Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

katka1981
14. jan 2011

@lublana1, ja neviem kolkokrat by malo alebo nemalo kakat babo, ale moja bola a je na UM, ked sme boli na poradni, pytala som sa lekarky ako casto by mala kakat a povedala, ze je normalne ked kaka 1 az 5x denne. Klamala by som keby som napisala kedy to presne bolo, cize presne neviem vek malej kolko mala, ale prepdokladam, ze to bolo medzi 3-6 mesiacom. Teraz mala Sophinka 19 mesiacov a kaka denne 1-4x, ako kedy. Na prstoch jednej ruky by som zratala dni, kedy nekakala vobec. Kazde dieta je ine. Na kazdeho posobi inak mlieko, inak strava. Ved nech sa poradi s lekarkou. Neviem aky problem ma, necitala som to. Podotykam mala nema a ani nemala hnacky, bola to normalna stolica. A su deti, kt. kakaju tak ako tvoje dieta a je to ok. Nepisem ze dieta musi kakat aspon raz denne. Asi som sa pytala lekarky lebo sme riesili aj kolko ma babo cikat, ja si to uz nepamatam. Viem ze napr. cisto kojene deti nemusia kakat aj 10 dni. Nevyznam sa v tom, nasa mala nikdy nebola bez kakania dlhsie ako den a to bolo len asi 3x doteraz. Je to individualne.

lublana1
14. jan 2011

@katka1981 ...ja som len reagovala nato, ze si napisala medyne, ze jej babo by malo kakat 1 az 5 krat denne, tak som ju chcela len uistit, ze nemusi... aj ked je na UM... my sme na UM od cca 2 mesiacov a kakame kazdy druhy, niekedy kazdy treti den a je to ok...

katka1981
15. jan 2011

@lublana1, aj my od 10. tyzdna. Lebo som musela okamzite prestat kojit. Takze tu je jasne, ze kazde babatko je ine. 😉 Ja som necitala v akej suvislosti sa to pytala.

pavlina.k
15. jan 2011

Ahoj holky, nemáte některá zkušenosti s pokračovacím mlíkem z DM BabyLove od 6. měsíce? Říkala jsem si, že když už Emička hezky všechno papká, tak že bych zkusila něco jiného než jen ten Nutrilon. Nevíte, jaké to mlíčko je???

lublana1
15. jan 2011

@katka1981 ...no, moj maly prsnik zacal odmietat, tak sme museli prejst na UM... ☹ to mas pravdu, ze kazde babo je ine... a ake mliecko pijete? my Sunar HA, lebo z manzelovej strany su v rodine alergie na kravske mlieko aj celiakia, takze pre istotu...

lenocka84
15. jan 2011

@pavlina.k ahojky, mi pijeme babylove "2" a uplne v pohode
rano a vecer z neho kasa

katka1981
15. jan 2011

@lublana1, najprv pila Nutrilon AR, a ked mala vyse roka, tak sme presli na Nutrilon a ked papavala kase vzdy len Nutrilon. Ja si nahovaram, ze vdaka nemu este nebola chora, dufam, ze to nezakryknem.

katka1981
15. jan 2011

nezakriknem, ako sa to len dalo napisat s y????

medyna
15. jan 2011

@katka1981 diky katka, ja som riesila , ze Naty mi zacala viac kakat ako inokedy, tak som trosku stresovala ...ale uz som si zvykla ..... 😉 Je v poriadku, kaka ked jej treba a basta! Uz nie som taka vylakana zo vsetkeho, som uz "skusena" mamina 😀

katka1981
15. jan 2011

@medyna, kolkokrat denne kaka? ale teraz mam pocit, ze kedze ona je len na mliecku, tak ona moze kakat po kazdom krmeni. Aspon moja tak fungovala. To kakanie 1-5x denne je tusim az neskor. Nekaka nahodou hned po krmeni?

awalancha3
15. jan 2011

.................s tým kakaním sú stále nejaké pochybnosti, či je to ok, ja s mojou 7 tyzdnovou riesim jej kakci reflex, len co zacne pit- uz aj ju nutka tlacit, jasne ze nemoze vela priberat ked drvivu vacsinu aj vykaka...........ale neviem ako ma vyzerat kakanicka takeho maleho babenka, a nemozem inym maminkam nakukat do plienok ako to im tam vyzera a porovnat si to...................... ☹

julienka
15. jan 2011

@lublana1 ahojte mamicky, tiez ma zaskocilo to 5x denne.. takto kakaju novorodenci, ktori su cisto ma mamickinom mliecku ;)

julienka
15. jan 2011

@awalancha3 u malinkych babatiek je to normalne, ze len co zacne pit, spusta sa kakci reflex 😉)) takze si tiez nerob starosti. Urcite to nebude mat nasledky na vahe a priberani.

julienka
15. jan 2011

@pavlina.k Tento tyzden som si zistovala informacie o striedani dojcenskych mliecok.. do jedneho roka vobec neodporucaju menit mliecka... ktorym zacnes, mala by si min. rok davat dietatku.. menenie je zataz na jeho crievka...

pavlina.k
15. jan 2011

@julienka díky moc. 🙂

julienka
15. jan 2011

@pavlina.k nie je zac ;) rada sa podelim o informacie, hlavne, ked su overene 😉 😵

pavlina.k
15. jan 2011

@awalancha3 Kakání malinkých miminek by mělo správně vypadat asi jako míchaná vajíčka. Tzn, polotekutý stav, žlutavé barvy. 😝 Pokud je barva jiná nebo stolice má jinou konzistenci (není tekutá), měla bys to raději zkonzultovat s doktorem. 🙂

pavlina.k
15. jan 2011

@pavlina.k Jina naše Emča kaká někdy taky často, někdy jen 1x, někdy třeba 3x. 😅

awalancha3
15. jan 2011

@pavlina.k .....práveže je tekutá, s prímesou hlienu a cojaviem coho, hej vyzerá to ako velmi velmi riedka prazenica.................ale tazko to posudit ked tekutunu nasaje plienka................ skor som sa bála že je to len také zaspinené a na plienke ostane len ta tuha cast- ale ako som povedala, plienka tu tekutinu nasaje............ tak asi je vseko v poriadku...dakujem

julienka
15. jan 2011

@awalancha3 treba zobrat plienocku k pani doktorke a nech sa na to pozrie 😉

pavlina.k
15. jan 2011

@awalancha3 Kdyby toho hlenu bylo moc, vezmi plínku a zajdi k doktorovi. Neboj, lepší se 10x zeptat na blbost, než jednout prošvihnout... 😉

awalancha3
15. jan 2011

ano, vezmem plienku..inak zaujímavé, že keby som mala radiť inému tak viem super rady, ale ked ide o mna, som nejaká paralyzovaná- asi sa príliš o tu malicku bojim................................ pred 20 rokmi ked som mala prve dieta vsetko mi bolo akosi jedno, ze nejako bude a riesila som si veci za pochodu........... teraz som nejako velmi zodpovedná.................... 🙂

julienka
15. jan 2011

@awalancha3 To sme asi vsetky.... 😎 Nam, ked nieco "vyskoci", tiez som z toho "pototo". To je ta zodpovednost v nas 😵 Chceme vsetko spravit najlepsie pre nasich anjelikov.

lublana1
15. jan 2011

@julienka ...no, mna to tiez trosku zaskocilo... 🤐

medyna
15. jan 2011

@katka1981 no ako kedy .... niekedy uz v priebehu krmenia, ale vobec sa nejako velmi nepuci .... trosku posibrinkuje rucickami a zacne sa tvarit zahadne a je to jasne 😎 😀 . Niekedy asi v spanku ani neviem kedy 😀 .Ale najviac kakala tak 3 krat denne a to som uz bola v strehu, ze co sa deje .... Napr. vcera a dnes som dala Naty harmacekovy cajik, trosicku na napitie a tiez mi kakala castejsie , neviem, ci ten caj nezauradoval ....Inokedy pije len trolilinku vodicky, takze trosku zmena ... ved uvidim zajtra, cajik jej nedam a budem cihat, co sa zmeni .... 😀

medyna
15. jan 2011

@awalancha3 no vies, co ? Ja si stale hovorim, ze som mala mat babo pred 12 rokmi, to by som vsetko urcite znasala lahsie ako teraz, na "stare" kolena.... Vidim v mojom okoli mlade baby, 18 -19-tky, co maju deti a nic neriesia, skratka beru to tak ako to ide, ziadny stres a uzkostlivost, tak ako ja teraz. 😝

medyna
15. jan 2011

@julienka k tym mlieckam ..... nas prikrmovali uz v porodnici, lebo Naty nepriberala, a uz sme tam boli riadne dlho a tam mi vyslovene sestricky vraveli, ze menit mliecka urcite nie, aspon nie takemu malemu babu. A jasne, ze dokrmovali Nutrilonom, co je dost drahy. Ale kedze nam nerobil problemy, tak sme pri nom zostali. Cena je dost vesela, ale co uz .... Akurat ma zaskocilo to, ze na mliecka 1-tky sa podla nejako zakona nesmu poskytovat ziadne vyhody a zlavy .... hmmm ......

katka1981
15. jan 2011

@medyna, jaj ale ved 3 je uplne pohoda. Ked je babatko na mliecku je bezne ze ked zacne pit tak mu mliecko vytlaci co ma v brusku, cize hned aj kaka. A pokial pije dost mlieka, nema sa podavat ziadna ina tekutina. Takze si ani s cajikom starosti nerob. Malinka ti kaka uplne v pohodicke. 🙂

julienka
16. jan 2011

@medyna Ja som si prerátavala ceny mliečok na 800g balenia.. a v podstate, Beba a Nutrilon vyjdu na rovnako... Sunar je lacnejsi, detickam aj viacej chuti, ale ma viacej cukrov... A naozaj je skoda, ze na jednotkove mliecka nie su ziadne vyhody, ani akcie, ani nic.... a to nam este znizili rodicovsky prispevok... ☹

julienka
16. jan 2011

@medyna naozaj, s vekom je clovek akysi viacej zodpovednejsi a vsetko berie akosi vaznejsie... mlade maminky riesia, ci babka vezme vecer dieta, aby si mohli s mladym vyrazit von a my riesime, ci sa vykakalo dobre, ci to, co spapalo, staci, ked si grcne, ci je to v poriadku... 😉 😵