ty máš holčičku. No, už to opravovat nebudu, rozumíme si😀

weissrose
26. nov 2012

@elana ano, dakujem. tak to mam v plane len asi doktorke to nemozem povedat 🙂 dakujem za radu 🙂

elana
26. nov 2012

@weissrose neříkej jí to, ale klidný svědomí měj. Vždyť i v mnoha porodnicích se přikrmuje preventivně když UM, tak HA formulí, aby děti, co ho potřebují, tak ho dostaly a co ho nepotřebují, tak jim nic neudělalo 😉

weissrose
26. nov 2012

@elana no ved to, ze aj nam v nemocnici zacali davat toto mlieko a ked nas prepustali povedali ze mam v nom pokracovat a uz nemam menit ked jej nerobi zle...

ktore
2. jan 2013

@baklik citala som tu stranku tej nemeckej vyroby,to znemena ze babylove neni dobre?je sa tomu tym hodnotam nerozumiem.

baklik
2. jan 2013

@ktore nemam teraz velmi cas studovat to, ale co si pamatam, tak vsetky mlieka mali prekrocene hodnoty s tym, ze je problem ich znizit...

baklik
2. jan 2013

@weissrose zaujimave, ze u vas v porodnici rovno dali UM. ja som mala malo mlieka, bola som po sekcii, malemu davali glukozu od zaciatku, ziadne UM a ked bol uz pri mne, tak nic. a pritom plakal od hladu, kedze mlieko nabehlo na 6.den. 😒
otras - ziar nad hronom 😠

evaii
17. jan 2013

Prosím můžete mi některá poradit když mám cestu do Německa, zdali Nutrilon(Aptamil) je cenově výhodnej a jestli je stejnej jako Nutrilon 1???? Díky

tynkad
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jahody11
17. feb 2013

baby a ak mi mala doteraz v pohode papala nutrilon, pekne kaka, negrcka ale prestal jej chutit? vypije mi max 50 ml a koniec, zacne vypluvat.. mam zmenit mliecko??