Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

malekacatko
29. sep 2010

@suszi ak ti lekarka odporucila prejst postupne tak sa tym asi riad,m ale ako som pisala my sme presli raz vecer sme dali BEBU a potom uz furt BEBU.... Nutrilon sme vysadili hned... Ano Beba ma AR, ale my grckame v kuse ale AR nam Dr. teda neodporucila este.... Poslala nas na vysetrenie, este len teray pojdeme tak som zvedava... Ale ak vam Beba zatial pomohla aspon v tom ze negrckate tak by som grckanie neriesila... Vies co moj osobny nazor a skusenost je ze by som pouzila vsetko ale naozaj vsetko co by pomohlo malemu... Viem co je to ked Ti malinka vkuse reve, prezili sme si to... zaspaval v noci od vycerpania... preto som nasadila rurku... tiez som si precitala ze je to navykove ale pouzivali sme ju mesiac vkuse a to fakt v kuse bez toho sa maly nevykakal vobec a potom po prejdeni na Bebu a nasadili sme probiotika zacal kakat sam.... A teraz je rurka odlozena a dufam ze ju uz nebudem musiet vybrat...
A k tomu mnozstvu... my sme v 2 mesiacoch pili asi 120ml.... kazde 3 hodinky ako pises.... takze to je asi OK... ale cajik a vodu mu nedavam do teraz totiz po cajiku a vode my grcka 2x tolko takze sme vysadili...

chanel5
29. sep 2010

@peko hej v poho, moja mala take tiez, teda este ma🙂

katherine27
29. sep 2010

@peko malý bol na UM od začiatku, Nutrilon, stolica presne ako píšeš, všetko OK 😉

malekacatko
29. sep 2010

@katherine27 mas upnu pravdu.... prezili sme si to iste a tiez sme skusali ten isty kolotoc ako ty.... neprajem nikomu.... tiez od rana v pyzame bez jedla bez WCka len na rukach a rev strasny... a to si nevymyslam... manzel ma nasiel tak ako odisiel do prace... toto by som 3 mesiace nevydrzala s tym ze sak to prejde....

sandra1005
29. sep 2010

@katherine27 ja ich teda vyskusam, pretoze to co pises zazivame kazdy den a ja uz som fakt vycerpana.

katherine27
29. sep 2010

@malekacatko absolútny súhlas, na to obdobie nezabudnem,teraz už len povzdych pri PC, ach joo 😝 a to si neviem predstaviť, že by nebol mangel a ešte nám mamina alebo svokra nosili aj nejaké jedlo, nakoľko akože niečo navariť nehrozilo..a pesne ako píšeš, celý deň a noc v tom istom a keď padol večer a malý zaspinkal, od únavy celodenného plaču sme s mužom klesli do perín a v momente spali....ale ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré...malý nemal nikdy problém s nočným spánkom, o 19.00 hod spí a vstáva o 07.00..cez deň nič moc, ale noc pohoda..
obdivujem a skláňam sa nad maminami, ktoré sú so svojimi deťmi samé..moja úcta a poklona 😔

malekacatko
29. sep 2010

@katherine27 u nas detto... este ze mam mangela ako pises.... nocny spanok ale u´nas trosku horsie... zaspavame az okolo 22:00 - aj teraz je este hore s mangelom - v noci sa raz budi na papanie asi okolo 3-4 a potom je rano hore okolo 6-7... medzitym sem tam sa zobudi ale to riesime cumlom... zatial... zacali sme s mrkvickou tento tyzden - nejak mu ale nechuti 😝 ☹ tak zachvilku pojdeme aj na kasicku... tak mozno potom prespi celu noc...Cez den spime asi tak 3x po 30 min... takze ja este stale nestiham nic cez den ale teraz sa mu s radostou venujem kedze sa hrame kecame smejeme sa spievame´, proste hocico len nie placeme....Varim az vecer ked pride manzel 🙂

katherine27
29. sep 2010

@sandra1005 daj vedieť, verím že bude OK...daj si ich do chladničky, my sme dávali raz za deň, ráno.
Vyčerpanosť je sviňa, ide z toho nervozita a babo potrebuje maminu a tatu v pohode 😉
Samko sa bude za pár dní usmievať...
a ešte tie kecy o rektálke, pomôž mu keď bude treba, nenavykne si na to, my sme to používali teda dosť často a malý sám kaká, žiaden problém, ešte keď ho vymáknem, sa napr. hráme alebo mu spievam..a ja poviem KAKU púšťať však? tak sa chichní až taká radosť.
Pomôž synčekovi, si jeho mamina, bude to OK. 🙂 🙂 🙂

malekacatko
29. sep 2010

@sandra1005 aj ja drzim palceky... urcite to zvladnete... a inak len tak na okraj, volakedy merali teplotu len rektalne malym detom a vtedy kakali... tak skus teraz rurku - bezpecnejsie ako teplomer - a uvidis vysledok... 😉

katherine27
29. sep 2010

@malekacatko tak ja tiež fungujem podobným spôsobom, večer varim a upratujeme, keď ho niekto z nás zobere vonku..ale dnes som si povedala konec, budeš sa zúčastňovať varenia aj upratovania, asi to nebude na začiatku ľachké, chcem ho dáť do lehátka a nech vidí ako mama a tata makajú, určite pomrnčí, ale možno za pár dní bude v poho..uvidíme.
Ale ono sa nedá byť súčasne úžasnou mamou, venovať sa aktívne dieťaťu 12 hodín, mať súčasne navarené, upratané, ešte byť zároveň sexi a čakať mangela v posteli v negliže, ísť na návštevu a viesť drby a pod ...
Myslím, že priorita je dieťatko, to už nikdy nebude také ako je dnešný deň a čas rýchlo letí. 😉

fukylove
29. sep 2010

@katherine27 - akosi nestiham docitat, ale ak bude Vas drobcek ako ten nas, tak sa mu pracujuca mami bude velmi pacit... je neuveritelne, ze moj Sebik sa na mna dokaze aj hodinu pozerat, ako makam. ale hned ako skoncim a vidi, ze si mam chce oddychnut, tak si vyzaduje pozornost 😀 😀 😀
a s tou rurkou - aj my sme ju fakt pouzivali denno-denne a vdaka bohu, od zaciatku stvrteho mesiaca kakusa uplne sam... ja som sa totiz nedokazala na neho pozerat ako trpi. a ked som zistila, ze po merani teplotky teplomerom sa mi vykakal vzdy, tak som radsej zacala pouzivat rektalnu rurku - je na to urcena a isto zdravsia ako teplomer, ten je tvrdy a nepoddajny...

katherine27
29. sep 2010

@fukylove jóooj keby si mala pravdu..som na neho velice zvedavá..kamoška má malého, ten má teda 2,5 roka a ten keď k nám príde tak ten len prachovku a začne upratovať, nieže by som teda mala vtedy bordel keď k nám niekto má prísť..jeho to jednoducho baví, keď to videl muž tak povedal, že aj on chce takého syna..no tak ividíme, čo sa z nášho pampúšika vykľuje..ale on má strašne rád, keď sa ľudia rozprávajú, vtedy nepotrebuje nič, čumí a počúva a dokonca aj pri tom zaspáva..a ako sa tvári, že všetkému rozumie...posledné dni zaspáva pri rádiu. 😉

anieanne
29. sep 2010

Tak jsem dnes říkala pediatrovi o tom našem blinkošení, a on, ať dávám AR. Tak jsem mu řekla, že to se mi moc nechce, že prý ta AR mléka těm dětem co se bříška týče moc nesednou. A on, že to můžu kombinovat s tím nutrilonem comfort, co máme. Tak nevím, moc se mi to nezdá mu to míchat, dávat třeba dvě odměrky comfortu a dvě AR... Co myslíte ?Jinak jsem na to blinkání koupila nutriton, a nezdálo se mi, že by to pomohlo, možná i naopak...

anieanne
29. sep 2010

A jinak ještě jeden dotaz - je hodně velký rozdíl mezi Bebou a Nutrilonem ? Nutrilon nám sedí, Bebu jsme nezkoušeli, ale docela mě na ní láká, že je jí víc a vyjde na míň. A dělají i protiprdovou...

barboraslivkova
30. sep 2010

ahoj...chtela jsem poradit...kubik ma 3 tydny a prikrmujeme nutrilonem po kojeni...pres den davame comfort na prdiky ale moc ho to nezasyti a na noc davame AR na blinkani protoze taky s te zelene 1 blinkal...nevim jestli je to dobre...ale kaka kazdy den,,prosim o radu

frisca22
30. sep 2010

Čauky, tak tady teď pročítám vaše příspěvky… My jsme po každým kojení trpěli – malej se kroutil jak had a nebylo mu pomoci. Se stoličkou to bylo taky špatný 😠 Takže jsem hledala, jaké UM bude to nejlepší a pomohlo by nám od bolení. Na doporučení naší dr. jsem zvolila Bebu Sensitive, která obsahuje taky probiotika. Nekombinovala jsem to s dalšími probiotiky, protože nám Beba Sensitive zabrala opravdu skvěle a všechno to bolení a nekakání se zase upravilo. 😉

barboraslivkova
1. okt 2010

A pred tou bebou jsi používala nutrilon?a jaky?ja jsem nejprve na doporučení dávala hipoalergení,to strašně blil....tak jsme koupili AR na blinkani a ten comfort....ten AR je hustsi ale tezce po nem kaka....nevim...mam koupit tu bebu?a kolik ti mimi vypije?

haanaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gijar
1. okt 2010

ahojte, tak zasa mam otazocku 😀 blizime sa k 3 mesiacom pomalicky...maly uz ma prdiky relativne v pohode, prdka aj sam, obca dam Espumisan....ale este sa pri tom jeduje....brusko uz nebolieva. mame uz len 3 velke balenia Aptamilu Comfort co pouzivame na koliky a zacpu, s cim maval problemy. myslite, ze po tych 3 mes.mozem zacat davat ine mlieko? som v zahr. a Aptamil tu nie je ale mozem kupit protikolikove s nizsim obsahom laktozy inej znacky. problem je v tom, ze tento Comfort ho malo zasyti....pyta uz po 2,5 hodine cez den. nepijeme velke davky, ale pijeme dost casto. chcela by som to zmenit na vacsie davky a menej x za den. ?

ivanka85
1. okt 2010

@gijar a ake davky pijete?

gijar
1. okt 2010

@ivanka85 pijeme v priemere 150ml....raz denne stiahne aj 180 ale niekedy zas len 120.....a je to tak 7x za 24hodin....ono to mlieko je uz predtravene kvoli kolikam a brusku, takze je aj menej zasycujuce.....len neviem co to spravi a ci zas nenastupia bolesti bruska....

benne
2. okt 2010

@gijar ja mám malého na sunare, nemal našťastie žiadne problémy, mal ho teda aj normálne zasycovať ale do 5.mesiaca mi pil okolo150 a to každé 3 hodiny a 6-7x denne, len večer viac, aj 180 😀 a teraz už tak nepije len preto, že má zeleninu, ovocie, mäso a spol, ale to dávkovanie ostalo tak po3 hod. ak nespí. Večer kašu, ale budí sa mi 1-2razy, vypije okolo 100mlieka. Skús ešte vydržať, v 4-5 mesiaci sa to môže zmeniť (len u nás ostalo po starom, ale to možno preto, že ked som ho prvé týždne kojila, tak bol hladný a nepriberal, ale kto to mal tušiť, ked ani neplakal, že? 🙄 a teraz sa stále nevie dojesť).

lenocka84
2. okt 2010

@benne ahojky, aj my sme na sunare
rano vypije 200ml, na desiatu vyzivka, obed polievka doplnena cca 100ml mlieko, olovrant 170ml a vecera kasa cca 250ml

benne
2. okt 2010

@lenocka84 tak to je super, a teda v noci nič? 😲 asi budem závidieť 😀 😀 😀 ...ale nie, staršia mi pila až do 18m, takže ja neponáhľam.
My podobne, ale mlieka vypije menej, ráno niekedy len 70-100, desiata banán, obed polievka alebo druhé alebo kombinácia, podľa toho z čoho sa varí, ale väčšinou nemliečne, olovrant mlieko 100-200, teraz som začala dávať tak pol výživy pred večerou, lebo neviem, prečo sa mi toľko budí v noci, ale nie zakaždým, večer kaša, to aj 300ml 😎 a v noci tak 100-150 1-2razy. (tak zle spí v poslednej dobe, že neviem, či mu je zima, či dospieva do fázy "mamička, kde si?" či čo 😖 ani tá podvečerná výživa nepomohla 😀)

lenocka84
2. okt 2010

@benne tak to mame aj my, v noci sa budi, nepapa, len mrnci

benne
2. okt 2010

@lenocka84 a koľko čaju ti vypije cez den?

lenocka84
2. okt 2010

@benne ako kedy, obcas aj 300ml

benne
2. okt 2010

@lenocka84 v poslednej dobe mi v noci vypije okrem toho mlieka aj skoro toľko čaju ako cez den. Odvtedy trochu lepšie spí, čo je pre mna smerodajné 🙂 len ho musím po polnoci prebaliť a dať k nám do postele a potom už spí ako anjelik (kým nezačne fľašu pýtať 😝 )

lenocka84
2. okt 2010

@benne no ja testujem lebo posledne noci spi hrozne
zaspi o 8mej a uz prvykrat sa zobudi i 11

benne
2. okt 2010

@lenocka84 to máš tak ako my, zaspí medzi 18-19.00 a vstáva 0.00-1.00 a potom zásadne okolo 3-tej, nezávisle či o polnoci jedol, či nie 😀 😀 ale ráno potom jedáva až medzi 7-8,