Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

bufina
29. jún 2010

S tou dědičností by to chtělo asi víc případů. Nás mamka kojila tak 2-3 měsíce, pak se jí mlíko přestalo dělat a já bych mohla kojit trojčata, takže takhle těžko říct.

nanika
30. jún 2010

Nie je to dedicne...

kpn
30. jún 2010

@fukylove dobre ranko zienky ... ano maly pije bebu 1 ha . No co uz u svojej doki ocividne nepochodim, bo ta nam jasne povedala, ze na predpis sa mliecka nedavaju ... sama som na nu hladela ako puk. Tak este uvazujem, ze si ich dam doviezt z ciech tam vychadzaju asi tolko ako u nas na predpis.

fukylove
30. jún 2010

@kpn - to je divne... lebo akonahle je to HA mliecko, resp. mliecko so speci privlastkom, tak by malo byt na predpis... obyc chapem... apropo - sestra to robila tak, ze jej davali na predpis HA mliecko a malej nasa znama v lekarni za to dala obyc mliecko... takze tiez nieco usetrila....
este mi napadlo - skus sa opytat v zdrav. poistovni, kde mas maleho poisteneho... ci mate narok - najlepsie cez mail a ten mail si vytlac a daj precitat tetuske doktorke... lebo toto je fakt divne 😒

co sa tyka kojenia - tak u nas starka, moja mamina ani segra mliecko nemali... ja zo zaciatku aj na rozdavanie, no po komplikacii s mojim zdravotnym stavom vymizlo... v dvoch mesiacoch som aj rozmyslala, ze by som skusila opat robehnut, ale to uz by bol beh na dlhe trate a kedze popri mimcu aj robim, tak by som sa nestihla venovat ani robote, ani poriadne tomu "rozbehu", tak sme ostali na UM... 😉

mirinda10
30. jún 2010

@kpn aj ja mam Nutrilon HA na predpis a nema moja dr s tym ziaden problem, to mas nejaku divnu lekarku

kpn
30. jún 2010

@mirinda10 @fukylove ... zienky asi ozaj napisem poistovni, tak ako mi to poradila fuky a s tym papierom pojdem potom za nou. bo davat pomaly kazdy tyzden 12 eur ci kolko za plechovicu a to ho len z casti dokrmujem, bo este trosku tecie i prirodneho 😉

fukylove
30. jún 2010

@kpn - veru, skus to... a daj vediet, ako si pochodila... neviem, aka si poistovna, ale ked, tak skus zavolat na info a ked ti povedia info, tak ich popros, nech ti to napisu do mailu... nam dr predpisuje 5 baleni... niektorym znamym ine dr. na cely mesiac ako potrebuju.... babulky - s tymto mate ake skusenosti?

bufina
30. jún 2010

Tak známá dává malé úplně nějaký speciální mlíko, co se dává jen první 4 měsíce, není tam jestli jsem to pochopila dobře ta bílkovina kravskýho mlíka. Krabica ju vyjde na 1300 kč a má jednu na 5 dní. Takže dá skoro 10 tisíc měsíčně za mlíko a na pojišťovně jí na to nepřispěli ani korunu, což je fakt dost drsný.

ivanek
30. jún 2010

Ahoj, může být blinkání z mléka? Včera jsem začala malému dávat to Babylove a dnes dost blinká. On teda ublinkání pořád, ale tohle se mi zdá nějak moc. Mám se když tak vrátit k původnímu mléku nebo ještě počkat? Včera vůbec neblinkal.
Děkuji 🙂

medvide1
30. jún 2010

Ahoj prominte že vam sem vpadávám ale mam otázečku kolik vam vaši drobci vypiji UM na jedno jidlo??Díky moc za odpovědi 🙂

strouzek
30. jún 2010

ahoj holky tak jsem dneska četla v časáku že kojo nebo spíš nekojo je dědičné, že prý když se nám v těhu nezměnili prsa ani naše maminy neměli mlíko je to signál k tomu že budeme mít s kojem problémy. no přesně to je můj případ, prsa totálně na těhu nezareagovali a máti taky nekojila takže dle časopisu to je dědičný 😅

ivanku blinkání může být z mlíka, nám malá blinkala Bebu přitom sunar nevyblinkla ani jednou. mě radila dr. vydržet aspoň 3 dny na tom novým mlíku jestli sedne nebo ne ale na to jsem neměla nervy, vrátili jsme se hned zase k sunáči

medvídě no moje malá nepije podle tabulky podle ní by měla baštit teď podle věku 5x denně 235 ml ale ona baští tak 6x 7x denně(teď v těch vedrech tak 4x5x víc pije čaje) ale na jedno nakrmení nevypije víc jak 150 ml . ráno dávám 150 ml večer taky ale přes den pije jen těch 120 ml

ivanek
30. jún 2010

@strouzek, děkuji. Ještě to zkusím zítra a pak uvídím.

@medvide, malý pije 6x denně 130-150 ml. Večer dávám víc.

medvide1
30. jún 2010

@strouzek děkuju za odpověd a to jste jen na UM že??A jakej davaš čajik??mě malej čaj i vodu bojkotuje a vubec ho moc nechce ☹

strouzek
30. jún 2010

medvíde jj jen na UM(na sunaru) čaj dávám od hami s názvem na dobrou pohodu a pak i bio dětský sáčkový , my jsme s čajem neměli problém dávala jsem ho malé od začátku tak je na ně zvyklá a teď už je fakt i vyžaduje. bez dávky čaje večer vůbec nechce usnout, jakmile se napije tak okamžitě usne. no a teď v těch vedrech pije a pije

medvide1
30. jún 2010

@strouzek Tak to mate super ja mu davam heřmánkový a granulovaný fenyklový ale nějak se nechytame snad si to rozmysli🙂

strouzek
30. jún 2010

medvidě nám fenyklák nejel vůbec, stejně tak čaj pro spokojené bříško nebo jak se to jmenovalo, malé jednak nechutnali ale hlavně po nich měla hrozný koliky, pak jsem zjistila že některé děcka jsou na fenyklák citlivé a dělá jim bolení bříška a stejně tak prý bolení způsobuje fenyklák když se ho pije moc a dlouho. prý se má dávat fenyklovýho čaje přes den jen jedna dvě dávky a zbytek na žízeň dávat jiné bylinkové čaje protože ten fenykl je moc silný. nám se fakt osvědčil ten na dobrou pohodu, malá u něho vypadá zfetovaně má blažený výraz a krásně usíná, je tam taky fenykl ale není ho tolik tak jí to dělá na bříško dobře

medvide1
30. jún 2010

@strouzek a to ji ho davaš jen na noc nebo i přez den??

strouzek
30. jún 2010

kdykoliv nerozlišuju to, ale snažím se to střídat takže když jednou vařím čajík tak dám ten granulovanej na pohodu a podruhý uvařím sáčkovej, dneska mám pocit že jsem vařila čaje furt 😀

fukylove
30. jún 2010

@ivanek - ako pisala @strouzek , moze to byt z mliecka... my sme s Hami napr. vydrzali tri dni, ale vratili sme sa k nasmu osvedcenemu Nutrilonu...

@medvide1 - my pijeme kazde tri hodiny 120ml, Sebko mal uz obdobie, kedy pekne vypil aj viac, no po par dnoch presiel zase iba na tu 120ml, tak to neriesim... my sme doteraz davali iba cistu vodu, cajiky mu moc nesli a robil mu problem fenyklovy... teraz davam harmancekovy, granulovany, dnes cez den vypil 125ml... tak nejako postupne... ked zacne byt medzi jedlami trosku viac nervavy, tak mu skusim dat cajik... vacsinou si trosku cucne... nie nejako extra... za posledne dva tyzdne toto bolo najvacsie mnozstvo cajika, ktore vypil... lebo on vypil aj cistej vody len troska cez den... pokial dietatko vodu nepyta, nepotrebuje ju... 😉 lebo aj Sebko, ked je smadny, tak mam pocit, ze mi zje aj flasku s cajom... ale castokrat sa stane, ze dostane flasku s cajikom do pusy a hodi taky vyraz, ze "mama, ty si sisi, ja nechcem" a je mi jasne 😀

slavicita
30. jún 2010

ahojte baby, dnes som večer dala malému prvýkrát Nutrilon Good Night...máte niektorá s týmto mliečkom skúsenosti??

bibione
1. júl 2010

@slavicita ak mas na mysli,ci to dieta uspesne uspi na celu noc,tak u mojho sa celkom dari,ale ja mam vacsie babo 😉

bibione
1. júl 2010

@strouzek prosim ta,to co mas za mlieko,ze 235ml??? takemu malemu drobcovi 😲

bibione
1. júl 2010

@medvide1 nemusis mat obavy,ze nechce ...moj tiez nechcel ani vodu ani caj,teraz ako ma prikrmy a je k tomu celkom teplo,tak pije o dusu...takze klidek,to este len pride 😉

strouzek
1. júl 2010

bibi no sunar, na krabici je napsaný že dítě mezi 3-4 měs. má vypít 5 dávek po 235 ml, ale to nedáme ani zaboha, fakt max 150 takže se radši těma tabulkama neřídím
jinak já kdyby mi malá nepila čaje ani vodu tak bych problém asi měla, když jsme jí dávali čajík jen tak pomálu ze začátku tak měla problémy s kakáním, kadila jednou za 3 dny a hovínka tvrdé že při tlačení byla fialová tak mi doporučila dr. přidat tekutiny a to pomohlo, kadí sice obden ale už je to měkké 😀

bibione
1. júl 2010

@strouzek no,neverim,ze nejake dieta tolko zbodne na prvy sup...to je myslim si dost velka davka 😅

slavicita
1. júl 2010

@bibione tak to som mala na mysli 😀 my sme mali noc celkom fajn, dala som ho spať o pol desiatej a zobudil sa o jednej a potom o piatej...asi si ešte budem musieť na celonočné spánky troška počkať... 😝

strouzek
1. júl 2010

bibi budeš se divit ale naše Nelča měla období kdy to zvládla, je divný že čím je starší tak jí méně ale kolem toho 2. měsíce tak to k večeři byla schopná vypít 230 ml mlíka a 100 ml čaje a pak odpadla a spala klidně 14 hodin 😀
my teď spíme přes noc těch 10 hodin v kuse, ráno kolem půl 6 nakrmím a spíme zase

blumka
1. júl 2010

no vidim ze mate debatu o caji...viete ze velke mnozstvo tekutin zatazuje oblicky? mne pediatricka povedala ze aj mlieko je predsa tekutina a ak chcem dat caj alebo vodu tak len trosku, ziadne velke davky...

slavicita
1. júl 2010

@strouzek máš riadnu spachtošku...aj ja chceeeeem... 😀

bibione
1. júl 2010

@blumka nie,my sa bavime o mliekach 😉 a voda ti cim zatazuje ladviny??? davas ju aj do UM,tak to zas neprehanaj,milujem,co vsetko dr povedala a teraz tu budeme robit kazdemu kazne