Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

kaja73
19. okt 2010

Oa je ešte malinka,nenut ju papat viac a ani ju nestresuj s 2 h prestavkou.Zober si, že kojene deti sa tiež nenutia ani nijak inak neodmedzuju.Mamičky koja na požiadenie aj každu hodinu.Ja dokonca, ked bol maly vo veku tvojej malej, tak aj v pol hod. intervaloch.Ked sme prešli na UM,nikdy mi nevypil to, čo mal podla obalu na mlieku.Vždy to bolo o stupen menej,ako by mal na svoj vek.To su len všeobecne normy,riad sa skor tym, či mala pribera a ma dostatočne množstvo pocikanych plienok.Ono sa časom tie pauzy medzi papaniami same predlžia.

schnucki
19. okt 2010

@kaja73 dekuju, mala pribira ... ja ji davam vzdycky kdyz si rekne, jen me zarazi ze mi nekdy to mlicko hodi zpatky, sice ne moc no ale hodi 🙂 tak me napadlo jestli prave neji moc casto .... ale asi je to normalni 🙂
dekuju za uklidneni 🙂

ija1
19. okt 2010

ahojky,
@schnucki - kaja ma pravdu, urcite nenutit......... a hlavne ty bud v pohode, pac ja dycky stresovala a pak to bylo poznat....... hlavne aby pribirala........... jako nam doktor rikal tu 2h pauzu..........ze mame dodrzet....... a kdyztak pridavam cajicek.......ale kazdy ditko je jiny a kazdej pediatr rika neco jinyho...........

adelaine
19. okt 2010

ahojte, kocky mate prosim skusenost, ze dietatku prestane chutit umele mliecko?
My sme od narodenia az doteraz mali Nutrilon, zacali vsak problemy s papanim,
maly o polovicu znizil denny prijem, sotva sme do nho dostali s problemami nejake
mlieko, dnes som skusila Bebu a zacal pit normalne....
je to mozne? prestane mu chutit aj toto nove mlieko, ci ako? 😖

lenocka84
19. okt 2010

@adelaine ahoj, len zapadas do nasho vyskumu ze kazde dieta vo veku cca 3-4mesiaciky zacne odmietat nutrilon
nam sa to stalo tiez pijeme babylove z dm a je to ok
takze sa tomu uz ani necudujem 🙂
uz by ste nemali mat problem

adelaine
19. okt 2010

@lenocka84 fakt?? o tom som este nepocula, ale asi to tak je...
a dakujem za odpoved 😉

lenocka84
19. okt 2010

@adelaine v tejto teme sa nas tu dost nazbieralo co sa im stalo to iste

adelaine
19. okt 2010

@lenocka84 ja som si necitala prispevky dozadu, len som sem nakukla, ze sa opytam
skusenejsich...a dobre som urobila 🙂 som naozaj rada, ze si mi to napisala,
i ked nechapem, preco tomu tak je :( nastastie som mala doma aj Bebu....lebo bola doma cista
psychiatria, bol strasne hladny a jest mi nechcel...

lenocka84
19. okt 2010

@adelaine je to divne, ale stalo sa
snad vam beba uz bude chutnat a maly bude pekne papkat
odkial z ba si?

ija1
19. okt 2010

@adelaine - taky se nam to stalo 3-3,5 mesice odmitani Nutrilonu HA, presli jsme na Bebu HA a pije zase jak duha....

adelaine
19. okt 2010

@lenocka84 ruzinov 😉

@ija1 esteze tak, ze si tie nase deti mozu dat ine mliecko :D
ako to robili nase maminy, ked existoval iba sunar?

lenocka84
19. okt 2010

@adelaine a kam sa chodite kocikovat?

adelaine
19. okt 2010

@lenocka84 strkovec, ty si tiez z ruzinova?

lenocka84
19. okt 2010

@adelaine nie, ale my sme mobilny, chodime aj na strkovec, aj kuchajdu, aj do auparku

adelaine
19. okt 2010

to je fajn 🙂 ved sa mozeme niekedy stretnut, budem rada 😉
potom mozme poriesit cez IP

lenocka84
20. okt 2010

@adelaine jasne, mozeme

pralinkaaa
20. okt 2010

ahojte, aké máte skúsenosti s UM Hami?

junovka
20. okt 2010

@pralinkaaa Nely z neho zvracala

pralinkaaa
20. okt 2010

ja ho dávam malej, chutí jej. aký je vlastne medzi tými mliekami rozdiel?

junovka
20. okt 2010

@pralinkaaa podla mna v znacke a v cene....ale 😒 ...asi nejakym nepatrnym zlozenim 🙂 😉

mimi21mimi
20. okt 2010

Baby, mate niekto skusenosti s kombinovanim dvoch mliek? Moja mala mala problemy s AR Nutrilonu, ale so Sunaru grckala, tak dr povedala, nech AR davame len ked bude moc grckat zo Sunaru - proste to kombinovat.

junovka
20. okt 2010

@mimi21mimi prepac, ale nerozumiem otazke?Nutrak AR robi problem, Sunar tiez, lebo grca ti po nom....tak preco neskusis inu znacku??? 😕 A kombinacia v jeden den UM roznych znaciek mi pripada nie velmi vhodne riesenie. 😒

mimi21mimi
20. okt 2010

@junovka Takto.... z AR sa nemohla vykakat vobec... so Sunaru grcka.... tak mi to kazala kombinovat, lebo predtym sme skusali dalsie tri mlieka ktore nechcela vobec papat (Bebu, Nutrilon, Nutrilon HA)

junovka
20. okt 2010

@mimi21mimi a ako dlho skusat tu kombinaciu uz?? 😕 Vidis nejaky pozitivny efekt??

mimi21mimi
20. okt 2010

@junovka este som to neskusala, vcera mi to povedala a moc sa mi to nepozdava... 😠

junovka
20. okt 2010

@mimi21mimi ja by som to nerobila.Radsej skus nejake ine UM mlika, napr. Humana, Hami, Hipp.....neviem ci existuje aj Sunar AR...tak co keby aj ten si vyskusala??

mimi21mimi
20. okt 2010

@junovka Myslis, ze ked pekne pribera a mame Sunar, je nejaky problem pre jej telicko, ked trochu viac grcka?

junovka
20. okt 2010

@mimi21mimi tak to vobec nie 🙂 To ze grca, tak to nevadi, pokial to nejde prudom vonku

mimi21mimi
20. okt 2010

@junovka Prudom len niekedy, ale tak ona pribera 140 g tyzdenne, ukazkovo... niekedy tusim netreba brat doktorov vazne. 🙄

junovka
20. okt 2010

@mimi21mimi tak si z toho nerob nic 😉 Moja prudom grcala kazdy den, papali sme klasicky Nutrak, inak bola spokojna, ked sme zacali na 5 mesiacov s tuh.prikrmami, tak aj to grcanie u nas prestalo 😉