Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

strouzek
19. júl 2010

tak u manži v rodině jsou blonďáci i zrzavý ale hooodně přes kolena dozadu takže jestli fakt bude malá blondýnka nebo zrzka bude jistý že geny se zbláznili 😀

mirka183
19. júl 2010

baby neviete, co je dobre na zapchu? Pijeme Nutrilon AR asi 4 tyzdne a mala mi z toho zacala kakat uplne tvrde bobky. Davam jej aj vodu, ale nic moc. Mohla by som jej dat slikovu stavu od HIPP aj ked este nema 4 mesiace? Doteraz s tym nebol ziadny problem, ani som nezvysovala davku. ☹

sunea
19. júl 2010

@bufina Na pitie davam len cistu vodu. Z caju sa mi fakt vzdy na 100% poblil...

lenka1smejka
19. júl 2010

nedavala by som este tu slivkovu vodu ale skusila by som vyvarit ovsene vlocky a dat tu vodicku pit.Alebo daj teplu vodu na pitie aj to zvykne prehnat

mirka183
19. júl 2010

@lenka1smejka a neobsahuju vlocky lepok? 😒 , ta tepla voda ma veru nenapadla, to by som skor vyskusala.

lenka1smejka
19. júl 2010

jej vidis to ma nenapadlo kvoli lepku prepac...no vyskusaj teplu vodu taku vlaznu

strouzek
19. júl 2010

mirko my měli po sunaru zprvu taky tvrdé bobky, malá byla fialová při tlačení, pomohlo mi začít dávat víc tekutin a když jsem viděla že nekadila pár dnů dala jsem jí švestkovou štávu sředěnou s vodou od Hippu, dávala jsem jí to už od 2. měs. ona se sice píše že je určená až od 4. měs. ale jediný co z toho malá měla že se fakt vykadila a stolici měla řídší o což vlastně šlo 😀

coko.joko
19. júl 2010

Ahojda,
taky se pridavam k vam,od narozeni davam umele mlicko....
nas mlady vypije uz ted 180ml a kdyby mohl,tak pije porad...a to mu jsou 2 mesice...nas dr.nam rekl,ze odpovida 4 mesicnimu diteti,takze mu to mame klidne davat....a jinak taky davam jen cistou prevarenou vodu a docela nam chutna je na to zvyklej od mala..... 😵 a na zacpu je moc dobry prevarena voda a trochu teplejsi to se vzdy krasne vyprdi a vykaka...... 😀

strouzek
19. júl 2010

coko a v čem odpovídá tomu staršímu dítku? ve vývoji? naše Nelča je dle dr. taky vývojově dopředu ale říkám si že žaludek o 2 měs. staršího dítka teda asi nemá, každopádně taky jsem dávala podle toho jak má malá chuť a dle svýho instinktu (např. dřívější nasazení šťáv nebo začátku příkrmů) my jsme taky ty první dva měsíce jedli za dva možná i za tři, někdy mi večer vypila klidně i 240 ml, což teď nedá někdy za celý odpoledne a večer, takže se to zastavilo a pijeme furt stejně jako v tý době nebo spíš ještě méně než dřív

coko.joko
19. júl 2010

@strouzek ,no ve vyvoji...a v piti asi taky 😀 😀 dela veci,ktery pry deti na 2 mesicich jeste nedelaji..jako,ze lezi a otoci se na brisko a kdyz mu das ruce,tak je schopny si sednout atd...nevim moc tomu nerozumim,ale asi to snim nebude jednoduchy...jinak ja nejdu pres 200ml nechci mu toho davat tolik....a vydrzi jen 2,5 hodky bez jidla a pak rve a musi dostat znova.......a pres den nam vubec nespi je schopnej v 8 rano vstat a usnout vecer ve 22hod... 😵

strouzek
19. júl 2010

jj naše je to samý, ona i vhledem vypadá na starší i vývojově, držela hlavičku už v necelém měsíci, otáčela se taky hrozně brzo a to přitahování jsme taky dělali už tak v tom 2. měsíci.
každopádně to nespaní to tě libuju, mě malá spí krásně jak v noci tak přes den, teď už spí 4,5 hodiny , chci jít do města a ona ne a ne se vzbudit 😀 někdy je schopná vydržet spát přes den i 8 hodin, takže pohodička. myslím že to jídlo se ustálí, my taky ty první týdny jedli šíleně moc a pak se to zastavilo a fakt nám stačí těch 4-5 dávek denně po 150 ml max

strouzek
19. júl 2010

ježiš ne libuju ale lituju, fakt už neumím psát a o hrubkách ani nemluvě 😅

bibione
19. júl 2010

@coko.joko 200ml ti vypije?? hezkyyyyyyyyyyyyyyy 😉 to moj sa na tuto metu dostal v 5mesiacoch,to uz bolo co povedat,ze to stiahol sup sup
krpec je tiez na vzhad aj vyvojovo o dost popredu a ja sa vytesiavam,ked vidim ine deticky v jeho veku,ze to este nevie skoro nic( nemyslim v zlom 🙂 ) a mojmu uz kupujem prve ozajstne boticky 😵

mirinda10
19. júl 2010

@coko.joko davka sa ma pocitat nie len podla veku dietata ale aj podla vahy ale 200ka je asi max
moja stale pije 6x140ml denne, teraz uz mame vypite 120ml ovocneho caju od rana, kupili sme novy granulovany od 4 mesiacov ale to sme vypili asi na 7 pokusov, nejak nehce ale keby som jej dala mlieko tak sup vypije vsetko

mne mala nechcela spavat do 2 mesiacov ale potom sme si spravili rezim a nejak plus minus pol hodky to dodrzujeme a spi asi 15-16hod denne teda aj spolu s nocou a citala som, ze je to tak priemer na 4 mesiace
teda noc 9 hodin jedna flasa cez noc a cez den doobeda 3 hodky a poobede tiez ide spat tak max po 2,5 hodinach aktivity to uz pocujeme, ze je unavena a mrnka

coko.joko
19. júl 2010

@mirinda10 ,no ja taky nejdu pres 200ml to pak uz je moc a tak se snazim dodorzovat aspon tech 200ml.....a cajik my nedavame,jen tu vodu a taky vypije tak 100ml denne.....no a stim spanim se to snad upravi uz brzo....protoze pres den nic neudelam jen se venuji malemu,ale jsem moc stastna,ze ho mam...dlouho jsme na nej cekali 😵

pia22
19. júl 2010

Maximalna denna davka UM je 1200ml, na velkosti jednotlivych davok nezalezi.

mirinda10
20. júl 2010

@coko.joko neboj za chvilu sa uz bude vediet aj sam zabavit, bude kukat nasa vydrzi aj pol hodku pod hrazdickou, pekne sa tam pohra a recni, rozhadzuje rukami a nohami ale aj ked pojdes von a bude v kociku spat ani tak nespi, mne mala spi v postielke iba v noci inak je iba v kociku teda spi a to je vonku iba ked je tak horuco ako minuly tyzden tak sme boli doma a to spi menej inak cerstvy vzduch unavuje deti a viac spia
no nasa mala sa mi podarila az v 40ke mali sme tazku cestu pokial sme k nej prisli cez 7mi pokus na IVF

@pia22 no len ta max davka je len od urcitej vahy nakolko 1 mesacne dieta nema tak velke oblicky aby prefltrovalo tolko mlieka
problem je v tom, ze malo tekutin nie je dobre ale ani vela moze to uskodit

coko.joko
20. júl 2010

@mirinda10,venku jen kouka a usne tak na 10 minut a je vzhuru a zase kouka a pak treba zase usne.takze jsme porad venku,protoze doma je to fakt hruza,.....no Lenny uz taky vydrzi tak 15 minut pod hrazdickou a placa ruckama.....no my prisli taky po dlouhy ceste k Lennymu od roku 2006..a mam za sebou 3IVF a pak se nam to povedlo z mrazacku...... 😵 😵

mirinda10
20. júl 2010

@coko.joko no super tak mame podobny scenar, no ja som tiez pekne opalena stale sa ma pytaju kde som bola na dovolenke a ja, ze nikde ale kolko sa nachodim s kociarom, tam ma opali dost 😀

pia22
20. júl 2010

@mirinda10 ja som to myslela tak vseobecne😉 Jasne, ze pre kazdu vahovu a vekovu kategoriu je ine maximum. Tych 1200ml je maximum maxima 🙂

strouzek
20. júl 2010

tak to my jsme kolem toho 2. měsíce myslím za den vypili i víc zato teď pijeme už 14 dnů ryze pod tabulku, dneska mi malá ač není vedro vypila jen 360 ml za celý den, pár lžiček mrkve,zato kupu čaje jako vždy a spát šla zase jen s čajem, kaši ani mlíko nechtěla a jelikož šla spát v 7 večer což je už 4 hodiny tak je vidět že hlad nemá když jí nebudí hlad 😀

jinak opálená s vození jsem taky jak nikdy 😀

pipussa
20. júl 2010

kolko UM ma pit moj syn ? ma presne 2 mesiace, a vazi 5,6kg

mirinda10
21. júl 2010

@pipussa no kukala som na moju plechovicu nutrilon a tam na 2 mesiace je 840ml ale na vahu od 5,5kg mozes ist na 1000ml a musis si to rozpocitat podla toho kolko krat za den papa mi uz od 2ho mesiaca papame 6x denne
a co pijete, my teraz pijeme tych 870ml mlieka ale drzime sa na tychto davkach od 2ho mesiaca

@strouzek to ti malu obdivujem, mne by ten moj hlados bez mlieka ani za svet, ja som dala mlieko o 8mej vecer a uz o 12tej v noci rev normalne jej dam dalsiu flasu az po 1nej rano tak som jej dala caj vypila 30ku a ja, ze super trosku pospi prd o 1 nej sirena sa ozvala aby som ju neokradla o mlieko, caj u nas je od smadu nie od hladu a my sme hladny 😀 😀 neda sa prekabatit co uz
a prisladzujes jej ten caj?

inak moja neter ma 14 mesiacov a papa uz skoro vsetko tak rano a vecer potiahne 250ml mlieka

@pia22 jasne, chapem

coko.joko
21. júl 2010

@mirinda10 ,ja to teda nikdy nepocitala kolik me vypije Lenny za den,ale schvalne to dneska budu pocitat...vcera treba papal okolo 19hod.pak za hodku se sel koupat a brecel,ze ma hlad,tak dostal dalsi flasku to vypil jen 100ml a za dalsi hodku chtel zase a dostal a vypil jen 80ml a usnul a spal nam do 6 do rana,az jsem chodila k postylce a koukala jestli dycha,pak si dal tu svoji 180ml a usnul hned a jeste ted spinka 😕 😕 ja davam neco podobneho jako Nutrilon a tam pisou podle tabulky,ze by mel pit 170ml 5 krat za den coz je 850ml a to mu nemuze stacit,kdyz vezmu,ze vypije do toho nejakou tu vodu tak se dostane na 1000ml a nasemu to proste nestaci.. 😀 😀 😀

mirinda10
21. júl 2010

@coko.joko iba mlieko sa pocita do tych 850ml, voda a caj nie
mozes mu rozdelit davky ako chce len by sa to nemalo stale prekracovat, mna na to upozornuje dr stale ale my pijeme Nutrilon HA 1

coko.joko
21. júl 2010

@mirinda10 ,ale kdyz mu to fakt nestaci a ted jsem to pocitala a on vypije za den tech 1000ml bez vody...no my mame Aptamil je to podobne hodne Nutrilonu.......

strouzek
21. júl 2010

miri já dávám na noc už kaše nebo takové ty zahuštěné mlíka takže jí to celou noc vydrží. včera šla spát o hladu ale vzbudila se v 1 hodinu tak jsem jí dala mlíko a šla spát dál. čaje nesladím, teda sáčkový nesladím ale ty granulované ty sladké jsou takže má to i to 😀

coko taky se mi to stává že někdy malá tak spí že chodím koukat jestli dýchá, minule mi v noci spala 14 hodin bez probuzení a to už jsem fakt začla chodit jí kontrolovat 😀 každopádně já bych množstí tekutin (vody, čaje aj.) rozhodně nepřičítala k dávkám UM, jedno je na jídlo druhé na pití.

každopádně holky myslím že to až moc řešíme, já dávám malé jíst když má hlad a když nemá tak jí do toho nenutím, kdybysme kojili tak bychom věděli totální prd kolik toho děcka snědli a vypili. znám holky co kojí co hodinu, jedna moje známá kojí některé dny i co půlhodinu, to si myslím že naše dodržování dávek jaké se vcelku snažíme my umělářky dávat je zdravější a máme to víc hlídaný abysme děcka nepřecpali 😵

coko.joko
21. júl 2010

@strouzek ,taky si myslim,ze proste podle toho jak ma hladik tak davam a jak pises ty,kdyby jsme kojili,tak nevime nic kolik toho vypije....ale musim vam rict,ze ja ze zacatku kojila a 10minut z jednoho a 10minut z druhyho a vypil me jen 40ml...takze jsem takhle prisla na to,ze mam malo mlika a musela jsempak najet na UM....takze se to taky da zjistit kolik vysaje......

ivanka85
21. júl 2010

ahojte kocky, neviem co sa deje ale posledne dva dni a noci nas maly placka, kruti sa, je cerveny od jedu, pritahuje nozky k brusku, ja viem ze su to prdiky, predtym ich tiez maval ale nie tak casto,teraz je to po kazdom jedle a robime co vieme, pomoze to na chvilku..kaka pekne s tym problem nie je,len sa mu chce stale prdkat a ma ocividne pri tom bolesti..nic sme nemenili,vsetko robime rovnako, tak neviem kde je chyba..myslite ze budeme musiet zmenit mlieko alebo..?dik za odpovede

strouzek
21. júl 2010

coko no já jsem kojila asi 14 dnů ale dle toho že jsme hodinu bojovali u obou bradavek a pak mi vypila ještě celou dávku sunaru byla buď velkej jedlík a nebo v prsách nebylo vůbec nic. po 14 dnech jsem pochopila že to takhle dělat je totální nesmysl, malá akorát asi tahala vzduch bolení bříška méně spala já na nervy a stejně jsme baštili sunar v plné dávce tak jsme se na pokusy o kojo vyprdli a nelituju. mě přijde právě tohle u UM jako velká výhoda že vím kolik toho vypila a teď už i vím jak dlouho po té určité dávce vydrží

ivanku no já bych asi zkusila dát jiný mlíko, mě se malá chovala podobně po bebě, pak jí i vyzvracela, nemohla usnout nikdy večer atd.