Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

mirka285
31. okt 2010

@miskazv a hlavne vsetky alergie co mu to mlieko moze sposobit sa nemusia prejavit hned,a pokial mu to mlieko budes este aj sladit tak ti garantujem ze pokazene cierne zuby bude mat urcite 😒

miskazv
31. okt 2010

dobre..ukončujem rozoberanie mňa milé dámy,slečny,manželky a maminky tým,že keď budete mať švagrinú v mliekárni v laboratóriu na rozboroch a budete mať tieto veci pod palcom,potom sa budem baviť ďalej.

samson
31. okt 2010

@miskazv tak tedy nedá mi nepřispět - já tedy plně kojím - ale řeknu ti, že jsi odvaha dávat miminku kravské mléko a ještě to sladit cukrem - bez pardónu mi to příjde úplně vymaštěný. Kravské mléko se nemá do 3 let věku dítěte podávat. S prominutím to je tak kravskej nápad...no nic horšího jsem snad nečetla. 😠 😠 😠

gijar
31. okt 2010

@miskazv takisto som zhrozena....nie som upata mamicka,co kupuje dietatu najdrahsie hracky,oblecenie,mlieka a pod. ale kravske KRABICOVE "mlieko " je trosku moc na mesacne babo. a cukor nekomentujem,preboha 😕 poznam mamicku co davala dietatku do mlieka med (nieto obycajny cukor) a necfhci vidiet tie zuby toho chlapca.je to nieco otrasne,hanbila by som sa ako pes.lekar potvrdil,ze to je medom,co mu davala.
takze mirka ma pravdu. a ak uz kravske,tak preboha cerstve z nejakej farmy ci starkej na dedine,co ma kravu...a nie z obchodu ten eckovy sajrajt,kde je len voda 😅
btw, od 3tieho mesiaca som odhvcovana na prevarenom kravskom mlieku (od kravy mamineho starceka,cize nie z obchodu),cca do 18tky ekzem na rukach a po 18tke niekedy tak silnu alergiu,ze kychnem 100krat za sebou a uz mi je z toho na odpadnutie,o nose nehovorim,je opuchnuty a skriabe vnutri hovadsky....tak to len tak.
inak mi to je jedno,kazdy si robi ako chce. len som chcela napisat svoje skusenosti.

benne
31. okt 2010

no a nám mama dávala sunar, ked už nekojila, a mám sezonnu alergiu, nemám žlčník a brat alergiu na mlieko 😀 ale súhlasím so všetkými maminkami, že na mesačné dieťatko je to skoro, a ten cukor by som teda určite vynechala. Ale nesúhlasím, že od reálnej kravy je mlieko zdravšie, niektoré ho majú také tučné až hrôza 😖 a niekoľkokrát som čítala názor, že z polotučného si deti vezmú do organizmu viac, než z plnotučného, že sú tam éčka, áno, smutné... No a @miskazv : odvaha napísať do diskusie "umelé mlieka", že dávaš krabičkové 😉

ija1
31. okt 2010

@benne - ja byla kojena do roka, pak jsem jim sunar odmitala, a nic jinyho mi nechutnalo tak mi shaneli podpultove tatra mliko a dodneska valcim se zubama................a to nemam zadny alergie, ekzemy........
proto jsem byla zdesena timhle tim, ja taky nejsem nijak extra za top veci, ale co se vyzivy tyce, pro svoje dite bych dychala a koupila mu i ten nejdrazsi nutrilon i za ty 3000 mesicne , kdyby to nase beruska bumbala, takhle pije bebu za 2000...
jediny co mu muzu nejlepsi dat, je v umelym mliku, kdyz uz nemuzu kojit....
tohle mi prijde uz skoro jako pokus o ublizeni na zdravi na takhle malym kojenci........
jeto i o pohodlnosti........... proc nedavat kravsky, kdyz se po nem pokadi ze............. jenze otazkou je proc............
proc hledat vhodny mliko, proc zkouset probiotika.................
zbytecne se huntujou miminku organy hned jako malinkatymu.............
ja osobne nechapu a to jsem veskrze tolerantni ke vsemu..............

fukylove
31. okt 2010

fuuu - pridavam aj ja svoje zdesenie k teme "krabicove kupovane mliecko".... 😕 😕 😕 tak na to by som veru odvahu nemala...
ako sa tu pisalo... do troch, styroch mesiacoch mozu mat deticky problem s travenim, ktory vobec nemusi suvisiet s UM alebo MM ale riesit to davanim krabicoveho mlieka a navyse kupovaneho... to je fakt odvaha...
este by som vedela trosku pochopit keby to bolo domace mliecko od kravicky... aj ked asi aj nad tym by som tocila hlavou...
a fakt je ten, ze pred par rokmi - nemusime ist ani 50r naspat bolo mliecko o niecom inom... este si pamatam dobu, ked sme kupovali v sklenenej flasi so sirokym hrdlom a ked sa otvorilo, tak tam bol obrovsky kopec smotany, ktoru som odtial "kradla" 😀 to co sa predava dnes je iba zafarbena voda... a davat to mesacnemu dietatku.... ufff...

antynka1
31. okt 2010

@miskazv tak mi to také nedá a musím reagovat - víš o tom, že alergie a nesnášelivost na kravskou bílkovinu se většinou projevuje až kolem třetího měsíce? Takže dávat měsíčnímu prckovi neupravené kravské mléko (převaření nepovažuji za úpravu) je pro mě hazard. Dělej si co chceš, ale proboha neraď to druhým! A přidávat cukr - no to už raději ani nekomentuji......

maggie2
31. okt 2010

@miskazv ak Tvoje dieťa dobre znáša kravské krabicové mlieko, nevidím problém. Ja som sa neodvážila svojej dcére dávať kravské mlieko, ale vôbec Teba neodsudzujem. Tie alergie na kravské mlieko sú, ale nie časté. Naopak si myslím, že je zbytočné dávať deťom všetky tie hypoalergénne predražené elixíry z čistého snobizmu, (len aby moje dieťa malo to najdrahšie a "najlepšie") keď napokon dieťa nie je alergik a znesie úplne obyčajné normálne umelé mlieko, ktorejkoľvek serióznej značky. Dôležitejšia je hygiena prípravy a udržovanie čistoty fľašiek a príslušenstva.

berenika39
31. okt 2010

@maggie2 myslíš, že sterilní láhev a dudlík dokáží zabránit alergii na BKM, když v té lahvi je kravské mléko a pije to 32 denní novorozenec? Předem přece nikdo neví, jestli jeho dítě má alergii - jakoukoliv, nedá se to předvídat.....

benne
31. okt 2010

@ija1 ja si myslím, že v nesprávny čas jej poradili nesprávni ľudia, ako ona píše, že zdravotná sestra jej to odobrila a aj nejaká liečiteľka. Ja zas UM až tak nefandím, moje deti z nich neskutočne priberali a to mi nepripadalo vôbec správne. Kedže nepili ani toľko čo v tabuľke. Ale ako vravíš, ja som tiež nemohla kojiť a určite som im na prvé mesiace chcela zabezpečiť to najlepšie čo trh ponúka, kupovala som najlacnejšie mlieko - sunar, našťastie nemali problémy, ale tiež sem tam sa niečo vyskytlo (kolika z beby, zelená stolica a pod.). No a môjho najmladšieho som chcela čím skôr naučiť na inú stravu práve preto , že do 6.mesiaca mi priberal cez kilo na mesiac, on má prosím pekne 10,5kg dnes! a jedol by čokoľvek čo mu ponúknem, sama ho musím krotiť a určovať dávky, on by jedol najradšej vkuse 😎

benne
31. okt 2010

@maggie2 nejde len o alergiu na kravské mlieko, ale na alergie všeobecne, podla najnovších výskumov sú spôsobené aj včasným podávaním kravského mlieka (hlavne v rodinách s alergiami)

maggie2
31. okt 2010

@berenika39 ako nechytaj ma za slovíčka, ja som len napísala, že ak to dieťa od @miskazv také mlieko znáša, tak nie je problém. Ešte raz si prečítaj čo som napísala a potom reaguj

dkb
31. okt 2010

aj UM je vyrobené z kravského mlieka, tak alergiu na BKM by som tu neplietla, ale osobne si myslím, že pre zdravé dieťatko kravské mlieko najskôr po roku 🙂

maggie2
31. okt 2010

@benne alergie sú zo všetkého možného to je pravda. Daj sem link na tie "najnovšie výskumy"

ija1
31. okt 2010

@benne - my mame to HA mlicko a mala nepapa ani podle tabulky, spis min, ale jinak mi papa krasne zeleninku ale s ovocem cekam na pozdeji tak po 7. mesici, chci aby mela mlicko co nejdyl..............
nejak extra zrava neni, takze...........
HA mlicko davam pac bydlime v Praze, a taky manzel je silnej astmatik a alergik, takze pokud mam aspon pidi sanci ze to tema mlikama aspon oddalim, tak jdu do toho............a na penize kaslu.........
mne teda dotedka pribirala tak kilo do mesice.........ted uz tak 800 v tom sestem mesici.........ale cetla jsem ze to je normalni........

meo
31. okt 2010

Já jsem zkoušela Nutrilon, ale ten malý nechutnal, ani normální, ani hypoalergenní a když už jsem to přes protesty do ní naládovala, tak mi to vyzvracela. Takže jsem koupila HAMI a to jí chutná.

berenika39
31. okt 2010

@maggie2 jak s epozná po měsíci, že ho snáší? to se přece může projevit později...a psala jsi, že důležitější než obsah je čistota láhve a příslušenstv, což samozřejmě nemá s alergiemmi nic společného. ale jinak musím uznat, že je to boj s větrnými mlýny a nezbývá než doufat, že to to malé mimčo ustojí a nebude z něj alergik.

benne
31. okt 2010

@maggie2 nedám link, je to v každom druhom čísle každého druhého časopisu o deťoch, aspon ja mám taký pocit 😀 😀 ja som uverejnila odpoved a až potom som videla, že si reagovala na príspevok pred tebou, som sa hned chcela vymazať, ale sa nedalo 😉 , takže prepáč a súhlasím s tebou 😅

antynka1
31. okt 2010

Dopručuji stáhnout speciál Uzlíčku o umělých mlékách - je zde i srovnání s kravským mlékem:
http://www.uzlicek.cz/SPECIAL-Kojenecka-mleka

MM je výžvnější, má více kalorií než kravské, má nižší obsah bílkovin (které jsou oproti kravskému lépe stravitelné), MM obsahuje více vody no a tak můžu pokračovat....

Samozřejmě, že UM se vyrábí z kravského mléka - ale u z upraveného!

benne
31. okt 2010

@ija1 no ved to, to je normálne priberanie a nad množstvom sa nezaťažuj. Určite ak má ocka astmatika, tak HA mliečko je super. Ale ked mne aj v 6.mesiaci pribral cez kilo a nosí oblečenie 80-86, tak to už je fúúú... hlavne záťaž na môj chrbát 😀 Ked ti papá krásne zeleninku, tak to je super, ten náš chalanisko nechcel nič, kým som mu nezačala dávať banán, to sa potom nechal aj na tú zeleninu presvedčiť 😎 😎 Držím palce, len rob ďalej ako robíš, ver sama sebe, aj ked to je niekedy ťažké.

maggie2
31. okt 2010

@berenika39 čistota fľaší a hygiena má veru dosť spoločného i s alergiami, pretože ja som už videla i fľaše zaváňajúce plesňou, ktoré isté maminky bezstarostne deťom podávali, a plesne tie veru alergiu spôsobujú, o chorobách nehovoriac

berenika39
31. okt 2010

@maggie2 dobře. nechci se dohadovat.

ija1
31. okt 2010

@benne - jojo my mame zatim 74, a neco je ji velke, neco akorat, ale to asi dle vyrobce 🙂, jo ono i tech 8 kg tahat neni zadna legrace 🙂, my teda banany zatim vubec......... chceme ete mesic pockat........ ale zase zeleninku docela stridame, krome brokolice kterou jsme dali jednou a bolelo brisko........tak jinak to co se smi normalne papa...............
zatim jestre nedavame maso, pouze zeleninku s bramborem, max ryze kdyz je v tom treba ve sklince obsazena......
jojo snazim se, jsem strasne vdecna tehle diskusi o UM, pac jsme taky zezacatku valcili, na slovo nutrilon uz mam alergii i ja 🙂, malokdy me neco nadzvedne ze zidle, jako dneska, ale asi jsem musela reagovat............

fukylove
31. okt 2010

@benne - nemaj strach, my mame tiez vacsie dietatko 😀 Sebik ma 8 mesiacov a nosime tiez oblecko 80 ci 86 😉 tj - na tu "dlzku" je to v pohode vaha... akurat ten chrbat... viem o com pises... ja dakujem bohu a mojej nakupov chtilej nalade, ze mame doma ergonosic... v tom Sebika unosim aj niekolko hodim - napr. na prechadzke... ale nosit ho na rukach je fakt o nervy (ci skor o svaly, chrbat a pod... 🙂 ) dnes sme boli na hroboch a vobec nechcel sediet v kociku a tak sme si ho po par minutach striedali s mm... ale veru, citim kazducky sval na svojom tele 😀
na druhu stranu - nema byt po kom drobec... ja mam 175cm, mm nieco cez 180cm a nasi rodicia su tiez poriadne vysky 😀

fukylove
31. okt 2010

@maggie2 - ja teda cistota ano, prehnana dezinfikacia ee /aj take maminky poznam/ ale to, co pises, to je fakt humus 😕 si to radsej ani nejdem predstavovat.... ble

dkb
31. okt 2010

@antynka1 samozrejme, že UM je vyrobené z "upraveného" kravského mlieka, išlo tu o alergiu na BKM, ktorá sa u mojej 6,5 mesačnej dcéry prejavila po ryžovej mliečnej kaši, hoci je doteraz kojená. ☹ Takže iba upresnenie.

A toto je diskusia o UM, tak asi zbytočne riešiť MM 😅

maggie2
31. okt 2010

@berenika39 veď ani ja. V zásade aj Ty máš veľkú pravdu, ale všetko treba posudzovať individuálne.

berenika39
31. okt 2010

@maggie2 ok.

antynka1
31. okt 2010

@dkb to máš pravdu - měla jsem to srovnat s UM - to mi taky došlo přesně v okamžiku, kdy jsem příspěvěk odeslala 😉 U nás se nenášenlivost kravské bílkoviny (nikoli alergie) projevila ve třech měsících..... Tedy přesněji laktozy - nevím jestli je to to samé.........