Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

mirip
13. nov 2009

haloooooo kde ste všetky, to niktorá neporadí? 😔

lenka1smejka
13. nov 2009

mirip-Ahojky no nas beba velmi zapekala.Zacali sme davat nutrilon ale aj tak zapekal a tak sme to vydrzali a rektarnu rurku sme pouzivali nonstop.Su to len bludy,ze si na rurku zvykne,teraz kaka pekne.Grckat zacala po druhom mesiaci a trvalo to do 6,5mesiaca.Stale som len prala a nonstop ju prezliekala.Okolo 2tyzdnov nam zacali koliky a trvali cca 2mesiace.Musis len vydrzat,ja som nedavala ziadne kvapky ani nic podobne a preslo to same neboj zvladners to

martinka1981
13. nov 2009

Ahoj mirip,no tie naše porodnice des a hruza,nikto neporadi a starajte sa maminy 😠
Kolko asi spapa mala mliečka na jednu davku? Ja som si tiež mesiac odsavala a davala aj Nutrilon obyčajny a mala mi grckla niekedy prudom a až neskor som zistila že som ju prekrmovala ☹ .........a čo sa tyka mlieko no zostava ti asi skusiť ine,my papame Nutrilon a všetko ok,na bruško sme mali Espumisan,ale aj tak byvali večery ked plakavala ale našťatie ich nebolo vela. Potom sa to upravilo. Tak vyskušaj ine mliečko a ak to nepomože zajdi za lekarkou. Prajem vela šťastia 🙂

mirip
13. nov 2009

my ked je hladná teda že sa v noci zobudí po 4-4 a pol hod tak 120ml a inokedy tak 80-100ml čo je podla mna na to že máme mesiac celkom fajn ale to grckanie je tak dva týždne s nami, ked odsajem a vydá mi materské a umelé tak že viac materského tak je to ok ale ked opačne alebo tak pol na pol, tak grcia a grcia 🙄
marti nka iné mlieko si možem zmeniť aj sama? nie so súhlasom lekárky? my ideme do poradne konečne po vyše mesiaci 16teho teraz v pondelok tak že by som jej to povedala ako mi grcia a sa jedoší ked sa napapá a grgá kyselinou žalúdočnou´že chceme zmeniť mlieko

ojo
13. nov 2009

mirip, mléko klidně můžeš změnit sama 😉 znám pár mamin, které museli vyzkoušet snad všechny, než si našli to pravé...máš na výběr, Hami, Beba, Nutrilon, Humana, Hipp nebo Sunar... 😉 jestli ti blinká často, možná bych zvážila koupit to mléko AR (Beba AR, Nutrilon AR, Sunar AR atd.) to je přímo dělané pro miminka, aby neblinkali...

je také možné, že blinká prostě proto, že pije moc 😅 její bříško to nestačí pobrat a možná díky tomu má i bolebřuch...
a také když se pije z flašky, tak se mimčo naloká hodně bublin a nemusí je všechny odkrknout, proto také bolí bříško...dávej malýho tak 20min po papání na bříško 😉

nebo jestli kojíš, může jí bolet bříško z toho, že jsi ty snědla něco nadýmavého nebo co jí nesedí 😖 (já nemohla vůbec tatarku a taky musli, čerstvé pečivo a luštěniny)

jestli ti pláče pravidelně večer nebo dopoledne může jít o koliku, se kterou nic nezmůžeš a musíš vydržet, většinou se po 3.měsících ztratí 🙂

mirip
13. nov 2009

až tak často nie ale takmer vždy po umelom mlieku po materskom nie ale to grckanie ma až tak neštve lebo priberať priberáme pekne ale skor tie krče, plač a hnačka po umelom 😕
koliku máme tiež na u berieme infacol a malej chutí a aj sa vyprdká pekne už

lenka1smejka
13. nov 2009

mirip-nam lekarka predpisala mlieko AR ale nepomohlo nam to iba nas to zacpalo tak,ze sme museli ist na pohotovost a tam nam dali cipok

martinka1981
13. nov 2009

Mirip skus vymeniť mliečko a uvidiš. Ja som kombinovala moje s Nutrilonom a bolo to ok,až na to že bola nedojedena a potom to vyblinkala 🙂 ale potom som to zistila a davala jej menej. Tak daj potom vedieť či pomohla zmena mliečka 😉

aanda
14. nov 2009

ahojte... moj maly ma 7 tyzdnov a cca 5kg (porodna vaha bola 4070g, potom schudol, lebo mal malo mliecka odo mna)... materske mliecko uz nepapa vobec, lebo som mala zdravotne problemy a brala som silne injekcie a lieky....
UM pouzivame Nutilon HA1, som s nim spokojna, nemame nejake vazne problemy.... Teraz ma davku UM 120ml+4odmerky podla navodu, ale mne sa zda, ze mu je to malo... po jedle je nekludny, nevie sa utisit no a po dvoch hodinach zasa place, tak ako od hladu....
myslite si, ze ako 7 tyzdnovy by zvladol davku 150ml?????? bojim sa, aby som ho neprekrmovala... diky za nazor

lenka1smejka
14. nov 2009

aanda-ja by som mu dala viacej,ono kazde dieta vie kedy dost.To mas ako u ludi-niekto zje viacej,niekto menej.Ja jem vela ☹ a moja mala minimum az je to bieda ☹

ockovelasky
15. nov 2009

Ahojte. Môj malý papá Bebu sensitive, ale mám pocit, že už mu nestačí. Ak by som zvýšila dávku, musím už začať s príkrmami, ale zdá sa mi to ešte skoro.. Existuje nejaká pokračovacia formula Beba sensitive? Ja som sa ešte s takou nestretla. Poradí mi niekto?

europa8
15. nov 2009

aanda-neboj sa,ked mu das viac ,ako by mal na svoj vek spapat,nic sa nestane,nie vzdy sa treba riadit podla tabuliek.Nas maly tiez do 3 mesiacov papal viac ako mal a dokina povedala,ze je to v poriadku.kazde dieta vie,kedy ma dost.Teraz napriklad nechce papat ,nevypije ani ako dvojmesacny 😵

pietra
15. nov 2009

aanda, kludne skus zarobit mliecko zo 150ml a 5 odmerkami. Ak by maly nevladal, tak to necha 😉 Davkovanim by si sa mala riadit len v tom kolko odmeriek na kolko vody

ockovelasky, preco by si pri zvyseni davok mala prejst uz aj na prikrmy? 😕 Vsak zarob viac mliecka

ockovelasky
15. nov 2009

Pietra-pretože ak zvýšim dávku, počet odporúčaných denných dávok bude už len 4 + 1 príkrm. Myslím, že je to skoro a zase ak by som mu dávala ako doteraz 5 dávok, už by bolo veľa toho umelého, aj tak máme problém s vyprázdňovaním.. 😉 Ty si kedy začala s príkrmami?

susisus
15. nov 2009

No neviem, ja som sa nikdy neriadila tým odporúčanými dennými dávkami, malá mi od začiatku jedla aj keď bolo že 4, tak kľudne aj 7 - 8 a sme OK. Ja to vôbec nerátam, dodržiavam len na koľko vody koľko odmeriek.

ockovelasky
15. nov 2009

Pretože je to UM a zaťažuje obličky viac, než materské.. Ale veď uvidíme.. 🙂

sunea
15. nov 2009

Ono sa odporuca, ze ked babatko potrebuje viac ako 1000 ml UM denne, malo by sa zacat s prikrmami, ale podla mna to je velmi individualne...

pietra
15. nov 2009

ockovelasky, dcerka bola sice na kombinacii MM a UM, ale teda papavala mliecko viac ako 4 x do dna. S prikrmami som zacala asi tyzden po ukoncenom 6. mesiaci. A hoci papkac teraz velky nie je, bola mliekoholik a vzdy spapala mliecka viac, ako bolo odporucane na krabici od UM 😉
Podla mna traviaci system ovela viac zatazi skore danie prikrmu ako zvysenie davky UM

ockovelasky
15. nov 2009

No veď preto sa pýtam, lebo ešte nechcem veľmi začať s príkrmami.. 😉

lenka1smejka
15. nov 2009

ockovelasky-ked mate problem s vyprazdnovanim tak ked das prikrm tak to len skomplikujes-lebo s prikrmami su aj zacpy-skus slivkovu vodu od hipp su od 4mesiaca

ockovelasky
16. nov 2009

Lenka.. to si trafila s tou slivkovou šťavou, už sme ju vyskúšali, po porade s lekárkou, aj jablčkovo-hroznovú, po troške, a pomohlo, už asi dva týždne.. 😀 😀 😀 (koľko málo mi stačí k radosti) 😅

aponchie
16. nov 2009

nasla jsem nutrilon v krabici300g od 5mesice vubec to neznam jen ten od 6m neznate nevite co je zac?

badzova
16. nov 2009

dievcata prosim radu, nasa mala ma 6 tzdnov, papame NUTRILON HA a neda sa jej vykakat.
mama otazku.
ako casto musi kakat?
a ako jej pomoct?
dakujem pekne za odpovede. 🙂

ockovelasky
16. nov 2009

badzova- môj malý je tiež na UM a s bruškom a vyprázdňovaním sme mali problém do konca tretieho mesiaca. 😅 Dávala som mu Hylak-kvapky a proti nafukovaniu Espumisan-L, samozrejme po porade s lekárkou. Tiež som mu masírovala bruško gélikom Pupík z lekárne, no a keď bolo najhoršie, tak pomohol teplomer do zadočku (ale opatrne) Okrem mliečka pil aj prevarenú kojeneckú vodičku, lebo čajíky nechcel, aj to by malo trošku pomôcť a nezapekávať tak..

susisus
16. nov 2009

Ahojte maminky, už sa vám niektorej stalo, že ste zmenili mlieko a bábo vám vykakalo hnedú vodu ??????? Mliečko nám sedí, je z neho úžasná, ale prvý deň mala hnačku, potom 2 dni vôbec nekakala - ale bola kľudná a dnes mi vykakala hnedú vodičku 😕

ockovelasky
16. nov 2009

susisus-môjho malého prehnalo, keď mu bolo mliečko slabé.. tak neviem..

susisus
16. nov 2009

Hm, ale nezdá sa mi hladná, 3-4 hodiny nepýta - ako predtým, usmievavá je, len takto čudne kaká 😨 Prvé bola aspoň hnačka ale dne uuuplne voda hnedá... ani kus hustého...

ockovelasky
16. nov 2009

Ani môj malý nepýtal papať skôr, pil Nutrilon HA1 vydržal 4 hodiny, ale potom sme boli na poradni, lekárka mu zobrala aj výter zo zadočku a keďže výsledok bol v poriadku, dala nám Bebu sensitive a teraz sme v pohode..

susisus
16. nov 2009

ockovelasky a to ako mam zistit ci jej je naozaj to mliecko slabe? 😒 prejavuje sa to takouto stolicou?

evicka1
16. nov 2009

ahoj kocky
prosim vas pouzivate niektora um babylove? to z dm take ze bio a stoji asi 5eciek