Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

lidiab
31. okt 2010

Boze....krabicove kravske mleko s cukrem, fakt ulet 😝 Radit to tady s tim ze je to "odsouhlasene" sousedkou-zdravotni sestrou, nerikat to doktorovi...fakt ziram 😒

bubuku
31. okt 2010

tak pridam sa aj ja.....nebudem nikoho posudzovat, odsudzovat a ani nic podobne....kazdopadne.... krabicove kravske mlieko je UHT-teda ultra vysoko zohriate, sposob upravy, aby vydrzalo snad nekonecne..,...znamena to, ze toto mlieko, keby ste ho nechali na teple nikdy neskysne ako klasicke mlieko od kravy, ale zhnije...... FUJ!!!! hnusne!!!!! Toto niekto dava do svojho dietata???? neverim.... alebo lepsie povedane nechcem verit.....
Nehovorim a nezastavam nazor, ze v UM je vsetko uplne uzasne, kazdopadne verim, ze je tam pomer zastupenia zivin a inych prospesnych a neprospesnych latok v takom pomere, aby to tie male bruska zvladli....
a este jedna skusenost..... z prace mam skusenost s jednou romskou rodinou-dieta odchovali na krabicovom mlieku (oni dokonca na odtucenom) a dieta ma momentalne vazne poskodenu pecen.... nie je to sranda....

....a ak to musi byt....radsej mlieko od kravy, kontrolovane a ...... kazdopadne ja toto nezastavam..... a cukor? to mu treba k tomu mlieku dat radsej nejaky keksik nie??? nech ma lepsi gurmansky zazitok.....

sorry, ale musela som to napisat..... ved zijeme v 21.storoci

berenika39
31. okt 2010

@bubuku logicky vyplývá, že převařovat krabicové mléko je ptákovina na druhou🙂. ono už to má za sebou 😉

dkb
31. okt 2010

@antynka alergia na BKM a intolerancia laktózy sú rôzne problémy, možno my budeme mať šťastie, tieto potravinové alergie väčšinou do troch rokov odoznejú. Tu na koníku sú diskusie aj o našich problémoch, tam nájdeme viac informácií.

benne
31. okt 2010

@bubuku "...... FUJ!!!! hnusne!!!!! Toto niekto dava do svojho dietata???? neverim..." tak ma len napadlo, že ked Tvoj chlapček dovrši tri roky, aké mliečko mu budeš dávať

bubuku
31. okt 2010

@benne dakujem za otazku, ale kazdopadne nebudem davat svojmu dietatu nikdy krabicove mlieko.... za tym si stojim.... je to nevhodna uprava mlieka....
....kazdopadne umele mlieka su vyrabane pre deti do 6. rokov..... takze s obycajnym kravskym mame kedy zacat..... a napokon aj toumele je kravske, len.....

benne
31. okt 2010

@fukylove joooj, ved ja nebojím, tu na koníku už máme viac takých kamošov "drobcov" 😀 😀 a ja mám zas veľké šťastie na naozaj dobré deti 😉 on sa toľko až na ruky nepýta a v kočíku krásne obsedí, poprípade aj poleží, úplne v pohode kým vyzdvihujem malú v škôlke, prezliekam ju, tak on ticho leží a obdivuje paprad, pod ktorú ho vždy odparkujem 😉 týmto ďakujem škôlke, že umožnuje do priestorov prístup kočíkom 🙂 🙂

maggie2
31. okt 2010

@benne tak, tak, 😉 existujú i krabicové mlieka ktoré majú kratšiu trvanlivosť - pár dní a tie nie sú ošetrené ako tie čo vydržia pol roka a viac a netreba ich skladovať v chladničke. My sme dávali UM do necelých dvoch rokov a teraz kupujeme krabicové s niekoľkodňovou trvanlivosťou, ktoré má úplne inú chuť ako to dlhodobo trvanlivé...

benne
31. okt 2010

@bubuku ďakujem za odpoveď, ja som bola naozaj zvedavá, ja zas tú pasterizáciu až tak neodsudzujem, ale ja som ja a vy ostatní ste vy 🙂 , u nás som do 6.roka ani nevidela, ale zas som ani nehľadala 😉

bubuku
31. okt 2010

@benne Sunar je do 6 rokov urcite.... zo skusenosti v rodine viem.... a bolo do 6 a pol roka aj uspesne a s chutou konzumovane 🙂

maggie2
31. okt 2010

@benne je rozdiel pasterizácia a je rozdiel UHT.

Ultravysokotepelný ohrev - UHT je spôsob tepelného ošetrenia (Ultra Heat Treatment). Mlieko sa zohrieva na teplotu 135 °C veľmi krátku dobu (1-2 sekundy). Potom sa mlieko rýchlo schladí a plní v aseptickom prostredí do aseptických obalov. Tým sa eliminujú prakticky všetky prítomné mikroorganizmy a mlieko získava najmenej 3-mesačnú trvanlivosť aj pri izbovej teplote.

Pasterizácia je zahriatie mlieka pri vysokej teplote po krátky čas, najmenej 71,7°C počas 15 sekúnd. Pri tomto tepelnom ošetrení mlieka sa docieli zdravotná bezpečnosť mlieka ale súčasne sa musia čo najviac zachovať pôvodné fyzikálne, chemické a biologické vlastnosti mlieka a výrobkov, ktoré sa vyrábajú z pasterizovaného mlieka. Takto ošetrené konzumné mlieko sa označuje ako pasterizované mlieko. Spravidla sa ale používa zahriatie mlieka na teplotu 85°C počas pár sekúnd a takéto konzumné mlieko sa označuje ako vysokopasterizované mlieko. Takéto mlieko treba udržovať v chlade (do 6 stupňov celzia) a vydrží spravidla niekoľko, viac dní

benne
31. okt 2010

@maggie2 dik, ja viem, ja len niekedy viac rozmýšlam, než napíšem, som to myslela, že UHT sa vyhýbam, mám ho doma len ako rezervu pre prípad núdze, aj to ho potom dopíjavam ja a radšej kupujem pasterizované, lebo "...ja zas tú pasterizáciu až tak neodsudzujem...", tak som to v skutočnosti myslela 😀 😀 😀 už je neskoro, alebo to bude zmenou času 😉 alebo som omylná, niečo z toho 😝

p69majka
31. okt 2010

@miskazv ahoj. súhlasím s maminkami o tom tvojom "super mlieku" pre tvoje mesačné bábinko. Moja Sárka tiež nezniesla Nutrilon a prešli sme na Bebu a bolo ok. Pri Nutrilone kakala raz za týždeň alebo každý druhý deň s rektálnou rúrkou a do troch mesiacov každý večer plakala. Masírovali sme bruško, dávali kvapky a probiotiká a začala pekne kakať každý deň a bez rektálnej trubičky. Trochu trpezlivosti by ti nezaškodilo. Bábo nebude stále len spokojné a musíš mu pomôcť ako sa len dá, veď si jeho mama a nie mu škodiť. Vieš čo, načo tu vlastne píšeš, keď ťa "názor maminiek z nejakého fóra nezaujíma"? Možno je teraz malé spokojné, ale určite sa to nejako odzrkadlí, tomu ver. To je všetko, čo som chcela.

maggie2
31. okt 2010

@benne tak aj my robíme, ako píšeš

p69majka
31. okt 2010

@miskazv a máš niekoho aj v laboratóriu na výrobu cukru? Mesačné dieťa určite nemôže cukor.

maggie2
31. okt 2010

@p69majka Zrovna to jej dieťa môže mať organizmus ako hrom a práve to mlieko ktoré dostáva mu robí dobre. Stačí sa len spýtať dnešných starých mám, čo dávali našim matkám jesť a piť a vstávali by Ti vlasy. Inak dcéra je tiež odchovaná na obyčajnej Bebe, tú veľmi dobre znášala.

maggie2
31. okt 2010

@p69majka po druhej svetovej vojne všetky mamky keď mohli tlačili do detí cukor, ak ho vôbec zohnali 😝

p69majka
31. okt 2010

@maggie2 my máme teda Bebu HA, lebo syn je alergik, astmatik a ja alergička, sestra alergička. Takže to na čom sme my boli odchovaní, tak sa asi začína vynárať. Ja som dávala Filipkovi tiež mlieko kravské, ale až po roku a to len preto lebo nechcel UM. No on ho vypil tak 300 ml za deň, lebo mal radšej tuhú stravu. Voľakedy bola iná doba, ja by som to neporovnávala. Niekedy bolo všetko oveľa zdravšie, čistejšie aj ten vzduch čo dýchame......Mne to len pripadá hrozne nezodpovedné voči tomu dieťaťu a neverím, že má taký silný a obranný organizmus v mesiaci. Myslím, že my vlastne deťom pomáhame tvoriť nejaký ten "organizmus". To by mohla potom každá mamka, keď dieťa zaplače a nekaká, nespinká, dať mlieko z krabice, sladkosti namiesto mrkvy a ten cukor radšej ani nebudem komentovať... 😠

p69majka
31. okt 2010

@maggie2 no teraz už je všetkého dosť a nieje druhá svetová 🙂 .našťastie.

maggie2
31. okt 2010

@p69majka nie je to celkom tak, že voľakedy bola iná - akási zdravšia, čistejšia doba. Továrne dymili permanentne, najjedovatejšie škodliviny sa vypúšťali do ovzdušia z fabrík pekne krásne v noci, všetky tie hlinikárne a rozbŕľané cesty, stavby, prach.... Vši a blchy na tele sa likvidovali vysokotoxickým DDT, striekalo sa to priamo na decká, injekčné striekačky na viacnásobné použitie, (pričom kvalita sterilizácia závisela na poctivosti a odbornosti, či zručnosti zdravotníka) Podávali sa napríklad deťom také antibiotiká že im sa totálne doničili zuby, niekoľko tisíc detí sa na svete narodilo dokaličených lebo neboli odskúšané lieky ktoré sa podávali tehotným ženám, atď atď...

p69majka
31. okt 2010

to ja som mladá, ja si to nepamätám 😉 , no ja som to myslela inak, asi chápeš. to je jedno, teraz je viac tovární, viac áut.....kašlime na to. Jednoducho svoj názor nezmením, je to čistá nezodpovednosť dávať mesačnému bábu krabicové mlieko.tak by som to ukončila, ok? peknú dobrú nocku! 🙂

bobrice
1. nov 2010

@miskazv já vím, že už tě tady holky roznesly, ale nedá mi to, abych nereagovala. Že ti to posvětila dětská sestra není argument. Naše sestra mi řekla, že klidně můžu dát pětidenní holčičce Pigi čaj uvařenej z vody z kohoutku a taky jsem to neudělala. Mám svůj rozum. Kravské mléko - kromě toho, že je obtížně stravitelné, a že MŮŽE způsobovat alergie, prokazatelně ZPŮSOBUJE zahleňování. Je to živná půda mj. pro záněty středního ucha a to asi svému miminku způsobit nechceš. Bříško ze začátku bolí skoro všechny děti. Krabicové "mléko" navíc nemá s mlékem nic společného - zkus ho nechat pár dní na vzduchu. Nezkysne jako neupravované mléko, neuděláš z něj tvaroh. Dva dny vydrží relativně stejné a pak prostě vyhnije.
Proč asi naši předkové, když máma přišla o mlíko, sháněly kojnou, když měli krávu v chlívku? Neměli to podložené žádnými vědeckými výzkumy, ale ze zkušeností věděli, že kravské mléko není pro malé děti vhodné. Pokud ti nejde kojit, je na trhu spousta možností, jak to vyřešit. A cukr, to komentovat nebudu, to je zvěrstvo.

benne
1. nov 2010

@bobrice neschvalujem co robí miskazv, no ja neviem aké máte mlieko vy, ale to moje krabicové teda vonku skysne, plnotučné aj zhrudkavie, "krabičkové" neznamená hned trvanlivé, keďže "krabičkovo" sa teraz predávajú bežne aj mlieka tzv. "čerstvé" A to zahlieňovanie je všeobecne známe, ale doteraz neprebehol žiaden výskum, ktorý by to potvrdil, alebo o ňom ešte neviem.

kaja73
1. nov 2010

@miskazv Možno synčekovi neubližiš tym,že mu take mlieko davaš,ale určite mu tym ani nepomožeš.V podstate sa riadiš radami, čo som našla v knihe Naše dieta zo 60 rokov,aj tam radia cukor do kravskeho dvojtretinoveho mlieka.No je tam tiež rada ,že už malinke 1-2 mesačne babo treba opalovat a hlavne okolo obeda ,lebo vtedy najlepšie opaluje.Je tam presne postup kolko minut, ktoru čast tela treba dat na priame slnko.No, ved kto chce sa može riadit aj tym.

pralinka25
1. nov 2010

@kaja73 jeeeeeezisi kriste no uz sa ani necudujem ze je tolko rakovin alergii a bohvie coho ked sa nase babky a mamy riadili takymito radami 😕 ☹
a ze sa nimi riadi este aj dnes niekto ..... 😲 🤐 no comment

som zdesena

ja tu zhanam pre maleho bio zeleninu a ovocie jak blazon a uz skoro 6 mesiacov odsavam mlieko len aby maly mal to co potrebuje a tot sa dava krabicove s cukrom. akeeeeee jednoducheeee riesenie.
pomooooooc

januska26
1. nov 2010

Baby, je tu niektora, ktora dava UM Humanna?lebo zaujimave, este o nikom neviem, ze by to daval, moj malicky to pije uz 9mesiacov a veeeelmi mu chuti...moja dr. hovorila, ze je to lepsia ako Nutrilon...tak snad🙂Ale tak ono je to asi v podstate jedno, myslim tie UM...

kaja73
1. nov 2010

@pralinka25 Moj je alergik-prave na mliečne bielkovinu-a tiež sa snažim podobne ako ty ,davat mu bio pretože to neporovnatelne lepšie toleruje.No a mlieko,to mame Neocate-to je už len chut a maly to bašti ako o život.Proste dieta si vie zvyknut na hociaku chut,ked chuda nema na vyber.Inak my - manžel, ja a druhy syn-mlieko nepijeme vobec..Vapnik doplname ryžovym mliekom s kalciom, makom a inou zeleninou.A možem povedat, že odkedy sme takto, infekty sa v našej rodine vyrazne obmadzili.Kyslomliečne vyrobky občas jeme, ale ani to nie je často-3-4 krat do tyždna.Moj nazor je, ako som už v inom fore pisala,že kravske mlieko je pre teliatka.

bubuku
1. nov 2010

@kaja73 🙂 kazde umele mlieko je kravske! to len na doplnenie 🙂

kaja73
1. nov 2010

@bubuku Zialbohu mas pravdu,preto je najlepsie kojenie ,ale ked to už proste nejde tak zvolim to, čo ma upravenu mliečnu bielkovinu-adaptovanu.My ju v Neocate už v podstate ani nemame-len aminokyseliny.To kravske mliko nie je vhodne pre človeka prave pre tu bielkovinu,nie kvoli vitaminom či mineralom.

luucciinnkkaa
1. nov 2010

maminy musím se též přidat, kravské mléko? asi jsem z jiný planety ale to mě ani nikdy nenapadlo to dát malýmu,jsme na Nutrilonu proti ublinkávání a před tím byla Beba a tu jsme nesnesli ale krabicový mlíko který stojí v krámě 20,- ??? to snad ani nejsi matka jestli tímhle krmíš svoje dítě, omlouvám se za upřímnost ale fakt mi to nedalo