Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

medyna
23. okt 2010

ahojte, my sme tiez na UM. Snazim si aj odsavat mliecko , ale je ho coraz menej, Natalka ho ma len ako dezert po jedle ☹ .... aaale, rada by som sa opytala nieco ine: davate babatkam medzi papaniami aj nejaky cajik? Naty mi sem- tam place uz po hodinke, neverim, ze je hladna, ked predtym vypila mliecko a uz nechcela, ked jej urobim dalsiu davku, tak to vypije, ale po chvilke vyvracia alebo uz take stravene trosku grcne... Skor ma napadlo, ci nie je smadna.... teda ak babatka smadne su 😅

lenocka84
23. okt 2010

@medyna ahoj, pokial davas malej aj UM, treba podavat vodicku
cajik radsej az neskor, nakolko ked si zvykne na chut cistu vodu nebude chciet a pre babatka je najlepsia vodicka
v 1m som davala malemu cca 200ml vody denne. 🙂 🙂 🙂 drzim palceky

medyna
23. okt 2010

@lenocka84 no, ja som jej uz 2-krat dala harmancekovy cajik, taky BIO, ale bez cukru, lebo ja tiez pijem caje bez cukru.
Ta vodicka ma byt tepla? Alebo taka izbova teplota? 😅

lenocka84
23. okt 2010

@medyna ked bol mensi davala som taku vlaznu az mierne teplu, teraz ked je uz vacsi tak aj izbovej teploty.
harmancekovy som davala ked nas bolelo brusko kvoli vetrom, ale inak cista voda. to je naj

medyna
23. okt 2010

@lenocka84 ja som cajik dala priamo na odporucenie lekarky, ked som jej volala, ze Naty vygrcala mliecko, tak hadam som nic nepokazila.... 😅
A vodicku si davala medzi papanim, ked bolo babo nekludne alebo vyslovene revalo, ze az????? 😕 alebo kedy?
Dakujem za rady 🙂

lenocka84
23. okt 2010

@medyna hocikedy v priebehu dna som ponukla, ked chcel napil sa ked nie vypluval cumlik

nikolkaaa
29. okt 2010

dobry den chcem sa spytať že ked mi maly nevipije mlieko co mu zarobim že prave nema chuť a vypije ho neskor nemusim ho vylievať kolko ho možem nechať zarobene a musi byť v chladničke?dakujem a ešte by som chcela vedieť ci vadi ked sa cajik hipp ohrieva v mikrovlnke?

lenocka84
29. okt 2010

@nikolkaaa ziadne veci pre babatko by som nehriala v mikro
a co sa tyka mliecko max 2hod moze mat, inak treba robit vzdy nove.
ohrievat vo vodnom kupeli radsej

nikolkaaa
29. okt 2010

dakujem,a ked nechcam to mliečko tie max 2hodinky musi byť v chladničke?

lenocka84
30. okt 2010

@nikolkaaa najlepsie ano, ale max 2hod
to ti pisu aj na krabici

bubuku
30. okt 2010

Ahojte, pridavam sem svoju otazocku, snad sa najde niekto kto pomoze.... 🙂 Pijeme od 2.mesiaca Nutrilon Comfort, najskor 1 teraz uz 2, maly ho zacal zo dna na den odmietat a som bezradna, ake mlieko mu ponuknut teraz, nakolko som toho vyskusala uz dost a vsetko odmieta..... Nemate niekto podobnu skusenost na ake mliecko nabehnut po N Comforte??? budem rada za akekolvek rady...dakujem

benne
31. okt 2010

@bubuku moja začala odmietať mlieko zo dna na den v 5.mesiaci, po rôznych vyšetreniach som dostala odporúčanie krmiť zeleninou, mäsom, jogurty, mliečne polievky a pod. Ak ti tvoj inú stravu pekne papá, plus tie mliečne výrobky, tak nestresuj, nechaj mu čas, možno len chce konečne iné jedlo a od mlieka si trochu oddychnuť. Moja sa po 3 mes.k mlieku vrátila a dodnes vypije denne 400ml. 😉

miskazv
31. okt 2010

@bubuku ahoj.my sme boli tiež na nutrilone1 a to máme len niečo cez mesiačik..ale začalo nás z neho bolieť bruško a mali sme problémy s kakaním.samozrejme ešte aj moje mliečko papá malý,ale mám ho už dosť málo pretože nepapám ani zapražené polievky,atď,atď..pomáha mi len piť veľa hroznových nápojov.nás,teda aspoň mňa mamina chovala keď nemala mlieko,obyčajným kravským..a aj my sme prešli už na kúpenské mlieko,ale len na také,ktoré obsahuje 1,5%tuku..teda polotučné..papá ho lukáško veľmi rád a pekne po ňom priperá..obsahuje totiž viac výživných látok ako naše mlieko..ak mu ho začneš dávať,tak sa nediv,ak ho spapá menej ako tvojho,pretože je sýtejšie..a ak mu ho teda začneš dávať,musíš mu ho pred papaním dať prevariť normálne v rajničke..a trošíčku cukru mu tam pridaj,aby mu pekne chutilo..my sme s ním veľmi spokojný..ale pozor..nesmieš sa prekecnúť pred doktorkou v poradni..susedu mám detskú setričku,odobrila mi toto kravské mlieko,ale že doktorke ani muk,inak by ma kopla do zadku.všetky sú totiž teraz za umelé mlieka..ktoré síce reklamujú,že sú náhradou materského,ale obsahujú samé umeliny..

ija1
31. okt 2010

@miskazv - chapu dobre ze krmite normalnim kravskym mlickem?............ to nevim, vzdyt dneska je na trhu desitky umelych mlicek ruznych druhu............ jako to kravske bych pochopila od nejakeho 4-5. kdyz nic nepomiuze ale novorozeneckovi?............... to mi prijde dost nebezpecne....za mesic jste prece nevyzkousela ruzne varianty co jsou na trhu............. tohle bych sem maminkam opravdu neradila.............

mysinka2007
31. okt 2010

@miskazv my sme tiež na um, vyskúšali sme niekoľko druhov, kým sme našli to správne pre nás, ja by som sa bála svojmu 1 mesačnému babatku dávať kravské mlieko...máme skoro 3 mesiace a vôbec sa nechystám prejsť na kravské

mysinka2007
31. okt 2010

@medyna moja dcérka vodičku nechce, grcia z nej a veľmi ťažko to do nej lejem, nám ide bylinková zmes s harmančekom samozrejme bez cukru

miskazv
31. okt 2010

@ija1 je to každého osobná vec..vyskúšali sme už nutrilon..a to mi stačilo..pretože nám z neho nebolo dobre..nedalo sa nám kakať a veľmi nás bolelo bruško..a teraz máme kúpenské krabičkové mlieko z obchodu 1,5%tné..a máme ho odobrené zdravotnou detskou sestričkou..je prevarené,takže je nezávadné

miskazv
31. okt 2010

@mysinka2007 vyskúšali sme už nutrilon..a to mi stačilo..pretože nám z neho nebolo dobre..nedalo sa nám kakať a veľmi nás bolelo bruško..a teraz máme kúpenské krabičkové mlieko z obchodu 1,5%tné..a máme ho odobrené zdravotnou detskou sestričkou..je prevarené,takže je nezávadné

ija1
31. okt 2010

@miskazv - to jiste je................ ale tady vam temer 90 procent maminek potvrdi ze mlicko napoprve nenalezly a nebo po par mesicich hledali dalsi............... kazda chceme pro sve dite to nejlepsi........... ale ne nadarmo vam kazdy pediatr rekne ze kravske mleko nejmene od roka........ spis jsem se jen snazila poradit at to nevzdavate a hledate dal..........nam sedlo az treti mleko a myslela jsem ze budeme muset i ctvrte, ale ustalilo se to......
u mesicniho miminka boleni briska bude mit kazde, na trhu jsou hromady probiotickych kapicek, zazivaci system si teprve zvyka na cokoliv.........ale kravske mleko opravdu neni ta spravna volba..... pro mesicniho broucka.....no zvazte to............ a jestli se vas to doktlo, tak se omlouvam, ale nevzdavejte to jeste................
ja vim ze detske sestry, maminky, babicky maji sve triky...........ale proste tady bych dala na pediatra.................

miskazv
31. okt 2010

ja by som na pediatra aj dala,ale keď máte vo svojom meste jedného schopného,a aj ten má byť už skoro5rokov na dôchodku a okrem toho dáva na všetky choroby,aj na ovčie kiahne len diétu,diétu,diétu,..tak...no neviem..ja som napísala len svoj názor a chcela pomôcť..ja nikomu jeho názor nebudem brať..jednoducho my sme veľmi spokojní..a uzavrela by som to tým,že ja lekárom už neverím..každý vie,alebo sa snaží pre svoje milované bábätko to najlepšie..a chce to najlepšie..tak isto ako moja mama mne,a mňa chovala takto,jej mama jej,a ju chovala takto..nič v zlom samozrejme..a čo sa týka sestričiek,dovolím si tvrdiť,že niektoré vedia toho oveľa viac ako pediatri.mám v tom už zo pár skúseností..

lublana1
31. okt 2010

...ahojte baby, pred troma dnami sme presli na nove mliecko, z Nutrilonu HA na Sunar HA, ale maly mi zacal po nom grcat, niekedy aj hodinu po papani... myslite, ze je to zmenou mliecka, ze si musi brusko zvyknut, alebo nieco vaznejsie... ☹ nestretli ste sa s tym niektora? maly ma 4 mesiace...

ija1
31. okt 2010

ja jen jestli jste cetla zdejsi diskusi, uz hodne miminek melo problemy s nutrilonem.................je to mlicko ktere proste spouste deti nesedi.........ale zase si vetsina vychvaluje sunar, hami.......nam sedi beba.............a urcite je to pro ty miminka zdravejsi , dodava jim to latky ktere potrebuji............
jinak bysme mohli krmit kravskym mlikem vsechny a nemusely bysme se pidit jak a co........... a hledat a hledat.........s UM to bohuzel neni jednoduchy..........
ale evidentne vas nic nepresvedci, takze diskusi vzdavam..................

mirka285
31. okt 2010

@miskazv sorry ale kravske mlieko krabickove,to myslis asi trvanlive je pekny grc....okrem toho ze je vodove,neobsahuje ziadne vhodne vitaminy a pre mesacne dieta je uplne nevhodne...myslim si ze na trhu je dost umelych mliek z ktorych vhodnych pre novorodenca...dzgat do mesacneho babatka krabicove kravske mlieko je podla mna nezodpovedne ☹

mirka285
31. okt 2010

@miskazv a cukor do mlieka???fuha no ked si o tom presedcena ze robis pre svoje dieta to najlepsie...a hlavne kravske mlieko pred 50 rokmi urcite nebolo take ake sa predava dnes,lebo to co predavaju dnes by som ani mliekom nenazyvala....

medyna
31. okt 2010

@mysinka2007 my sme uz skusali aj cajik harmancekovy a aj feniklovy (nejaky BIO z DM-ka za takmer 3 ecka), Naty vypije vsetko, aj vodu. Ale ked sme dali ten feniklovy cajik kvoli prdikom, tak sa jej vyhadzali na tvari take drobne vyrazky. Nie som si ista, ci je to z toho caju, ale vynechali sme ho a davame teraz len vodu, tak uvidim, ci vyrazky zlezu. Od vcera ho nepije a vyrazticky slabnu. Myslis, ze to mohlo byt od toho caju??? 😒

miskazv
31. okt 2010

@mirka285 každý tu píše svoj názor,dobre??ja píšem to,čo mám odskúšané aj ja..a to čo mi bolo odobrené aj v obchode zo zdravou výživou,ženou,ktorá sa zaoberá takýmito vecami a neni žiadna šarlatánka,aj keď pracuje s kyvadlom a pomôže viac ako ktorýkoľvek renomovaný odborník,či liečiteľ,ale ..to mi úplne stačí..

mirka285
31. okt 2010

@miskazv prepac ale ja som ti musela napisat lebo som z tvojho nazoru zhrozena ☹

miskazv
31. okt 2010

@mirka285 tvoj názor,tvoja mienka..nikto ti ho neberie..každopádne,je to moja vec..nič v zlom.ja si dám radšej poradiť takto znalým človekom,ako maminkami z fóra..a ide tu o radu pre druhé,ktoré buď ju príjmu,alebo majú na háku a urobia si tak či tak po svojom.éto vsio

mirka285
31. okt 2010

@miskazv jasne....mne ani nevadi az tak ze to mlieko je kravske,skor to, ze tie krabicove mlieka su uplne o nicom,keby si napisala ze mate doma kravu a davas svojmu dietatu cersve kravske mlieko tak ma to az tak nesokuje...

ija1
31. okt 2010

@miskazv - jenze to co pisete, neni snad ani rada, ..........pac to spis miminku muze ublizit............

a myslim si ze sice jsme maminky, ale pokud nemuzeme kojit, tak jsou tu vyrobky ktere jsou vyvijene proto aby po nich miminka dobre rostla............. to pak bysme vsechny usetrily tisice......... kdybysme kupovaly krabku mlika za max dvacku na den.........a ne nutrilony, beby, sunary.........kdy u temer 4 mesicniho ditete naklady jdou od 1500 /u sunaru/ po 3000 /nutrilon/ ........... mesicne...........