Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

sandra1005
4. nov 2010

@majinka85 No ja neviem, moja lekarka nesuhlasi ani s cajikom...

mircalla
4. nov 2010

to urcite nie, som prekvapena...najskor v 5. mesiaci, mozno v 4.

majinka85
4. nov 2010

no aj mne sa to zdalo skoro,ale snad lekarka vie co hovori

mamkanec
4. nov 2010

majinko no mě v porodnici říkali nedávat tekutiny ani při koju ani při UM, no ale malá mi špatně kakala, úplný boje než to ze sebe vytlačila takže mi doktorka doporučila přidat čajík, ale i tak bývali s kakáním někdy problémy tak jsem začla zhruba ve 2 měsících občas dávat švestkovou štávu od hipu namíchanou s vodou a pohoda. výsledek se dostavil malá se krásně vykadila (a hlavně hladce) a nic jí z toho nebylo. pak jsem začla dávat štávičky od zhruba 4 měs. ale vždycky namíchaný s vodou protože je to moc sladký. a čaje? ty doporučuju co můžu, nesmysl že děcka nepotřebují tekutiny, díky čaji krásně spíme bez něho se mi malá budila, měla problém usnout, měla problém s kakáním i s prdíky, čajík to krásně vyřešil všechno

majinka85
4. nov 2010

@mamkanec a ako casto davas cajik a aky???Ja od hipp na brusko

lidiab
4. nov 2010

@majinka85 Tohle slysim poprve. I kdyz je dite plne na UM nedoporucuje se prikrmovat nebo nabizet piti krome vody do 4. mesice. Ja bych rozhodne nedavala 😒 Je v tom cukr, je to dokonce i trochu kysely, nemyslim si je tak male miminko propravene na jablecnou stavu...Jasne ze mu to chutnalo 😀 Kez by ne! Ja bych dala maximalne tak neslazeny fenyklovy caj na brisko, jinak jen vodu.

jasminet
4. nov 2010

baby citali ste si zlozenie toho granulovaneho hipp caju? na 100g je tusim 90g cukru... 😒 ja som ho malej davala, az sme skoncili s podozrenim na atopicky ekzem. kozna ma velmi rychlo uzemnila, ze preco jej to davam.. takze odvtedy len cistu vodu. ziadne caje a uz vobec nie granulovane...
za seba hovorim, ze pri umelom mlieku tekutiny rozhodne ano, ale najlepsia je vzdy voda. 😉

mamkanec
4. nov 2010

no dost často ale my jsme už teď větší, ale ze začátku jsem dávala čaje tak 70-90 ml čaje, později tak od toho 2.měs. víc třeba 250 ml a teď už vypije i 600 ml za den🙂) jsou dny kdy vypije víc čaje než mlíka🙂 ale zase kadí jak drak, prdíky nejsou a usíná super, právě že jsme pak zjistili že když po večeři(jak po sunaru tak po kaši) nedáme čaj tak nechce usnou a v noci se budí, ne hladem ale žízní. takže teď je fakt naučená na čaj po něm krásně zaspí, viz před chvíli, nechtěla usnout kroutila se v postýlce párkrát si cucla čajíku a už spinká.
nám třeba ten od hipu na bříško ani žádný fenyklový neseděl, spíš prdíky zhoršoval a co vím od dr. tak fenyklový čaj by se neměl dávat moc často, jen když jsou fakt prdíky tak trošku ale jako čaj na běžné pití to není. mě se hodně osvědčil čaj dětský od lerosu, je jemný, sáčkový a vhodný od narození a seženeš ho v lékárně asi za 30 kč. no a pak granulovaný od Hami na dobrou pohodu, ten je od 3. týdne věku. ty čajíky jsou takový jemný meduňkový , heřmánkový a fenyklu tam není moc takže ne bříško pomůžou ale zbytečně ho nepodráždí.

hirunka
4. nov 2010

baby co sa tyka tych cajickov..........mam dva druhy ten hipp ale ten je fakt sladky na chut lebo obsahuje dextrozu a potom obycajny bylinkovy detsky nesladeny a ten davam malej ale len obcas a troska hlavne teraz ma trosku problemy s vetrikami tak jej to pomaha

sandra1005
4. nov 2010

@mamkanec suhlasim, odkedy davam cajik od hippu - na dobru noc, tak s kakanim je to o 100% lepsie, dovtedy boj. ale jablkovu stavu ani nijaku inu by som si asi este netrufla...

mamkanec
4. nov 2010

holky to je pravda že čaje granulovaný jsou sladký ale mě bylo řečeno i jsem četla články že je tam nějaký jiný cukr než jako známe z cukřenky který prý nevadí, a hlavně s čím jsem měla já problém sehnat sáčkový čajík vhodný od narození byl problém, moc jich není, jen ten od Lerosu a pak značka biotea dětský čaj, ale ten jsem viděla jen u nás v Hrušce😀 mě bylo řečeno lékárníkem když jsem požadovala poradit nějaký jiný sáčkový čaj že sáčky nejsou pro mimča vhodný že jsou víc koncentrované ty bylinky v tom a může to způsobit i alergie proto jsou pro úplně mimina ty granulky.
a co se týče dávání tekutin při UM, to jsem napsala pár příspěvků nazpět, ona teorie doktorů v knížkách je jedna věc ale já osobně jsem si na svým dítěti vyzkoušela jak čaje byli důležité, prostě bez nich by nám asi praskli střeva, nevypsali bychom se a kakali tak jednou za 14 dnů!! a vodu? tu mi malá bohužel nikdy nepila☹ takže já dávala granulky i sáčkový ze začátku ve slabší koncentraci poloviční dávku než uvádí návod u granulí a louhovat sáček jsem taky dávala jen na okamžik

majinka85
4. nov 2010

no ja mu davam cajik od hipp pre detske brusko a pise sa tam ze je bez cukru a moze sa od ukonceneho prveho tyzdna. vpije mi tak 100ml denne.je to dost??

mamkanec
4. nov 2010

sandro no jablková štávička by mi taky asi přišla zbytečná, já šla jen do té švestkové a to jen několikrát kdy už to byl fakt boj, malá nekadila mnoho dní, a když se vykadila tak tvrdé hovínko byla celá rudá a fakt už jsem si nevěděla rady. a ta štávička fakt pomohla, i je na ní napsáno že ředí stolici, no ředí to mohu potvrdit, když jsem jí štávičku dala do večera se nádherně vykadila bez bolístek, úplná měkká nálož v plíně a byl klídek. stejně teď používáme švestkovou přesnídávku, až budou děcka větší tak doporučuju jí trošku ohřát chutná to jak povidla, moje malá to miluje a do hodiny je vykaděná ani nevím jak. prostě jsou to takový rady se kterým by asi doktoři kteří píšou ty příručky nesouhlasili ale já radši budu špatná matka co dá občas štávičku už 2 měs. prďolovi než se dívat jak mu prasknou střeva při kakání.

majinka85
4. nov 2010

@mamkanec no ja mu davam stavu z jabka ale mu odstavujem. nie tie stavy co su z obchodu.je to zle?

mamkanec
4. nov 2010

maji dost nebo málo kdoví, já nejsem pro tabulky, moje malá mi nikdy nepila ani mlíko ani čaje ani nikdy nespala podle tabulek😀 hold musíš to zjistit u malé sama co jí dělá dobře a jestli jí to stačí. mě malá v létě vypila (to jí bylo cca 5 měsíců) za den i litr čaje a jen 350 mlíka ale hold si to sama vyžadovala mlíko prostě nechtěla anizaboha jen čaj a čaj v těch vedrech, když jsem to řekla doktorce tak řekla že to neva, že v létě prostě to tak je že děcka nejí a jen pijou ale když jsem to napsala do jedný internetový poradny nějakýmu pediatrovi tak mě seřval do kuličky. ☹

mamkanec
4. nov 2010

ne určo není, jestli vám to nedělá prdíky tak proč ne. mě malá třeba ze začátku co jsme začli dávat ovoce měla ze syrovýho jablíčka prdíky ale pak si zvykla a už je nemá.

majinka85
4. nov 2010

@mamkanec no ved jasnea este sa ta opytam ci sa ti tvoje babo strhavalo zo spania.nas sa strhava casto a nevieme cim je to zapricinene.nemas s tym skusenost?

mamkanec
4. nov 2010

maji to mi malá nedělala, spíš když měla prdíky tak se kroutila a někdy poplakávala

majinka85
4. nov 2010

@mamkanec aha no tak mi placeme dost casto ale uz sa to zlepsuje

majinka85
4. nov 2010

ja davam malemu aj kvapky sab simplex.Su velmi dobre

sandra1005
4. nov 2010

@mamkanec my si zatial vystacime s cajikom.Vypije tak 50ml rano a 50ml vecer... ale pokial by sa mi nevedel vykakat niekolko dni, tak by som urcite vyskusala vsetko mozne aj nemozne, aj slivkovu stavicku. Doktorka mi povedala, ze deticky na UM nemusia kakat aj 5 dni a neni to problem. No ja vidim, ze ked len jeden den nekaka, tak to problem je a velky - pre neho...

mamkanec
4. nov 2010

maji až sab jsou dobrý ale po čase co mám vyzkoušený přestanou fungovat takže já jsem to kombinovala i s baby calm a ty jsou fakt výborný.

sandro no přesně, mě ani tak nevadilo že nekadí i když to víš že když se prďola vykadí pořádně má každá mamina ten vnitřní pocit úlevy že má prázdné spokojené břiško ale hlavně tam byl ten problém tvrdé sstolice, tím hovínkem bys mohla házet o zeď, takže se přidali čajíky a šlo to jako po másle a měkké

andzi
4. nov 2010

Kočky, ktoré papáte (myslím ktorých deti papajú) umelé mliečka po 6. mesiaci, t.j. už spolu s príkrmami, koľko balení za mesiac cca miniete?

pia22
4. nov 2010

@andzi vela😉 Od 6. do 12. mes. maly aj po prikrme pytal mliecko, k tomu 2x v noci, takze nam plechovica vydrzala 3 dni. Od roka, som mu zaradila 3. prikrm a 2 davky mlieka "zatrhla", takze teraz nam vydrzi plechovica tak 4-4,5 dna.

jasminet
4. nov 2010

@andzi nam beba 3 - 600g (dali sme od roka) vydrzi na 1 tyzden - a to ma len rano kasu z nej a vecer mlieko pred spanim. cize 4 krabice za mesiac.
predtym sme mali bebu HA, 900g a tej nam trebalo 2-3 mesacne.

sunea
4. nov 2010

@andzi V tom polroku nam 1 krabica vydrzala tyzden (Beba).

maggie2
4. nov 2010

@sandra1005 nevidím problém v hipp feniklovom granulovanom čaji. Keby to bolo škodlivé, tak by to zakázali. na to sú prísne normy. My sme to dávali a nebol žiadny problém. Ja osobne som to koštovala, na chuť je to hnusné, musela som to vypľuť, ale dcére to chutilo a dodnes chutí, iný čaj ani nechce a to už má 5 rokov. Žiadne alergie, nadváha, nič.

maggie2
4. nov 2010

@andzi no ja čo si pamätám, tak Beba s bifidusom vydržala necelý týždeň, granulovaný čaj Hipp fenchel vydržal niekoľko týždňov (pozor, treba kúpiť v Rakúsku, majú veľké balenia oproti tým prťavým verziám na SK, a za lepšiu cenu, dokonca raz sme v núdzi kúpili na SK a malá to podľa chuti vedela rozoznať, odmietala to). Príkrmy sme začali dávať tuším v piatom- šiestom mesiaci, všetko Hipp, priemerne 1 konzervičku denne (treba nakúpiť do zásoby keď sú akcie v Rakúsku za dobrú cenu, veď trvanlivosť to má, ja som bežne mávala v špajzi v zásobe i 50 rozličných dózičiek)

weri1
4. nov 2010

@majinka85 cože?? já bych rozhodně nedávala, proč a hlavně je to zbytečný, vždyť dítě nemá vyvinutý zažívání. Já bych jen kojila nebo jestli nekojíš tak UM

sandra1005
4. nov 2010

@maggie2 ja som mu feniklovy davala zo zaciatku, ale potom mi sestricka doporucila ten pre spokojne bruska alebo na dobru noc. Vraj ked sa to s feniklovym prepiskne, tak ma opacny efek...