Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

lenocka84
21. dec 2010

@peko aha jasne, ved mliecko HA nechaj a postupne prikrmuje ked vidis ze by mala moc vymyslala a nechcela mliecko 🙂 drzim palceky

aliza
22. dec 2010

@peko a inak je malicka v pohode? kolko vydrzi do dalsieho krmenia? ak je spokojna a vydrzi okolo 2,5 az 3 hodiny, tak sa nemusis stresovat. mMoj maly je sice hodne mladsi od tvojej, ale tiez je takmer od narodenia na UM a prve 2 mesiace pil viac, ako pisane na krabici, v pohode stiahol 150 6x za den a potom z nicoho nic zacal znizovat a niekedy vypil len 110. To trvalo par tyzdnov a teraz vypije zase tych 150, ale len 5x za den. Takze ja si myslim, ze kazde dietko si to reguluje same.

aliza
22. dec 2010

a este, ak ste alergici, tak urcite pockaj s prikrmami do toho 6.mesiaca. Ja som atopik od narodenia, muz ma intoleranciu laktozy, takze nas maly je tiez na HA mliecku. Boli sme u pediatra lebo tu v UK nepredpisuju HA mlieko obvodaci len tak, musi to schvalit pediater a ta nam kazala prist az ked bude mat maly 6 mesiacov, ze az vtedy prediskutujeme zavadzanie prikrmov, co moze a kedy.

susann80
31. dec 2010

caute mamicky neviete nahodou resp . nenasli ste niekde na nete dobru stranku, kde sa da kupit najvyhodnejsie sunar? vdaka

mimi21mimi
11. jan 2011

Na niektorych strankach pisu, ze odkedy sa dieta prikrmuje, ma sa prejst na UM 2, ktore je normalne az od pol roka - nasa mala ma 5 mesiacov a akurat nad tym rozmyslam. Co si o tom myslite?

katkaromi
11. jan 2011

Ahojte, mohli by ste mi prosím poradiť? Synčeka 14 mes. chcem pomaly odstavovať, no a rozmýšľam aké mliečko mu mám zaobstarať. Teda kúpila som mu Nutrilon 3, ale nie je ním nadšený. Trošku sa napije-niežeby bol úplne znechutený, ale radšej dá samozrejme prednosť MM. Tak rozmýšľam nad Sunarom, údajne je sladší, aj keď je mi jasné, že každé dieťatko má iné preferencie. No a ďalšia otázka je či potrebuje mlieko HA. Ja nie som alergička, ale manžel má exém + alergie na niektoré rastliny - sennú nádchu. No a treba sa riadiť odporúčanými mesiacmi na obale, alebo začať od jednotky? Ďakujem za odpovede.

ivanka85
11. jan 2011

@mimi21mimi na pokracovacjch mliekach je vacsinou napisane od 6.mesiaca,ked sme mali pol roka,pytala som sa dr,ci nam predpise uz 2 a ona povedala,ze ak uz maleho 1 nezasycuje tak treba prejst na 2 ale ak mu staci tak kudne aj do 7-8 mesiaca moze pit 1..my sme presli na 2,pijeme Sunar HA

ivanka85
11. jan 2011

@katkaromi ja by som asi radsej kupila HA a my pouzivame sunar,mozno ten obycajny je sladsi ale celkove Ha mliecka su trosku horke, nie velmi..a zacni podla mna hned trojkou, 1 je vyvinuta pre najmensie babatka a tie maju ine potreby ako rocne dietatko

eleninka
11. jan 2011

Ahojte baby - mamičky!
Chcela by som sa s Vami podeliť o recept starých mám 🙂
Na bolavé bruško veeeeľmi pomáha "copáčik" jeho príprava je veľmi jednoducha a rýchla, a pomáha aj keď žiadne kvapky ako Espumisan či Sabsimplex nezaberujú!
Jednoducho si do stredu vyžehlenej vreckovky dátu štipku mletej rasce a krištáľový cukor! Vreckovku zatočíte do malého batôška, ktorý ponoríte do vlažnej vodičky!
A už ho len vložíte babätku do pusky, ono si pocopka a vetríky sa uvolnia, poprdká si a bude dobre uvidíte🙂 mám to vyskušané a osvedčené!!!

silvia1124
11. jan 2011

ahojte mam 6t dievcatko a stale ju boli brusko a place a je nepokojna.v nemocnici bola prikrmovana s Nutrilonom tak aj ja som jej to davala doma .2 tyzdne bolo vsetko pohode a potom to zacalo stale plakala nevedela kakat tak jej to zmenili na Nutrilon comfort proti zapche a kolike.aj to trvalo len 2 tyzdne a mala hnacku.tak jej zmenili zase mlieko a dali jej Nestle AL 110.to bolo dobre 2 tyzdne.boli ju stoho brusko a stale chce papat asi ju nenasyti toto mlieko .uz neviem co mam robit .neviete mi poradit?dakujem

mimi21mimi
11. jan 2011

@ivanka85 My mame ten problem, ze nechce vypit viac ako 110-120 ml max. a potom je casto hladna a celkovo ma radsej prikrmy ako mlieko, no to mlieko potrebuje...

lenocka84
11. jan 2011

@mimi21mimi cica tak jej nukaj mlieko castejsie, kedy jej davas?
ako casto?

mimi21mimi
11. jan 2011

@lenocka84
@lenocka84 kazde tri hodky, ale ona mlieko viac menej odmieta, uz m usi byt ozaj vyhladovana....

mimi21mimi
11. jan 2011

@lenocka84 myslim ked jej ho davam castejsie, ale keby som dala ovocie alebo zelelninu, nema problem, ani s cajom 😠

lenocka84
11. jan 2011

@mimi21mimi tak skus takto na ranajky, jej daj davku ktoru bezne vypije, co mas vyskusane, na desiatu jej daj polovicnu, obed daj prikrm, 2,5hodky za nim znova mensia davka mliecka, a na veceru jej rob kasicku, nemliecnu, aby si zarabala do mlieka.
u nas to takto fungovalo paradne, teraz pije mlieko na ranajky a vecer kasa.

mimi21mimi
11. jan 2011

@lenocka84 Mne papa mliecko ranajky - olovrant - vecera (v kasi) a jednu davku v noci, ale ked to zratam dokopy, tak vypije nejakych 450 ml a to sa mi zda malo

lenocka84
11. jan 2011

@mimi21mimi to je malo, min 700ml by ste mali este pit denne
a prikrmu zje kolko? mas odvazene?

mimi21mimi
11. jan 2011

@lenocka84 prikrmy papa dvakrat denne - okolo 150 ml na obed a 100 ml ovocie alebo kasu s ovocim

mirka285
11. jan 2011

ahojte...zase sa hlasim lebo mame problem a potrebujem poradit..mala je od narodenia na UM,pila Nutrilon ten som asi v dvoch mesiacoch musela vymenit za Sunar lebo mi ho odmietala pit...cim dalej tym viac zacala grckat,ale Sunar neodmietala,pila ho pekne...kedze som zacala prikrmovat,postupne som zredukovala mlieko len na dve 180 ml davky,teda rano a vecer...prikrmy mi papa ukazkovo,na obed 200 ml,na desiatu a olovrant 150 az 190 ml..mozno sa to niekomu zda malo,ze pije mlieko uz len dva krat za den,ale ja vidim,ze jej to mlieko nerobi dobre,aj ked ho v pohode vypije...nie je to v znacke mlieka skusala som dat aj ine a grcala tiez,jej je akoby tazke na zaludok...no a co vlastne chcem?chcem sa spytat ci by ste mi vedeli poradit nejake ine mlieko,teda myslim ci mam davat AR mlieko alebo co mam robot aby tolko to mlieko nevracala,prikrmy nevraca vobec...

lenocka84
11. jan 2011

@mimi21mimi pozri moja, kym Jasmi pribera je dobre, to je zaklad. aj ked mliecka by mala dost, skusaj jej davat viac tu kasu s ovocim, aby mala toho mliecka trosku viac
lebo aj kasa sa pocita

mirka285
11. jan 2011

a este chcem povedat ze aj na krabici od UM je napisame ze od. 6,mesiacov staci davat dietatu 2 az 3 davky mlieka za den,to len tak aby ste mi nepisali,ze jej toho mlieka davam malo...

lenocka84
11. jan 2011

@mirka285 ahoj, na vas vek pije velmi malo mliecka, to je pravda.
my sme zo sunaru presli na bio mlieko z dm drogerie, a vsetko je ok. tiez mame len 2 davky denne, ranajky a vecer kasa.
skus, uvidis. ak sa ti zda zeby napr. po kasi, riedkej nevrackala, davaj jej kasu. vies len taku riedku, ale zaroven pre brusko hustejsia aby nevrackala

mirka285
11. jan 2011

@lenocka84 Leni ked jej zarobim kasu,takv pohode,tu nevyvraca,ja ale neviem ci jej mam zacat kupovat AR mlieko?

lenocka84
11. jan 2011

@mirka285 ale kasu aku? robis hustu alebo riedku?
lebo ak riedku ostan na tej, a nekupuj AR mlieko
zbytocne, podla mna. ja by som dala do beznej davky mlieka trochu kase ze mierne zahustim. alebo kupit nutriton ci ako sa to vola na zahustenie mlieka, ale myslim ze to iste urobi aj ta kasa.

mirka285
11. jan 2011

@lenocka84 robim podla navodu,takze skor je hustejsia...skusim jej teda zahustit to mlieko,odkedy som jej vyradila obednu davku,tak sa to da celkom zniest,lebo rano a vecer sa malo hybe,tak to grcanie je lepsie..najhorsie to bolo cez obed,tri krat som ju prezliekala vzdy,alebo sme sa museli vratit z vonka ☹

mimi21mimi
11. jan 2011

@mirka285 My sme to mali take iste, ale z AR mliecka mala strasne tvrdu stolicu, tak dr povedala, ze len na noc ho davat, ze to pomoze... nepomohlo, tak som sa na to vykaslala uplne.
A to grckanie prechadza, cim dlhsie papa prikrmy. Tiez mala najskor Bebu, potom Nutrilon, ktore nechcela, a Sunar.
Teraz uz davame Babylove.

mimi21mimi
11. jan 2011

@lenocka84 No skusim, my sme mali poradnu pred dvoma mesiacmi, takze co sa tyka vahy, uvidime na dalsej. Dikes za radu.

lenocka84
11. jan 2011

@mimi21mimi nemas zaco, aj nabuduce

@mirka285 skus jej to len trochu zahustit a uvidis co sa stane
drzim palceky nech sa polepsi

mirka285
11. jan 2011

@mimi21mimi
@lenocka84 dikes baby

peko
11. jan 2011

@mimi21mimi - mám teď s dcerkou podobný problém, od malička je na UM, teď máme BebuHA a poslední 3 týdny pije strašně málo, postupně snižovala množství až na necelých 600 ml, příkrmy zatím ještě nedostává, chtěla jsem počkat až na konec toho 6. měsíce, ale nevím nevím, jestli nebudeme muset začít přikrmovat dřív
jinak váhu má dcera slušnou, má přes 7kg