Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

lenocka84
27. apr 2011

@danteska no odstup to je jednoznacne 😉 my sme zacali tiez z cajom, ale oficialne caj odvodnuje tak sme presli na cistu vodu a v pohode, nastastie

danteska
27. apr 2011

@lenocka84 no my sme mali problem,maly moc pit nechcel,tak som prisladzala cajik ale len trosku a stale menej a menej az som prestala teraz uz v pohode 🙂

lenocka84
27. apr 2011

@danteska ja som pouzivala tu glukozu, vies co sa aj v tehu test robil, ale to fakt parkrat

danteska
27. apr 2011

@lenocka84 jasne,ved co uz ked im pit nechutilo a v lete treba... 😉

zebra41
28. apr 2011

vdaka za nazory. ja mam problem s tym,ze maly na jeden raz toho vela nespapa a neviem do neho dostat viac a potom nevydrzi 3 hodiny...ale na UM je iba treti den,tak dufam,ze sa to zlepsi. vodu mi vypluva, ale ani caj moc nechce, no aspon trosku do neho dostanem

zivika
28. apr 2011

@zebra41 tak je to jasne, tri dni, to je este kratucko 🙂 neboj, zvyknete si...skus ho natiahnut na tie tri hodinky, ponos ho, odputaj pozornost, prinajhorsom ho nechaj trosku vyplakat, uvidis, ked bude hladnejsi aj viac spapa...a pomalicky sa to upravi...my sme na UM v podstate od narodenia a aj tak sme presli roznymi fazami, raz mu nestacilo ani to, co sa ma max spapat za den a inokedy zase spapal polovicu... 🙂 a co sa pitia tyka, vodicku ani nas nechce, cajik ponukam od druheho tyzdna, potiahne si mozno tak 20-30ml aj to nie vzdy... ale aj ja si myslim, ze tie tekutiny mu stacia z mlieka, akurat v lete, ked je teplo su tekutiny nutne...sleduj malemu pery, ak ich ma suche, alebo ak ma v ustockach povlak, vtedy je smadny 😉

mia.k
5. máj 2011

Ahojte. Chcela by som sa spýtať tých,čo dávate deťom UM,že či dávate deťom vitamín C,lebo mne povedala sestrička na poradni,že keď pije malý UM,tak mu mám dávať C-čko. Mne sa to ale akosi nepozdáva,ešte som o tom nepočula. Dávate ho niekto?

anjelicek26
5. máj 2011

Babulky otazocka - krpec odmieta uz 12 dni tuhu stravu, len ked sa krmi on, tak to papa, ale jasne, je to malo, co tak zvladne zjest. Takze sme z 98% na mlieku 🙄 Mame HIPP 3-ku, od 6 mesiacov ( v Uk je to tak), to je urcene pri prikrmoch.... no ale ked on nic neje? Nemame sa vratit spät na dvojku mliecko (od narodenia ale pre hladnejsie deti)??? Ci je to hlupost? Moze mu mlieko v tomto veku stacit? Lebo je to uz dlho, co nic neje... a pri navretych zuboch ake teraz ma neocakavam, ze zajtra zacne normalne jest... schudol 300g zatial 🙄

kaja73
5. máj 2011

@anjelicek26 Ono tie nižšie cisla by mali byt kalorickejsie,ale zas maju menej napr.vapnika.Ved si pozri zloženie tych tvojich mliek.Ja napr mojmu davam aj jednotku aj dvojku-ma spec.mlieko pre alergicke deti a nie vždy maju v lekarni dvojku.Robim to tak už cca 3m a nema ziadne problemy.Ked ti chudne ja by som dala to kalorickejsie mlieko a v najhorsom vapnik pridala vo forme napr.Biominu H.Ale to je len moj nazor. 🙂

kvetinqa
5. máj 2011

@mia.k ja davam cebion od narodenia tiez. pediatricka mi povedala, ze uz nemusim a aj tak davam... ceckom ho predavkovat nemozes, co nepouzije, to vycika, cize aj ked v um nejaky vitamin C je,ja davam radsej este aj navyse... Ked mam pocit, ze na maleho nieco lezie, resp. ked mal sopliky, zvysila som davky a vsetko preslo..

mia.k
6. máj 2011

@kvetinqa a koľko kvapiek toho C-čka si dávala od narodenia?

kvetinqa
6. máj 2011

@mia.k 5 kvapiek denne. ale pozor, cecko nie je rozpustne v tukoch, ale vo vode, cize na lyzicku trochu vody a do toho

mia.k
9. máj 2011

@kvetinqa ďakujem ti veľmi pekne. 😉

iivanaa
31. máj 2011

Ahojte,
v maji sa mi narodila krasna dcerka.
Sme na UM nemohla som kojit. Bolo to dost tazke obdobie, ako matka som mala dost vycitiek, s ktorymi este miestami bojujem.
Toto forum navstevujem casto, pretoze mam vela otazok ako spravne pouzivat UM, no na vela mojich otazok som odpovede nenasla.
Takze som sa zaregistrovala a hladam mamicku, ktora ma skusenost s UM s ktorou by som sa mohla poradit.
Moja mala bude mat zajtra mesiac.

perla200
31. máj 2011

pýtaj sa iva...

ela2710
31. máj 2011

@iivanaa ahojky, uz som ti pisala internu postu, nasla si si? spytaj sa na co len chces 🙂

julienka
31. máj 2011

@iivanaa kľudne sa spýtaj, keď budem vedieť, poradím 😉

martinkatinka
31. máj 2011

Aký máte názor na mliečko Babylove z DM drogerie?

em_ka
31. máj 2011

@martinkatinka Na to existuje zvlast tema https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/mate-zku...
Podla mna je jedno co babatko pije, vsetky tie mlieku su v podstate take iste. Treba to vyskusat, ale spatne urcite neni.

misk
31. máj 2011

@martinkatinka o babylove je tu myslím už diskuze a je tam docela chválené, ale můj malej z něj měl průjem, teď máme hipp s lactobacilama a ťukťuk zatím super

luckakol
31. máj 2011

@martinkatinka ahoj, tak je pravda, ze v ty zakladni podstate jsou vsechna UM zhruba stejna. Na to je legislativa. Pak je to otazka pridanych veci (prebiotika, nukletiody, nenasycene m.kyseliny, atd.) + chute a samozrejme ceny 🙂

krystofka
1. jún 2011

Ahoj, potřebuju si s někým promluvit. Narodil se mi předčasně chlapeček. Ve 34+4, narodil se 7.5. a teprve od minulého týdne jsme spolu doma. Kojím pouze jednou, dvakrát denně, nemám mléko, musela jsem odsávat, malý byl v inkubátoru ale to je jedno. Jsme na UM Nutrilon Nenatal pro nedonošené děti. Chci se zeptat, Radimek má z něho zácpu, musím mu pomáhat rektální rourkou, ani to moc nepomáhá, tlačí srašně a nejde mu to vykadit. Koupila jsem za hříšné peníze kapky Bio Gaia, používáme je od včera. Myslíte, že začnou účinkovat i když malý nevypije celou dávku UM se sklenice?? Múže se UM ohřívat dvakrát?? Kolikrát je mi líto to vylét do výlevky, když malý málo vypije. Ohříváte vodu v mikrovlnce?? Já mám převařenou kojeneckou vodu ale když je studená, musím ji ohřát ať v ním můžu rozmíchat UM, ohřívám to v mikrovlnce asi deset sekund, myslíte, že to může Radimkovi uškodit?? Božínku, já jsem z toho úplně hotová..

suchakaterina
1. jún 2011

@bobulka34 Ahojky 🙂....Dáváme Bebu... dostala jsem infekci tak mi přestalo týct mlíčko už od 14tého týdne. ze začátku ho taky bolelo bříško a měl hustší stolici než se mu upravilo trávící ústrojí. koncem 2. měsíce už to bylo dobré. Vždycky když mlíčko protřepáváš ujisti se aby tam nebyli bublinky , abys měla láhev pořádně nakloněnou a po pití aby si řádně odříhnul 🙂 ....ty první 3 měsíce jsou nejhorší no 🙂 taky jsem zkoušela měnit značku ale je to u všech stejný.... ☹ Bebu mi doporučila doktorka. 🙂 snad to bude jenom lepší

suchakaterina
1. jún 2011

@krystofka ahojky....po umělé výživě je zácpa normální malej to měl taky. pomáhaly jsme rourkou, pořád tlačil atd....ty dva měsíce to musíš přežít ☹ .......protože to umělé mléko tak neprojímá jako mateřské. kup si spíše kapky sab jsou velmi účiné. v mikrovlnce bych mlíčko neohřívala. já jsem si koupila ohřívač lahvý kde se nalije voda dáš do ní mlíčko a počkáš až se ti to ohřeje. mikrovlnka nebude nejzdravější. Taky mi vždycky nevipije všechno....nevadí dáš mu to třeba za hodinku dopít. může se ohřívat vícekrát ale opravdu né v mik. raději investuj do ohřívače. 🙂 Taky jsem si to užila ☹ raději bych kkojila jenomže jsem dostala infekci ☹

em_ka
1. jún 2011

@krystofka My sme pili klasicky nutrilon a dcera z toho mala zapchu tiez. Brala Bio Gaiu ale nam pomohlo jedine zmena mlieka. Tie kvapky (Bio Gaia) su dobre ale zaberu az po tyzdni -10dni.
Mlieko som robila tak, ze ked treba mala pila 120ml, do flasky som nalila 80ml studenej (predtym prevarenej) vody a 40ml teplej, t.j. 2/3 studenej a 1/3 teplej. Ked celu davku nevypila, mlieko som este nechala pre pripad, keby treba za hodinku mala hlad, aby to mohla vypit. Ohriala som bud v mikrovlnke alebo v teplej vode.
Na tu zapchu pomaha slaby hermankovy caj, 1-2 lyz.

krystofka
1. jún 2011

@suchakaterina děkuju za odpověď, sab jsem měla ale Dr mi řekla, že nejsou nic moc. Dopuručil Infacol, Baby Calm a BIo Gaia..Onfacol máme, pomáhá super na prdíky ale zácpa je pořád. Tak jsem koupila ty Bio Gaia...Uvidíme. Je mi ho tak líto, když se tak snaží tlačit a nic. Taky používám rektální rourku, ale to pomůže jen na chvíli. Jo, tak teď ohřívám zbytek UM co nevypil před tím v hrnci s vodou.

No a stím kojením, já jsem to hrozně obrečela, já tak jednou, dvakrát denně ho kojím ale nemám skoro žádné mléko a on víckrát nemůže, je ještě slabý a neutáhl by to. Po porodu měl problémy s dýcháním, chrobáček.

krystofka
1. jún 2011

@em_ka Děkuju...čajíček on ještě nesmí...A můžu se zeptat, jaké používáte flašky, my máme savičku s dírkou nahoře, takové používaly v nemocnici, no a doma s dírkou naboku a z těch neumíme pít, jak se to vůbec dává do té pusenky, aby normálně pil?? Vůbec mu to nejde, budu muset koupit jiné savičky, s dírkou přesně nahoře.

slavicky
1. jún 2011

@krystofka neboj to se všechno upraví, ty první týdny jsou prostě náročný než na všechno příjdeš. Já si připadala jak vystřelená na Mars 😀 radši si kup ohřívačku lahví, koupila jsem na bazárku za pár korun a využívám ji doteď 😉 mikrovlnku radši nee 🙂 taky jsem nechala malé mlíčko, když si jen cucla, dala jsem jí pak dopít třeba za hoďku.
A s kakáním to tak je... mě malá kakala tak 1x za 2 dny... až se začne víc hýbat bude to lepší, jen vydržet 🙂

suchakaterina
1. jún 2011

@krystofka ☹ jéé to je brouček.....tak ať jste oba silní. Za chvilku to bude ok. taky jsem broučkovi nemohla jak pomoct. A teď je z něj malej raubířek 😀

kytykenka
3. jún 2011

mamicky poradte umele mlieko DM baby love je 1,2,3 podla coho su rozdelene ???pls dakujem