Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

renca1981
10. aug 2010

@tibinka22 mne to povedala doktorka, ze je to ok a ze mozeme davat kamilkovy cas rano, aby im to nebolo tvrde a bez problemov vykakali.takze ja takto robim a s bruskom nemam ziadne problemi....vsak uvidis, ze ako bude dalej.

tibinka22
10. aug 2010

@renca1981
jaj ano, ten kamilkovy caj, o nom som uz pocula, zajtra skocim ho kupit, lebo zatial som jej davala iba Feniklovy... dakujem 🙂

fukylove
10. aug 2010

@puhinka - z toho si nic nerob, to sa zastavi.. u nas sice az po 4tom mesiaci 🙂 ale uz je to trosku normalnejsie... ale fakt je ten, ze mame uz isto cez 8,5kg a nosime oblecenie 74 (pre 6 - 9 mes 😀 )

renca1981
10. aug 2010

@tibinka22
za malo....ja som tiez zacala davat feniklovy, ale to nechcela malinka,nechutilo jej. a potom som kupila, ale taky obycajny kamilkovy caj, co sa treba vyluchovat, do 100ml vyluchujem dve minuty aby nebolo take silne a to vypije. skus to, mozno aj tebe bude pomoct.

fukylove
10. aug 2010

@renca1981, @tibinka22 - babulky a keby vam deticky nechceli cajik samotny, ja som 1x do dna davala Sebkovi mliecko do vyvaru cajikoveho - harmancekoveho, lebo mu vtedy chutila iba cista voda na pitie 😉

tibinka22
10. aug 2010

@fukylove super napad, lebo malokedy ju "donutim" vypit trosku cajiku, ked uz nie je tak teplo....

nikolkaaa
10. aug 2010

@pepppe aj toho našho nejak začina zapekať.. 🙂

tadotami
11. aug 2010

@pepppe zacali sme davat sunar tiez.tadeas mal 3230g pri narodeni a vcera na poradni mal 4050g a vyrastol o 5 cm.stiahne sunaru 120ml a papa kazde 3-4 hodiny.tuto noc bol hore len o druhej a vecer zaspal o pol9.rano vstal o pol6.sunarom nam zial zacali koliky ale davame ho zatial len treti den tak pokial si zvykne sa to este moze upravit.dr mi kazal do kazdej flase espumisan dat.od vcera rana nekakal ale aspon nema krce uz ako minulu noc.skusim este ten kamilkovy cajik.
@lenocka84 to je neskutocne.krpec ma uz 3 mesiace?teda ako to leti.este vcera ste sa v nemocke trapili s papanim a za chvilku sa zenit moze ist.

renca1981
11. aug 2010

@tadotami
ahoj, citala som, ze ty davas sunar.ja davam to francuzske mlieko, predtym som davala nutrilon 1, ale kakanie bolo trapenie, musela som jej pomoct.teraz nemam s tym problemy ale teraz tiez kaka kazdy treti den, ze to nevadi, povedala mi doktorka.myslela som, ze ked zmenim, tak budu problemi ale neboli,pribera pekne, ma mesiac a pribrala 2 kg.rozmyslala som, ze kupim aj ja sunar a potom som kupila ine.

tadotami
11. aug 2010

@renca1981 ten nutrilon1 som davala skoro 2 tyzdne.vykakal sa v pohode aj 2x denne ale riedke len to tak z neho vyletelo,vobec si nemohol odgrgnut,malo priberal a do hodiny vsetko vyvratil.teraz pribera krasne ale tie koliky su tak na palicu.vcera rano pomohol teplomer a od vcera mu ten espumisan do mlieka davam.pockam zase 2 tyzdne a ak sa to nazlepsi som nutena skusit nieco ine.nevyspany je on,celu noc hore ja a este mam cely den fungovat s 2 detmi.tuto noc sice prespal ale podla mna len preto ze cely den bol hore a reval.na rukach bol ticho a v kociku hucal jak sirena.potom bol z toho taky unaveny ze zaspal.na rukach ho nedovolime nosit lebo ma viac rozumu ako vsetci dokopy.

lenocka84
11. aug 2010

@tadotami na to kakanie, espumisan je dobry na vetry, skus radsej kvapky biogaia, my sme ich uzivali ani nie mesiac a uz nam ich nie je treba
teraz kakame krasne kazdy den, obcas aj 2x

tadotami
11. aug 2010

@lenocka84 uz som ich hladala ale nemali ich.musim skusit este v dalsich lekarnach.sestricka mi vcera povedala ze nemam pouzivat fenikl.caj od hipp.vraj ho moze aj to zapekat.co sa mi nezda lebo mu doteraz nic nebolo.

lenocka84
11. aug 2010

@tadotami a ved si kup fenikel cisty a uvar mu, ja vobec caje nekupujem, ono mi ich ani nepijeme 😅 len cistu vodicku
a tu biogaiu by ti mala kazda lekaren aj objednat,

tadotami
11. aug 2010

@lenocka84 ze mu mam velmi slaby pigi caj varit.teraz nespi a co potom?zacinali sme s cistou vodou a asi v tom aj pokracovat budeme.

lenocka84
11. aug 2010

@tadotami ja som napr. robila nejaku dobu mliecko do kamilkoveho caju, a aj to pomahalo

tadotami
11. aug 2010

@lenocka84 no ten caj si chcem ist kupit.citala som tu ze pomaha.

pepppe
11. aug 2010

@tadotami nooo ja neviem,tento ma boelsti stale,len tlaci a tlaci a nic,obcas si poprdka,ale ziadna slava,,ja davam feniklovy caj,ale zmenim ho,lebo sa mi uz mina tak skusim kamilkovy aj ja,,,uvidime co to snim porobi,,,mne dnesnu noc prespal od pol9 do 1,,potom papal o 4,,,,,no aspon troska sme sa vyspali,ja mu musim stale pomahat aby sa vykakal,inak sam sa nvykaka vobec,ale nema tvrdu stolicu,riedka je,ale nejako mu nejde nikdy von ☹

ivanka85
11. aug 2010

@renca1981 no nas Krisko bol dnes v noci akcny🙂 o jednej sme papali a odvtedy ani za nic spat, nebol zly, nejedoval sa, len ho vsetko zaujimalo, "rozpraval mi" a nie a nie zavriet oci..takto sme sa bavkali do tretej, potom uz zival a pretieral si ocka, ale este stale sa premahal, tak sup do perinky, trosku sme pochodili, pospievali a zabuval..vecer budem hotova uz o 7🙂
@puhinka to je pekna vaha🙂my sme spokojni sami so sebou, lebo pri narodeni sme mali len 2700g takze vzhladom na to, rastieme pekne🙂

raa2
11. aug 2010

@pepppe vyskusaj flatulin, to je taky gelik na koliky, dostat to v lekarni, iba mu potries brusko a malo by to byt ok..

ivanka85
11. aug 2010

@peppe moze to byt tym feniklovym cajom, nie vsetkym detom robi dobre, na niektore ma opacny ucinok a nepomaha, aj my sme s nim mali problem, zmenili sme ho na harmancekovy od hippu a vyhovuje nam..

renca1981
11. aug 2010

moja kaka kazdy treti den, ked mala nutrilon, tak musela som jej pomahat, teraz nie,sama sa vykaka,pouzivam francuzske mlieko.pouziva to nieketo?len to je v tom, ze nema stolicu kazdy den.moja spinka pekne cez den a v noci o deviatej ide spinkat a zobudi okolo tej pol tretej a potom az rano o siestej. takze brusko jej nemoze boliet, lebo vtedy nespinkala.

renca1981
11. aug 2010

@ivanka85
takze moc si nespinkala,malokedy aj ja som tak tiez, dva hodinky je hore, potom sa rozpravam s nou, spievam jej a ked vidim, ze uz zatvaraju jej ocicka, tak ju dam do postielky a sama zaspinka.moja teraz isla spat o deviatej, zobudila sa o tretej a zase zaspinkala....

tadotami
11. aug 2010

tak nas sa uz 15 minut natahuje jak zaba,miestami vyzera jak rozpucena zaba,miestami jak nafuknuta zaba,farby od bielej po bordovu-kuknem do plienky a nic.

pepppe
11. aug 2010

@raa2 to pomaha???a co to asi stoji???

pepppe
11. aug 2010

@tadotami presne ako u nas,,aj nas sa tak natahuje,jajha chudatka malinke

flamenga
11. aug 2010

ahojte žienky... tak sa k vám oddnes pridávam... dnes sme prvýkrát papali Nutrilon.... keď bude čas, tak si tému postupne prelúskam, aby som sa vás nevypytovala na veci, ktoré ste už preberali.... a určite sem budem chodiť pre rady 🙂

flamenga
11. aug 2010

a hneď mám jednu otázku 😅 Deťom na UM netreba dávať Kanavit alebo vitamín D?

medvide1
11. aug 2010

@flamenga Ahoj ja nedavam kanavit vit D neboli vigantol mysliš??Ten se musi davat do roku věku dítěte

ija1
11. aug 2010

Ahojky,
my teda jsme na UM a davame kanavit 2kapky 1x mesicne a vigantol 1x denne kapka............

tadotami
11. aug 2010

@pepppe tak kupila som sackovy kamilkovy caj,uvarila,dala som mu a cakam na zazrak.za tyzden som poskusala tolko somarin na to brucho.....a tolko euracov co tie somariny stali......ach jaaaaaj.