Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

lenocka84
2. okt 2010

@benne len my nejeme v noci, teda nejedaval
a potom a budi kazdu polhodku

benne
2. okt 2010

@lenocka84 no, ved on sa tiež budí často a len 1-2 razy z toho je 😀 😀 😀 doteraz som bola pri nom asi 5x 🙄 On sa upokojí ked pije ten čaj, ja neviem, či sa tak len naučil, či naozaj je taký smädný. Najprv som začinala s vodou, teraz mu robím jemne sladený čaj a postupne "odsladzujem" ale sladeného mi vypije omnoho viac 😖 a pri tej jeho váhe a malej spotrebe mlieka tekutiny potrebuje. ale neviem sa dočkať, ked prespím celúúúú noc 😎

lenocka84
2. okt 2010

@benne my sme uz spali ceu noc, to teraz psledny tyzden mi vymysla

benne
2. okt 2010

@lenocka84 to prichádza s vekom, na FB sa mi viac mamičiek sťažovalo, vieš ako sa hovorí, to budu zuby 😀 😀

lenocka84
2. okt 2010

@benne aj nato mame gel, aj homeopatika a nic z toho

benne
2. okt 2010

@lenocka84 no, to nemôžeš vedieť, možno by to bolo omnoho horšie. Ja nedávam nič, monike išli ťažko zuby, zakaždým mala horúčky a ochorela a prvý jej vyšiel až v 8.mesiaci, takže mu dám akurát hryzadlo do ruky. Ale ono to je tak, že ked už nevieš čo s malým a prečo robí to čo robí, alebo teda nespí, tak je dobré to zvaliť na zuby 😀 a každý ti dá zapravdu 😉

lenocka84
2. okt 2010

@benne ked on do pusy len ruky, ziadne hryzatka ani nic

benne
2. okt 2010

@lenocka84 to je v pohode, ved robí čo vládze a čo mu chutí 😎 idem ja už, prajeme si dobrú noc 😀 😀

lenocka84
2. okt 2010

@benne zelame dobruuuu nocku a dlhy spanok

gijar
3. okt 2010

@benne ok,diky. len ide mi o tu zmenu mlieka....bo tu aptamil nie je....no a ked nedam protikolikove predtravene tak by ho malo aj viac zasytit,nie?nam Sunar nerobil dobre,skusali sme este cca v 5tt a maly mal strasne bolesti bruska 5 minut po jedle a revaaaaal 😒 preto sa zmeny obavam, ale na druhej strane,chcem skusit normalne mlieko kedze uz koliky presli...klopklopklop 🙂
a co sa tyka vodicky, treba aj v takomto pocasi davat?bo nas maly velmi nechce....zo sladeneho cajiku ho este bolieva brusko a vodicky vypije minimum.....

matka331
5. okt 2010

ahoj ..ja potrebujem poradit 🙂chcela by som pomaly prestat kojit a zacat s umelym mliekom,pretoze sa mi zda ze jej uz moje mlieko nestaci.ale ked jej spravim umele mlieko tak ho nechce co mam robit?

medan29
5. okt 2010

@matka331 tak zkus jinou značku, mě malá nechtěla nutrilon, bebe, po sunaru měla zácpu tak má hami extra a šmakuje

matka331
5. okt 2010

aj ja mam hami..neviem musim skusit fakt asi nieco ine

fukylove
6. okt 2010

@matka331 - a aku flasku pouzivas? lebo viacere sme mali problem s flaskami, resp. s velkostou cumlika a pod 😉 my od narodenia pouzivame Avent flasky, no mali sme obdobie, kedy sme mali Lovi. Lovi maju tiez silikonove cumliky, ale ovela maksie 🙂
mne napr. Sebik odmietal mliecko ked mal maly cumlik, co sa tyka dna - tak my cez den uz UM nedavame - odmieta uz mesiac flasku... tak vlastne mliecko papa vecer, v noci a rano...
pozeram, ze tvoj drobcek ma 8 mes - neuvazovala si skor o tom, ze by si cez den davala prikrmy a kojenie nechala iba na vecer, noc a rano? 🙂

katarinka85
6. okt 2010

Ahojte,ja mam mesacnu dcerku, kojim ju, ale aj prikrmujem.Davam Nutrilon1,mam pocit, ze od kedy davam Nutrilon tak je mala nespokojna a nemoze spavat a hlavne mi spinka iba hodinu a pocas spanku mi obcas aj zaplace.Moze to byt kolika alebo od toho suseneho mliecka?Ja viac kojim ako ddavam susene...mala by som zmenit mliecko?Prosim poradte mi lebo nespime cez den a ani v noci.Prdiky ma riadne 😀 a stolicu jeden krat denne.

medan29
6. okt 2010

@katarinka85 u každého mimi je to jiné

lublana1
6. okt 2010

ahojte baby, neviete, co to moze byt? maly ma 3 a pol, papka nutrilon HA a ked sa dostane priblizne k 100ml akoby dostal nejaky krc do bruska, alebo neviem co a zacne strasne plakat a uz dalej nechce papkat. kolika to myslim uz nie je, tou sme si presli, lebo inak uz neplace, pri kolike plakal nonstop... tak cez den vypije 600ml az 700ml, co je myslim dost malo, ale pribera. nestretli ste sa s tym?

mirka285
6. okt 2010

@lublana1 moja mala to robi tiez,robia to aj ine deticky,ja som tiez spekulovala co to moze byt,najprv som myslela ze ma upchaty cumel,potom ze mlieko je studene.nakoniec mi povedala kamoska ze ma taky isty problem...potom som si vsimla ze mala aj dve hodiny po jedle odgrciava mlieko,tak som si myslela ze nechce viac pit lebo je asi pre nu tazko stravitelne,ale pila mi fakt malo,zhruba tak ako tebe,mozno aj menej,tak som sa nasrala vymenila mlieko (z Nutrilonu na Sunar)a behom tyzdna tento problem zmizol a mala pije uz 150ml 🙂

lenocka84
6. okt 2010

@lublana1
@mirka285 ahojte, podobnu vec sme riesili, cca ked mal maly 3,5 mesiaca
zmenili sme mlieko z nutrilonu ha na sunar a problem bol prec.
dnes pijeme cca 800ml denne + prikrmy, a vsetko ok

mirka kde v ba byvate?

lublana1
6. okt 2010

@mirka285
@lenocka84 ...my musime pit hackove mliecko do pol roka, povedala nam to dokina na poradni, lebo v rodine sa nam dost vyskytuju alergie, tak pre istotu... neviem, ci mu zmenit mliecko, lebo zacal to robit az teraz, predtym to bolo v pohode, aj on spapkal uz 150ml, problem zacal byt az pred tyzdnom, asi sa skusim poradit este s dokinou, co ona na to... ale asi bude problem v mliecku, ked vidim, ze aj vy ste riesili tento problem...

lenocka84
6. okt 2010

@lublana1 tak skus len inu znacku, alebo pridaj stipku glukozy
nam to chvilu pomahalo 🙂

lublana1
6. okt 2010

@lenocka84 ....glukozu davam, lebo to mliecko je dost horke, tak sladim ho uz od zaciatku... nemozem mu tym uskodit este viac? s akou znackou ste vy spokojni?

ija1
6. okt 2010

@lublana1 - nam presne ve 3,5 mesicich zacala mala tohle delat, proste vypila 100 - 120 a desny rvani...........posilali si nas po nemocnicich, krev.......utz........ a nakonec nam doporucili zmenu mlika a probiotika plus denne do kazde davky piti sab simplex................ zmenili jsme na bebu HA a jsme spokojeny............ pomohlo.................. ten nutrilon proste prestane detm chutnat...........je to hnus...........

ija1
6. okt 2010

a doktor rikal mliko v zadnym pripade nesladit.........

lenocka84
6. okt 2010

@lublana1 my sme sladili glukozou, je to prirodny cukor, fakt stipka
presli sme na sunar, uz nepije ha

lublana1
6. okt 2010

@ija1 ...ja davam biogaiu aj sabik, tak fakt neviem, ci je to tym mliekom... mne dokina glukozu dovolila...

mirka285
6. okt 2010

@lenocka84 my byvame v Devinskej...
@lublana1 a to ha mlieko odporuca kazdy doktor,my mame v rodine tiez alergie,ja som alergik a nedavala som ha ale obycajny Nutrilon...tiez mi to na zaciatku nerobila az potom neskorsie a stale sa to zhorsovalo...u nas sa davky nieze zvysovali vekom,ale znizovali..a naozaj musim zaklopat odkedy sme presli na Sunar mam pokoj,az sa mi verit nechce,nech to nezakriknem 😉

ija1
6. okt 2010

@lublana1 - tak to je dobre, ale HA mlik je na trhu vic.........Hipp, Beba, i Sunar .......... mozna ete dalsi...........
a ja jsem za bebu fakt rada...............Biogaia nam zezacatku fungovala, pak ne, tak jsme na radu doktora dali biopron junior, a ted po 14 dnech pohoda............prdy uz nebolej.........

lenocka84
6. okt 2010

@lublana1 my sme mali 14dni biogaiu a potom uz viac nie, a uz sme ani tazkosti nemali, a ani nemame klop klop klop

lenocka84
6. okt 2010

@mirka285 oooo skoda ze tak daleko