Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

anieanne
27. sep 2010

@suszi Beba AR má - http://www.manitera.cz/deti-komplexni-pece/dets... .

Holky, kolik má miminko, které je plně na UM, vypít vody nebo čajíku denně ? Nebo to není určené ?

lidiab
28. sep 2010

Holky ahoj, mam na Vas dotaz - muzu zacit davat normalni Nutrilon svemu miminku kdyz predtim pil Nutrilon HA?? Nutrilonem prikrmuji, asi z poloviny je kojeny. V porodonici totiz vsem standartne davaji HA, pritom ani ja ani manzel na zadnou alergii netrpime. A pokud ano, tak mam ho zavest nejak postupne? Nebo mu rovnou dat celou davku toho normalniho Nutrilonu?

lenocka84
28. sep 2010

@lidiab ahoj, my sme tiez prechadzali z HA na klasicky, postupne, 2davky HA 1 obyc, 1-2dni a potom uz lenklasicky a bez problemov

suszi
28. sep 2010

@fukylove o tej BEBE som už zistila,tak existuje... A probiotiká mi dr. nechce dať, len som ešte nezistila presne z akého dôvodu ich odmieta... 😒 😠 Vo štvrtok nás čaká poradňa, tak sa s ňou budem musieť podebatiť...
Zatiaľ som jej dala včera 1 dávku BEBA , ostatok nutr. a dnes sme dali zatiaľ 1 a večer druhú dávku... Len medzi nimi jej dávam ten nutr. a mám pocit,že krče má stále...Dr.vravela,že musíme postupne prejsť na to druhé mlieko... Takže musíme vydržať... 😉
Rúrku nerada používam ( počas nášho trápenia som ju využila 3 krát ) , lebo vraj si môže na to dieťa navyknúť a potom sa nebude bez toho vedieť už vôbec vykakať... Tak neviem
Dávala som espumisan a prešla som na sab simplex, ale ten nám nerobí dobre,tak som sa vrátila späť k espi...

fukylove
28. sep 2010

@lidiab - my sme tiez prechadzali z HA na obyc, ja som vzdy nahradila najskor jednu davku obyc, potom na druhy den dve atd 🙂

@suszi - tak sa opytaj na tie probiotika... z akeho dovodu Vam ich nechce dat... my sme asi od mesiaca boli na probiotikach, nie su na predpis a ja som sa radila s kamaratkou lekarnickou, nie doktorkou... lebo to nie je na predpis, su volnopredajne..
ja som rurku pred tehu uplne odmietala.. no okolnosti ma donutili... a doslova sme ju denno denne pouzivali 2,5mes a okolo 3.mesiaca vsetko samo preslo a odvtedy sme ju pouzili iba raz na prdiky 😉 takze ja z vlastnej skusenosti nesuhlasim s tym, ze si dieta navykne a ma problem sa vykakat aj neskor same... ja som sa tiez velmi bala co a ako bude, neverila som, ze to prejde... 😉

mirinda10
28. sep 2010

@anieanne tvoje mimco je malicke, vodu ani caj nepotrebuje iba UM, to mu musi stacit, ak by bolo moc teplo, tak potom ano ale teraz ked je chladno tak nie je dovod aby si mu davala inu tekutinu ako mliecko

ija1
28. sep 2010

@mirinda10 - nam teda rikali ze mimi ktere je plne na UM by slabej cajicek denne aspon trosku melo vypit, ze UM je jako jidlo a caj jako piti.........tekutiny ji nemuzou uskodit..........

jasekd
28. sep 2010

@suszi Ahoj, Martinek ma potvrzeny GER a je na Nutrilonu AR a vsimla jsem si v lekarne Beby AR, takze existuje... No a ty probiotika proste zkus a neptej se... My je nasadili z vice duvodu, nejdriv to bylo kvuli kakani a brisku, no a ted jsme na kryci terapii antibiotiky dlouhodobe kvuli onemocneni ledviny a tak jsem je opet nasadila, i kdyz brisko se jakz takz srovnalo. Ted je 2 dny nemel (cestovali jsme) a bylo hur. Martin se po nich zlepsil a tim, ze povoli to brisko, bude ti i min zvracet! A te rourky se az zas tak neboj, kdyz se to neprehani, je to v klidu, opet nase zkusenost 😉
K tomu cajiku, pokud je dite plne na UM, melo by neco navic vypit, ale mne treba nechce, a rikali mi, ze to nemam az tak hrotit, ale zkouset. A to jsme spesl pripad (ty ledviny a ATB) Ja trochu vic redim UM a caj davam po lzickach, ale je to boj.

mirinda10
28. sep 2010

@ija1 no mne v nemocke povedali, ze vodu alebo caj najskor od ukonceneho 2ho mesiaca aj to ak bude moc teplo, inak v mlieku ma dost tekutin
a ako zistite ci dietatko potrebuje take malicke vodu, ak je hladne treba mu dat mliecko, nemozes ho obmedzovat

ija1
28. sep 2010

jo, to my meli 3. mesic kdyz jsme zacli s cajem, to je fakt............
akorat co delat, kdyz proste obcas UM odmita, nikde nepisou......a zmena nepomaha............

mirinda10
28. sep 2010

@ija1 no este, ze som taky problem nemala , mala pila bez problemov a stale sme na tom istom mlieku ale teraz pije aj 300ku caju ked mame prikrm tak ju viac smedi

ija1
28. sep 2010

a kolik ti spapa pres den mlicka? jestli se muzu zeptat....

suszi
28. sep 2010

@jasekd Ahojky. Dakujem veľmi pekne za radu... A ake probiotika sú najlepšie? Viem,že každému dieťaťu vyhovuje alebo pomôže niečo iné... Ale podľa čoho si vyberať? K akým sa prikloniť? Už sa to nedá vydržať, malinká mi cez deň neskutočne plače, krčí sa, a neprdká... Musí mať veľmi veľké krče chudatko moje... 😒 ☹ ☹
Trvá to už tretí deň ( čo už máme fakt neznesiteľné krče a nemôžeme prdkať ). Doteraz to bolo s krčami, ale v celku sa to dalo zniesť...
Skúšame tu BEBU ( ale nedávam jej zatiaľ AR, ale obyčajnú ) a musím si zaklopať zatiaľ negrcká...

jasekd
28. sep 2010

@suszi A vy mate ten GER potvrzeny? Protoze jestli ne, treba zvraci jen kvuli tem potizim. Ono kazdy AR mliko asi zacpava, malej ma taky tuhy bobky, ale je to i tim, ze malo pije a nemuzu ho donutit (navic ma ty ledviny 😠 , tak me to stve o to vic, ale on ty caje dost zvraci) Sorry, ze se tak ptam, ja vasi diskusi nectu, jen jsem se chtela na neco mrknout a zahledla tvoje trapeni... My mame kapicky Bio Gaia, u nas stoji 600 Kc, neriskovala jsem posilani, protoze to musi bejt v lednici. U vas na Slovensku jsou o dost levnejsi myslim. Mela jsem i jine, byly levnejsi, ale musely se do 10ti dnu spotrebovat, takze nakonec vysly draz... Podle me je to vsechno na stejnym principu, ta Bio gaia je overena... Kup to, hned ji to dej a zatim pouzivej tu rourku, ja ji pouzivala, kdyz uz to bylo hrozny, lepsi nez aby se trapila. Zabere to, ale ne hned, tak vydrz. Zabralo to i kamosce, jeji kluk mel vylozene drsne koliky, to Martin se s tim pral docela slusne. Akorat my nemohli moc masirovat brisko a cvicit, protoze hned blinkal. Taky zabira tygrik a nebo lezet na brisku, pokud ti pribira, tak bych to delala, i kdyz neco vyblinka. Hodne stesti.

suszi
28. sep 2010

@jasekd Odborným lekárom teda gastroenterologom nie, mne dr.povedala,že ma tam posielať nebude, vraj to má skoro každé bábo... Tak sme to riešili nasadením toho nutr AR. Mala od začiatku krče, ale posledné dni je to už aj na mňa moc... Plačem s ňou a nedokážem jej pomôcť. Volala som dr. lebo na poradňu ideme až vo štvrtok, že čo mám robiť... Tak mi povedala aby som skúsila BEBU, ale musíme prejsť na ňu postupne. Tak včera mala jednu fľašu, dnes už dve, zajtra tri.... Inak dala som obyčajnu BEBU a negrcká mi, teda zatiaľ... To tiež neviem ako si vysvetliť... Že by sme mali len mierny reflux alebo to už prešlo? Nevravím, že by jej trochu nevyšplechlo, ale neni to to "pravé"grckanie.
Dik za tie probiotiká... len dúfam,že sa dr. neurazí, keď aj napriek jej nedoporučeniu tie probiotika dám. Ale adekvátny dôvod na to,prečo ich nemám dávať neudala...
Priberáme krásne, až moc, mali by sme menej... Na brušku mi veľmi nechce bývať, a čo to je tygrik?

ija1
28. sep 2010

@suszi - ja mela biogaiu a biopron junior......... biogaia nas zezacatku zbavila prdicku,..........ale v kombinaci s nutrilonem to nebylo to prave...........s bebou to bylo lepsi, ted nam doktor doporucil biopron, mame ho tyden a fakt teda prdi..........takze.........asi co komu vyhovuije

ija1
28. sep 2010

tygrik je ze mas miminko jakoby briskem na ruce........hlava je u lokte.........a kouka se rovne..........jakoby mas miminko na ruce......tak ze hlavicka smeruje k lokti.........drzis ho jakoby na brisku a tim mu masirujes brisko.......u nas to zabira jak nic..........anebo drzet v sede ale chytit pod kolenama, tim mu pritahnes nozicky k brisku........jakoby ho mas ve vzduchu, oprene o sebe a drzis pod kolinkama...................u nas tyhle dve polohy zabiraj........

jasekd
28. sep 2010

@suszi Aha, tak to Martin zvracel po kazdym jidle, i treba 3 hodiny po nem, kdykoli jsme s nim pohli, kdyz cural, kdyz se zasmal, jakekoli zvyseni tlaku... Mel hranicni siri pyloru (prechod zaludek strevo), rustem se to upravilo a trochu zlepsilo, ale uplne jeste ne. Vy mozna reflux nemate, mozna opravdu blinka jen kvuli tomu brisku, to by vysvetlovalo to zlepseni po Bebe. No a kdyz rikas, ze pribira az moc, neni proste prejedena? Z toho ji taky muze byt zle... Toho tygrika si nejlepe vygoogli, abys presne vedela, jak ho drzet. Martin na brisku taky nechtel moc byt, ale aspon chvili, bude kricet, mrskat se a tim se treba vyprdi 😉 A hlavne je jeste malinka, vydrz, u nas se to hodne zlepsilo kolem 3. mesice, tak snad u vas taky...

suszi
28. sep 2010

@ija1 Jasnéééé, tygrík , už viem, len som nevedela,že ta poloha sa tak volá. 🙂 😉

suszi
28. sep 2010

@jasekd premýšľala som o tom, či neni prejedená... Lenže ona mi pije 120-150 ml tak každé 3 - 4 hodiny, ak pekne spinká tak aj 5 podarí sa aj 6. Lenže keby bolo po nej,tak papa aj po hodine...
Tygrika určite vygooglim a popasujeme sa s tým.

ija1
28. sep 2010

ty blaho..........Suszi kdyby mi takhle pila mala tak si piskam.....................
ve dvou mesicich my vypili neco kolem 600 ml..............
tedka kdyz bojujeme dame obcas 900-1000 plus pulku sklenicky zeleninky.........

suszi
28. sep 2010

@ija1 fuuuha, no pekne... 🙂 nebolo to veľa ? Ja mám niekedy pocit,že je to na ňu až moc... Ani dr.nechápe, ako to do nej vojde...

ija1
28. sep 2010

no prave ze to snad bylo kolem 500-600............ted ma docela utlum, pac nam dr. rekl ze pije docela malo, akorat az nahradime jednu porci zelelninkou / zatim snime jen pulku/ a dopijime mlickem............tak ji to klesne na 750-800.......a az dame presnidavku na 600.......... no coz..........nejak bude......

peko
29. sep 2010

Ahojky děvčata,
nevíte jak je to se zelenou stoličkou po UM? Naše malá má zelené kakání se žlutými hrudkami, už docela dlouho, tak nevím jestli je to normální nebo mám nechat stoličku radši vyšetřit?

sandra1005
29. sep 2010

Ahojte,
mozno poradite aj mne. My sa tiez trapime s bruskom. Moj maly ma 6tyzdnov a od zaciatku papa Nutrilon. Nemam mliecko, teraz uz vobec. Najprv papal normalny Nutrilon, ale zacal grckat. Obcas som mala pocit, ze vygrcal vsetko co popapal. Tak nam doporucila doktorka Nutrilon AR. Grckanie prestalo, resp. grcne si len obcas a to len trosku. Papa kazde tri hodinky 80-90ml a mliecko mu chuti. Len v poslednej dobe mame taky problem, ze malinky mava take zachvaty, ked sermuje rucickami, kope nozickami, cely je cerveny pri kazdom prdiku. Cele hodiny vyzera ze tlaci a vydava aj take zvuky akoby tlacil. V noci ani cez den pomaly nespim, co s nim trpim. Ale kaka takmer kazdy den a zda sa mi, ze dost a aj prdi, nema zastavene vetry. Neviem co to moze byt, ci ma ozaj take bolesti bruska, alebo je problem niekde inde, Doktorka nam doporucila davat Espumisan, ale nezda sa mi to po nom lepsie. A skusila som aj SAB Simplex, ale ten mu nerobil dobre. Okrem toho s nim cvicievam s nozickami, masirujem brusko Pupikom a davam mu trochu cajiku. No zachvaty ma stale. Nechcem velmi experimentovat s mlieckami. Skuste poradit. Dakujem.

sharmana
29. sep 2010

@sandra1005 ja si myslím, že toto obdobie musíš len prečkat, ja mám síce dcérku( chlapci vraj majú horšie koliky), ale zdá sa mi, že tiež mala koliky a nepomohol žiadny liek... to telíčko si proste dlhšie zvyká na takéto mliečko a tažšie ho trávi... mne malá tiež plakala, masírovala som bruško, cvičila nožičkami.... niekedy som ju nosila aj hodinu a pol po byte s plačom.... nakoniec to prešlo.... inak ja som jej zvykla spievať jednu takú riekanku pri cvičení a ked sa jej ulavilo po cvičení, tak ona si to neskôr zapamätala a už len ked som pri akejkolvek príležitosti túto riekanku začala hovoriť, taj ju to ukludnilo a usmievala sa 🙂

katherine27
29. sep 2010

@sandra1005 ja Ti poradím...probiotika Dophilus pre najmenších, v lekárni kúpiš, bez recepru
http://www.dophilus.sk/?id=4
osobná skúsenosť, nám nepomáhalo vôbec nič a koliky celý deň,neprajem nikomu, v noci od únavy zaspal..bolo to na zbláznenie..po 2 dňoch syn nevedel čo je kolika a stal sa šťastným bábätkom..
Ja to tu píšem asi každému čo ma daný problém, tak sory , že sa opakujem, ale chcem pomôcť 😉

sandra1005
29. sep 2010

@katherine27 a mozem ich dat aj takemu malemu babatku? Ja som ochotna skusit vsetko, co by mu pomohlo, ale mam pocit, ze nech urobim co urobim, nic nepomoze a ze ozaj musime len vydrzat. A dost sa bojim experimentovat s roznymi kvapkami a probiotikami a menit mliecka atd. Keby som aspon vedela, ze to ozaj pomoze, nevaham ani minutu...

malekacatko
29. sep 2010

@sandra1005 Ahoj sandra... mozes... my sme ich synovi nasadili od 3 tyzdna ( tiez infant dophilus ) nam tiez pomohli tieto....Skus... Probiotika neuskodia iba pomozu, u nas ale trvalo asi cca 2 tyzdne kym sa po nasadeni probiotik stav 100 % zlepsil... islo to pomali ale islo

katherine27
29. sep 2010

@sandra1005 môžeš, my sme ich objavili keď mal malý asi 2 mesiace, sú od narodenia, dokonca sa doporučujú

Kedy určite užiť Infants Dophilus

•Pri prechode na tuhú stravu
•Pri predčasnom narodení dieťatka
•Pri narodení cisárskym rezom
•Pri ukončení dojčenia (pri prechode na umelú stravu)

Ja som tiež nechcela meniť mlieka..nepomohla mi doktorka ani iné rady, malý sa najedol a do 20 min to začalo, kolotoč, cvičenie,rektalka, Sab Simplex,čerešňové kocky na bruško a iné..po 3 hod , sa najedol a zasa, vravím bol to HOROR a ten čo to neprežil to nepochopí, ako som vtedy závidela maminkám, ktorých dieťatko malo koliku raz za deň, napr. večer..aké malé trápenie..a to že to prejde? ale kedy? nie u každého to prejde po 3 mesiacoch, to je blbosť že prečkať..chcela som pomôcť nášmu synovi, zbaviť ho bolesti a tak som hľadala ako pomôcť, keď Ti dieťa plače celý deň a Ty už pomaly s ním,nevládzeš vstať, pomaly prestávaš jesť,čakáš na muža aby prevzal štafetu tak urobíš aj nemožné aby už bolo aspoň trošku lepšie..vyskúšaj a daj mi vedieť, zo srdca Ti prajem a hlavne malému aby pomohlo, u nás pomohlo iba Dophilus, ešte aj teraz ho mám v chladničke