Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

tadotami
10. aug 2010

@lenocka84 lenka som rada ze aj tebe tolko toho sunaru spapa.ale cim to moze byt?vazne nutrilonu zjedol ked sa zadarilo 90 a z toho 60 vyvracal.teraz mu dam tu 120 sunaru a bol by schopny za 2 hodky stiahnut dalsiu flasu.ked mu dam po 3 hodinach tak sa ide zadrhnut ako hlta.dr dnes na mna cumel ze co mu to davam ked za tyzden presne pol kila pribral.ozaj a to co si mi poradila na brusko vcera nemaju v 3 lekarnach tak zatial skusim ten espumisan a ked to niekde budu mat tak to dam.

tadotami
10. aug 2010

@andika10 no po tom nutrilone sme mali tiez take hnacky.doslova spliechal do plienky.
@sunea tak to neviem ale ja teraz davam tusim ten komplex.krabicu som uz zahodila.nejlepsie bude ak si pozries na krabici zlozenie.inak ten sunar ma fantasticku cenu.a pocula som o tom francuzskom ze je to take lahucke mlieko.ze velmi nezatazuje zaludok.ale odskusany ho nemam.

lenocka84
10. aug 2010

@tadotami my sme na brusko mali infacol, uzasna vecicka, uz nepouzivame nic
niekto povie ze sunar zapeka, ktore UM nezapeka? po nutrlone HA mi nekakal cele dni, a teraz ked mame sunar kazdy den
tak som spokojna, a maly tiez. a tiez mame ten complex, ale aky je rozdiel netusim
to francuzske davala svagrina, mala jej ho pila, maly vobec, tomu chutnal len sunar
rozdiel medzi sunarom a nutrilonom je ze sunar je sladsi

ivanka85
10. aug 2010

@renca1981 dnes sme boli v poradni a vazime 4630g a vy?

mirinda10
10. aug 2010

chcem sa spytat ak davate kasu vecer davate este aj pred spankom UM, ja to chcem dnes skusit nalko malej davam na noc 200ku mlieka o 8mej a zobudi sa mi o pol noci dostane caj a opat je hore medzi 2-3 rano dostane mlieko, keby som jej nedala caj tak mlieko vypije bez problemov ale mne sa to zda skoro po 4hodkach jej dat opat normalne mi pije 150ku aj ked uz mame obed prikrm a zacala som aj doobeda ovocim tak toho mlieka nepije az tak vela. Dik za radu

puhinka
10. aug 2010

ahojte baby...je normálne,že môj ani nie 6 týždňový syn včera večer už spapal 180 ml a za 2,5 hodiny ho manžel kŕmil a zpapal zase 120 ml ? no a potom chrňal až do 5 do rána...potom sa zase napapal a potiaholaž do 9...
ja dávam na bruško espumisan a papáme nutrilon 1...len včera mal niaku redšiu stolicu,ale dnes už pevnejšiu...
ale zase vôbec mi nechce čajík...musím mu ho dať pred kŕmením,aby mi aspoň niečo vypil...
@ivanka85 ,my sme boli v poradni vo štvrtok a mali sme 5100 gramov 🙂

lenocka84
10. aug 2010

@mirinda10 ahoj, my po 200ml o 8mej spime do 2hej, a vtedy mu dam zase mlieko a spi do rana
myslim ze je zbytocne salit cajom

motylik22
10. aug 2010

ahojte moj maly ma 7mesiace a neviem ci je v dacom problem ale najprv vypije 120ml potom asik tak o pol hodku zas cca 100ml....zda sa mi ze malo papa ale vahu ma stale v poriadku lebo na poradni dr povedala ze vaha je dobra len som jej nespominala ze tak malo papa...neviem v com to bude mala by som sa obavat ked tak malo papa ale vahu ma v ok??

fukylove
10. aug 2010

ahojte zienocky 🙂 my nekasujeme, lebo u nas kasa ma rovnaky ucinok ako mliecko, kasu mal Sebik iba vo vynimocnych pripadoch (nnapr. ked sme boli zbaleni na dovolenku a on si zmyslel, ze je uz hladny 🙂 )

a co sa tyka mnozstva... my sme mali okolo 6 - 8 tyzdna rastovy spurt, tak vtedy pil kazde dve hodky, aj 150ml, teraz 150ml vypije vynimocne, raz, dvakrat za den...
@puhinka - takze je mozne, ze teraz potrebuje viac... 😉 ja by som sa tym netrapila, vypije kolko potrebuje...

puhinka
10. aug 2010

@fukylove ,no ale tak on má ten rastový spurt stále...bo za mesiac mi narástol 6 cm a pribral kilo a pól... 😀 😀 😀
sa mi v zime nezmestí do hlbokého kočíka...je to možné?

puhinka
10. aug 2010

ale není tučný...iba líčka má troška...šak dám pak foto...len dnes už nestíham...

lenocka84
10. aug 2010

@puhinka je to mozne ze sa nezmesti, nam uz teraz chyba cca 8cm aby nam bola vanicka kratka, takze narastol poriadne, v 2m mal 3180 a 3m mal 5850, a kedze sa narodil s vahou 2200 tak pribral krasne,
a vooobec nie je tucnucky, len licka ma take super ako skrecok 🙂 typicke babatko

pepppe
10. aug 2010

juj babulky,ten nas ma mesiac a vazime uz 5200g,,vraj z mliecka ho boli brusko,lebo alexa strasne,tak dr povedala,ze to preto,ze je prejedeny,,,ze skor ako kazde tri hodky mu papat nemame davat,,,teraz zjeme tak 110ml,,vraj to je v norme a merame 58cm,,narasti sme 5cm za 3tyzdne a pribrali 1200g 😀

mirinda10
10. aug 2010

@lenocka84 no 200ka je dost to moja neter 15 mesacna pije tuto davku na noc a spi celu noc, takze ako 5 mesacna by uz nemusela jest v noci, ,mne sa to teraz vsetko poposuvalo prikrmom
ked sme pili iba mlieko, tak jedla o 8mej 150ku a zobudila sa az o 2hej, teraz ked je na prikrme, tak je o 8mej 200ku a uz je hore o pol noci, takze to mlieko jej nestaci alebo asi prehodim z doobedia ovocie na poobedie aby bola asi viac najedena, musim skusat
kolko ti vypije za cely den, nasa je uz na prikrme a zje dost ☹

@puhinka neboj ten narast sa spomali nasa prvych 10 tyzdnov = 10cm, teraz uz je to menej

pepppe
10. aug 2010

@nikolkaaa nam dr povedala,ze mame davat kazde tri hodky,skor nie,elbo vela pribral a stoho ho boli brusko,,,alex sa ani sam vykakat nevie,,musim mu dat tu tycinku inak sa nevykaka,ja uz neviem ake mlieko mu mam davat,nic mu neesedi,skazdeho ho boli brusko a nevie kakat sam,,,, ☹

lenocka84
10. aug 2010

@mirinda10 no obcas uz je to cez liter denne
ako kedy

pepppe
10. aug 2010

baby co myslite aky je sunar???ma ho vyskusat,alebo ostat na hami??ja uz vazne enviem 😒

lenocka84
10. aug 2010

@pepppe my sme presli na sunar a som spokojnaaa

pepppe
10. aug 2010

@lenocka84 a nezapeka maleho????lebo mojho z kazdeho mliecka

mirinda10
10. aug 2010

@lenocka84 tak asi coskoro pojdete na prikrm ak babo vypije viac ako 900-950ml mlieka ma ist na prikrm od 4 mesiacov, inak moja vypila doteraz max 900ku za den ale sme na Nutrilone Ha1 jej to inak stacilo ale teraz uz tomu nerozumiem, este ze idem coskoro do poradne, tak sa musim s dr porozpravat
my sme isli na prikrm d 20teho tyzdna a mala papa o dusu stale iba otvara pusu, za chvilku zje aj mna 😀

murinka
10. aug 2010

@pepppe pytaj doktorku nech vas posle na gastro,tam vam bude vediet lepsie poradit doktorka ohladom mliecka 😉

lenocka84
10. aug 2010

@pepppe tak 2 dni na zaciatku,potom uz ok

@mirinda10 este par dni nas od toho deli
uz sa tesim

lenocka84
10. aug 2010

@mirinda10 doteraz ma vypite uz 780 a to este bude min. 1x jest na noc tu 200
takze vela do litra nechyba

mirinda10
10. aug 2010

@lenocka84 no tak malemu chuti 😵

puhinka
10. aug 2010

@lenocka84 ,ahoj.. 🙂
tak to som rada,že ti takto krásne rastie a čo poslúcha?
ako spinkáte?a už si brble? 🙂

lenocka84
10. aug 2010

@mirinda10 takze dnes mame 960za cely den

@puhinka a tak poslucha ako kazde babo, da sa to prezit
spinka celkom slusne, v noci len 1 krmenie, a to brblanie obcas sa mu nieco podari ale este toho nie je vela

tibinka22
10. aug 2010

Ahojte dievcata, prepacte, ze som vam sem vtrhla, ale chcela by som sa poradit... Malej som od narodenia davala BEBU Ha 1, ale pytala som sa dr. ze ci jej musim davat HA, ked nie sme alergici, povedal, ze nie, ze jej mozem davat aj ine ked chcem. Kazdy ma "nahovaral" na Nutrilon, tak som jej presne pred tyzdnom zacala davat ten obycajny 1. A teraz moj problem: Od BEBY mi kakala 2 krat denne na zeleno, po zacati papania NUtrilonu taktiez 2 krat, ale zlte. No a vcera a dnes nekakala vobec. Teda sa chcem spytat, ci dieta na UM nemusi kakat tak ako kojene, ci jej to vsetko "spotrebuje. Ale brusko ju asi neboli, lebo neplace a ma ho makke. Pocikanych plienok mame tak 6 . Dakujem vam pekne za pripadne odpovede. 😉

renca1981
10. aug 2010

@ivanka85 tak to je dobre, ja ju vazim doma, dneska mame 4300g, to je dobre, teraz uz spinka a tvoj co robka?

renca1981
10. aug 2010

@tibinka22 ahoj,citala som, co si pisala, tak ti napisem. moja dcerka ma vyse mesiaca, uz tri tyzdne som pouzivala nutrilon 1 a ja som to tiez zmenila, lebo mi kakala take tvrde, ze som jej musela pomoct a stale plakala. potom som dala som na radu a vyskusala som francuzske mlieko a teraz kaka kazdy treti den, to nie je problem, to mi povedala doktorka, ale teraz bez bolesti, ja som teda spokojna teraz.s spava v noci dost dobre, len raz je hore, i ked od nutrilonu kazde tri hodiny bola hore.

tibinka22
10. aug 2010

@renca1981
dakujem Ti za odpoved, este pockam jeden dva dni a uvidim, ci sa vykaka a ci nebude mat tvrde brusko a nebude plakat, potom to teda budem riesit... ale ked vravis ze kazde tri dni je v pohode... tak hadam to uz zajtra bude... 🙂