Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

miska333
8. jún 2010

lebo caje obsahuju cukor-a ked bude dieta starsie bude mu aj voda stacit nie vseliake malinovky

miska333
8. jún 2010

a prechadzame preto lebo moj marek ma zelenu stolicu a ma to asi s caju

blumka
8. jún 2010

mne juli nechce okrem mlieka nic ☹ ☹ skusim jej prihodit trosku mlieka do vody, len tak na zafarbenie a trosku to mozno bude citit za mliekom, tak mozno vypije...hm, co vy na to?

lucyso
9. jún 2010

Ja tiez uprednostnujem vodu pred cajom. lepsie uhasi smäd 🙂 .

sunea
9. jún 2010

@blumka Skus radsen cistu vodu, ale ked nechce z flase, tak z lyzicky alebo pohara (normalneho).

blumka
9. jún 2010

@sunea, ona to vypluva..skusala som uz vsetko mozne, aj striekacku...keby si videla ten ksicht 😀 akokeby som jej kyslu kapustu davala alebo nieco horke 😀
ale presne taka bola aj starsia...dlho mi pila len mlieko, ked sme presli na prikrmy tak som jej robila viac vodnate aby mala vodu aspon z toho, tak to spapala, obcas vyvar vypila z flase. Doteraz je slaby "pijak" ale polievky ma velmi rada, tak ich ma kazdy den.

jasminet
9. jún 2010

@miska333 zelena stolica nie je z caju, ale z umeleho mlieka 😉 aj nasa ked sme presli na umele tak jej ozelenela...

lenocka84
9. jún 2010

chcem sa teda opytat, ak je z UM stolica zelena, z coho je obcasne zlta, obcas husta, obcas riedka, ked mame cely cas tu istu znacku mlieka

millada
9. jún 2010

nasa mala z UM vzdy zltu prazenicovu stolicu, len jeden čas jej ozelenela a zredla, som sa bala, ze to bude hnačka, ale prešlo to same 😉

ija1
10. jún 2010

Ahojky, omlouvam se, jsem tu nova, mame mesicni holcicku, a krmime nutrilonem 1 HA, pac nemam dostatek mlicka..........
mala trpela na prdicka a na radu doktora jsme dali SAB Simplex a od dalsiho dne nema stolici, dneska je to sice druhy den, ale vzdycky predtim 1-2x denne stolici mela............tak jsem se chtela zeptat zda je to normalni, vsude pisou o tom jak kojene deti nemusi mit denne stolici , ale o detech na umele vyzive toho moc nepisou...........tak jsem si rikala ze se zeptam......dekuju 🙂

lucyso
10. jún 2010

podla mna by dieta na UM malo mat stolicu zoparkrat denne, ale neviem, nie so odbornik.
ak by ju do rana nemala, ja by som zavolala lekarovi... pre istotu.....

nanika
10. jún 2010

Ija1, neplas, kazde dieta je individualne, pokial nema ine problemy, zeby jej evidentne bolo zle od bruska, zeby ju bolelo a nevedela sa vykakat, neries to, je to ok. Bezne byva aj raz za 2-3 dni. Ja dokrmujem asi tretinu Bebou, zvysok prso, niekedy kaka kazdy den, niekedy kazdy druhy.

perla200
10. jún 2010

@lenocka84 zelená stolica býva väčšinou z hypoalergénnych mliek nepijete nahodou také?
ilja - nam pomahal sab simplex kakať....ale ako píse nanika - ked nema bolesti bruska tak je to ok....napr. kojené deti mavajú stolicu vela krát za den a niektoré nekakajú aj dva týždne

lenocka84
10. jún 2010

@perla200 ano mame HA, len obcas zelena, obcas zlta, tak neviem

perla200
10. jún 2010

tak je to v poriadku....prečítaj si na krabici je to napísané....aké hypoalergénne papate? ale v podstate môžes byt kludná je to ok 😀

miska333
10. jún 2010

jasminet, lenze my sme uz davno na umelom a doteraz sme nemali a nemame ani ha ale normalny nutrilon. sak uvidime brali nam aj stery

latvia
10. jún 2010

my sme mali zelenu stolicu po mm 😉

ija1
11. jún 2010

ahojky, tak jsem volala radsi doktorovi, a doporucil nam bio prom junior, ze pry je to na upravu traveni..........ale ze pry je to normalni...........kazdopadne dekuju za rady, ja se v tom vubec nevyznam..........

sunea
11. jún 2010

@ija1 Ija, moj maly bol ciastocne na UM a vo veku tvojej dcerky kadil raz za 3 dni (ale zato bol az po lopatky 😀 ). Pritom ale prdkal normalne, nemal zapchu.

ija1
11. jún 2010

tak dneska se konecne podarilo.......... tak jsme nastesti zadny leky davat nemuseli............

patuskaaaaaa
12. jún 2010

ahojte baby,chcem sa spýtať,malý ma 3,5 mesiaca,nekojím ale dávam mu nutrilon 1 a všetko je super,len to ide dosť do penazí...chcem vyskúšať sunar,len sa bojím ako by nan reagoval...viete mi poradiť...dakujem vopred

fiona8
12. jún 2010

ahoj patuskaaaaaa
tak si ho skus dat predpisat budes ho mat o polovicu lacnejsi....ak je jeden s rodicov alergik, tak Ti ho Tvoj lekár predpíše 😉
a preco práve sunar? tak skus Nutrilon obycajny.....ten je tiez lacnejsi....

janicka006
12. jún 2010

Ahojky holky,
chtěla bych se zeptat na lahvičky k UM.
Naší holčičce bude zítra 9 týdnl a tak si myslím,že bych asi měla změnit savičku v lahvičce.
Poradíte mi prosím vás,jak jsou ty savičky odstupňovány a kolik " dírek" by měla mít přiměrěně ke svému věku.
Na lahvi jsmem četla něco o novorozenecké,pomalé,střední,rychlý a variabilní průtokové savičce....co si pod tím představit???
A mám mít jinou savičku na UM a jinou na čaj???
Moc díky za odpověď(můžete klidně i do IP,ať vám tady nenarušuju diskuzi)
JInak nevím zda to má nějaký význam,ale máme Bebu.
A v té souvislosti se chci ještě zeptat,zda jste se řídily tabulkou uvedenou na krabici..tzn.že teď by třeba naše malá měla vypít 5 x denně 180 ml.Protože to MIchalka nevypije ani náhodou...sice 5 x denně jíme,ale spíš těch 150 ml.
A je ště poslední dotaz,je normální,že když jsme teď zvýšily dávku,tak že víc kadí????
Už je to snad všechno,mco díky za odpověď 😉

datkova
12. jún 2010

@janicka006 tak aspon niečo:
savičku na flaške možeš menit tak po dvoch mesiacoch a na tých našich je to asi tak, že: 0plus-uplne malička dierka tak do troch mesiacov, 1plus-do pol roka a ja teraz krmim s takou už aj viditelnou dierkou, lebo mala už bola nervozna z toho, ako jej to pomaly tečie a väčšinou ju to prestalo bavit akor, ako dopila celu davku.

my mame inu savičku na čaj a inu na mliečko, ale aj lahvičku vyčlenenu len na čajik

a tabulkou na krabici sa určite riadit nemusíš, riad sa len tým, kolko malej chutí. a 150 vypije až teraz skoro 7mesačná. 180 len večer pred spaním. vo veku tvojej dcery vypila asi tak 90 ml 😝 😝 😝

sunea
13. jún 2010

@janicka006 u nas sme to mali nasledovne: 0-3 mesiace - savicka novorodenecka (cislo 0, 1 dierka), 3-6 mesiacov cislo 1 (2 dierky), od pol roka az do teraz s 3 dierkami. Savicka s variabilnym a rychlym prietokom (c.4) nie je moc prakticka, ba az takmer zbytocna. Caj som nedavala, vodu pije z pohara. Tabulkou na krabici som sa nikdy neriadila, skor tym vzorcom, ze dieta by malo vypit 150-180 g mlieka na 1 kg svojej vahy za 24 hodin (ale tiez to bola len orientacna hodnota, nie presna, napr. v obdobi rastoveho spurtu sa podla toho vobec nedalo riadit).

lenocka84
13. jún 2010

@perla200 papame nutrilon ha
a s tym kakanim, obcas nekaka 2-3 dni, potom cely den, a potom 1x denne, no ako kedy, ale bolesti bruska nemame
nastastie

a idem sa pytat co je to ta savicka, dakujem

ija1
13. jún 2010

@janicka006 - my koncime 5. tyden a papame nutrilon HA a ridime se tou tabulkou a tam pisou 2-8. tyden 600- 670 ml denne, a priblizne stejne nam vychazi i ten vzorec co pise sunea, a tak krmime 6x denne priblizne tech 100 ml (pac neco malo si nakoji), a mala to vzdycky vypije skoro cely, tak jednou denne necha 10ml nebo tak..........
my kupujm savicky od Nuku a tam maji 0-6mesicu a jsou ruzne druhy na caj, mlicko a jeste snad na kasi jsem videla v obchode .......?

ija1
13. jún 2010

lenocka84 dekuju za uklidneni s tim kakanim, pac nase Alenka do tohohle tydne mela stolici denne treba 1-2x, ale tedka prave az treti den, tak me to trosku vydesilo, treti den uz to na ni prislo............

lenocka84
13. jún 2010

@ija1 ja sa tabulkou neriadim, maly pije 100ml cca 6-7x denne, obcas si vypyta aj viac, teda dam mu 130ml, ale to max 1-2x denne

dadulka271
13. jún 2010

Ahoj skus sunar vla mamiciek je snym spokojna ja tiez davam malemu sunar a zatial nemame ziadne problemi