Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

lenocka84
16. jún 2010

@blumka tak som dala aj ja

blumka
16. jún 2010

@lenocka84 tak drzim palce nech zaberie cim skor... 🙂

lenocka84
16. jún 2010

@blumka dakujem, snad coskoro
a teda skusim vylucit aj ten fenikel, ci nahodou

tulipanike
16. jún 2010

my sme od zaciatku na sunare, a je to v pohodicke

slavicita
16. jún 2010

Ahojte. Už skoro druhý týždeň dávam malému umelé mliečko Nutrilon a mám jednu otázku. Kým som ho kojila, tak som vedela, že každé dve a pol alebo tri hodinky ho mám nakŕmiť znova. Ale odkedy ho kŕmim umelým mliečkom neviem odhadnúť kedy mu mám dať napapať. Nevyzerá, že by bol hladný. Menším problémom je aj to, že keďže sa mi ešte stále robí mliečko, tak mu každé druhé kŕmenie dávam svoje. Predtým vždy plakal keď mal čas jedenia ale teraz si o tom čase len mrnčí. Akonáhle ho zoberieme na ruky a nosíme po byte, tak je spokojný a je schopný byť aj bez jedla. Preto neviem, či mrnčí od hladu alebo len pre to, aby sme ho zobrali na ruky. Viete mi poradiť aké časové odstupy sú najlepšie medzi jednotlivými papaniami?? Aby som ho zase zbytočne neprekrmovala...Vďaka za radu..

blumka
16. jún 2010

@slavicita ked ti maly neplace od hladu tak mu nedavaj, zarucene sa ozve ked bude hladny. U niekoho su to 2 hodiny, u niekoho 3, u nas momentalne aj 4...to sa neda tak povedat 😉

martina149
16. jún 2010

Slavicita u umelých mliek by to mali byť 3 hodinky,ale ja dávam našej tiež aj skôr lebo niekedy mi už vreští po 2 hodinách.A tiež pije Nutrilon.

martina149
16. jún 2010

Ale zas je pravda,že niekedy vydrží počas dňa aaj 4 hodiny,ale to len keď spí vonku.

lenocka84
16. jún 2010

my po UM nutrilon vydrzime aj 4 hod, v noci aj 5hod

slavicita
16. jún 2010

veď to, že neviem odhadnúť či to plače od hladu alebo len pre to, že chce byť na rukách...to som teda matka 😀 o tých troch hodinách som počula, že minimálny odstup medzi jednotlivými papaniami by mali byť tri hodinky ale chcela som si byť na istom..tak uvidíme.. ale asi to bude jednoduchšie keď prestanem úplne kojiť a bude papať len umelé...vďaka baby za radu

lenocka84
16. jún 2010

@slavicita koj kym sa ti da, jednoznacne

slavicita
16. jún 2010

no snažím sa..pôvodne som chcela apoň do toho šiesteho mesiaca ale ale pred dvoma týždňami som zistila, že malému už moje nestačí lebo po kojení ešte plakal a dožadoval sa ho...tak som sa rozhodla, že ho nejdem trápiť hladom a dám mu aj umelé....najprv som chceôa, že mu dám svoje a dokŕmim ho umelým ale vždy sa tváril akoby som do neho liala rycínový olej 😀 proste tvárička na zasmiatie a keď som to súšala opačne (najprv umelé a potom moje ) tak sa mu už nechcelo ťahať...tak to teraz robím na preskačku a v noci ho len kojím...je to pohodlnejšie 😀 uvidím dokedy budem mať mliečko

martina46
16. jún 2010

prosim vas, aka ma byt stolica u babatka na UM? doteraz som bola zvyknuta na zltu riedku z materskeho mlieka, no dnes mala kakala normalnu tvarovanu stolicu, take sulky 😅 nie tvrde bobky, no nema to byt tiez taka riedka stolica?

lenocka84
16. jún 2010

@martina46 ahoj, po UM byva hlavne zelena stolica, aspon my mavame taku, obcas hustejsia, obcas redsia

martina46
16. jún 2010

@lenocka84 kamka mala tie sulky zlte, predtym sme mali sunar a tam bola zelena.

lenocka84
16. jún 2010

@martina46 my sme nejake tuhu este nemali, obcas zlta,ale prevazne zelena
a pijeme nutrilon

martina46
16. jún 2010

@lenocka84 mozno je to este zvysok sunaru, co sme mali predtym, mala pije hipp s probio, takze by snad husta stolica nemala byt.

lenocka84
16. jún 2010

@martina46 my sme dnes zacali s probiotikami, lebo nas zapekalo

blumka
16. jún 2010

@martina46,podla mna by mala byt skor riedsia ako husta stolica, Juli mala pri Bebe take sulky asi 2 dni a potom ju poriadne zapieklo, teraz ma normalne riedku, niekedy az moc a zltu. Vacsinou po tych HA mliekach je zelena

lenocka84
16. jún 2010

@blumka vykakali sme sa, 4 hod po prvom uziti tych probiotik, tak som rada, a teraz vecer dokonca ani neplakal zeby ho boleloo brusko

martina46
16. jún 2010

tak ja neviem, snad to nebude uz horsie 😒

blumka
16. jún 2010

@martina46 ste teraz niekedy len presli na nove mlieko? mozno si potrebuje len zvyknut. Ja som davala malej najprv Nutrilon, zdalo sa mi ze ju zapeka, tak som presla na Bebu sensitive, ale to bolo este horsie, tak som sa vratila k N. spolu s probiotikami a hned prvy den tejto kombinacie krasne kakala a tak je doteraz

@lenocka84 som rada 😉

martina46
16. jún 2010

@blumka my sme na UM iba 4 dni, v sobotu sme dali sunar, potom ho este pila v nedelu, no mala hned tazkosti, grckala a zjavne jej z neho bolo velmi tazko, tak som nasla odvahu hned zmenit na hipp, ten pije od pondelka obeda, takze vlastne necele 3 dni.

martina46
16. jún 2010

nutrilon nema uz "zabudovane" probiotika? 😕

blumka
16. jún 2010

@martina46 tak pockaj este a rovno kup probiotika a davaj jej ich do mliecka, ak nepomozu tak urcite neuskodia 😉
MM je lahsie stravitelne ako UM tak si babo musi zvyknut...

blumka
16. jún 2010

@martina46 nie, pise ze len prebiotika to je nieco ine

martina46
16. jún 2010

@blumka to hipp je s probiotikami

lenocka84
16. jún 2010

@blumka aj ja, vormalne som videla ako sa mu ulavilo, dokonca teraz spinka, tak je zatial klud, snad sa to v noci nezhorsi

martina46
16. jún 2010

@lenocka84 to takto rychlo probiotika ucinkuju, to je fajn 🙂

blumka
16. jún 2010

@martina46 tusim aj na bebe je pisane ze obsahuje probiotika a nam to bolo prd platne..bohvie co skutocne obsahuju tie mlieka 😉
ved uvidis..pockaj par dni, ale ak bude mat Kamka fakt problem sa vykakat tak skus este pridat probiotika, lebo menit mlieka do bludu tiez nie je bohvieco..