Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

flamenga
12. aug 2010

baby nemám vôbec čas čítať dozadu, takže možno (určite) je to tu už rozoberané, ale.... čo dávate drobcom piť okrem UM? Náš prevarenú Lucku odmieta ☹ Ako často a aké množstvo na deň?

lenocka84
12. aug 2010

@flamenga ahoj flam,skus vodu z vodovodu prevarenu,patrik pije taku

pepppe
12. aug 2010

@tadotami noo verim,lebo u nas je to iste,,,len sa peniaze minaju,,,daj vediet ci to zabralo,alebo zase ee

pepppe
12. aug 2010

@raa2 jaj noo super,dakujem 🙂) skusim aj to

flamenga
12. aug 2010

@lenocka84 manžel došiel s harmančekovým čajíkom HIPP, tak skúsime ešte ten.

A koľko vodičky/čajíka vám deti na deň vypijú? Aby som to s vodou neprehnala....

tadotami
12. aug 2010

@pepppe no tak z vlastnej skusenosti,po nociach bez spanku ti mozem po odskusani kamilkoveho caju povedat, ze zabraaaaaaaaaaaal! obycajny z jednoty za 40 centov.caj mu davam priebezne pit a 60ml mu dam do mlieka a zbytok dolejem drobcekom alebo luckou.samozrejme ze nadalej davam do kazdej flase 20 kvapiek espumisanu.prestala som pouzivat feniklovy caj od hipp-granulovany.vcera sa sam 2x vykakal a v noci sa zobudil len raz.odskusaj a uvidis ze to zabera.teda aspon nam zabralo a som neskutocne rada.

pepppe
12. aug 2010

@tadotami noo uz ho mame kupeny,v tescu sestra kupila,,,takze aj do mlieka mu mam dat??ja daavam 110ml mlieka kolko teda caju??aby mi to aj vipil,,,,a keby to chcel aj same pit,moze,ze?

tadotami
12. aug 2010

@pepppe caj mu robim tak ze vodu nalejem do flase,strcim do nej jeden sacik caju,flasu zavrem a trepem.sacik vyberem a dam mu to vypit.no ja davam 120ml mlieka.z toho 60ml tam z cajovej flasky vylejem 60ml toho caju a ostatne dolejem vodou.a samotne mu to jasnacka ze mozes dat.ved je to caj.tak to mlieko zarob podla toho ako ja.neboj neublizis mu.

pepppe
12. aug 2010

@tadotami jasne diky moc,,ideme skusat 🙂

lenocka84
12. aug 2010

@tadotami 20??????to je trochu vela nie?

flamenga
12. aug 2010

@lenocka84 aj mne lekárka vravela, že pred každým kojením 15-20 kvapiek... ale tiež sa mi to zdá strašne veľa. Dávam mu buď 2x na deň 10 alebo takmer pred každým kojením, ale vtedy len nejakých 5-6 kvapiek

medvide1
12. aug 2010

Ahoj holky mam prosbičku nevite někdo jak se v Německu jmenuje UM jak mi tu mame nutrilon tak jak se ten jmenuje v Německu?

tadotami
12. aug 2010

@lenocka84 lenka idem podla tabulky na krabici.1-2tyzdnove deti 90ml,3-4tyzdnove 120ml.a stale sa to zvysuje.

tadotami
12. aug 2010

@lenocka84 jaaaj uz som pochopila.sorac.ano 20 kvapiek.tak mi dr kazal a aj v lekarni povedali ze ano dava sa 20 kvapiek.tak davam.

lenocka84
12. aug 2010

@tadotami tak to uz radsej davat tie biogaia, su to probiotika, dava sa 5 kvapiek, a raz denne, a uplne to staci

myia
12. aug 2010

@mirka183 ahojík, četla jsem tvůj příspěvek, moje sestra má malýho klučinu má nějaké problémy tak mu v motole dali zahuštěné mléko nutritonem, nesmí pít řídké aby nic nevdechl, také mu dala dudel od baby nova a hrozne trpěl na koliky strašně plakal, tak mu začala dávat lefax do každý flašky co mu udělá jídlo a koupila si flašku s antikolikovým ventilem, je taková že se jí nechá odšroubovat dno, koupíš si jí jen na dudel jaký používáš, třeba ségra má takový ty hubený dlouhý, my jim doma říkáme retro že jsou stejné jako jsme z nich pili my, tak na ty musíš mít úzké hrdlo, ale dělají je i na široké jako jsou aventky. Nebylo to hned ale do týdne přestal na bolavé bříško trpšt. Tak to zkus přeju hodně štěstí 🙂

flamenga
13. aug 2010

chcem sa opýtať... ako dlho ste skúšali nové UM? Myslím, po akom čase začalo vášmu bábätku robiť problémy - zvrackanie, zápcha....? Lebo náš malý pije tretí deň Nutrilon a zatiaľ žiadne problémy, tak neviem, či môžem už kúpiť veľké balenie, lebo 300g nám už dochádza 😅 alebo kúpiť ešte malé....

puhinka
13. aug 2010

ahojte...no prešla som z obyč nutrilonu 1 na nutrilon 1 extra a Igorko mi od pól noci už 3 krát kakal a teraz tak,že to bolo tuhé,ale popri tom zeleno-žlté...ako je to možné a čo to znamená? prosím poraďte,bo tá naša pediatrička má 2 týždne dovolenku... ☹

tadotami
13. aug 2010

@puhinka tadeas tiez kaka take zeleno sedo zlte.tiez neviem cim to je.mozno je to mlieko hustejsie.teda myslim ze zlozenim mlieka.

tadotami
13. aug 2010

@flamenga podla mna uz mozes kupit velke balenie.keby mu nesadlo uz to zbadas.

puhinka
13. aug 2010

@tadotami ,ale zelené hovienko znamená,že niečo není v poriadku,či nie? ☹

tadotami
13. aug 2010

@puhinka no pokial sa dobre pamatam tak pri tamarke mi dr povedal ze ked kaka na zeleno je hladna.teraz sa mi to nezda lebo tadeas papa kazde 3-4 hodiny a spapa 120ml ako nic.myslim ze nie je hladny.len si myslim ze tie mliecka su im trochu tazsie na zaludok a zlozenim mlieka kakaju do zelena.ale ako je v skutocnosti naozaj neviem.idem na to len logicky.ved ak by im nieco bolo podla mna by nechceli papat,alebo by nepriberali na vahe alebo neviem.

kuriatko33
13. aug 2010

medvide mlicko sa vola APTAMIL a vyrába ho MILUPA. ja ho kupujem uz 2 mesiamalemu a je kvalitnejsie ako nutrilon. malý nema od kedy ho pouzivam problemi s bruskom pritom som mu kupovala akoze to iste tu na Sk nutrilon 1HA a v rakusku aptamil 1HA a neda sa to porovnat. na sk ma 800g UM vyslo 25eur a v rakusku iba 17eur a je lepsie. preco sa pitas chces ho kupovat??

beboo
13. aug 2010

@puhinka je to ok neboj sa pri UM zelene kakanice nie su problem, UM obsahuje vela zeleza ktore ked zoxiduje este v crievkach alebo potom v plienke tak ma zelenu farbu. moj syn ked papal Nutrilon HA mal tiez zelenu stolicu.

fukylove
13. aug 2010

@puhinka - ahojte babulky, my sme zelenu kaku riesili tiez... pri kojenych detoch je to znak "hladovej stolice", deti na UM zvyknu mat stolicu do zelena kvoli zelezu, ktore obsahuje UM... v kazdom pripade odporucam spomenut to u dr. u nas sa to objavilo z nicoho nic a neprechadzalo, robili mu pre istotu ster z konecnika, ci nahodou nema nejaky bacil v sebe, vsetko bolo OK, tj nasa zelena kaka bola z mliecka 😉

medvide1
13. aug 2010

@kuriatko33 děkuju jj to je přesně ten nazev a je to jako naš nutrilon i složenim nebo je tam něco jineho??No chtěla bych ho koupit ale uvidim co mi na to řekne dr hlavně proto že tady i nas nutrilon stoji 340 kč a v žitavě na naše peníze vyjde na 200 kč

tadotami
14. aug 2010

tak vcera sme mali testovaci den.skusila som nedat do flase tie kvapky espumisan.dala som len kamilkovy caj a sunar.je mozne ze espumisan-aj ked dr hovori ze to len prebehne crievkom aby zlikvidoval bublinky ktore sposobuju koliku,moze mat aj opacny ucinok?pretoze si myslim ze mi vcera niekto vymenil dieta.bolo ako z casopisu.napapal sa a 4 hodky spal,a to cely den sa opakovalo.vecer o pol8 zaspal a zobudil sa na papanie o 02:15.nenatahuje sa,nekrici,nejeduje sa.sice vcera nekakal ale je evidentne ze ho brusko neboli tak asi nepotrebuje.

puhinka
14. aug 2010

@tadotami
@beboo
@fukylove
ďakujem kočky za odpovede 🙂 pomohli ste mi 🙂
@kuriatko33 ,ten aptamil by aj mňa zaujímal...ja mám kittse za rohom,bližšie než BA...len by som chcela vedieť viac,bo sa bojím experimentovať...

mirka183
14. aug 2010

baby a vam dr. mlieko nepredpisuje? Nám prepisuje kolko potrebujeme. No keby som ho mala kupovat, tak koniec. 😒 Inak rakusky aptamil, polsky bebylon je to iste ako nas nutrilon, mozte pozriet aj internetove stranky.

beboo
14. aug 2010

@puhinka ohadom Aptamilu ti mozem aj ja napisat lebo ho kupujem pravidelne v Hainburgu, uz pri prvom synovi som kupovala ked uz nemusel mat Nutrilon HA (ten nam predpisovala lekarka) a teraz pri druhom synovi kupujem uz od jednotky - porovnavala som zlozenie Nutrilon 1 a Aptamil 1 a je uplne rovnake. Akurat Aptamil je trosku hustejsi. A stoji 12,99 v Bipe.