Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

coko.joko
21. júl 2010

holky,ted jsem krmila a mladej se me total poblinkal a vse je venku....ach jo......ted musim cekat a za chvilku bude kricet hlady 😒

mirinda10
21. júl 2010

@pipussa nepije vela je to dobra davka, inak aj moja spusti plac ked jej vyberiem prazdnu flasu ale dam dudku, potom si pekne grgne a hotovo, zavidim ako krasne spinka my spime max 5 hodin v jednom kuse ,viac sa nam este nepodarilo aj to iba v noci ☹
inak ma peknu vahu neskor uz nebude tolko priberat neboj, inak mas to pod kontrovou a to je dobre, mate rovnaku porodnu vahu ako my 😵

mirinda10
21. júl 2010

@coko.joko aj ja kupujem aj Aptamil od dr dostanem na recept 4 plechovice ale zvysok dokupujem a chodim do Rakuska na Aptamil to sa neda cenovo porovnat tam ma to stoji 17 Eur za 800ku a tu 12 Eur na 400ku ked idem na predpis tak doplacam cosi 6 Eur, co ked 400ku mam iba na 3 dni a to jeme menej ako by sme mohli
Aptamil = Nutrilon

mirinda10
21. júl 2010

@ivanka85 inak bio gaiu muzes iba od 3 mesiacov nerobi mu to prave toto problem

fukylove
21. júl 2010

ahojte - akosi nestiham ani citat ani prispievat... kukam, ze je tu vela novych tvari, sa tesim 🙂

nas macko ma 20tyzdnov a dnes sme boli na poradni - 8400g! som skoro odpadla 😀 ale je zlatucky, taky malinky pucko 🙂

my uz davame ja prikrmy, len nechapem, preco nechce papat z lyzicky v polosede alebo poleziacky bez problemov 😀 asi mu to ide lepsie dole krkom 😀

fukylove
21. júl 2010

a k probio - ak chcete od narodenia, dostat Infants Dophilus, mali sme s nimi len dobre skusenosti a mame stale 🙂

mirinda10
21. júl 2010

inak ja som odsavala mlieko do 4 mesiacov nakolko som mala mlieko iba v jednom prsniku a mala sa nechcela prisat, tak mala 2 davky mojho mlieka a 4 davky UM
ono z kojenim je to tak, deti niekedy sa tak ukludnuju nemusia vobec jest, chcu iba citit mamu, nepotrebuju dudel, prsnik je ich dudel
ale z MM sa neda prejest je lahko stravitelne to neposkodi oblicky ale UM velka davka moze, predsa je to umele
ja keby som mohla tak kojim ale viac sa nedalo ale som rada, ze som vydrzala aspon tolko
ja som caje zacala malej davat az po ukoncenom 2 mesiaci inak ja som davala do mlieka sub simplex na prdiky a nam to pomohlo

strouzek
21. júl 2010

coko jsou i od narození ale není jich velký výběr to máš pravdu ale v lékárně ti určo poradí. já mám dětský čaj od lerosu kupuju ho v lékárně

strouzek
21. júl 2010

fuky my taky už zkoušíme příkrmy a vcelku v pohodě to zbaští, je to jen pár lžiček tu malou skleničku máme na 2x. akorát je problém v tom že takhle pěkně baští jen kupovaný, domací zeleninu nechce ani zaboha takže hold nakupuju a když doma uvařím tak to musím trošku ošmakovat tou kupovanou mrkví 😀 jinak váhu máte teda parádní, no my měli v přesně 4. měsících 7500g takže jsme naladěni na stejné přibírací vlně, no co už aspoň víme že máme děcka spokojený nabaštěný a faldík sem faldík tam 😀

miri no to je pravda že kojené děcka jsou takový závislánčci na mamčině koze, ale třeba ta moje spolubydlící z porodnice tak to si myslím že u ní nebyl problém v tom že by ten malý novorozenec byl už na ní závislý, mohlo ho trápit cokoliv( i když dle mě ho trápilo bříško z toho co tam vařili, co ona sama pojídala....oříškový čokošky aj. a hlavně z toho přejídání) a ona fakt kdykoliv kvíknul nebo jen otevřel oči nemusel ani brečet tak už ho cpala k prsu,měla neustálý pocit že ten její brouček musí mít hlad přitom mlíka měla tolik že jí stříkalo proudem, takže moje zkušenost od ní je že ty maminy co kojí mají hrozně moc sklon k tomu řešit vše prsama,to samé totiž dělala moje kolegyně a nezjišťují co dítě může třeba dál trápit ale hned ho cpou k prsu , u UM to není, já prostě vím že malá hlad mít nemůže a tak jí dál necpu takže opět opakuju v tomto si myslím že je UM lepší.

ivanek
21. júl 2010

Ahoj, čaj od 1 týdne mají v DM drogerii. Tu jejich značku Babylove.Bio bez cukru sáčkovaný.

Jinak se někdo ptal na UM Hipp. Já ho malému dávám od 3 týdnů a v pohodě.

fukylove
21. júl 2010

@strouzek - tak to nas Sebko je potom iny papkac, malu sklenicku spapka akoby nist 😀 a s varenym tiez nema problem... 😀 vdaka bohu... lebo tie kupovane vyuzivam ak nestiham varit alebo ideme niekam prec, pride mi to praktickejsie... teraz ideme na 10dni na dovolenku na Oravu a veru som si povedala, ze idem dovolenkovat, nie stat pri hrncoch 😉

blumka
21. júl 2010

@ivanka85 ja som malej od 5. tyzdna kombinovala espumisan s biogaia (moze sa od 1 mesiaca...tusim v pribalovom letaku v cechach je od 1. mesiaca, na sk od troch, tak si vyber ) a toto u nas zaberalo najlepsie...mlieka by som nemenila... 😉

pipussa
21. júl 2010

@mirinda10
dakujem za pochvalu... 🙂

tulipanike
21. júl 2010

ahojte 🙂

my sme uz tiez zacali s prikrmami, najprv nechcela prehltnut, nevedela, ako na to 🙂
ale teraz je to u zok, dnes sme papkali karfiol, po celej tvaricke ho mala 😀 a samozrejme na ruckach, strasne sa jej paci lyzicka 😀

ivanka85
21. júl 2010

@mirinda bio gaiu nam odporucila doktorka tak dufam zevie co robi

latvia
21. júl 2010

@ivanka85 biogaia sa moze od 1. mesiaca zivota, na slovenskom baleni pise od 3. mesiacov kvoli tomu ze u nas este neboli testovane na tak malych detickach. ceske kvapky biogaia testovane boli (a preto aj ta cena 😝 )
tak ich spokojne davaj 😉

fukylove
21. júl 2010

@tulipanike - jeeeejo, tuli a vy ste tiez na UM? my stale papkame ako "sialeni"... po leziacky... najskor som mala strach, ze sa Sebko zadusi...

babulky, co uz prikrmujete - ako davate babatkam papkat...? lebo nasmu malemu evidentne poloha lezmo ako pri UM vyhovuje... kdezto sestrina dcerka (skoro rok) aj UM pije po sediacky....

strouzek
22. júl 2010

fuky no já se přiznám mě se kupované skleničky líbí taky víc jak to domácí, protože sehnat např. dobrou mrkev, vařit jí, rozmixovat ale udělat to v takové malé dávce to mám víc našpiněnýho nádobí než je ve skleničce a malá to pak ještě ani moc nechce, tu kupovanou zbaští stokrát líp. akorát manža a rodina to nemůžou přežít že bych jim nevařila takže se snažím dělat obojí, ale je pravda že od pondělí jsme ještě nevařili jenom skleničkujem nějak nestíhám 😀
jinak já malou krmím v tom lehátku v pololeže a má nám přijít židlička poštou tak tam budeme asi taky ještě pololeže. úplně v leže bych se bála a hlavně malá by tak ani nejedla 😀

elvira
22. júl 2010

já většinou krmím mladého ve staré autosedačce - v takovém tom polosedu a naprosto mu to vyhovuje, když není sedačka, tak v polosedu na klíně.
V leže pije jenom mléko a to v noci, když je takový rozespalý...

Co se týká skleniček - jsou chutné, je to rychlé, ale zase si to pohodlí člověk zaplatí - takže to kombinuju.
Většinou si uvařím tak, že má malý totéž na dva dny, potom vařím znova, nebo skleničkuju.

anet9
22. júl 2010

Ahoj holky, ja teprve zacinam s prikrmama a UM, ale docetla jsem se, ze v Polsku maj levnejsi kojeneckou stravu, dnes jsem se tam vypravila a je to tak. Jejich Bebilon, coz je uplne stejne jako nas Nutrilon, je to i stejny vyrobce, vyjde na nasich 240-250 a u nas stoji okolo 340, takze kdybyste treba nektera chtela, muzu tam zajet , nakoupit a poslat vam to, samozrejme jen za cenu postovneho, nehodlam na tom vydelavat. Tak kdybyste chtely, napiste mi IP a muzeme se domluvit.

coko.joko
22. júl 2010

@ivanek ,je moc dekuji za info na to mrknu a kdyz tak koupim a uvidime jak mu bude chutnat..... 😵

fukylove
22. júl 2010

babulky - ja domace prikrmy robim vo velkom, rozmixujem a dam zamrazit do mraziaku... lebo pri predstave varenia na den, dva miniporcie by ma asi svihlo 😀
a co sa tyka kupovanych, tak napr. brokolica sa doma neoplati robit vobec, minule som kupila hlavku za 2eura (cca 60sk) a ked som to uvarila a rozmixovala, tak mam tak na dve porcie ako su tie male "sklenicky", tj ked kupim brokolicu v obchodaku alebo v PL uz hotovu, tak to vyjde isto lacnejsie... lebo ked si priratam cas a energie... zapomen...
u nas v Tescu maju mladu mrkvicku, stoji par centov a je fakt velmi chutna - kolkorazy by som sa pustila do tych prikrmov a ja...

inak - zo zaciatku si maly vyzadoval po prikrme aj UM, teraz sa nabasti z prikrmu a UM uz nechce.... a neviem, ci som spominala, presli sme z HA Nutrilonu na obyc. Nutrilon a malinky tu zmenu ani nepocitil, zniesol to uzasne... 😉

fukylove
22. júl 2010

@anet9 - v tomto mas pravud - u nas v obchode stoji cca 14 - 16 eur, ako kde... ja som posledne Bebilon kupila v PL za cca 8 eur - mali akciu... inak stoji cca 9 eur krabicka...

blumka
22. júl 2010

@fukylove kolko zhruba ti spapa ked uz nechce UM? my sme zacali v nedelu, juli spapa tak okolo 100g a este pyta mliecko...
zatial cerpam zo svokrinej zahradky ale ked nebude tak budem kupovat asi z trhu alebo hotove, lebo ja tej supermarketovje zelenine nejako neverim...ziadne tuzemsko vsetko dovoz..nieco to musi vydrzat takze isto to nie je "ciste"...akoze nemam zaruku ze na trhu kupim ciste no ale pre moj dobry pocit ason to tak budem robit 😀 v tych hotovych je podla mna vela toho co by tam este pre take male babo nemalo byt
ja tiez kupujem bebilon z PL 9 alebo ked je akcia aj za menej 😉

mirinda10
22. júl 2010

a ake velke balenie maju v tom Polsku 800ku ak ano, tak to je potom lepsia cena ako v Rakusku

blumka
22. júl 2010

@mirinda10 ano je to 800g...vsetko presne ako u nas akurat ze sa to inak 😉

medvide1
22. júl 2010

Ahoj holky mam dotaz když tu řešite příkrmy kolik by toho prcek měl zbatštit abych mohla vynechat jednu davku UM??diky

mirinda10
22. júl 2010

@blumka no tak to je super cena v Rakusku stoji 800ka 12 eur, neviem co to stoji ked je zlava

anet9
22. júl 2010

Holky je to 800g, myslim si, ze je to super cena.

blumka
22. júl 2010

@medvide1 niekde som citala ze okolo 150-200g je akoze plna davka a vtedy ze sa moze vynechat mlieko...ale no podla starsej dcery viem, ze jej 200 nestacilo, niekedy hej, niekedy nie...
mladsia sa zatial dopracovala ku 100g a za tym jej dam eset 120 alebo 100 ml mlieka...
tak som zvedava ze co ti na to ine baby povedia....ale mozno lepsie sa spytat v teme o prikrmoch 😅
@mirinda10 aj tu v bazari baby ponukaju bebilon, tusim za 10 eur 😉