Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

perla200
7. mar 2010

ale to je normalne že raz za den kakajú ked sú na UM....

caterine za to - vedela som že niekde sme sa virtualne stretli🙂 no uvidí čo ti povie gastro....ja som s infants dophilus spokojná....sú drahé ale jas i mysllím že pomáhajú

čo sa týka biomlieka - nemyslím že je drahé 400g 7eur - to aj u nás n ajlacnejšie francúzske stojí tolko....

mirulienka
7. mar 2010

jeeej lucnykonik, som si az teraz vsimla, ze mas dvojky 🙂 🙂 gratulabo!!! ale nezavidim ti... moja segra ma tiez, ale to sme jej chodili aj pomahat s mamou... fu

no my problem s kakanim uz nemame, mala da 1-2 krat denne, troska pri tom potlaci, ale inak pohoda.
ale dost mamiciek dava bud espumisan alebo sab simplex, ci tak nejak sa to vola, takze skuste...

tiez si myslim, ze kakanie raz za den nie je malo. ved ako dlho mi to trvalo, kym som to malej tak upravila...
a tiez si myslim, ze po MM kakaju babatka viacej, i ked aj to moze byt individualne... mojej jednej kamoske mala kaka do kazdej a dalsej kamoske mala 1-2 za den... narodili sa priblizne s rovnakymi vahami... a to tej prvej mala viacej pribera... takze???

ozaj, a aky rozdiel je medzi obyc.nutrilonom a comfort??

caterine
7. mar 2010

perla tak som asi zle pozrela tu cenu toho bio mlieka, fakt to neni vela, potom daj vediet ake je

bibione
7. mar 2010

miurulienka: comfort je dietne mliecko proti kolikam a je aj sytejsie a je len 400g a obyc je obyc 😉 ten je aj 800g...no a nepodstatny rozdiel je hlavne v cene 😠 comfort 14eur a klasik 800g 15eur

mirulienka
7. mar 2010

aha, lebo sa mi to nechcelo hladat na ich stranke...

a baby, davate niektora na noc take sytejsie mliecko? ci uz comfort alebo extra???

millada
7. mar 2010

Comfort je sytejšie ako normalne? Prečo? Ked je proti kolikam, tak nie je redšie? 😕 Ale to je len moja úvaha 😀

Kojene deti nemusia kakat aj niekolko dni, lebo MM sa môze vsetko vstrebat. Na UM podla mna je jedno kakanie za den OK. Nasa kakala posledne dni 4-5 x a to uz povedala dr., ze nie je v poriadku. Ale uz sa to zlepšilo klop-klop, teraz je to tak 2x za den 🙂

mirulienka, ja som malej davala extra jeden čas a bolo OK. Potom som presla hned na obyčajne, to mala par dni koliky. Na obyčajnom bolo vsetko OK, tak som potom zasa skusila extra a zasa nie postupne, som myslela, ze to bude v pohode, ak je rovnaka značka. Ale mala trochu hnačky, tak zasa postupne prechadzam na obyčajne.
To extra ma inu konzistenciu prašku, je take menej sypke, viac lepkavejšie. A nebadala som vyrazne predlzenie zasytenia. Mozno trošku 😉

rainee
8. mar 2010

kde kupujete to francuzske mlieko?
inak neriadte sa dennym mnozstvom na krabici, to by nasa asi umrela od hladu...

marunka71
8. mar 2010

rainee:A akú dávku dávaš dieťatku?Ja sa riadim podľa návodu na krabici a fakt sa mi zdá, že je hladný.Ja mlieko kupujem v lekárni a 400 g stojí cca 4,50 €.

rainee
8. mar 2010

teraz papame cca. 6x denne tych 180-200 ml. cize viac ako je urcena davka na krabici. ale boli casy ked sme uvedene mnozstvo papali este castejsie 😅 tiez som sa na zaciatku bala prekrocit uvedeny limit ale ja mam velke babatko /uz pri narodeni skoro 4kg/ takze nam to vobec nepostacovalo. lekarka mi nakazala zvysit davky a ok.
my papame nutrilon comfort kvoli kolikam.

perla200
8. mar 2010

no a my by sme mali papat 210ml....a papame niekedy len 150ml.....kolko jej chutí tolko zje....tabulky sú na prd🙂

mirulienka
8. mar 2010

to je jasne, ze kazde dieta si vypyta svoju dennu davku. ja by som ju nenechala hladovat... ale ked nechce tak nechce... nemozem ani precpavat nasilu...

caterine
9. mar 2010

ja si tiež myslilm že sa podla tabuliek netreba riadit, každe babo je ine, jedno potrebuje papat viacej ine menej, napr. ako moja mala max. vypije 150 teda ked neratam papanie ked prespinka celu noc ale cez den viac nevypije ako 150, niekedy jej stači aj 100,nasilu to do nej nepcham ved hadam vie kolko potrebuje

rainee
9. mar 2010

tak jasne ked mate drobnejsie babatko ze aj menej zje, na tabulkach je asi priemer. ja som sa na zaciatku bala prekracovat tie davky lebo som nevedela ci jej to nejak nemoze ublizit, predsa je to chemia a crievka este nema vyvinute, co ja som vedela...

blumka
9. mar 2010

moja mala ma len mesiac a uz teraz pije na jednu davku 90 a pije kazde 3 niekedy pyta aj po 2,5 hodinach...ale mne sa to zda vela, ved ked to zratam tak to je za 24 hodin nejakych 800ml..to kolko bude pit ked bude mat 3 mesaice?

baby, mozno blba otazka..ale ako citam, vam uz babatka prespia celu noc...to same sa tak nastavili? alebo ako? ja by som chcela nejako malej predlzit tie intervaly medzi papanim najradsej v noci aby aspon 4 hodky vydrzala ale ako? ci to pride samo od seba?

rainee
9. mar 2010

blumka, my sme pili v tom veku tak isto, tiez sa mi to zdalo byt vela a si predstav ze cim je starsia tym menej pije. proste ma len obdobie kedy je hladnejsia a potrebuje viac papat....
take male babo este nenaprogramujes, ono si same pospi a vypyta papat kedy treba. nasa spi priblizne od 19-2 alebo az 4 v noci, ale stale to nie je pevny rezim. neviem sa dockat kedy konecne prespi celu noc ale to asi tak skoro nebude lebo potom nam zas pojdu zuby 😒

rainee
9. mar 2010

caterine, tebe mala uz prespi celu noc? tak tisko zavidime 😕

bibione
9. mar 2010

blumka: my sme mali opacny problem 😉 na zaciatku spinkal celkom dist v noci,v 2 mesiacoch pree istotu kazde 3 hodiny,presne na minutu sa budil na hlad a teraz v 3mes papa naposledy o cca 20tej a zobudi sa az o 5tej rano...ale kedze sa dr nelubilo,ze malo pribera,tak momentalne budim a 4 hodiny ako blba,tak som zvedava kolko zas pribral 😠 ...inak maly papa o dost viac nez by mal,takze sa tym baby netrapte

blumka
9. mar 2010

rainee, ved ja viem ze je este malicka, ani ju nechcem nejako prograovat 😉 a davate papat vzdy ked pytaju alebo dodrzujete urcite intervaly? lebo mne napr mala papa okolo siestej vecet, potom o sirdmej sa kupe a o pol osmej vyzera ze uz je zas hladna, no len mne sa zda 1,5 h malo, aby ju nezapieklo ale zasa ked place? mozno jej vo vode rychlejsie vytravi?

rainee ved aj tebe mala krasne spi v noci 😉 ja dufam, ze so zubami to u nas bude ako pri starsej...to sme ani netusili ze jej idu..len sme ich uz nasli 😅

blumka
9. mar 2010

bibi..papa viac a nepribera?...ale ty si pisala ze pribral za tyzden 150, ved to je fajn, nie?..

caterine
9. mar 2010

rainee no prespi ale my chodime spat o desiatej niekedy o jedenastej skor nezaspi, takže papame o 19 a potom ešte o 21.30 a potom sa ju snažim všelijakym spobom uspat aby spinkala čo najskor, lebo si myslim že je to dost neskoro na take babo, ale ona sa tak naprogramovala a potom spime do 6.30 do 7.00 kedy ako. včera napr. zaspala sama o 21.40 normalne odkvecla pri flaši a spala až do rana,ale to bolo asi preto že cez den moc nespala

rainee
9. mar 2010

caterine, tak to mate lepsie nacasovane, toto by mi lepsie vyhovovalo 😀 . lenze nasa je uz najneskor o 8 tvrda takze do rana neprespi. ale ano, viem ze je to este super, su babatka kojene co papaju kazde 2 hodky v noci,to je na kolaps.

miau
9. mar 2010

caterine, nasa sa tiez tak naprogramovala ze zaspava az po papani co je okolo 22:00 dakedy az 23:00...ale nevydrzi tolko ako tvoja, moja je uz okolo 4:00-5:00 zas hore

bibione
9. mar 2010

blumka: podla dr praveze nic moc 😠 ale aj tak idem menit dr,lebo sme sa prestahovali,tak sa nebudem trepat kde kade 😉

a ktomu hladu ako pises,ze ti place aj skorej...neni to vzdy o hlade 😉 v noci sa budi sam,ked je hladny,cez den sa riadim podla hodin,cize ked zacne knucat o hodinu skorej,tak viem,ze to je nieco ine,bud si nakadil,bud chce spinkat,alebo sa drncat,ci na ruky a tancit alebo ce len dudel na upokijenie...takze ja skorej ako 3-4 hod papat nedavam

caterine
9. mar 2010

miau ked bola menšia tiež sa budila skorej aj tri krat za noc, takyto režim, teda až sa to tak da nazvat mame asi mesiac, neboj ked bude vačšia tiež možno vydrži dlhšie spinkat, mne to zatial takto vyhovuje

blumka
9. mar 2010

bibi, viem ze nie vzdy to je o hlade, tiez najprv skusam vsetko mozne, ale su proste dni ked naozaj nic nezaberie a ona vsetko co ma v dosahu pusinky zacne papat a sat...ked si ju dam do seba do satky tak mi skoro urobi aj cucflek 😀 no vtedy myslim ze to je naozaj o hlade..lenze sa mi to zda moc skoro niekedy po 1,5 hodke

bibione
9. mar 2010

no ja mam taky svindel na neho,ze ako zistim,ze ce naozaj papat a to,ze mu dam dudel...ked ho zacne velmi dudlovat a nece ho pustit,tak je naozaj hladny 😎 u nas to tak funguje...uz s anemozem riadit tym ako pises,ze zacne cmulat prsteky,rucku a pod...jo tie cucfleky poznam 😀 maly slinta ako doga,asi uz naznak zubov

blumka
9. mar 2010

bibi, no jasne..zuby...moja dudel nechce, normalne ju napne ked jej ho dam..ale obcas ho vtiahne a tiez dudle o dusu..alebo jej skusim dat malicke do pusy, no a tiez ho cuca o dusu..vtedy viem ze je hladna..

zuzan11
9. mar 2010

blumka aj nas maly papal na zaciatku tak isto vela.Az som sa hrozila ze co budem robit ked bude mat pol roka. Preto som aj musela dokrmovat UM a postupne odmietal uplne sa prisat, az som stratila mlieko.Ale to je vedlajsie.A teraz uz 2 mesiace pije iba 150 a len 5 krat. Aj som mu chcela dat viac lebo som bola zvyknuta ze papka riadne ,ale on ze neeeee.A to papa naposledy o 20.00 tych 150 a potom az o 6,00 rano.Aj to sa zobudi s usmevom, ziaden krik ze mama davaj jest.A rezim mal zo zaciatku tiez ze do 23.00 nespim, lebo sa mi nechce a teraz ,ked uz papa menej krat teda len 5 krat za den, tak sme to upravili spolu. Ked papa babo casto, vela s rezimom nenarobis.A ked sa kupe, je jedno kedy jedol pred tym,z kupela mu vytravi vzdy hned. Najprv som ho chudaka nechala plakat, lebo som si myslela, sak jedol pred hodinou, hladny nemoze byt, ale on bol. Tak teraz kupeme tak 19,30, lebo viem ze o 20,00 bude papat.

blumka
9. mar 2010

zuzan, moja starsia bola na umelom od 4. mesiaca a nikdy nevypila viac ako 120 😅 a kym nepapala prikrmy jedla kazde 3-4 hodky, no ale ked uz boli prikrmy tak sa to zmensovalo a mlieko pila uz len 4x denne ale stale len tych 120, dokonca niekedy ani to, lebo pri flasi zaspavala...tie prve tri mesiace netusim kolko mala jednu davku, lebo bola kojena a vtedy som to neriesila..priberala tak bolo vsetko ok...
Tak preto som teraz mierne mimo z toho ze tato druha dcerka papa tak casto a tak vela, ale ked vravite ze postupne sa to bude upravovat tak to nejdem uz riesit...ved aj tak co nariesim, ked je hladna jest jej musim dat.

A s tym kupanim mas asi pravdu. A kedy tak zhruba, v ktorom mesiaci ste zacali robit nejaky rezim tak cielene?

Nasa mala cez den spinka tak, ze spi tak hodinku dve, potom je hodinku a pol hore a zasa ide spat a v noci zaspi o deviatej a budi sa kazde tri hodiny na papanie a spi dalej, ale potom uz okolo piatej ma rano, lebo uz len tak podriemkava viac -menej na rukach...Aj starsia tak spavala ze uz o piatej mala rano..postupne si to predlzovala po polhodinkach a teraz dokaze niekedy spat aj do deviatej 😅 Viem ze my mame este cas na rezim, len tak ma to zaujima ze kedy sa to zacne nejako tak upravovat

millada
9. mar 2010

Tak nasa mala tiez prve tyzdne zaspavala okolo jedenastej. Ale potom som si povedala dost! Musi chodit spavat skôr, tak teraz ma taky rezim, ze o siedmej ju takmer po tme prezlečiem do pyzamka, prebalim a nakrmim. Uz pri papani začne zaspavat a ked aj nezaspi hned, ulozim do postielky, odidem z izby a o chvilu ked pridem pozriet, uz drichme 😀
Budi sa cca o druhej v noci a potom az okolo pol siedmej rano. Takze celkom fajn!
Vôbec som ju neučila zaspavat na rukach, alebo v nasej posteli. Od začiatku spinka sama v postielke 😉

blumka, takze podla mna sa da rezim nastavovat aj u malinkeho babätka. Niekedy su tam rozdiely cca pol hodky aj pri dennom papani, ale inak je to takmer v rovnaku hodinu.
Cez den ma časovy interval papania dve/dve a pol hodiny. Nedodrziavam tri az štyri hodiny. Musi dobehnut, čo v noci zameškala 😀 A ked chce skôr, tak sa ju snazim oklamat čajom, ale nie vzdy sa podari 😀