Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

fukylove
20. sep 2010

@mirinda10 - jj, myslela som tie kupovane, kedze tie doma robene ti papa v pohode 😉 v PL kupujem tu Bobovitu a oni maju zvlast polievocky a zvlast obediky.. tak ja som mu davala do obedikov, lebo tie boli pre neho zo zaciatku trosku huste 😉 podla zlozenia co som citala na kazdej flasticke okrem zeleniny, maska alebo ryze (v roznych kombinaciach) a repkoveho oleja tam nedavaju nic ine.
presnidavky (detske vyzivy) kupujem COOP Jednota - chutia malemu najviac a aj mne (ja som bola na nich zavisla v tehu) 🙂 aleo mam domace 🙂 co robim sama doma.

dajna11
20. sep 2010

@mimi21mimi a aká je to BEBA?

mimi21mimi
20. sep 2010

@dajna11 obycajna Pro 1

dajna11
20. sep 2010

@mimi21mimi a aké balenie za akú cenu?

mimi21mimi
20. sep 2010

@dajna11 600 g za 8 euro

evuliatko74
22. sep 2010

Ahoj,
chcela som sa spytat, ci niekto neviete, ci sa umele mlieke predpisuju aj na recept u detskej lekarky (pocula som, ze ano) a za akych podmienok.
Dakujem.

benne
22. sep 2010

@evuliatko74 pokiaľ ja viem, tak predpisuju HA mliečka ak si alergička (alebo tvoj muž)

fukylove
22. sep 2010

@evuliatko74 aj AR mliecka - to su tie pre grckajuce babatka... 😉

evuliatko74
23. sep 2010

@benne
No, lebo nas nastavili na HA mliecko a pritom takmer ziadne alergie nemame (moj muz ziadne a ja minimum a ziadne potravilove, len nejaky prach a tak...).
A tak neviem, ci nepresvedcit lekarku, aby nas dala na normalne mleiko, alebo aby mi to HA predpisovala...
Inak tie HA mlieka, to su teda riadne cenove palky...

benne
23. sep 2010

@evuliatko74 ja mám pocit, že každé UM je cenová pálka a HA dupľovane. Neviem aké staré bábo máš, v pôrodnici nás presviedčali, aby sme HA dávali aspon do 3 mesiacov. Ja som ale v 7.týždni začala so Sunarom obyč. a už som potom na HA nechcela prechádzať - vraveli mi kamošky nech si to dám predpisovať (mám tak ako ty alergiu sezonnu + nejaký prach, roztoče, ale fakt málinko). Ale tuším že HA predpisujú len Nutrilon.
Ak Ti to tak nastavili, tak využi to, že si alergička a nech Ti poisťovna prispieva, nebudeš zdaleka jediná.

ivanka85
23. sep 2010

@evuliatko74 este predpisuju ak ste nahodou predcasne narodeni alebo ak ma babatko ekzem..

evuliatko74
23. sep 2010

@benne
My mame len 3 tytdne a mame prave Nutrilon HA, ale nas maly je taky papkac, ze som stale len v lekarni a kupujem dalsie a dalsie... Bohuzial nemozem kojit...
Inak trochu zazlievam detskej lekarke, ze mi nedala recept ak sa to da, ona mi prosto povedala, nech si kupim a ja vtedy este veci neznala som si pekne zacala kupovat. Az jedna mamina kolegyna mi odkazala, ze im lekarka bez problemov predpisuje UM. Tak sa na to v poradni chcem opytat. to bude o tyzden. Tak chcem byt informovana, nech viem argumentovat.

benne
23. sep 2010

@evuliatko74 myslím, že budeš potrebovať papier od alergológa 😉

lenocka84
24. sep 2010

@evuliatko74 moja do 1 roka mas narok na nutrilon ha1, od pol roku ha 2 bez odporucania alergologa
po 1.roku zivota ti ho musi odporucit uz alergolog.
poistovne zatial neobmedzuju mnozstvo mliecka, max 5ks na 1 recept
drzim palec nech mas normalnu dr. a predpisuje

helik007
24. sep 2010

lenocka84 -a my když máme nějakou bakterii v bříšku a nesmíme vůbec žádné mléčné výrobky -tudíž Nutrilon bezlaktozový kupuju,tak to nám mudra taky může hodit na recept???

dajna11
24. sep 2010

@evuliatko74 ja som nepotrebovala papier od alergologa,len sa spýtala mudr že či som liečená na alergie....a tak nám ho predpísala......ale ked si to tak prerátam tak ked doplatím tak skoro vyjdeto čo obyč. a má malýpo ňom takú tuhšiu stolicu...ako plastelína.....nakoniec sme sa vrátili k obyč.BEBE

anieanne
24. sep 2010

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Malému moje MM nestačí, takže dokrmuji Nutrilonem Comfort - malému hodně pomáhá na bolení, po samotném koju se šíleně kroutí, ale fakt hrozně. Malý mi hodně blindí, tak Dr. řekl, ať koupím AR mléko. Jenže jsem se dočetla, že prý po tom AR mléku mají prckové hodně problémy s bříškem.. Tak mě napadlo dávat Nutriton, ale zase na něm píšou, že je jen k MM... Může se i k Nutrilonu, nebo ne ?

amalkama
24. sep 2010

Čaute děvčata, mezi 3-4 měsícem, sem začala malému přidávat UM a to Nutrilon HA, protože já jsem alergická takřka na všechno. V ČR mi Dr. recept nepsala, ale na Slovensku mě vždy Dr. recept psala bez jakéhokoli potvrzení a to do jednoho roku dítěte. Na recet to bylo asi o polovinu levnější. Po roce pak následoval Sunar a jiné. Před druhým rokem sme bez problému přešly na kravké mléko. Co se týká blinkání, tak malý blinkal co se narodil. Protože pěkně přibíral, tak sem to ani já ani Dr. nijak neřešily. Jednu dobu sem zkoušela Nutriton, ale s nulovým výsledkem. Na žádném vyšetření sme nikdy kvůli tomu nebyly, protože mi každý Dr. řekl, když přibírá - není co řešit. blinkal zhruba do devátého měsíce. Takže bylo víc převlékání, praní a všude sebou sem nosila půl šatníku.

anienne: mám pocit, že se Nutriton může ředit i s UM nebo s převařenou vodou, ale teď nevim jestli mi to řekla dr, nebo to bylo napsáno na obalu. Náš malý nikdy problémy s bolením bříška neměl, tak v tom nemůže radit. Záleží taky na tom jak přibírá, jestli je to AR mléko nutné. Byla by škoda měnit mu mléko když mu jinak pasuje hlavně k ohledu na bolavé bříško. Pokud má po kojení bolení zkus přehodnotit svůj jídelníček.
Tvůj Filípek je ještě maličký. V podstatě si na sebe ještě zvykáte. Chce to čas a ty se hlavně řiď svými pocity, ani doktoři nejsou vševědoucí - vím o čem mluvím tak hlavně poslouchej svoje dítě a svoje srdce.

dajna11
26. sep 2010

ahojte,neviete mi nekto poradiť....malému dávam BEBU...dávali sme premium...zdal sa že má koliky tak sme dávali sensitviku.... toho krásne prdel,len bol akoby častejšie hladný,predsa len je to dietnejšie mlieko...a aj stolicu mal tuhšiu...tak sme znovu dali premium,vydržíí nasýtený dlhšie ale zasa neprdí a plače....aj ked stolicu má lepšiu,akoby kojeneckú...ja už neviem čo robiť aby to bolo akurát....dať znovu sensitvi?neviete?

dajna11
26. sep 2010

nik mi nevie poradiť? ☹ ☹ ☹ a neviete ako sa zahusťuje mliečko ryžovým odvarom?

sunea
26. sep 2010

@dajna11 bohuzial ta nepostesim, prve tri mesiace su taketo stavy normalne 🙂 Treba to vydrzat, aj my sme si tym presli. Davala som normalnu Bebu (plus dojcenie), k tomu kvapky BabyCalm a trosku pomahali. Ale ako vravim, treba vydrzat, pevno zavinovat, nosit v satke apod...odporucam knizku od Harveyho Karpa Nejstastnejsi miminko v okoli, nam velmi pomohla si uvedomit vela veci a suvislosti...a ze kolika nie je o boleni bruska...drzim palce.

mirka285
26. sep 2010

@dajna11 skus to nestriedat hore dole,ostan pri tom pri com sa ti zda maly kludnejsi....

dajna11
26. sep 2010

@mirka285 ved to že kludnejší je podla mna pri tej senzitivke ale zasa je skor hladný a tvrdšiu stolicu .....tak neviem či skor dať za sýtejší stav a mať koliku alebo lešpie prdkať ale zasa byť častejšie krmený...

mirka285
26. sep 2010

@dajna11 to nevadi ze je skor hladny,to sa casom upravi,a davaj mu aj pit prevarenu vodu ked sa ti zda ze ma tvrdsiu stolicu..

dajna11
26. sep 2010

@mirka285 dávam m vodičku....tá beba senzitiv je predsa len dietnejšia.....je pri problémoch pri távení tak možno z nej skor fakt vyhladne....ale taaaaak krásne z nej prdí...ako delo 😉 😉 😉

chanel5
26. sep 2010

Ahojte,dlho som sa neozvala, ale klop, klop Livia ma 4 mesiace a brusko celkom v poho posledne dva tyzdne. Papame Nutrilon Comfort a chcem sa opytat ked preslo brusko zacali ste davat obycajny Nutrilon? Prikrmy este nedavam ale na noc jej robim kasu od Nutrilonu, ale zeby sa v noci menej budila na jedenie povedat nemozem:(

chanel5
26. sep 2010

@dajna11 ja som mala podobny problem a rozhodla som sa castejsie krmit aspon nebolo tolko placu 🙂 Mala ma 4 mesiace a aj to jedenie sa uz upravilo nie kazde 1 a pol az dve hodky ale dokonca vydrzi 3 a obcas aj viac.

suszi
26. sep 2010

... My sme na nutrilone AR ale máme ukrutné krče a kakame tak raz za deň a stolicu veľmi hustú. Pri kakaní malinká tlačí ako o závod, je celá červená a v plienke nájdem len taký šulček. Dávame čajík alebo vodičku. Myslíte,že tie krče a bolesti bruška môžu byť z nutr? Premýšľam o zmene mlieka, nenechám ju trpieť... Poradte na ake UM prejsť...

dajna11
26. sep 2010

@chanel5 no aj ja si myslím že skončime na tej senzitivke ked tak dobre prdká z nej a ked bude pýtať skor jesť tak mu dám skor....ved on i tak vypije tak 100ml na jedno jedenie...to nieje vela si myslím

chanel5
26. sep 2010

@dajna11 mala ma 4 mesiace a nezje viac ako 100, divne ale pribera je stastna tak sa snazim neriadit tabulkami🙂