Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

junovka
29. apr 2009

margab, moja Nely tiez nemala ziadne alergie, tak sme davali klasicky Nutrilon.A podla mna , kludne mozes zacat davat Nutrilon 2 😉

chasencha
30. apr 2009

no a este jedna otazka...ako ju prinutit aby to pila?dnesne rano bezuspesne 😀 vobec nic...

bambulla
30. apr 2009

ahojte nemate niektora skusenosti s UM france lait? nas drobcek ked vypije flasu si grgne ale potom aj vypluje este mliecko to mi nerobil neviem co to 😒

pietra
30. apr 2009

margab, 2 by sa mala davat az po zavedeni tuhej stravy, takze ja na tvojom mieste by som kupila 1. Tou nic nepokazis, dokonca ju mozes davat dlhsie ako len do 6 mesiacov 😉 A ak nemate v rodine ziadneho alergika, tak je zbytocne kupovat ha

mata642
2. máj 2009

Ahojte,Bambulla ja som mala problem ze mi mala nekakala tak som dala france lait a hned zacala 2 x denne kakat,s ostatnych zapekalo :beba a nutrilon, co sa tyka odgrgnutia tak aj nasa skoro vzdy trosku vrati ,ale ked ju neham dlhsie polezat a oddychnut ju tak nie a hlavne si myslim ze pokial nevyvrati polku tej davky tak je grcnutie ok...papa

eva299
2. máj 2009

Ahojte, nema niekto skusenost s kombinovanim materskeho mlieka a UM?Maly bude mat za tyzden 6 mesiacov a zacal mi odmietat prsnik.Tak davam MM vo flaske,ale uz neodsajem tolko co vypije.Aspon jednu davku musim nahradit . Nebude mi potom MM odmietat uplne?

mata642
2. máj 2009

ahoj eva ja som kombinovala ln chvilu asi tyzden a potom mi MM uplne odislo,ale viem ze taky zaklad je aby si v jednej davke nedala obe naraz lebo stoho boli brusko...myslim ze by ti nemalo odmietnut mlieko ale s kojenim to asi bude tazsie,asi len s flase vypije,ved uvidis ale myslim ze s kombinovanim nie je problem...dufam ze aspon zatial som pomohla..papa

pietra
2. máj 2009

eva, ja som kombinovala MM s UM uz od porodnice. Niekedy som odsala dostatok MM na celu davku, ale vacsinou som uz pri jednom papani davala aj MM aj UM. Len by si ich nemala miesat dokopy, teda do jednej flase. Moja dcerka nemala ziaden problem, rovnako jej chutilo MM aj UM

eva299
3. máj 2009

Ahojte, dakujem za radu. Tak ja som zacala s UM. Dala som jednu davku vecer a cuduj sa svete pocas noci znova zacal pytat aj prsnik. 🙂 Len skoda ze uz zajtra zacinam opat v praci. Ja mam matersku len 6 mesiacov 😢 , ale budem odsavat aj v praci tak dufam ze o mlieko uplne nepridem. Takze este raz vdaka za radu.... 😉

barborka9
3. máj 2009

My doma pouzivame BEBA 2 Premium. Nasa mala mala problemy s travenim, no po uzivani beby sa nam to zlepsilo, kedze tam su obsiahnute probiotika. Aby malu nezapekalo, pijeme viacej vody.

zara18
3. jún 2009

Ahojte maminy, chcem sa spytat ake mate skusenosti s dokrmovanim s nutrilonom. Moj maly ma 6tyzdnov , dojcim ho ale posledne 3 tyzdne vecer plakava, aj ked je hladny nechce sa dojcit. Ked si mliecko odstriekam do flasky tak pije , aj caj by pil len prsnik odmieta. Pouzivam vylucne flasky co sa mozu kombinovat s dojcenim, pre pripad ze by babo prsnik odmietalo. Nikdy inokedy prsnik neodmieta len vecer pred spanim, pripada mi to ak take vymyslanie z jeho strany xixi . Zacala som mu na vecer davat Nutrilon a to mu velmi chuti , spokojne po nom hned zaspi len neviem ci robim spravne.

vda
3. jún 2009

Ahojky mi sme kojily asi mesiac potom mala nepriberala tak sme kupily nutrilon ale potom nam vracala teraz mame na zkusku nutrilon A:R.1 zatial v pohode inac na problem se stolicou pouzivame sab simplex a ked to neislo vobec tak mame detsku rektarnu rurku .

janajanajana
3. jún 2009

Zara18, starsiu som krmila nutrilonom od narodenia, bola som spokojna, co pila nutrilon, nebola ani raz chorlava, az ked sme presli na kravske, mozno to bola len nahoda samozrejme, a hlavne mala po nutrilone makku stolicu, nepoznala som problem s kakanim

zuzana030
3. jún 2009

my pijeme tiež bebu premium, aj staršia dcéra na nej vyrástla a som nadmieru spokojná, trošku ju bolievalo bruško na začiatku ale to asi tým, že skoro vôbec nebola kojená, mala som problém s bradavkami, odsala si len predné mliečko a to nestačilo, odsávačkou mi to nešlo vôbec, len málinko a strávila som s tým aj 2 hod., takže beba a nou problém, kakanie super a bruško už tiež v poriadku, môžem vrelo odporučiť

pointka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana030
22. júl 2009

maminy, a nemáte náhodu skúsenosti, také čerstvé, s mliečkymi z dm-ka babylove? aká gramáž, cena a čo to robilo s bábatkom...dobre aj zlé, rada by som prešla, tak by som chcela vedieť čo najviac, ďakujem

lienka1
24. júl 2009

My sme pili Nutrilon 1 forte pre dlhodobejsie zasytenie a potom sme presli na Nutrilon 2 a som spokojna. 😉

zuzana030
24. júl 2009

prosím a neviete, či sa dá mliečko babylove kúpiť aj v polsku? pod akým názvom a tiež ceny? ak niekto viete aj stránku, tak prosím šup sem... 🙂 ďakujem

mama.wolfka
25. júl 2009

Ahojte, objavila som BIO UM Babio a rada by som poznala vaše názory, ak ho už niekto vyskúšal, prípadne čo si myslíte. Malý cicavec - kojenec má už skoro rok. Odkedy môže mliečne kaše tak kupujem instantné, ale rada by som skončila, alebo to obmedzila. Okrem finančnej stránky je tu aj to, že čerstvá kaša z napr. ovsených a podobných vločiek je určite zdravšia ako umelá instantná - hoci je to dooosť pohodlné riešenie. Kým nepapal mliečne kaše, tak sme varili z vločiek, polentu a tak podobne a rada by som sa k tomu vrátila. Nechcem ho však oberať o mlieko a na odstrekovanie už toľko nieje, lebo cicia cez deň pred spaním, večer ... v noci ... a samozrejme ráno 🙂 Chcem preto kúpiť nejaké UM do domácich kaší. Ďakujem pekne za každý názor 😉

zuzana030
26. júl 2009

mama..a kde si to objavila? ja som o takom mliečku ešte nepočula

petruci6
26. júl 2009

caute baby,mam na predaj tieto mliecka
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

nakupila som ich dopredu,ale zial mame ekzemik,tak my musime pit HA UM

keby ste mali zaujem mozme sa dohodnut za postovne 😉

mama.wolfka
27. júl 2009

zuzana030 - je to český výrobca goldim.cz, mali by byť v lekárňach, podľa toho čo som sa dočítala sa snažia distribuovať aj do SR, ale ešte som nehľadala, tak neviem či je ho dostať, ale videla som ho v predaji na nete - online lekárne a tak ... vyzerá to, že to nie je dlho na trhu, tak asi ešte nebude tak v povedomí ☹ možno si ho objednám a uvidím ...

petruci6
31. júl 2009

ahojte,

ktore mliecko HA je najmenej horke?
musime pit HA UM,ale velmi mi to nechce,ani sa necudujem,su strasne horke
je nejake najmenej horke? Beba,nutrillon,francuzske mlieko?
skusali sme HAmi HA,ale nechce ho

mandyk
31. júl 2009

holky mame takyto problem.nasa mala ma skoro 5 tyzdnou.MM jej uz nestaci, budila sa kazdu hodku a pol taze same zacali prikrmovat.Je to v pohodke.Najprv franc lait no kakanie stvrdlo a potom sunar pociatocny.Kakanie zmeklo ale sama sa akosi nevie vytlacit a rurkou to nechcem stale robit koli tomu aby ten konecnik neochabol. Co robit .Vysadila som aj granulovy hip fenikel a nahradila original feniklom sypacim +sab simplex. KOlko nemusi kakat bejby aby to nebolo alarmujuce? Mala zatial je pokojna hajka ale pučí sa zo spanku no neplace..Poradte prosim..Diky

monika77
31. júl 2009

mandyk my ked sme prešli na sunár tiež s prikrmovaním, zo začiatku mal problém drobec s kakaním, tiež to bolo tak že aj dva nič a tiež som pomáhala tlačiť ... ale po týždni sa nám to upravilo ... moja kamoška, malý mal problém s kakaním od narodenia, najviac nekakal 21 dní a dokina povedala že je to ešte v norme, tak neviem

pajinka23
1. aug 2009

ahojte baby my sme uz od druheho mesiaca na um,najprv sme mali sunar no nebol dobry maleho zapekalo a mal strasne zelenu stolicu tak nam doktorka poradila hipp 1 plus obsahuje probiotika a aj nejake latky co podporuju travenie,,ale mali stale sam nekaka uz je to skoro mesiac co sa sam nevykakal je sice pravdaze teras ako mu davam hipp ma stolicu krasne zltucku ale dost tvrdu takze ju sam nevie vytlacit chudacik...je to normalne???alebo mam este nejake ine mlicko vyskusat???

mandyk
4. aug 2009

pajinka ja som presla tiez na hipku.Kakanie krasne zlte ale hotove kamienky.Tu som citala ze treba skusit odvar z ovsenych vlociek.Nie vela len na postrasenie..skusim to a uvidime.Rano kakala ale s teplomerom/lebo rurka je dost hruba/ a s placom.Holky poradte nieco pre 5 tyzdnove babatko.diky

icejane
5. aug 2009

🙂 ja dokrmujem maleho sunarom ale on ma naopak riedku stolicu tak neviem ci od MM alebo UM keby nekakal ako pisete viac ako 3 dni asi by som uz bola hotova

petruci6
5. aug 2009

mandyk vyskusaj homeoptika Alumina 5CH

mandyk
5. aug 2009

no napisem to aj tu.Odvar z ovsenych vlociek zabral.MAla krasne nalozila a bez placu a zbytocnych stresov. Ja nie som nejak zastanca chemie teda liekov a zvlast u malych babatiek.Toto zabralo a uz nemienim menit mlieka.Teraz sme na hipku dufam ze aj ostaneme.To crievko si musi zvyknut. Ice ak kojis babatko ma stale makke kako.Este ja som skusala aj to ze, uz mam malo MM tak som prikrmovala ale stale som aspon 2 krat denne davala MM koli kakaniu a mala maksie kako.Teraz som sucha jak sahara tak jedine tie vlocky.No samozrejme aj sab a bio gaja.Tym nic neposkodime.