Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

majkaa
2. nov 2010

no my mu ho davame len v noci a ked si nezapyta v noci tak ked sa rano zobudi. Inac cez den varene a vecer kasu. Som strasne zvedava ci sa nam nejak nevyhadze. My ideme do poradne na buduci tyzden, ale nemam problem jej to povedat.

keminek
2. nov 2010

@miskazv můžeš mi prosím napsat, kolik tuku obsahuje průměrně mateřské mléko?

dexonka
2. nov 2010

jak to tady ctu tak mi to pripada cim dal vic jak nejakej blbej vtip...... 😉

sarlotta
2. nov 2010

@miskazv víš proč po kravském mléku dítě přibírá ? protože kravské mléko je pro telata a obsahuje spoustu bílkovin, které staví svalovou hmotu... bohužel výživných látek pro mozek v něm není ani co by se za nehet vešlo 😅 😅 😔 😔 😔
podívej se na telátko , to svoji váhu během prvního roku zvýší 10x... miminko by mělo přibrat trojnásobek své porodní váhy.
dalším problémem je prokázaná souvislost s pitím kravského mléka a cukrovkou II. typu.... u nás má cukrovku 800 000 lidí... nemalé číslo. Nepřevařené kravské mléko se doporučuje dětem po 3roku věku.

dalším problémem jsou nezralé ledviny dítěte, které takové zatěžování nezvládnou.

mě tahle diskuse přijde jako vyprovokovaná a smyšlená... není přece možné aby ve 21.století dávala maminka miminku pít kravské mléko 😖

miska zvaž to prosím ještě.

miskazv
2. nov 2010

@keminek Zloženie prvkov v g na 100ml zrelého materského mlieka
Bielkoviny 1-1,5g (kazeín menej ako 40%, laktalbumín 60%)
Tuky 3,8g
Sacharidy – hlavne laktóza 6,8g
Minerály 0,2g
Voda 87%

dexonka
2. nov 2010

@sarlotta ja tomu taky neverim ze je to pravda....

dexonka
2. nov 2010

@miskazv no nekecej a ja myslela ze kazde MM ma ty latky tak trochu jinak,zalezi to na skladbe jidla,piti atd...takze se to prubezne meni 😉

majkaa
2. nov 2010

@sarlotta myslis si, ze v nasom pripade je to tiez zle, ked malinky ma na nutrilon alergiu, beba boli brusko a to capovane si myslis, ze by mu mohlo uskodit? Len raz za den mu ho davam.

miskazv
2. nov 2010

@dexonka to len v priemere,ty premúdrelá..

keminek
2. nov 2010

@sarlotta možné to je.. takových maminek tu běhá.. ale protože ony to fakt nevědí. Když už jim to ale někdo řekne, vysvětlí, dá odkazy, upozorní atd., tak se každá normální nad tímto zamyslí a zjistí si další informace. Proto i já si myslím, že konkrétně tato diskuze je vyprovokovaná a jde v ní o zábavu a ne o zjištění, co a proč je fakt nej.. a to tady všichni mají internet, takže není problém si vyhledat množství odborných článků ze všech koutů světa 🙂

keminek
2. nov 2010

@miskazv díky 🙂 takže mateřské mléko má cca 3,8% tuku.. v čem tedy plnotučné kravské mléko je víc zatěžující než polotučné?

dexonka
2. nov 2010

@miskazv na to nemusim byt premoudrela abych vedela ze to co pises jsou nesmysly......proste tomu ze davas svemu
mesicnimu ditku kravske mliko z krabice neverim.........

kaja73
2. nov 2010

@keminek Ideš na to perfektne. 😀 Ked nie je uplne tupa, tak sa hadam nad tym zamysli.Ona dava len 1,5 percent tuku,ale zato bielkovin.........

miskazv
2. nov 2010

@dexonka ok..zase tvoj názor..tvoja mienka,nikto sa ti do toho nestará..a už by bolo fajn,aby sa múdre mamy do mňa nestarali,pretože len chcete"radiť"to,robí dobre vašim deťom..to vám nikto neberie,tak neberte a nespochybňujte to,čo píšem a čo vyhovuje nám.

radka.m.
2. nov 2010

antoniab-můžeš sem hodit nějaký link,kde doporučují KM tak malým dětem?pokud chce někdo odkaz ,kde se KM do roka nedoporučuje,klidně hodím,jinak proč by KM bylo zakázané??? 😲 vždyt neznamená,že pokud škodí kojencům,tak zrovna v takové míře škodí dospělému,ne?jinak skutečně je potřeba,aby dítě minimálně do dvou let dostávalo tučné výrobky,ne odstředěné,nebo jen polotučné a to proto,že potřebují nadměrné množství tuku pro zdravý vývoj hlavně mozku,který se v prvních letech vyvíjí neskutečně rychle a k tomu jsou zapotřebí právě tuky,jinak takové rady,jako cukr do mléka mám fakt ráda a kor potom,co se dotyčná radilka přizná,že to sama tak nepraktikuje,ale v tomto případě je to jako házet hrách na zed,oni jí admini při takovémto přístupu stejně za chvíli zamknou. 😎 😎 😎

sarlotta
2. nov 2010

@majkaa UM mléka jsou z kravského mléka, jen je z nich stáhnut právě vysoký obsah bílkovin... takže bys měla mléko uplně vynechat a nahradit mléčnými výrobky, když jste zatím nenašli žádné co by Vám sedělo... není nutné aby 11měs dítě pilo mléko. Můžete zakysané výrobky, jogurty, čerstvé sýry a po roce tvaroh a výrobky z něho. Všechno tučné - pozor na odtučněné jogurty-.tam je šíleně moc cukru a ten dítě opravdu nepotřebuje 😉

čepované mléko musíš převařit pro malé dítě, je tam riziko salmonelozy.-pak ovšem ztrácí vitamíny. To mléko pracuje, musí být i po dobu převozu v chladném boxu... vozíš ho od automatu v ledničce ???

lenocka84
2. nov 2010

@miskazv neurazaj ine mamicky, a hlavne ked maju pravdu, zlozenie MM sa meni.a nie je to premudrely nazor.
ty si sa rozhodla ist cestou s kravskym mliekom, kazdy spravny lekar ho neodporuca.
nezatazuj temu umele mlieko, kravskym a nebudes ani ty citat na svoju osobu ze robis chyby.
kazda z nas chyby robi, a kazda si znasa nasledky na svojom dietatku.
je pravda aj ja som vyrastla na kravskom mlieku, nic mi nechyba, ale vtedy tie kravy nebolo krmene potravou ktora sa hmyri samou chemiou.
to je asi tak vsetko!

sarlotta
2. nov 2010

@keminek bílkoviny zatěžují ledviny... nejde o tuk... tuk je pro dítě dobrý

berenika39
2. nov 2010

@radka.m. obávám se, že je to realita..... 😝

miskazv
2. nov 2010

ja nechcem urážať iné mamičky,ja sa snažím len brániť..x krát sa to snažím ukončiť a x krát sa nájde niekto,kto ešte rýpne..ja som túto tému nezačala rozpitvávať ďalej,ale ostatné baby.a potom dookola odpisovačky a podobne..a napíšem to tu a verejne,pokiaľ sa niektorá urazila,tak sa jej OSPRAVEDLŇUJEM,ale môj názor nezmení nič a nikto..

majkaa
2. nov 2010

@sarlotta ale co mam dat malinkemu ked sa v noci zobudi a chce papat. Skusali sme mu davat aj cajik, ale nezaberal, v momente ked sme dali mliecko hned zaspinkal. No normalne ho hodim pod kocik 😖 . No spytam sa doktorky ci to neni zle.

andika10
2. nov 2010

ja som tiež dávala mojim deťom asi do26m UM,ale potom sme prešli na KM krabicové, aj keď niektoré tvrdia že UM by sa malo piť do 3r ale u nas sa toho ml minie denne vyše 1l a aj finančne je to dosť náročné to UM ale do 1roka by som kravské nedala,

sarlotta
2. nov 2010

@miskazv to možná vyhovuje Tobě, ale miminku jistě ne.

MM je každé jiné, dle dítěte, dle jeho stáří,z draví, nároků na růst v tom daném období... to je snad jasné .

Můžeme poděkovat, že odborníci vyrobili UM a snaží se je zdokonalovat, aby děti ,které maminky nemohou kojit měli co pít...

vlckulka
2. nov 2010

nějak se mi nechce věřit, že by maminka vědomě dala malému miminku kravské mléko 😕 Já tedy vím jistě, že jsem neporodila dvě telátka, ale dvě lidská mláďátka, a když už je nemohu kojit, tak byla jasná volba UM a nikdy by mě ani nenapadlo uvažovat o kravském mléce.

@miskazv jen mne zarážíš, proč jsi vlastně zavítala do této diskuse o umělém mléku, když se vztekáš nad tím, že s tebou ostatní maminky ve většině přirozeně nesouhlasí. Čekala jsi snad něco jiného?

dexonka
2. nov 2010

@miskazv tady nikdo nerype.... ty si delej co chces,jen tvojeho synka je mi moc lito 😉 jedine co me jeste napada je to ze chces proste za kazdou cenu usetrit 😉

kaja73
2. nov 2010

@sarlotta Ona to vie, prečitaj si staršie jej prispavky.Len riešila ,že ked už kravske, tak prečo nie plnotučne a miska je odpisala ,že plnotučne je moc tažke. 😀 kvoli tomu tuku.

sarlotta
2. nov 2010

@majkaa buď nějaké UM, nebo čaj, nebo vodu... odnaučí se budit, když bude jen voda... samozřejmě že bez slziček se to neobejde... ale zeptej se doktorky jestli KM zatěžuje ledviny, uvidíš.

dexonka
2. nov 2010

@andika10 no ja nevim ale je rozdil mesicni dite a dvoulete.......

andika10
2. nov 2010

@dexonka to jasné, preto píšem že do roka by som KM nedávala