Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

katka3012
17. nov 2011

my sme mali tiez aj nutrilon ,ale najlepsia je u nas beba 😉

tomas_fashion
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martina0991
17. nov 2011

Ja mam 3mesacnu dceru, ktora od narodenia uzivala mlieko Nutrilon. Po 3 tyzdnoch mi prestala sama kakat a po case mi po jedeni aj zvracala. Doktorka mi davala vseliake kvapky na to, aby mohla sama akat, ale nic nezaberalo. Tak som jej v druhom mesiaci zmenila mlieko, Kupila so jej BIO mlieko Babylove v DM-ku.Prvu davku mlieka som jej dala rano a vecer uz mi sama kakala a tak to je kazdy den. Sama kaka, nezvraca a je pokojnejsia. Mlieko Babylove odporucam, Je naozaj vyborne a detom pomaha. A je ovela lacnejsie nez Nutrilon.

tetapetra
1. dec 2011

@pralinka25 neskoro, ale akurat citam o activii, activia nie je vhodna pre deti pretoze sa do nej pridava srvatka a ma nizky obsah tukov. Nesmotanove jogurty to nie je ono je to len zahustene mlieko, plne vselijakych kultur

pralinka25
1. dec 2011

@tetapetra hehe ja uz ani neviem co som pisala ale ja activiu malemu nedavam a ani sama ju nejem. teda jedla som ale odkedy som sa raz zabudla a zjedla taku dobre pozarucnu a nic jej nebolo tak myslim ze to je totalna umelina preto nekupujem. malemu kupujem smotanovy zvolensky alebo este jeden tiez smotanovy ale neviem nazov a biely. on sice biely nechce tak mu tam musim pridat dzem ale ten je domaci z domaceho ovocia aj ked teda s cukrom co ma sice netesi ale nepomozem si

dana3262
2. dec 2011

@tetapetra My zas jime Chocenske jogurty (10%) a trosku sladime sirupem z agave (DM market).

sirene
2. dec 2011

Ahojte mamičky, potrebujem radu. Babulka mala 4 mesiace a začali sme prikrmovať, lebo je na UM.Lenze v nejakej brozurke som sa docitala, ze akonahle sa zacne prikrmovat, tak sa pociatocne mlieko ma zmenit na pokracovacie. Tie by mali byt od ukonceneho 6.mesiaca. Papa nutradefense 1 HA a rozmyslam, ci neskusim nutradefense 2 HA, nakolko tento 1HA ju uz akosi nezasyti- nespapa naraz vela (max 90-120ml ) ale pyta aj kazde dve hodiny. Clenovia rodiny, ktori malu mesiac nevideli mi povedali, ze je schudnuta ( ja si sice skor myslim, ze podrastla do dlzky a preto uz nie je taka baculata), ale pochybnosti sa objavili. Je pravda ze pokracovacie mlieko aj v mensom mnozstve viac zasyti? Aj ked pri porovnaní energetických hodnôt je o čosi slabšie? ( HA 1: 2036 kJ / 486 kcal na 100g prášku; HA2 : 1998 kJ / 477 kcal na 100g)

ivanka85
2. dec 2011

@sirene
aj my sme zacali prikrmovat v 5.mesiaci a mliecko som davala az od pol roka..ved zacala papat iba zeleninku,nie?
takze ja by som davala zatial jednotku

elana
2. dec 2011

@sirene já dávám to samé mlíčko jako Ty, malému bude za týden a kousek půl roku a ještě stále má 1, doktorka řekla, že ani v tom půlroce to nutně změnit nemusím, prostě až dopije zásobu, tak potom, ale když to nebude úderem 6. měsíce, nestane se nic. Taky jsem ty hodnoty porovnávala a přijde mi ta 2 slabší než 1 (snad i co do obsahu bílkovin a tuků). Až bude malá papat nejen zeleninu, ale hlavně maso a žloutek, tak to jí zasytí mnohem víc. Navíc na noc můžeš dávat kaši (když máte HA, tak nemléčnou), ta se taky tak rychle nestráví.

jinak těch 90-120ml pije celý den i mimo oběd, kdy má (předpokládám) příkrm? To opravdu není moc...syn pije 150ml a jen když má příkrm, tak méně (90ml ke svačině, kdy má ovoce, to je šťavnaté dost a 120ml k obědu, kdy má maso nebo žloutkozeleninu)

silviatko
3. dec 2011

@sirene moj maly ma tolko ako tvoja dcerka.tiez sme zacali len teraz prikrmovat,ale mlieko som nemenila z 1 na 2ku.Ja používam Bebu a striedam to s Hami.Normalne mi vydrzi 3 hod.a ked vypije 150ml,tak aj 4hod.

maticap.
7. dec 2011

Ahojte, potrebovala by som poradit - resp. ci ma niekto rovnaku skusenost ako ja. Moj maly 3-tyzdnovy syn papa nutrilon (kedze materske mlieko je prec...) a po nakrmeni je chvilocku spokojny, no potom zacne poplakavat, vykovapa nozkami, tlaci do chrbatika (ale nekaka). Aj na nom vidim, ze by chcel spat (aj sem tam zaspi), no po par minutach je hore aj s poplakavanim. Ak ho nechame tak, tak to prejde do revu. nemohlo by to byt tym mliekom? Nechcem zbytocne spekulovat a vymyslat so zmenou, no pride mi to nie normalne - ved po najedeni by mal byt klud, no nie? 😒
A este jedna otazka: davate takymto malickym babatkam aj cajik (napr. feniklovy)? Ak ano, kolko a ako casto? Dakujem za odpovede. 🙂

vanessm
7. dec 2011

@maticap. Ja som malej dávala Nuttrilon, ale tiež mala problémy s bruškom a najviac s kakaním, dr. mi hovorila, ýe ten nutrilon je taký lepkavý a ťažšie sa posúva, malá kakala tak raz za 3 dni. Skúsila by som iné mlieko, napr. Bebu? Tá nám viac vyhovovala. Neboj sa vyskúšať iné mlieko, keď V8m nerobí dobre.

maticap.
7. dec 2011

@vanessm ahoj, ked pravdu povediac, my sme zacali nutrilonom HA a ked sme minuli balenie presli sme na nutrilon comfort - oba sme dostali a dr. nam povedala, ze ich mozme takto "dojest". Ten comfort sa mi velmi nepozdaval, medzitym manzel nechtiac kupil dalsi druh nutrilonu - pre extra spokojnost, no stav je rovnaky....inak, kakame cca 2-3 krat denne.

elizabeth_bozilov
7. dec 2011

@maticap.
Ahoj. My sme davali Bebu 1HA Premium plus materske mliecko a malicka nemala ziadne problemy. Stale jej davame cistu prevarenu kojenecku vodu. Pise sa, ze na kazde kilo babatka 150ml tekutin.

maticap.
7. dec 2011

@elizabeth_bozilov ahoj, a davala si alebo davas aj cajik? A ked, tak kolko za den vypijete?

eskymacik17
7. dec 2011

@vanessm ahoj prosim ta chcem sa ta spytat .. nas maly papa tiez nutrilon a tiez kaka raz za 3 dni tak v priemere . . neplace ked sa napapa ani nie je nepokojny .. teda len niekedy vacsinou zaspinka ked sa napapa .. aj v noci krasne spinka .. aj prdi ale niekedy ho trapi to kakanie vtedy place alebo pomrncava .. nam povedali ze to ze kaka takto je normalne ze niekedy nemusi dieta aj 7 dni kakat ..ale mne to pride ze by mal .. chcem sa spytat ci vy ked ste zmenili mliecko ci to pomohlo .. a c o sa vsetko zmenilo ? len je horsie ze mi zijeme v UK a neviem ktore ine mlieko by bolo dobre mu dat ☹ ak si najdes cas dakuejm za odpoved

elizabeth_bozilov
7. dec 2011

@maticap.
cajik som nedavala ani este nedavam. Ked bola dcerka taka malicka davala som cca 80 ml vody denne viac mi nechcela, ale pri tom som este ciastocne dojcila. Teraz jej obcas dam aj mrkvovo-jablckovu stavu zriedenu s vodou.

katren
7. dec 2011

@maticap. urcite davaj vodicku alebo cajik, UM velmi zapeka.....moc by som neexperimentovala s mlieckom, ale ked vam fakt nebude sediet, skus Hipp combiotik, tie su s obsahom pre- a pro-biotik, lahsie stravitelne a jemnejsie....
Moj maly je na Antirefluxnom mliecku, teda je ovela hustejsie, tak musim davat caj, aj dr. hned vravela, ze treba davat....

elinka84
7. dec 2011

@maticap. ahoj, my sme mali tiež takéto stavy približne pol hodinu po papaní ale u nás to boli koliky. Chcem sa ešte spýtať, či tvoj synček niečo vygrcne po papaní? Lebo to môže byť aj kyselina - kamaratkina dcérka mala tuším sa to volá skrytý reflux - že mliečko sa tlačilo z bruška hore...ale nevyšplechlo to a to tej malinkej spôsobovalo ako keby pálenie záhy - alebo kyselinu....extistuje na to gel, ktorý nedovolí, aby mliečko išlo smerom hore...no a s tým čajikom som mala tiež dilemu...ale vyriešila ho dcérka sama - ona totiž odmieta čaj dodnes (má pol roka), keď aj niečo vypije, hneď to vygrcká 😅

maticap.
7. dec 2011

@elizabeth_bozilov @katren @elinka84 -dakujem dievcata, my sa prave snazime vykakat - s placom... a prave mu davam feniklovy cajik, ale vela ho nevypije...mliecko mu z pusy vytecie po odgrgnuti (niekedy) a ked ho po nakrmeni musim prebalit - asi mu stlacim zaludok...tak toto hadam reflux nebude, ci?

vanessm
7. dec 2011

@maticap. Tak to máte fajn, ak moc naplakáva, tak by som to ani nemenila.

vanessm
7. dec 2011

@eskymacik17 My keď sme boli v nemocnici, tak nám dali bebu a bolo nám lepšie, teda nie nejak moc lepšie, ale aspoň kakala, z nutrilonu som sa bála a keď bol už 4 deň, tak sme použili rekt. rúrku. Ale my by sme nariekali asi z každého mlieka, lebo u nás boli prvé 4 mesiace strašné, ale na tej bebe jej bolo trochu lepšie

sakura77
7. dec 2011

@maticap. mojej tiez nutrilon nerobil dobre,kedze som nemala mliecko,davali nam uz v porodni,mali sme problem s kakanim,strasne ju zapekal,vykakala sa len s pomocu trubicky....potom sme presli na Bebu Ha a po par dnoch asi 3 sa to upravilo..a davas obycajny ale HA? nam doporucili do pol roka HA....ale porad sa hlavne s vasou pediatrickou,zas aj zmena mliecka nie je sranda...

perlaoceanu
7. dec 2011

Ahojte. My tiez papame Nutrilon, kedze nie je materske mlieko. Dcerka ma mesiac, no neviem ake mnozstvo jej mam davat a aky rozustup dodrziavat medzi jedenim? Momentalne jej davam 90ml, kazde tri hodiny. No ked sa napapa, tak sa jej nedari odgrgnut a potom trva aj hpdinu, kym zaspi. Prespi tak hodinu a potom uz zase buntosi, Vase deti po napapani hned zaspia? Drzite sa odporucaneho mnozstva podla krabice?
Od narodenia pribrala 1 Kg, takze to by malo byt v norme ci nie?Vdaka za skore odpovede, lebo uy som yufala, pri takom kratkom spanku sa neda nic stihat.

maticap.
7. dec 2011

@sakura77 no my sme dostali od kamosky HA nutrilon a nutrilon comfort - pediatricky som sa pytala, ze ked minieme jeden, ci mozme minut druhy - ze v pohode. Akurat vobec neviem posudit, ci bol tento stav aj pri HA nutrilone, no mam pocit, ze nie. Ked sme ho minuli, dali sme comfort a kedze medzitym mm kupil nechtiac nutrilon pre extra spokojnost, a maly uz byval nespokojny, tak sme to po cca 3 dnoch zmenili na ten extra. no nemam pocit zlepsenia - stolica je sice inej farby - je totalne zlta, predtym bola bledozlta, no inak nic. Tak neviem, ci sa vratit k tomu HA (fakt si poriadne nepamatam taketo stavy pri nom, ale od porodu moja pamat celkovo zlyhava 😀 ), alebo skusit uplne ine mlieko - bebu, alebo to francuzske - nazov neviem.
A davas aj cajik?

maticap.
7. dec 2011

@perlaoceanu ahoj, no my sme v 2 tyzdnoch zacali tak ako Ty a postupne si maly vypytal viac - plakal po najedeni, takze teraz (budeme mat mesiac) zarabam podla navodu na krabici 120 ml vody a 4 odmerky - nie vzdy to vypije, no do dvoch hodin - ak sa zobudi s placom mu davam zvysok (obvykle mu ostane dopit cca 30-40ml) Povedala by som, ze sa drz navodu na krabici - podla hmotnosti a tyzdnov babatka. My papame najskor po 2 hodinach - aspon sa snazime a v noci vydrzime - kedze ten moj truhlik neplace ani sa nebudi aj 5 hodin, ale je asi uz privela.
No a odgrgnut rozhodne treba - to je to, co tie deti budi. My odgrgnuti sme a aj tak su place. A dnes sme spali dvakrat po 1 hodine, cize som tiez nic nestihla...

perlaoceanu
7. dec 2011

@maticap. a kolkokrat teda mu davas za den jest? Prekracujes tym padom odporucane mnozstvo A ktory Nutrilon pouzivas? Vdaka za odpoved

sakura77
7. dec 2011

@maticap. ja som pri tom nutrilone davala ja feniklovy cajik,kedze mala problem s tym kakanim,ale ked jej uz ta beba HA potom sadla,a pekne zacala pravidelne mavat stolicu,tak uz len prevarenu vodu..nam Ha poradila,ze aj ked nemame nik alergiu,predsa len je tam nastiepena ta mliecna bielkovina a zaludocek "nema tolko roboty" uz....ale tak ja som raz skusila bebu normalne nie HA a mali sme desne problemy s bruskom,pri kazdom jedeni sa desne krutila,trocha vypila,zas plakala a tak,proste hned bolo jasne ze jej to nerobi dobre..potom polroku nam povedala ze mozme sksuit uz aj normalnu Bebu,ze deticky z toho vacsinou "vyrastu",ten organizmus je zrelsi a ze to uz stravia v pohode a nastastie to tak aj bolo..ja som sa velmi bala ze bude mat tu intoleranciu laktozy,nastastie fakt to preslo....

katren
7. dec 2011

@perlaoceanu my prekracujeme tiez odporucania na krabici, ved co ho necham hladneho????my vypijeme max. 120ml.....papame tiez tak kazde 3 hodinky....a teda uz by sme mali spapat oooooovela viac, ale nechce viac...to poznas, kolko bude chciet...ak bude po napapani este hladat papat, tak este dorob a uvidis, kolko mu bude treba....a cajik alebo vodicku tiez
@maticap. nedavaj dopijat, radsej vzdy zarob nove...ked aj 30ml....
@perlaoceanu
@maticap. hned ako dopijeme Nutrilon idem na Hipp mliecko, su velmi dobre odporucania nan, tak som kupila a viac Nutrilon nedam....tiez sme sa trapili teraz 2 dni s kakanim, tak som vcera kupila Hipp slivkovy nektar, vypil 50ml a rano sa mi total polefetil 😉 😀 😀 bez nejakych placov a ovacii
@maticap. a pokym ti maly nevraci amliecko az nosom /to bolo u nas/ tak by som sa velmi refluxu nebala...Dominika nemala vobec a pri Miskovi som si to teda uzivala aj za nu...preto sme na UM

perlaoceanu
7. dec 2011

@katren a kolko ma tvoje mesiacov? Ako spoznam ze uz ma dost, ked moja si nechce odgrgnut?