Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

millada
22. feb 2010

tak dnes som porovnala zlozenie HIPP Probio a HIPP Bio a zistila som, ze v HIPP Bio chýba nejaký taurín. Tak som vygúúúúúglila, čo je to. A taurin je latka dôlezita pre vyvin zraku alebo niečo take. Obsahujú ho vsetky dojčenské mieka. Neviem, prečo ho HIPP Bio neobsahuje, napisala som im, uvidime, aka bude odpoved. To iste aj Babylove Bio 😒

moravanka
23. feb 2010

kamoska taky psala firme hipp, kvuli taurinu. odepsali, ze ze zakona nesmi bio mleko obsahovat taurin, proc neuvedli. tak jsme meli debatu proc, a myslime si, ze kvuli tomu, ze taurin se testoval (testuje na zviratech).
taurin je latka velmi dulezita pro nervovy system a srdce. v materskem mleku je take obsazen.
lidske telo je schopne si ho vyrobit samo, kojenec jej potrebuje zvenku.

moravanka
23. feb 2010

http://de.wikipedia.org/wiki/Taurin
kdo umi nemecky, tak si muze pocist. v ceske wiki je toho uvedeno zalostne malo.

millada
23. feb 2010

moravanka, tak asi preto ho tie BIO mlieka neobsahuju, lebo sa myslim testoval na mačkach. A ze bez jeho prisunu sa im zhoršoval zrak myslím. Ale tiez som sa dočitala, ze je pre deti dôlezity a je aj v MM, takze by ho malo obsahovat aj UM. Ostatne mlieka ho maju, aj HIPP Probio, iba ten BIO nie 😒

caterine
23. feb 2010

No čo skušal už niekto to hipp probio, ake su s nim skusenosti????????

petka035
23. feb 2010

baby ja asi aj tak ostanem pri nutrilone,počula som od viacerých pediatrov,že nutrilon a beba sú najkvalitnejšie mlieka na trhu, a cenovo?no ked tak potom prejdeme na sunar

caterine
23. feb 2010

petka ked malej robi dobre tak nemen, my sme zatial aj na mojom mliečku ale ak malej nebude nutrilon vyhovovat tiež som rozmyšlala nad sunarom alebo tym hipp

petka035
23. feb 2010

caterine sunar je najstršie um a myslím,že aj celkom osvedčené,tieto nové mliečka,sú ešte neni na trhu dlho a nik asi nevie aký to bude mať vplyv na človeka ked bude mať 50rokov,aj ked ten sunar,tiež už nie je taký ako kedysi,ale tiež sa určite jeho receptura mení.My sme boli do 4a pl mesiaca na mm a teraz dávame nutrilon

rainee
23. feb 2010

kde kupujete to francuzske mlieko, ja som ho zatial v obchode nevidela.
papa niekto bebu ha? rozmyslala som nad nou lebo z nutrilonu ha strasne bolelo brusko. je aj kolikova beba?

bibione
23. feb 2010

tak co som nasla ohladne imunofortis:

IMMUNOFORTIS je unikátna a patentovaná zmes, ktorá:

* buduje efektívnu BIOLOGICKÚ OCHRANU pred negatívnymi baktériami vďaka posilňovaniu prospešných (bifidogénnych a ďalších) baktérií
* POSILŇUJE ČREVNÚ STENU pre ochranu pred prienikom nepriateľských baktérií a to vďaka zloženiu SCFA (mastných kyselín s krátkymi reťazcami)
* CHRÁNI pred nepriateľskými baktériami vďaka CHEMICKEJ bariére tvorené priaznivým pH = 5.5, preukázané už len u dojčených detí

Pri Nutrilone bolo preukázané, že prirodzene posilňuje imunitný systém Vášho dieťaťa podľa vzoru materského mlieka. Nutrilon totiž obsahuje IMMUNOFORTIS, patentovanou zmes špeciálnych živín podobných tým v materskom mlieku. IMMUNOFORTIS pomáha Vášmu dieťaťu budovať obranyschopnosť, ktorá je potrebná v tejto dôležitej fáze vývoja.

bibione
23. feb 2010

inymi slovami je nutrilon najdokonalejsou formou umelej vyzivy 😉 len ta cena mno 😠

bibione
23. feb 2010

este nieco k tomu:

Vedecký výskum ukazuje, že deti kŕmené nutrilonom s IMMUNOFORTIS majú veľmi vysoký počet zdravých baktérií vnútri ich čriev, ako u dojčenych deti.

Ochrana pred alergiami
Vedecký výskum ukazuje, že nutrilon HA s IMMUNOFORTIS poskytuje vyššiu úroveň ochrany pred alergiou ako štandardné hypo-alergénne vzorca.

Výskum bol prvý, kto zaviedol prebiotikami v počiatočnej dojčenskej mliečnej výživy (MMF) - v roku 2000.
. A teraz máme vyvinutý a patentovaný IMMUNOFORTIS - unikátny mix prebiotík, , ktory prirodzene posilňuje vášho dieťaťa imunitný systém.

tinnka9
23. feb 2010

rainee - my mame Bebu HA, zatial v pohode (ine sme ani neskusali, myslim, ze malemu sadla od zaciatku). A beba je aj na koliky - vola sa Beba Sensitive.

moravanka
23. feb 2010

rainee,
my papaly bebu ha do 6 mesicu, pak se zavedenim prikrmu jsme presly na normalni.
vsechny beby, ktere jsme mely nam vyhovovaly. mely jsme beba pre ha, beba pro pre a ted beba pro 2.

miau
23. feb 2010

rainee,
my papame bebu premium, ale doktorka nam dala predpisat bebu sensitive kvoli zapche, je vraj dobra pri hnacke, nafukovaniu a zapche tak uvidime 😉
red tym papala nutrilon ale pri nom sa nevedela vobec vykakat, stale sa pucala a plakala ☹

kuspitka
23. feb 2010

ahojte,
pocula som,ze beba zapeka .
my mame nutrilon hypoalergen.

miau
23. feb 2010

kuspitka, ono kazdemu babu sadne asi ine mliecko...nas zapekal nutrilon 😖

moravanka
23. feb 2010

nam to po bebe v plince dobre frcelo.
ale kazdemu sedne neco jineho.

kuspitka
23. feb 2010

miau ja si este aj odsavam materske mlieko jej davam a nutrilon len 3krat denne

miau
23. feb 2010

kuspitka - to sme na tom podobne, ja odsvaam tiez mlieko 😉 davam jej 4x denne moje a 2x denne bebu

kuspitka
23. feb 2010

miau a kolko si odsajes?ja keby som jej mohla davat tak jej dam viacej mojho mlieka,ale nemam tolko

miau
23. feb 2010

kuspitka - okolo 400-500ml denne, ty?zo zaciatku som jej davala iba cisto moje mliecko ale jak zacala papat viac uz nestacilo 😒 a najma ani neni tolko casu odsavat, je stale viac a viac hore a to sa jej chcem venovat...tak odsavam tak 3-4x denne

kuspitka
23. feb 2010

tak ja odsajem denne len okolo 300ml-400ml tak ,ked buva odsavam co najviac a potom kazde 3h.
chcem jej davat ciste mm ,ale neda sa,ked nemam tolko mlieka.

caterine
23. feb 2010

miau aj ja presne tak ako ty 4 krat moje a 2 krat nutrilon, ale odkedy davam ten nutrilon kaka raz za dva dni,a aj to nejako dost tlači tak uvidime hadam sa to zlepši

miau
23. feb 2010

kuspitka
ja som tiez chcela davat cisto moje mliecko (asi ako kazda mamina) ale ked to nejde tak co narobime, najma ani nechcem cely den stravit iba odsavanim ked je mala hore, radsej sa jej chcem venovat, 1,5 mesiaca bola cisto na mojom mliecku, co som rada 🙂 a stale ma prevahu moje mliecko nad umelym...
a aku mas odsavacku? ja elektricku avent - je super 🙂

caterine
presne tie reakcie mame aj my...kym papala iba moje mliecko kakala 6x denne, jak som zacala davat nutrilon tak vobec nic!!! a len plac a tlacenie, tak sme rurkovali ☹
dali sme bebu, kakame kazde 2-3 dni ale nepuci sa, ani netlaci ani tak neplace ako pri nutrilone 😉

lenka1smejka
23. feb 2010

Nemyslim si,ze Nutrilon je najdokonalesy...Ked som porovnavala tak mal omnoho menej vitaminov

majkaa
23. feb 2010

No nas malinky je uz len na UM, prestalo tiect ☹ . Vela som citala ze Beba zapeka, ale nas vobec. Neviem ako Nutrilon, ale pocula som dobre ohlasy na Hame

marketa137
23. feb 2010

je tady někdo kdo dává od narození Sunar. jsme te´d na Nutrilonu a docela zvažuju přejít na Sunar. první syn na něm byl od 4 měsíce a byl spokojenej a tak si říkam že bych dodělala Nutrilon co máme doma a převedla bych ho na Sunar 😉

bibione
23. feb 2010

marketa: neviem...ja by som mlieko tak skoro nemenila...pokial mu robi dobre,tak preco menit??

millada
23. feb 2010

mala začala kakat skoro do kazdej plienky. Predtym zvykla tak raz-dva razy za den. Je to v pohode, ked tak často kaká? Mlieko som nemenila, stale je na nutrilone 😕