Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

mirip
11. feb 2010

ahojte viem že každé dieťa je iné a každému sadne niečo iné, my sme s porodnice odchádzalu s bebou ha a až doma začalo ísť materské saomzrejme sme museli stále dobrmovať a vtedy začali problémy, kolika, grckanie a po papaní strašný plač, nakoniec sme prešli na nutrilon 1 ale aj ten bol problém sce sme negrckali ale sme boli stále elmi hladní teraz sme na nutrilone 1 extra aby nás zasýtil a sme spokojní, veselí.................takže nám zase sadol nutrilon a nie beba

miau
11. feb 2010

tak nase problemy s kakanim boli zjavne sposobene nutrilonom, od vcera papame bebu a dnes sme sa uz pekne sami vykakali 🙂

strasska
12. feb 2010

Prepacte zienky, ze Vam tu tak vstupujem do diskusie, ale neviete o niekom kto by potreboval Nutrilon HA 2 ? Konci mu zaruka v maji a my sme nakoniec ziadne umele nedavali. Skoda by bola, keby prepadol...dam ho za dobru cenu. Zaujem cez IP

rainee
12. feb 2010

papate niekto bio UM z DMky alebo kasicky? ako to znasaju vase deticky? kupujem vela veci z DM a su kvalitne, ale to mlieko sa neviem odlhodlat.

rainee
12. feb 2010

monikapalo my sme mali strasne koliky z nutrilonu ha, presli sme na comfort a je to ok

millada
13. feb 2010

rainee, o stranku dozadu pisala aotrnavska, ze ho dava dcerke a vraj je super. Ja sa nanho tiez chystam, ale tiez sa nejako neviem odhodlat, ked malej vyhovuje nutrilon 🙂 Ale je teda o dost lacnejši, je bio, vyraba ho firma HIPP, takze by som tiez skusila...

bibione
13. feb 2010

millada: ved to,ze nutrilon je taky drahy a ked som videla co sunar len stoji...no cumela som...dvakrat lacnejsi nez tento zazrak 😅 aj Hami je o dost lacnejsi...bude treba vyskusat postupne,jedna krabica mi vydrzi 10dni 😠

lenka1smejka
13. feb 2010

Ja som davala Nutrilon ale je drahy a presli sme na Hami a mala zacala po nom pekne kakat.Ale nam uz krabica vydrzi na mesiac

millada
13. feb 2010

lenka, a kedy ste prešli na ine mliečko? Neviem, či mam počkat aspon prve 3-4 mesiace alebo skusit hned teraz 😕

lenka1smejka
13. feb 2010

Ja som presla v 6mesicoch ale v mesiaci sme menili na Nutrilon lebo ked sme isli z porodnice tak sme mali Bebu a ta ju zapekala

junovka
13. feb 2010

milada, kludne skus aj teraz, ale postupne, nie naraz 🙂 😉

junovka
13. feb 2010

milada, kludne skus aj teraz, ale postupne, nie naraz 🙂

rainee
13. feb 2010

ano uz som sa dopatrala po tie DM mlieka 😅 mozno vyskusame neskor, zatial papame ten comfort na koliky a mozno ha. skoda ze nie su taketo specialitky aj z DM.
pokial su tieto umele mlieka podobneho zlozenia, preco potom moze detickam uskodit zmena inej znacky? lebo logicky mi to nedava zmysel.

millada
14. feb 2010

reinee, to by aj mna zaujimalo 😕

bibione
14. feb 2010

je to zvlastne,ale co som sa ja rozpravala s kamoskami mamickami a boli na UM,tak mi kazda vravela,ze praveze treba menit mlieka,aby nedostali alergiu...a ja tiez nechapem,preco by sa nemalo...jasne,ked je na nejakej special dietke babo,kedze nutrilon comfort sa tak oznacuje...ale ine mlieka?? 😅 zrejme preto,ze niektore maju nieco naviac,ine nieco menej...tazko povedat...to by chcelo radu odbornika na detsku vyzivu alebo koho

anaibib
14. feb 2010

ahojte, bibione tak ako si sa pytala, ja som konzultovala zmeny UM s destkym gastroenterologom a povedal, ze nie je problem UM zmenit, ale treba ho podavat dlhsie obdobie (samozrejme pokial hned nie su problemy) napr mesiac aby sa mohol zaludok zadaptovat a plne zareagovat na zmenu. A to z toho dovodu ze babatko nemusi nijako vyrazne zle zareagovat, ale bude menej priberat alebo naopak priberat extremne. Rozhodne neodporuca menit UM pokial dietatko papa speci UM (HA, AR...) pretoze kazdy vyrobca inak kombinuje ucinne latky. Napr moj syncek dostal reflux a doktorka poradila nutrilon a jeme ho doteraz, a hoci som skusila aj ine mlieka, iba nutrilon mal taky ucinok ze kedze sme mali tichy reflux, tak vdaka tomuto UM negrcal vobec.

bibione
14. feb 2010

anaibib: dakujem 😉 no jasne,ze nebudem menit mliecko kazdy tyzden,maly je od zaciatku na nutrilone bez dietky a nema problem...len ze uvazujem o zmene,ale vydrzim este taky mesiac a zacneme daco ine

millada
14. feb 2010

bibione, ja sa tiez chystam tak po tretom mesiaci na zmenu 🙂 Vy ste starši, tak som zvedava, ako sa vam to osvedči. Potom daj vediet, ake si vybrala a či nastala nejaka zmena u babätka. A na ake sa chystas? To babylove?

millada
16. feb 2010

bojim sa pri babylove len toho, ze ho vlastne maju len v DM-ke. A ked sa nahodou stane, ze nebudem mat a surne budem potrebovat, a drogeria bude zavreta, tak potom čo? Lebo taky Nutrilon sa da kupit v lekarnach, Tescu, drogerkach... Da sa Babylove nahradit mliekom Hipp, ked to vyraba ten isty vyrobca? 😕

bibione
16. feb 2010

millada: len o tyzden,to je toho 😉 to babylove som vcera videla aj v tescu v drogerke aj carefoure...a zas kupujem vzdy dve do zasoby,keby nieco 😉 ..zatial neviem,ale mne sa pozdava sunar alebo hami...ale mam taky silny pocit,ze od tretieho mesiaca zacnem prikrmovat...viac mi nevypije,ale zas dlho nevydrzi 😒 comfort bol comfort 😠
nuz ja ti neviem,ale kukni na zlozenie a porovnaj si ich ci maju to iste

latvia
16. feb 2010

my papame nutrilon comfort a sme pri nom uz od 5 mesiaca a je vyborne... mlieka typu DM asi zle niesu, ale nekupovala by som ich. sice kazde jedno umele mlieko musi splnat urcite kriteria, ale tie kriteria sa tykaju len zakladnych zloziek, teda tuky, cukry bielkoviny, vsetky ostatne veci si mozu jednotlive zlozky ako mineraly ,rozne immunozlozky a podobne prkotiny pridavat podla seba...
nutrilon je najkvalitnejsie mlieko co sa tyka tych ostatnych veci, preto je aj take drahe...ale je pravda ze nie kazdemu babatku sadne.treba vyskusat a ak je babatko spokojne, nema sa uz menit

kuspitka
16. feb 2010

aojte,
mam otazku moze male babo palit po umelom mlieku zaha?

bibione
16. feb 2010

latvia: na ten comfort nemam prasule...tak sme presli po mesiaci na klasik a pohodka a zas neni vsetko super co je drahe 😉

smily
16. feb 2010

kuspitka ak ma reflux tak sa mu to mliecko so zaludocnou kyselinou vracia spat a to ho moze aj palit aj boliet

kuspitka
16. feb 2010

smile ,ale lekari vravia ,ze nema tak preco tak po grcke tak velmi place nieco tam musi byt pricina

latvia
16. feb 2010

bibi ja som nepisala ze co je drahe je super, len ze tie drahsie veci su viac vymakane a teda teoreticky by mali byt lepsie, samozrejme nie kazdemu to vyhovuje...co sa tyka financii....to nekomentujem 😝

jenn44
16. feb 2010

latvia a je nutrilon lepsi ako beba?

bibione
16. feb 2010

kuspitka: aj po materskom,nielen po umelom 😉 a je to reflux...place ,lebo co vyvrati mu chyba...keby si ty bola hladana a vsetko by slo von,asi by ti nebolo do spevu 😎 ...nech ta posle doki s babom na gastro...niektori lekari su uzasne lenivy vypisat jeden papier

smily
16. feb 2010

aj ju to mpoze boliet ak to ide nahodou prudom alebo ze sa nahlta viac vzduchu a potom to ide razom von...
davaj ju do vyvysenej polohy taky 35-45 st. uhol.

latvia
16. feb 2010

jenn, nutrilon je najlepsi co sa tyka zlozenia, ale beba za nim uplne nezaostava.ked uz nie nutrilon tak bebu, vsetky ostatne su trosku za nimi....to len tlmocim nutricnych konzultantov 😉