Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

millada
4. feb 2010

mava stikutku, skoro vzdy, ked ju dam lahnut na chrbatik... Aj stikutka je prejavom koliky? Ona nejako neplače bolestivo, ani sa nezvyja, kaka pekne 😕

lenka1smejka
4. feb 2010

tak stikutka je tichy reflux napapa sa a negrgne a ako chce vygrgnut tak sa jej mliecko vrati spat a z toho ma stikutku a z toho su deticky nervozne lebo ich pali zaha

sunea
5. feb 2010

Niektorym detom stikutka nevadi, nas maly prestikutal skoro cely prvy aj druhy mesiac, bez problemov. Niektore deti ale potom pali zaha - tak bud ponuknut prsnik, alebo trosku vody, ale dodrziavat antifeluxnu polohu atd.

osusko
5. feb 2010

ahojte aj mi dávame odgrgnut posediacky, ale ona si aj na rukach grgne alebo ked je na brusku

osusko
5. feb 2010

a to o tej štikutke som vôbec nevedela že je to tichý reflux lebo tá staršia mi stikutkala skoro vždy

miau
5. feb 2010

millada
nasa mala mava tiez casto stikutku aj ked si odgrgne...podla mna to kolika neni ked kaka, a to by plakala tak zeby si podla mna vedela ze to je kolika...
ja davam malu odgrgnut tak ze si pololahnem a ju si dam bruskom na seba - tiez sa jej poloha "cez rameno" nepaci a furt sa kruti jak cervik... 😀

osusko
5. feb 2010

ja si tiez nemyslím že je to reflux

babulina
5. feb 2010

podla nasej pediatricky stikutka u velmi malych deti je v pohode, ani ich to zvacsa nezatazuje a je na inom principe ako u dospelych ale neviem ako, ale o tom ze je to tichy reflux pocujem prvykrat, ale asi to nebude, lebo nam robili sono na reflux a nemala ho a pritom stikutala skoro stale

moravanka
5. feb 2010

me skytala mala uz v porodnici, pak nekdy i doma a sem tam i ted. v porodnici rekli, ze to je normalni, ze deti uz v deloze skytaji, nektere maminky to pry i citi, kdyz ma dite skytavku.

osusko
5. feb 2010

pouzivame Nutrilon a stikutka je aj tak a pri tom si aj odgrgne

aotrnavska
5. feb 2010

caute baby,mozem sa pridat k diskusii?

spominali ste,ze DM kazke mliecko babylove na predchadzajucej stranke....ja som ho kupila asi pred dvomi tyzdnami na vyskusanie a moja mala sa ho nevie dozrat 😀 .najprv som sa bala,ze co to moze byt za somarinu,ale potom som si nasla clanky o tejto kozmetike a mliecku babylove aj na nemeckych strankach.tam to pouziva strasne vela mamiciek a vraj babylove patri na trhu medzi top tri najlepsie vyrobky pre deti,aj co sa tyka kozmetiky,plienok,obruskov..teda aj mliecka.mala odkedy ho pije,nema ziadne problemy s bruskom,krasne kaka v pravidelnu hodinu...vyraba to firma hipp v rakusku a zlozenim je to take iste ako ostatne mliecka..teda porovnavala som to len s francuzskym,lebo este to mam doma.600g balenie stoji cca 5eur a je to bio vyrobok...mozem teda zatial 😝 povedat,ze som s nim spokojna a moja dcera tak isto.

btw.vsetky mlieka na slovensku,musia prejst prisnou kontrolou a pokial by neobsahovali vsetky relativne similne latky,nemohli by ho uviest na trh a predavat.

k tej stikutke..aj moja mala ma casto stikutku a vobec nezalezi na tom,ci si odgrgne alebo nie(aj ked na 99% si odgrgne)...mava ju tak 3x do dna,niekedy aj castejsie.tiez som zatial nepocula nic o tom,ze by to bol tichy reflux,lebo s grckanim sme doteraz nemali ani jednu skusenost(klop-klop) 😝

millada
8. feb 2010

aotrnavska, ty si super macherka, ze takto malej v pohode namiešaš bez problemov dve uplne odlišne mliečka 🙂 A to jej miešas v ramci dna, ze raz jedno - raz druhe, alebo v jednej davke jej namiešas z obidvoch? Super, ze mala nema z toho ziadne problemy. Pači sa mi, ze si si to tak sama "naordinovala" 😵

Inak dnes som pozerala to Babylove mlieko a tiez ma to laka 😅 Ale bojim sa skusat. Chcela som tam prestudovat to zlozenie, ale nechcelo sa mi tam hodinu porovnat Nutrilon s Babylove. Ty si to nejako porovnavala s inymi? 😕

Inak tiez si myslim, ze na nom nemôze byt nič zle, ked sa predava a videla som v obchode, ze tam boli pominane krabice, tak to mamičky asi kupuju. Cenovo sa to fakt oplati a ešte je to bio. Mozno neskôr, od nejakeho štvrteho mesiaca, vyskusam. Planovala som aj prejst na sunar alebo hami, no uvidim. Lebo nutrilon zatial malej pasuje, tak jej nechcem narobit šarapatu 😉

aotrnavska
8. feb 2010

milada...dakujem 😀 ...si ma potesila.no miesala soml jej to v jednej davke a mala to hltala ako diva 😝 ...ale teraz som presla na to,ze cez den jej davem BABYLOVE a v noci FRANCUZSKE a tusim jej tato varianta vyhovuje najviac 😀 .Predsa FL je obohatene viac o zelezo a tuto noc mi po 110ml prespala 8,5 hodiny(od 20 tej do 4.40),tak som kukala ako puk.mala krasne pribera,cca 35-40g denne,kazde rano okolo siestej-siedmej kaka,cely den si poprdkava,uzasne sa uzmieva...no evidentne jej to mliecko robi dobre a co robi dobre mojej malej,robi dobre aj mne...okrem mojho manzela samozrejme 😀 .

milada,neboj sa skusat...my sme presli od nutrilon extra,nutrilon HA,francuzske,babylove...a najspokojnejsia som s poslednymi dvoma.pritom patria k tym lacnejsim,ale kvalitativne vybornym.malej velmi chutil nutrilon,len mala po nom problemy s bruskom...som myslela,ze zaciname mat koliky,tak sme presli na francuzske a na to nedam dopustit....ale uz som si povedala,ze ako miniem tuto krabicu,tak ostavam len na babylove.Babylove ma taku istu konzistenciu ako nutrilon,na nutrilone je draha hlavne ta znacka.vsak nekojace maminy urobia vsetko pre svoje deticky,ked im nemozu dat svoje mliecko,tak si myslia,ze to najdrahsie je to najlepsie,resp.ked to odporucaju aj pediatri(avsak ti maju z toho aj ine vyhody....).zaujimave je,ze v polsku stoji nutrilon 320sk(hoci sa vola babylon),v madarsku tiez okolo 350....suyama vo vianocnych detickach pisala,ze aj vo VB sa vyraba nutrilon pod inym nazvom...nieco na A....proste vsade sa to vola inak,vyraba to ina firma a v kazdej krajine je na to ina suma...a preco nedat na chudobnom Slovensku taku vysoku cenu na nutrilon????vsak reklama v telke nieco stoji...a obal tiez nie je najlacnejsi 😎

co sa tyka toho porovnavania...vsetky umele mlieka obsahuju priblizne rovnaka stopove prvky..niektore su obohatene o nejake vitaminy viac...ine zase o ine.porovnavala som len s francuzskym(btw.druhe najkvalitnejsie mlieko na trhu) a to ma len viac zeleza ako ostatne.co sa tyka mliecnej bielkoviny,vyhodou je u babylove,ze je to bio mlieko a ze ta krava nie je chemicky dopovana stravou...tym padom ma aj kvalitnejsie mlieko a detickam sa do tela nedostava chemia.v nemecku,rakusku a cesku je toto mliecko odporucane aj pediatria su na neho vyborne ohlasy.

ja som sa tiez bala skusat a kazdy ma od toho odhovaral...ale zoberme si to logicky,tym,ze umele mlieka maju prisne smernice na vyrobu,musia obsahovat rovnake mnozstvo stopovych prvkov na normalny vyvoj detskeho organizmu na to,aby mohli byt uvedene na trhu.tzn.(podla mojho laickeho mozocku),ze i kombinacia mliek by nemala sposobovat dietatu ziadnu skodu,skor len prospesnost,vzhladom na jeho psychicky i fyzicky vyvoj.jedina digerenciacia moze byt len v chuti...mnoho UM je umelo dosladzanych preto,aby chutila babetkam...resp.niektorym detickam nevyhovuje zvysene mnozstvo zeleza.

nechcem nikoho navadzat,aby kupoval toto mlieko(ani nie som zaplatena firmou HIPP,ktora toto mliecko vyraba 😀 ),ale ako matka by som dala svojmu dietatu to najlepsie a bez toho aby som vyskusala,co jej robi dobre a co nie,by som pri jednom mlieku asi neostala.a nechcem platit len za reklamu a znacku,ale za kvalitu 😀

no som sa trochu rozpisala,ale dufam,ze ti/vam to pomoze pri rozhodovani.kludne si natukaj do googlu mliecko babylove a pozri aj zahranicne stranky,je o nom popisane velmi vela a najma pozitivne ohlasy.

pekny dnik 😝 a prijemne citanie...nabuduce to bude asi roman 😀

bibione
8. feb 2010

milada: staci aj ked ju polozis na bok a budes ju tlapkat po ritke...aj ju to upokoji aj si grgne...a co sa tu pisalo o tichom refluxe...neni to pravda,ze stikuta len to dieta co si neodgrgne...ci ako to tu bolo napisane 😅 ...moj si grgne a do minuty zacne stikutka alebo ked ho odokryjem,aj ked tomu nerozumiem,ved nikdy nieje studeny a za tu sekundu predsa nemoze reagovat na chlad 😅

millada
8. feb 2010

aotrnavska, dakujem za poviedku, tesim sa nabuduce na roman 😀
Ale nie! 🙂 Som rada za tvoje nazory. Ja by som tiez skusila aj lacnejšie mliečko, len človek sa boji, ked tu čita skusenosti, ze jedno zapekalo, z druheho grckalo, z tretieho mali koliky... Ale dnes som zas pokukovala v DM-ke na to Babylove, mozno sa odhodlam a potom dam vediet... 🙂 Aj si nejako postupne primiešavala, ked si prechadzala na ine, alebo si šupla rovno nove? 🙂

bibione, dakujem za radu 😵 A tiez si myslim, ze to s tym tichym refluxom nie je pravda. To by mali asi vsetky detičky. Ved oddavna si detičky grcli, grgli, a štikutkaju. Ked som detskej dr. hovorila, ze často štikutka, tak povedala, to je normalne, to vsetky deti. Moja napriklad čká, ked ju dam na bruško, a vsade sa pise, ze ked ma dieta štikutku, treba dat na bruško 😕

millada
8. feb 2010

aotrnavska, a ešte som zabudla, ze pises, ze to vyraba firma HIPP? Oni vyrabaju aj pod svojou značkou mliečka HIPP a ine produkty pre deti, nie? Tak potom, ak HIPP je dobre, musi byt aj toto. To je asi tak, ako ked vyraba nejaka mliekaren jogurty pre Jednotu a pod., nie? 😕 🙂
Idem hodit do googlu to Babylove... 😵

ninnaricci
8. feb 2010

aotrnavska...ty dávaš drobcovi 2 rôzne mliečka?
...neviem...ale podľa mňa to asi nie je najlepšie...
...jasné...čítam, že malej to nevadí...ja by som sa na tvojom mieste radšej poradila s pediatričkou

...tiež sme skúšali rôzne mliečka...nutrilon bol prvý...chvíľku bolo dobre...potom začal grckať
...tak som prešla po prečítaní rôznych diskusií na francúzske...to bolo dlhšie dobre...no kedže obsahuje viac železa drobec začal mať problém s kakaním...mal až čiernu stolicu...tak som sa zľakla...a zmenili sme

...skončili sme pri Bebe...nám nerobí žiadene problémy...sme pri nej doteraz

...radila som sa s pediatričkou...a tá mi povadala, že najlepšie by bolo mliečko ktoré obsahuje probiotiká...

...a nie je dobré vela skúšať...keď mliečko sadne...netreba experimentovať...

aotrnavska
8. feb 2010

milada....jasne,primiesavala som...vtedy som mala este svoje mlieko,takze som to kombinovala s mojim.ale teraz,ked mi po vsetkych moznych snazeniach o rozbehnutie laktacie aj tak odislo,tak uz jej davam,len tieto dve 😀 .
ano,vyraba to firma hipp...presne ak pises...len to,ze nerobia reklamu v telke,v casakoch a vela ludi to nepozna,tak je vyhodna cena.

ninna...viem,ze ma asi vela ludi odsudi...aj po osobnych konzultaciach s niektorymi ludmi som sa nestretla s pozitivnymi ohlasmi,ale nikto mi nevedel povedat,preco by sa nemohli mlieka kombinovat?nemali na to odpoved 😨 ....ak by niektora z vas mala,rada si to precitam a zmenim nazor 😅 ....hovorim,ze len z mojho laickeho vnimania by to detickam nemalo skodit,nehovorim,ze to tak nemoze byt,ale zatial moja dcera z toho len prospieva.

milada..a este k tym mliekam 😝 ..kazdemu babu vyhovuje nieco ine,takze aj od toho sa bude odvijat vyber UM.ak bolo baby pocas tehotenstva zvyknute na pestru stravu a mamina sa neobmedzovala v roznych potravinach,tak by nemali vadit ani dietatu po narodeni,lebo je na to zvyknute....ale to plati asi najma pri kojeni 😵 .ked som este davala malej moje MM,tak som jedla uplne vsetko-med,orechy,citrusy...a mala nemala absolutne ziadne problemy,lebo na to bola zvyknuta aj v brusku 😉 ....ani ziadne alergicke reakcie...dufam,ze nas obidu aj v buducnosti 😀

netvrdim,ze to co robim,musi byt dobre...ale zatial mi moj materinsky instinkt a spokojny usmev a spanok mojho dietata vyvracia tvrdenia o negativach kombinavania.verim,ze je to dobre aj pre malu...a ak by nahodou bola moja dcera s UM nespokojna,urobim vsetko preto,aby sa opat zamilovala do flasky plnej,pre nu uspokojujuceho,mliecka 😀 (ked uz jej nevyhovovalo moje prso a moje mlieko 😢 ).

este ma napadla jedna vec k tomu kombinovaniu UM...nebudu tie negativne nazory a neodporucania spojene aj s tym,aby sa lepsie predaval isty druh UM???keby kazda mama kombinovala dve UM,tym padom by sa jednej firme znizila kupischopnost u kazdej maminy na tyzden o jednu krabicu,tym padom by im klesli zisky....rozmyslam ako obchodnik 😀 ...ale to len tak na zaver trochu vlastnej polemiky so sebou samou 😀 ...neviem,ci som dobra v logickom mysleni,mozno ani nie 😝 ...matika mi nikdy moc nesla 😖

tak na roman to asi nebude... 😎

millada
9. feb 2010

aotrnavska, 😵 zasa len poviedka, ale zasa kvalitna 😉 Zdielam tvoje nazory 🙂

sunea
9. feb 2010

aotrnavska, ked to tvojmu dietatu zatial vyhovuje (miesanie mliek), tak mozes byt rada. Neodsudzujem ta, akurat ja osobne by som to ale nerobila 🙂 Myslim, ze ked uz nemozem naplno dojcit (resp. som musela dokrmovat UM), tak chcem, aby moje dieta malo co najkvalitnejsiu umelu vyzivu. Prvy pol rok je dieta zavisle jedine a vylucne na mlieku (resp. na umelej vyzive), takze investicia tymto smerom bola pre mna prvorada. Ostatne zalezitosti typu "znackove" plienky, oblecenie ci kozmetika, az na druhom mieste, na tom sa usetrit da, samozrejme.
Nie som ziadny odbornik, ale kazde mliecko ma trochu ine zlozenie, davkovanie. Niektoreho staci napr. 100 ml na jdenu davku, ineho viac, z jedneho dieta skor vyhladne, z ineho opacne. Jeho zaludok a celkove travenie je uz aj tak dost zatazeny tym, ze donho cpeme tazke UM (jasne, ze v porovnani so starymi mamami, ktore od 3. mesiaca davali ovocne stavy ci krupicovu kasu sme slaby odvar 😉), tak naco mu to stazovat este viac.
Chapem, ze mamicky, ktorym konkretne UM nesadlo, skusaju rozne znacky. Nemyslim si, ze predajcovia akehokolvek UM stradaju a stradali by, keby dochadzalo k tomu, ze mamicky by si mlieka mixovali (rozne znacky). Ked by kupovali znacky tej istej firmy, vyslo by to narovnako, keby kupovali dve rozne znacky, jednej by sice klesli zisky, druhej firme by ale stupli, lebo predtym mamicka od nich nekupovala nic.

Ale ako si pisala - ked ti tvoj matersky instinkt potvrdzuje, ze nerobis chybu, tak to je hlavne.

aotrnavska
9. feb 2010

sunea...mas pravdu s tym zatazovanim maleho organizmu roznymi mliekami...ale po istej dobe si dieta zvykne...tak ako si musi zvykat na vsetko...mozno aj preto som taka odvazna,ze mala nemala s tymito dvomi mlieckami problem,a keby som si vsimla hned na zaciatku,ze jej to nerobi dobre,tak to samozrejme striktne ukoncim.vsak ale aj ked sa prechadza z jedneho mlieka na druhe,tak sa odporuca do stareho primiesavat nove,aby si babo na nove mlieko zvyklo...tzn.ze by to nemalo vadit...jedine im to nemusi chutit.druha vec je,ked maju deticky problemy po nejakom mliecku..vtedy je najlepsie najst liecko,ktore mu neskodi.mojej malej velmi chutil nutrilonextra,ale velmi ju po nom bolelo brusko...tak mi doktorka poradila nutrilon HA a to ani nechcela pocut o nom 😀 ,jednoducho jej nechutila horkasta prichut....a tieto dve chutia rovnako,len teda francuzske ma viac zeleza,inac je zlozenim uuuplne rovnake ako babylove.

miau
11. feb 2010

chcela by som sa opytat mamiciek kt. menili mliecko do kolkych dni zaregistrovali zmenu ( ci uz v kakani, grckani a pod.) dakujem

spimira
11. feb 2010

To miau :
blinkání hned co jsem mu to dala, když jsem zkoušela přejít z Nutrilonu na Hami tak mě malý obhodil velkým obloukem 😅
kakání až za 2 dny
Jinak celkově když jsem našla potom mléko které mu sedlo perfektně tak bych řekla, že se s tím jeho organismus srovnával asi 2 - 3 dny. Teď už máme klid.
My jsme začínali Nutrilonem, ten neseděl, kroutil se po něm jako had a plakal.Pak jsem zkoušela Hami, po tom strašně zvracel a taky ho bolelo ještě více bříško. Nakonec jsem koupila HIPP a ten mu sedl.Ale ublinkává pořád, je blinkací typ, už jsem si zvykla, máme velkou zásobu bryndáků.

miau
11. feb 2010

spimira

dakujem, ja malej davam 1x denne nutrilon ale prestala uplne kakat ☹ tak som vcera skusila babu, uvidime ci casom pomoze...ty si s kakanim nemala problem?

spimira
11. feb 2010

Já jsem přikrmovala od narození, kojila jsem do 2 měsíců.Když jsem dávala ten Nutrilon, tak kakal 1x denně,po Hami nekakal vůbec, no a když jsme pak zkusili HIPP tak ten nám sedí nejlépe, po tom kaká bez problémů i 2x denně.
Já jsem taky pročítala diskuze a hledala mléko s kterým jsou holky spokojené,ale stejně jsem pak zjistila, že každému mimču vyhovuje něco jiného.Asi budeš muset zkoušet co vám bude vyhovovat nejvíce, ale zase se nedoporučuje střídat mléko příliš často.Já jsem dávala ten Nutrilon asi měsíc a něco, pak jsem koupila jedno balení Hami, to bylo pro nás asi nejhorší, ani jsem ho nedobrala, musela jsem to vyhodit.To měl asi tak těch 5 dnů no a pak jsem z hrůzou kupovala ten HIPP a čekala jsem co bude, měla jsem strach, že jsem mléko měnila hned po 5 dnech, že to bude moc brzo a malý na tom bude ještě hůře, ale nic jiného mi nezbývalo, protože kdybych měla pokračovat v tom Hami, tak bych ho trápila ještě více. No a mléko naštěstí sedlo.
Vím že tady někdo psal na jiné diskuzi, že zkoušel i více mlék.

spimira
11. feb 2010

miau :
Na kakání pomáhají probiotika, takže když nekaká můžeš zkusit probiotické kapky, mají pomáhat i od bolení bříška, já jsem měla 2 balení, ale bolení bříška nás stejně trápilo až do 3 měsíce.
Hodně kojeneckých mlék obsahuje probiotika, Beba je má určitě taky, třeba vám změna prospěje a mlíčko bude sedět. Já jsem měla v plánu Bebu zkoušet taky, kdyby nám neseděl ten HIPP.
Když jsem dávala Hami a malý nekakal, musela jsem mu pomáhat rektální rourkou, ta mu pomohla, pomocí ní se vykakal.

miau
11. feb 2010

spimira
veru to striedanie mliek neni nic moc, aj pre babatka aj pre rodicov financne ked to maju po par pouzitiach vyhodit, ale nasa prestala kakat jak som jej raz denne zacala davat ten nutrilon tak tipujem ze to bude tym a zmenila som ho, kedze ho pije len raz denne tak to hadam neni taky sok ked sa zmeni...no zatial ziadnu zmenu nevidime, stale nekaka ☹
davame jej aj probiotika infants dophilus a pije feniklovy cajik ale nic tak sme uz tiez 3x rurkovali - tak jej to slo a bolo vidno ze sa jej ulavilo...
dufam tiez ze to brusko po tych "carovnych 3 mesiacoch" prejde 😉

monikapalo
11. feb 2010

Ahojte, aj ja pridam do diskusie svoju skusenost, maleho krmim UM, zo zaciatku to bol Nutrilon, maly zacal byt mierne nespokojny, tak sme presli na Nutrilon HA, tu sa zacali mierne koliky a tak som skusila Bebu HA, no vidim,ze tie koliky sa cim dalej tym viacej prejavuju. Takze Bebu HA budem musiet vysadit a znova sa skusim vratit k Nutrilonu HA. Mam velke obavy, ci to vobec zaberie. Vela mamiciek mi odporucalo franc. mlieko,no skusim este predsa len ten Nutrilon HA a ked to bude este horsie ako doteraz, tak to franc. mlieko predsa len skusim. Doteraz som malemu kombinovala stravu, odsavam, takze som mu mohla dat MM aspon 4 krat do dna, no zial moje mlieko sa straca a ja budem musiet prejst cisto iba na UM. ☹

miau
11. feb 2010

monikapalo
ja davam malej tiez 5x denne moje mliecko kt. odsavam a x denne umele - doteraz ten nutrilon ale prestala mi z toho kakat tak teraz mame od vcerajska bebu premium, som zvedava co to spravi...tiez sa puci, placka a nekaka...mozno je to proste kolika len mi je divne ze to zacalo zrovna ked som jej zacala davat nutrilon. Tvoj syncek ma kolko? mozno musime len preckat 3 mesiace (snad nie viac) kym to prejde...

ja davam malej infant dophilus ale nevidim ziadnu zmenu, ty tusim davas espumisan ze? pomaha? a to davas normalne dospelacky ci existuje nejak specialny pre babatka? popritom uz asi nic ine nedavas nech toho neni vela vsak?

jaj keby tie UM aspon enboli take drahe, my nacneme krabicu a kedze to papa raz denne i tak nehrozi aby sme to do mesiaca spotrebovali a na bebe je dokonca pisane do 14 dni - s tym nemate niekto skusenost, naozaj to treba po 14 dnoch vyhodit, ani mesiac to nevydrzi? 😖

ninnaricci
11. feb 2010

aotrnavska...ja ťa neodsudzujem...každá mamka vie čo robí jej drobcovi dobre 🙂 len,že je to také ojedinelé