Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

seba1
24. apr 2012

@elana ja vam sem vlezem do diskusie, ja som pri vsetkych troch detoch mala UM doma pre istotu a kojila som prve 19, druhe 21 mesiacov a tretie este kojim, takze myslim, ze to na odhodlani mojom nic nezmenilo 😉

baklik
24. apr 2012

@kohutovci nam kazala pediatricka prejst na 2-ku od ukonceneho 6. mes. myslela som, ze pri zavedeni prikrmov (od 4. - 5. mes.) prejdeme na 2-ku, tak je to uvedene aj na web stranke nutrilonu. ale lekarka povedala, ze to tam maju uvedene nespravne. na dalsi den mala pre nich robit prednasku, tak vravela, ze ich na to upozorni.

baklik
24. apr 2012

@kohutovci no jo, a to bol maly nazltly, takze bol spavy a tiez mi prespal aj 5 - 6 hodin vkuse a nik ma na to neupozornil, az detska sestra nasej pediatricky.
no pristup skutocne o nicom... 😖

kohutovci
24. apr 2012

@baklik dakujem za info.. 🙂

andrejka1983
24. apr 2012

nuž nie je nad materske mlieko 🙂 ja som kojila do 4 mesiaca a potom som bola nutena prejst na umele mlieko,a zvolila som si klasiku SUNAR,a urobila som spravne,žiadne koliky,žiadne bolesti bruška ani nadmerne priberanie ako po nutrilone co použivala moja kamoška...fakt sa mi osvedčil a chuti ako normalne mliečko 😉 takže odporučam....len treba poctivo dodržiavať navod a nezvačšovat odmerky ani nesladit v domneni že tým len prilepším dieťaťu, naopak...skorej ubližite 🙂

uhlopriecka
24. apr 2012

@lianka2 cauki, to ze sa to dava popri materskom je tam napisane zial iba v nemcine, na boku krabice. hod do google translate. nemcinarky ozvite sa ak to neni pravda 🙂

katrenka111
24. apr 2012

No baby ako sa tu rozrastla diskusia, tak ja som od včera na nervy, mam nejak malo mlieka aj včera a dnes tak som musela maleho prykrmit aj dnes už 3x Nutrilonom a co sa deje...malý placka, bolelo ho asi brusko, nevedel sa vykakat... toto mi z mojho mliecka nikdy nerobil...takže asi skusim aj ja ten Sunar....
Baby co kojite aj vy mate niekedy mliecka viac a niekedy menej??? ja pijem vela, aj homeopatika davam, aj caje a takto to kolise...

jancip
24. apr 2012

@pepibubu My jsme na tom stejně. V porodnici nám dali Bebu, jenže malého hrozně trápilo bříško a nemohl se taky vykadit. Po týdnu jsem přešla na Nutrilon HA a k tomu jsem přidala Biopron baby a výrazně se to zlepšilo. Ta Beba mi přišla moc těžká (když jsem to ochutnala a porovnála s Nutrilonem).

jancip
24. apr 2012

Na Slovensku je Nutrilon HA na předpis? Já sama jsem exematik, takže to by se mi moc hodilo i u nás🙂)

katrenka111
24. apr 2012

@jancip Hej u nas je aj ja som ho dostala na predpis ale treba potvrdenie od odborneho lekara....

baklik
24. apr 2012

@katrenka111 ono to isty cas trva, kym si organizmus dietata zvykne na UM. predsa len MM je lahsie stravitelne. bielkovina kravskeho mlieka je pre dieta cudzoroda. nas maly si tiez chvilu zvykal, ale fakt len par dni, no nic strasne to nebolo... preto sa aj odporuca to HA-cko, lebo ma hydrolizovanu bielkovinu kravskeho mlieka, rozstiepenu, takze by malo byt lahsie stravitelne, ale MM to stale nie je. my sme zacinali HA a tiez si musel zvyknut...

baklik
24. apr 2012

@katrenka111 a skusila si senovku grecku a benedikt? mne to zabralo viac ako homeopatika. akurat po tej senovke som pachla ako vegeta 😀

lianka2
24. apr 2012

@baklik
@uhlopriecka no bože, baby, ale tak hádam sa nič malej nestane? fakt prospieva, nabudúce kúpim jednotku, ale nechcela som to meniť, keď jej chutí aj trávenie má dobré, všetko je v poriadku. a fakt to tam nie je v slovenčine a z nemčiny neviem ani slovo 🙂 a malá ho pije už dva mesiace. hádam som jej neublížila, keď to má fakt také zloženie ako sunar 1. čo poviete? doma mám ešte 5 krabíc, lebo to kupujem na tie zľavy, tak vždy 6 krabíc. nabudúce kúpim jednotku...

mandre
25. apr 2012

@elana no tak ti řeknu, že zánět se vyvine do 3 hodin od 1. příznaku, je to dost rychlý, na začátku jakoby nic trochu pobolívá někde prso a za hodinu máš celý bolavý, za 3 hodiny nastoupí horečka...dokonce jsem skončila 2x v noci na pohotovosti na gyndě se 40°C...myslela jsem, že odpadnu 😝 😲 ...začalo to v 8 večer z ničeho nic...neni to jako chřipka, že na tebe něco leze. V těhotenství to je jasný, nic kupovat nemusí, stačí po příchodu z nemocnice. A my jsme mu koupili něco jinýho, než mu dávali v nemocnici, než se naučil přisát (dávali Nutrilon Nenatal pro děti s nízkou porodní hmotností a my koupili HIPP Bio 1) a nebyl problém. Koupil to tatínek, než jsme přišli z porodnice a využili jsme až při tom zánětu. S kojením jsme skončili před 2 týdny, tj.ve 3 měsících.

baklik
26. apr 2012

maminy, ak viete dobre po anglicky, tak super info o tom, co by mali obsahovat nahrady materskeho mlieka, aby sa co najviac priblizili materskemu mlieku, je na stranke Medzinarodnej asociacie pre vyrobcov kojeneckeho jedla: http://www.zlavadna.sk/team.php?id=9153&a_aid=s...

kohutovci
26. apr 2012

@baklik asi si si pomylila link .. zobrazilo sa mi totiz Degustačné horehronské korýtko / Brezno
Zmes slovenských špecialít servírovaných v tradičnom drevenom korýtku len za 4,90 € po 69% zľave. 😀 😀 😀 😀

baklik
26. apr 2012

@kohutovci och, boze, to som posielala kamoske 😀 takze, chybicka se vloudila, dalsi pokus 😉
http://www.ifm.net/industry/prebiotics.htm

kohutovci
26. apr 2012

@baklik robis nam tu chute 😀 😀 😀

baklik
26. apr 2012

@kohutovci no veru, aj ja by som si dala 😉

kohutovci
26. apr 2012

@baklik aj ja.. ale nemozem.. vaha nepusti ☹ inak diky za clanok.. naverbujem muzika.. nech preklada 😉

baklik
26. apr 2012

@kohutovci no, o tej vahe po porode mi nieco hovor 🙂 chudak, len ho velmi nezmor, je tam toho vela 😀

minewka
26. apr 2012

Ahojte...ja som od narodenia pouzivala BEBU HA - ale malá mala vkuse zelenú stolicu z toho, takú tuhú, silno zapáchajúcu.

Prešla som na obyčajnú BEBU, nie HA - a odvtedy všetko OK, žiadne bruška bolenie, stolica ukážková...od narodenia až do teraz sme na BEBE.

katrenka111
26. apr 2012

Ahojte no obehala som lekarne a zistovala o Nutrilone a Sunare....
Takže lekrnici mi jednoznacne odporucili ten Sunar Nutridefence HA, že ma lepsie zloženie ako Nutrilon HA a aj ho lepsie babätká znasaju, alebo potom Nutrilon Comfort pri bolestiach bruska....
Ale zaujímave, že tento Sunar nemali v každej lekarni a v 2.mi povedali že na recept nie je v 2 mi zas povedali že je aj na recept....
tak to je vse podla mna len biznis, Nutrilon, Beba su v lekrnach plne regale, je to vse propagacii dilerstve...tkže tu je moje zistenie, takže pojdeme do toho Sunru Nutridefence HA....

elana
26. apr 2012

@katrenka111 tak dej pak vědět, jak jste spokojený...u nás Nutrilon HA totálně propadl, Nutradefense HA naopak vyhrál na celé čáře, nedám na něj dopustit. Jinak souhlas, Nutrilon má rozhodně nejlepší PR, distributorskou síť, reklamu, proto je snadno první volbou maminek, když se sype snad i z pytlíku s moukou 😉 V ČR teda Nutradefense je taky dostupný téměř všude, tak možná je to u Vás jinak, ale jistě si časem vychytáš kde ho mají nejlevnější (ceny se liší u nás klidně o 50kč, bacha na to) a budeš kupovat pohodlně.

katrenka111
26. apr 2012

@elana No tak drž palce aby chutil a nerobil problemy... 😉
Len som yvedava ci mo ho pediatricka predpise....ale mala by nie, ked aj to je HA a da sa na recept....

elana
26. apr 2012

@katrenka111 držím, napiš pak. S tím receptem nevím (myslím že jsme si psaly už na emiminu, viď)...u nás pochybuju že by to šlo, když je to jen HA, ale zkus, můžete to mít jinak.

lianka2
28. apr 2012

@baklik
@uhlopriečka
ahojte. tak dala som do prekladača údaje z tej krabice mlieka babylove bio pre. a je tam fakt napísané, že pre predčasne narodené deti. ale iba v tej nemčine. no ale tak asi je to vyššej kvality, keď je pre predčasne narodené, aby im vyhovovalo si myslím. tak hádam sa nič nestane. moja dcéra nebola predčasne narodená, mám doma ešte 4 krabice, keď som porovnávala so sunarom, bolo to úplne to isté, tak hádam jej to neublíži. keby som o tom nevedela, tak kupujem jednotku. ale je tam uvedené len počiatočná výživa v slovenčine, a to pre som si myslela, že je nejaké lepšie. tak hádam jej to neublíži, hm? pa

baklik
28. apr 2012

@lianka2 nemalo by, ked pises, ze hodnoty zodpovedaju sunaru 1. vo vseob. deti narodene predcasne maju zvysene vyzivove naroky, UM by malo obsahovat vyssie hodnoty, ktore dieta narodene v termine nepotrebuje. ale medzi vyrobcami su v jednotlivych zlozkach rozdiely.
ked ich minies, prejdi na vyzivu zodpovedajucu veku, ako aj pises, teda do 6. mes. davaj jednotku.

katrenka111
29. apr 2012

Baby no tak presli sme na ten Sunar Nutradefense HA a zatial pohoda, dokonca malý dlhsie vydrží tak asi je aj sýtejsí...
Mate ho niektorá aj na recept od pediatra???

mrnous1
30. apr 2012

@lianka2 Ahoj áno mala som BIO PRE a malý ho znášal v pohode. Momentálne som musela zmeniť, lebo malý mi dostal salmonelu a ja som si myslela, že je to z toho mlieka a tak som ho zmenila na HIPP no nakoniec sa ukázalo, že to z mlieka nebolo, ale už som sa nevracala naspäť k tomuto mlieku a tak sme ostali na HIPPe.