Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

sakura77
25. feb 2010

milada ,nase papnie je prevazne jak hodinky presne 😉
8.00
12.00
16.00
20.00
a v noci raz okolo 2-3 hodine

tami_tami
25. feb 2010

bibione kedy sa maly narodil? vidim ze mame rovnako starych Nicolasov 😉

tami_tami
25. feb 2010

uz som nasla v albume ze 16. 😉

jenn44
25. feb 2010

ahojte maminky, neviem ci to patri do tejto temy, ale snad mi pomozete, nasa mala papa kombinaciu beby HA a mojho mliecka (uz prechadzame cisto na UM), no nechce papat, strasne do nej musim tlacit, spapa malo a potom je zasa hladna... narodila sa fajna, s papanim sme nemali problem, no zacala najprv s prsnikom vymyslat a teraz s UM... myslite ze jej mliecko nechuti? papame ho uz mesiac, ale stale viac a viac sa vzpiera... je hladna, place, vypije 30ml a uz sa usmieva... uz nechce, ked jej dam zasa flasu tak place ako odusu... Skusala som rozne strategie: vyhladovat, davat stale... neviem ani jedna nezabera, uvazujem, ci nemam zmenit znacku, napr na Nutrilon... Mate skusenosti? Poradte mi prosim.

marketa137
25. feb 2010

Jenn, tohle mě dělal první syn a právě kolem 3 měsíců. Měli jsme nutrilon a možná to bylo i tím že ho hodně bolelo bříško, pak jsme asi na měsíc přešli na Nutrilon omneo, te´d se jmenuje jinak a na bříško mu to pomohlo a jedl zase líp a pak jsme se vrátili zpět na nutrilon. te´d máme druhýho a tomu byli 3 týdny a pije na dávku 90ml 😉 . první např bebu nevzal do pusy vůbec, určitě bych volala doktorovi a´t poradí co dál 😉 . my až když jsme přešli na Sunar tak byl malej spokojenej 🙂

miruska15
25. feb 2010

jenn44 ahoj viem presne o čom pišeš my sme mali a aj mame taky isty problem. Ja malemu davam mliečko po spiačky.Ked ho uspim tak mu rychlo dam flašu ale niekedy mi to trva aj 3/4hod.A to vypije 60-70 a ked viac som happy.My mame 4m a ja som koli tomuto problemu začala davat zeleninku ta mu chuti ale tiež mi spapa tak 60 ale to nevadi je to zase hustejšie.A večer mu dam tiež ryž.kašičku no čo s nim ked je taký.Ale mam to od Dr. povolene inak by som mu to nedavala.Ja som kojila do 3m.A kolko važite mz mame 5900g.S tým usmevom je to aj u nas dnes sme prišli s vonku nepapal 3 a pol hod. a vypil si 40 (tvaril sa ako keby zjedol 100) a 20 som ho dokrmila lyžičkou.Mliečka som tiež pomenila ale v tom to aspon u nas neni skončili sme pri nutrilone a aj zostaneme lebo nam zapasoval.

susisus
25. feb 2010

marketa aj my sme boli len so sunarom a teraz už mesiac sa mi malá v krčoch skrúcala pri jedení a už 2 dni jej dávam zas Nutrilon - z ktorého mala koliky pred sunarom a papa kraaasne aj prdká 🙂 Asi to treba striedať ako si babatko pýta 🙂

jenn44
25. feb 2010

Baby, mam pocit, ze nasej lekarke je to jedno, nakolko ked som povedala ze dokrmujem tak sa zatvarila ze ako no... dobre a ked som sa pytala na znacku aka je najlepsia mi povedala, ze to je jedno, lebo vsetky su dobre.... takze o vsetkom sa musim rozhodovat sama :( bojim sa, ci to malej neuskodi ak teraz dam nutrilon na noc... beba nam uz dochadza, tak budem musiet skusat nove na noc (to sa vraj nema...). My vazime 6030 naposledy 🙂 a to len z mojho mliecka hehe 🙂 tak ale narodila sa 3790...

este sa chcem opytat, manzel je alergik, mame dokaz, mala by nam predpisat ha, kolko to bude stat s predpisom? inak beba vychadzala lacnejsie ako nutrac... nemaju ha nutrilon 1 velke balenie??? dakujem

bibione
25. feb 2010

jenn44: myslim,ze nie...tieto special mlieka su len 400g...co som vyzistila,tak na predpis je to o polovicu menej...vraj 😅 ...skor sa to tyka teba,kedze este kojis...ked si ty alergicka...no neviem ako je to s mangelom...ale ak dieta nejavi priznaky alergie na kravske mlieko,tak asi nie 😅 a ak bebu dobre znasa,tak nemen mlieko...este je malicky na to 😉

bibione
25. feb 2010

tammi: aka nahodicka 😉

jenn44
25. feb 2010

bibione, ved prave neviem ci dobre znasa, stolicu ma zelenu, zapachajucu a kazdy treti den... kojenie... to asi jednu davku denne ma... takze neviem ci dobre znasa... nechce to papat, nechuti jej asi. A beba sa da kupit HA1 za 18eur 900gramove balenie... tak preto sa pytam.

millada
25. feb 2010

sakura, paraaadne to mate, presne po 4 hodkach 🙂 No my asi podobne, len doobeda ešte jedna menšia davka okolo desiatej a pred večernym papanim okolo pol siestej tiez jedna menšia. Inak asi tiez tak 😵

bibione
25. feb 2010

jen44: no nutrilon 800g stoji 14.90eur.tak neviem ci sa ti to vyplati...ta stolica je normal,hlavne ked ma aj tvoje mliecko,kym si zvykne jej brusko,potom sa to upravi a znasat ako znasat...ci ju neboli brusko ci jej len nechuti...a koko jej davs vlastne? lebo ked prechadzas na ine,musis tomu dat cas a postupne nahradzat druhym mliekom

sakura77
25. feb 2010

jenn,z HA mliecok je taka zelena desne pachnuca stolica 😉 mna az natahuje ked prebalujem 😀
to som ani ja nevedela ze baba HA sa da kupi t take velke balenie,za tu cenu sa to teda oplati urcite,musim to vyzistit a kupovat take aj ja 😉
a ked mate v rodine alergiu ci uz ty alebo manzel,malo by byt na predpis

reni25
25. feb 2010

bibione, a nevies aj nahodou preco by sa nemali kombinovat dva druhy mlieka???som z toho zmatena troska, niekto hovori ano, iny ze nie a nemam to podlozene odborne....mas tu info priamo od niekoho kto sa v tom vyzna alebo si to niekde citala, pocula???uz vobec neviem co mam robit, ked pila cely den bebu sensitive, tak mala zapchu ale brusko ho nebolelo, a prave tato beba je na to aby mala peknu kaku, ked zas pije ten nutrilon comfort cely den tak ma peknu kaku ale zas boli ho brusko...uz neviem co mas skusit....alebo myslis ze by som mala skusit obycajne UM a nie speci??? ☹

karolina11
25. feb 2010

já mám nejlepší zkušenosti z umělých výživ s Bebou. Zkoušela jsem malýho kojit, ale moc nám to nešlo. Pak nám paní doktorka doporučila začít s Bebou a od začátku nám nejvíc sedí. Kamarádka krmila Nutrilonem a malá z toho měla obrovský zácpy... Nám malej kaká pravidelně a žádný jiný problémy jsme skutečně neměli... 🙂

millada
26. feb 2010

reni, to s tym kombinovanim mliek by aj mna zaujimalo. Zatial som tiez nenasla ziadne odborne članky, prečo by sa nemalo kombinovat, aj ked väčšina to tak hovori. Ked som porovnala zlozenie mliek, je to vlastne to iste, len jeden ma viac nejakeho vitaminu, iny zasa menej... Ak tvojmu babätku vyhovuje kombinacia 2 mliek, tak asi je to prenho dobre. Neviem, nie som odbornik, to je len moj nazor 😉
Ja napr. kombinujem normalny nutrilon s Extra nutrilonom, čo je sice ta ista značka, ale zasa iny pomer ingrediencii, takze tiez je v tom rozdiel 😒

reni25
26. feb 2010

millada, v tom mas asi pravdu, tu kombinaciu tej istej znacky sum poocula ze aj ine to praktizuju, ale ze dverozne to vemi nie, ale ja som si vsimla ze to mozno zabera, ale zas ked sa to mesmie alobo by z toho mal maly nejake problemy tak to by som nechcela, len mi nikto nevie potvrdit ci sa moze alebo nie, a moja dokorka je roska zaujimava, ano sa k tymto veciam velmi nevyjadruje.... ☹ ona preferuje len MM.Davam ibac malmu aj probiotika infant dophilus, tak neviem ci naozaj z nutrilonu mi kaka alebo z tych probiotik, len nechcem uz tolko menit a skusat nove, lebo to som zaas pocula ze ani to nie je dobre....clovek uz fakt nevie co je najlepsie aj ked sa o to snazim...

miau
26. feb 2010

chcela by som vas poprosit o radu - stava sa vam niekedy ze zarobite umele mliecko a babo medzitym zaspi? ako dlho moze byt vonu umele mlieko? mam potom radsej zarabat nove?

dakujem

petka035
26. feb 2010

tak my ked sme začali dávať UM tak sme dali malej bebu na noc a ona chudatko ešte ráno grckala,tak sme prešli na nutrilon a s tým sme celkom spokojní,ale tak možno by nám aj tá beba vyhovovala.Kakala po nutrilone raz denne ale teraz ma problémy ale to nutrilonu nepripisujem,lebo už prikrmujeme,tak tá formovaná stolica ide predsa len horšie.
Tie mlieka by sa asi striedať nemali,teda dve iné značky,teda miešať,každé ma predsa iné zloženie
Miau mlieko môže byť zarobené 2hodky a tak nejak to dodržujem,lebo nám sa zas stane,že princezná si zmyslí,že neni ani po 4hod.hladná a vypije povedzme len 50 zo 120 a podobne a potom nám mlieko dlho nevydrží,ked pije ako sa jej zachce

bibione
26. feb 2010

reni25: ako chces,kombinuj ked ti je lepsie,len si uvedom,ze mas male babo a ja by som teda neexperimentovala...petka to dobre napisala 😉 nemalo by sa miesat vobec,ani mlieka rovnakej znacky

miau: 2 hodky zarobene,ale ked ti vychladne,kludne daj do ladnicky a pouzi,ked bude babo hladne...lebo tie 2 hodky sa rataju pri izbovej teplote...to by sme sa vynalievali...skoda mlieka

kuspitka
26. feb 2010

ahojte viete mi napisat co stoji BEBA a co je lepsia ako nutrilon HA

miau
26. feb 2010

dakujem petka, moja uz ked je hore by vypila ufam aj 500ml keby jej dam, s tym problem neni 😀 len castokrat sa zobudi, zarobim a ona zas zaspi kludne aj na hodinu

bibione, vsak to ze by som kopec povylievala a zas to cosi stoji...

kuspitka beba stoji okolo 14 eur, ked mas na predpis od lek tak polovicu, nam sadla beba, nutrilon vobec ☹

jenn44
26. feb 2010

no, takze dnes sme uz dali davku nutrilonu, nakolko beba nam uz dosla, mala ho znasa v pohode, neplace, vypila celu davku 120ml... ako mala by 180, ale tak... na druhy krat dobre 🙂 Ja viem, ze sa to tak nema miesat, ale nekupim predsa novy nutrilon ked ho chcem vysadit... mala uz 4dni nekakala, tak dufam, ze tym nutrilonom to nepokazim a vykaka sa dobre, vecer ju z beby myslim bolelo brusko, chudatko sa dvihala a dvihala a nic ☹ takze skusime teraz vazne ten nutrilon a je super, ze maju velke balenia, nevedela som. Aj velke balenia su na predpis?

bibione
26. feb 2010

jenn44: myslela som,ze chces davat oboje mlieka,aspon tak to vyznelo 😉 ....ale aj prechod na ine by malo mat dajaku postupnost...no hadam sa ti vykaka

jenn44
26. feb 2010

nie, oboje naraz nie... som asi zle napisala :( len, no... dufam teda ze sa vykaka ☹

mmartina78
26. feb 2010

Ahojte, chcela By som sa Vas opytat kolko baleni HA mlieka vam lekar predpisuje na mesiac a ci to vobec sleduje, myslim spotrebu
My s tym mame neskutocny problem, lebo lekari v okrese Sabinov a v Lipanoch predpisuju len 6 kusov na mesiac, a Sunar HA je 300 g balenie
Argumentuju tym ze je to nariadenie vseobecnej poistovne, ale na papieri mi to nikto neukazal.
Podla zakona od 1.1.20010 deti do 1 roka v pocte nemozu byt poistovnou obmedzene. Vdaka

petka035
26. feb 2010

ja som to pochopila tiež tak,že chceš počas dna striedať bebu aj nutrilon 😅

petka035
26. feb 2010

mmartina tak naša dr predpíše na rp.tolko kolko človek potrebuje, určite neni na to žiadny predpis

jenn44
26. feb 2010

jaaaaj nie, baby, zle som to napisala, chcem prejst z beby na nutrilon a v podstate som aj presla, mam ten pocit, ze malej aj chuti, len ci sa vykaka... aaa vyzera to, ze nutrilon je na trhu asi najdrahsi ze?:(