Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

medyna
18. nov 2010

@ratatooy my pijeme tiez Nutrilon, v porodnici ho zacali davat uz nam ho neodporucali menit, vraj to nie je dobre na zaludok, ci co... nejake xtra problemy s nim nemame, sem-tam bolesti bruska, ale to je asi normalne....

sandra1005
18. nov 2010

@ratatooy tak uz treba len vydrzat. My sa tiez trapime s bruskom od narodenia, tiez sme vyskusali kadeco. Ono sa to postupne zacne zlepsovat. V prvom mesiaci plakal snad stale, teraz uz len mrnci trochu navecer, niekedy uz ani to. A ani s kakanim sa tolko netrapi, vzdy mu trochu pocvicim s nozickami ked vidim, ze brusko boli a je to... uvidis, bude lepsie, aj ked teraz sa Ti to mozno nezda.

lenocka84
18. nov 2010

@ratatooy
@medyna mliecko si mozete zmenit same, nie naraz postupne
a nutrilon je hlavne zbytocne predrazene mlieko
my sme zacinali nutrilonom, presli na sunar a teraz pijeme z dm babylove bio mlieko a je dobre

medyna
18. nov 2010

@lenocka84 no ti poviem, ta cena je fakt vesela .... minule sme sa ulakomili na letak z tesca, ze ked sa kupia 2 ks nutrilonu, tak jeden bude stat 12,95 a ze su rozne druhy ... dobra cena... vyslala som tam priatela, nech kupi aspon 4, nech mame do vianoc, ale nic z toho, kedze to plati len pre nutrilony 3 a 4. Jednotky a dvojky neboli v akcii .To ale samozrejme v letaku nebolo 😠 . Kaslem ja na ich hlupe akcie, dalej ho budem kupovat z lekarne ....

lenocka84
18. nov 2010

@medyna a my sme pili ten HA, 400g za 12eur
na predpis 6eur, ale aj tak, to vychadzalo vela
a maly pil a pil, ta 400g krabica nam vydrzala cca 3dni

medyna
18. nov 2010

@lenocka84 tak to je dost vysoka palka... my pijeme Extra a 800 g krabica stoji cca. 16 €. Vydrzi nam zatial takych 9-10 dni . 🙂 Ten HA je fakt drahy.... este ze ho davaju na predpis. 😖

sandra1005
18. nov 2010

@lenocka84
@medyna baby my pijeme ARko a to stoji 400g 9.24 eur. To ma tak na 2-3dni. Ale ked uz si zvykol, tak mliecko teraz urcite menit nebudem. Okrem toho ARko ma tusim uz iba Beba. Uvidime ked zmizne reflux

medyna
18. nov 2010

@sandra1005 trosku odbocim od temy .... pozeram, ze ste nedavno boli na ockovani..... chcem sa opytat, ako ma vyzerat ten vpich po ockovani na TBC, ak je zahojeny? Alebo ho uz nema byt vidno vobec? Nam samovolne vytiekol hnis alebo co to bolo a zatial to mame take zacervenale ....

kaja73
18. nov 2010

Baby a čo poviete na cenu Neocatu-78 euro? Do roka nam ho preplaca poistovna,ale kym sme to vybavili tak nas to na mesiac vyšlo 350 euro.Naštastie sme to platili len ten mesiac.Ale schvalene ho mame len do roka.Potom možno zas cvakame,ale to už budem kombinoivat s ryžovym mliekom.Ved sa nedoplatime.Inak ide o mlieko ,ktore sa dava pri silnej alergii na mliečnu bliekovinu.

sandra1005
18. nov 2010

@medyna aj nam asi tak v mesiaci a pol vytiekol hnis, potom sa spravila chrasticka. Ale cervene to tam ma stale, teda este to nieje uplne zahojene. Doktorka kazala potierat to tym liehom, co sme davali na pupcek. Mam kamosku s rovnako starym babatkom a toho este neockovali, lebo ho poslala na vysetrenie prave koli tomu hnisu... Porozpravaj sa v najblizsej poradni s doktorkou, ked si niesi ista.

medyna
18. nov 2010

@kaja73 hmmm, no pekne .... 😲

medyna
18. nov 2010

@sandra1005 diky. Jasne, do poradne ideme na bud. tyzden... len dufam, ze nezabudnem sa na to pytat, ja si totiz musim vsetko zapisovat, aby som nezabudla... u lekara ma vzdy prepadne okno, ze co som vlasne chcela. A akonahle zavrem za sebou dvere, tak si zrazu na vsetko spomeniem.... 😀

sandra1005
18. nov 2010

@kaja73 Esteze ste si to mohli vobec dovolit, to je ina palka...

sandra1005
18. nov 2010

@medyna No, alebo mam doma pripravenych sto diagnoz, co je krpcovi a ked dojde den "doktorka", tak nema ani jednu, este ju tam obstastni usmevom, ze aka nova tvar 🙂 a ja si potom pripadam jak debil, ze ved nemu nic neni 🙂

medyna
18. nov 2010

@sandra1005 😀 😀 😀

saminko1
18. nov 2010

baby a nemate niektora skusenosti s Hami mliekami?mozem zmenit mliecko bez toho,zeby to malemu ublizilo?

sandra1005
18. nov 2010

@saminko1 to je hop alebo trop... bud mu sadne alebo nesadne. Ake mas stare babatko a preco chces menit mliecko?

lucka33
18. nov 2010

@saminko1 - tieto mliečka zaujali aj mňa, ale asi na ne prejdeme neskôr. My sme teraz na Nutrilone, potom som zmenila na Hipp, ale vraciame sa späť na Nutrilon. Na zmenu mlieka môže dieťatko zareagovať, ale tiež nemusí. Mojej po Hippe zhustla stolica a mala ešte väčšie problémy s vetrami, takže jej tá zmena urobila horšie, preto ten návrat k Nutrilonu. Ale veľmi vážne som uvažovala aj o Hami, len už nechcem viac experimentovať, ale neskôr ich možno vyskúšam. Možno po 4.mesiaci, lebo mám doma 5 krabíc Nutrilonu a tie chcem minúť... Ale každé dieťatko je individuálne a rovnako tak reaguje aj na každé iné mliečko... Koľko má tvoj malý?

lenocka84
18. nov 2010

@saminko1 ahoj hami sme sice nemali ale prejst na ine mzes, to je jasne
len to treba urobit setrne a nie rychlo, my sme presli nutrilonom, cez sunar a teraz mame bio mlieko z babylove z dm

lucka33
18. nov 2010

@lenocka84 - koľko mal tvoj malý, keď si prešla z Nutrilonu na Sunar?

lenocka84
18. nov 2010

@lucka33 myslim ze nemal este ani 4mesiace, okolo 3 az 3,5

julinka2787
18. nov 2010

@medyna moja má 5 mesiacov a stále má to miesto po tbc očkovaní začervenané. a doktorka nám to pozerá pravidelne na poradniach sama. a vraj to má takto vyzerať. proste sa to hojí dllllho. takže nemaj strach. pokiaľ to stále hnisá, tak vám poradí čo s tým. aj nám to hnisalo na dvakrát, ale bolo to v poriadku. 😉

lucka33
18. nov 2010

@lenocka84 a v pohode malý prešiel na sunar?Nemal problémy? Zápcha alebo tak... Lebo ja uvažujem, že by som malej dala ten Sunar, čo je od uk.4.mesiaca... Len neviem, či jej to neurobí problémy, lebo Hipp sa u nej neosvedčil a to som od toho mlieka veľa očakávala... Tak rozmýšľam nad Sunarom od 4.mes. alebo Hami od 6.mes.... Neviem, čo by bolo lepšie...

lenocka84
18. nov 2010

@lucka33 pozri pokial ti hipp robi problemy, nemas co stratit
ale co poznam deti vacsina znasa sunar bez problemov
a my tiez a to bol maly predcasne narodeny

lucka33
18. nov 2010

@lenocka84 - no veď ten hipp nebol úspešný, tak sa vraciame na Nutrilon, s tým boli menšie problémy ako s Hippom. A mám kúpených 5 krabíc, tak ich chcem minúť a vychádza mi to akurát tak, že malá bude mať 4 mesiace, keď minieme ten Nutrilon a potom by som skúsila ten Sunar a ak nebude dobrý, tak skúsime Hami. V mojom okolí baby buď koja alebo dávajú Nutrilon, tak mi nemá kto poradiť, že čo by bolo lepšie...

lenocka84
18. nov 2010

@lucka33 my sme sa na nutrilon uz nevratili, ale presli sme na babylove bio mliecko a pijeme ho dodnes

lidiab
18. nov 2010

Holky, obracim se na vas s otazkou - syn je na UM castecne, mame Nutrilon, a ma tak trochu problem s kakanim. Alespon ja si teda myslim ze to problem je. Nekaka treba tri dny a to se mi zda moc. Na druhou stranu to ale nevypada ze by tim trpel - netlaci, neplace a vcelku je spokojeny. Prdiky ho take netrapi, davame probiotika a vyprdi se sam. Ma smysl tohle resit zmenou UM? Nebo to mam nechat byt kdyz je maly v pohode? Veci jako rektalni rourku jsem zkousela bez vysledku...

lucka33
18. nov 2010

@lenocka84 - no o tomto mlieku som čítala, že dosť detičiek z neho malú takú hustú čiernu stolicu... Asi to nie každé dieťa znesie, tak ako každé iné mliečko...
@lidiab ak si aj rek.rurku skúšala, nerieš to, asi mu nie je treba a ak je navyše spokojný a nekričí, tak ho iste nič nebolí a s ničím problém nemá. To bude asi tým, že je čiastočne kojený, vtedy deti nemusia kakať každý deň. Užívaj si to 😉

lenocka84
18. nov 2010

@lidiab ahoj, je uplne normalne ze deticky nekakaju kazdy den
tvoj milacik ma uz 3 mesiace, takze je to v pohode, apokial nevyzera zeby preto trpel nie je co sa strachovat
my sme to mali tiez kakal 1x za 4-5 dni a uplne v poriadku

lenocka84
18. nov 2010

@lucka33 my sme mali ciernu stolicu z toho ze sme brali zelezo, a teraz uz v pohode, je krmeny normal stravou a stolica je podla nej sfarbena