Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

lujza123
26. jan 2010

A ked ste prechadzali z 1 mlieka na 2 tak postupne alebo naraz? Zatial davam Nutrilon ale rozmyslam ze 2 by som dala Sunar.

frisca22
27. jan 2010

Ahoj holky, v uplynulých třech týdnech jsme s paní doktorkou řešily, že se mi malá začala budit tak 4x za noc. Od 3 měsíců jedeme na Bebě. Teď je malé už 7 měsíců. Naše doktorka vyšpiónila, že existuje Beba Dobrou noc, která má nějaké zvláštní sytící složky. Dávám ji už 5. noc a je klid!!! Malá krásně spí - je to úplný balzám! Vřele doporučuju 🙂

moravanka
27. jan 2010

me mala bebu dobrou noc odmita! ma to bananovou prichut a proste to NENI jeji mlicko.

zuzanakarolinka
27. jan 2010

Lujza 123 Ukončený mesiac je keď má 5, teda má ukočené 4 mesiace. Kedy začneš prikrmovať to je na odporúčaní lekárky tvojho drobca. Ja iba kojí, alebo som kojila a od 4 mesiaca som postupne začínala s príkrmami. Niečim ľahkým napr. postrúhané jabĺčko, mrkva z polievky ale iba z ľahkej nie nejakého hovädzieho vývaru, uvarený zemiak, kupované kaše, ale na všetko som išla pomaly, najskôr jedno, po čase druhé, aby som vedela čo jej môže robiť príp. problémy. na desiatu jej robím postrúhané jabĺčko s banánom a pomrvím jej tam piškótku, nie normálne ale pre deti sú také od ukončeného 6 mesiaca, alebo ten zemiak, vždy niečo iné, obmieňam to a tak isto je to na olovrant, keď ide spať jej urobím kašu, ale robím ju redšiu do fľašky ona aj tak zhustne, vraj by sa to malo dávať lyžičkami, ale keď vidím ako pri to zaspáva...sú od ukončeného 4 mesiaca, sú s príchuťami, banánová, jablková, slivková, aj bez chuti, hoc aké, zaujímavé je že, postrúhané jabĺčko má rada, ale tu kašu s príchuťou jablka nie. A keď tvojej malej niečo nebude chutiť, nenúť ju do ničoho, skús jej to dať zase o týždeň, uvidíš, ak nepochodíš, skús zase o ďalší, vraj by sa to malo napraviť, no tú kašu ja napraviť neviem 🙂
tak veľa zdaru

salonka77
27. jan 2010

Ahojte maminy, chcela by som sa vas spytat, ze ake mate skusenosti a nazory na Nutrilon 2. Doteraz sme papali Nutrilon Extra, ale uz ma 8 mesiacov a chceme prejst na nieco vydatnejsie. Preto ma zaujima, ze ci vasim detickam prospieval. Aj ked to je individualne... 😉

monka22
27. jan 2010

Ahojte..Chcem sa opytat...Moja dcerka bude mat o tyzden 4 mesiace a papame Nutrilon 1 (ten zeleny) akurat dnes som objavila, ze je aj nutrilon 1 oranzovy a zevraj je sytejsi a dava sa na noc...mate s tym niekto skusenosti???sice spava celkom dobre..budi sa tak 2 krat za noc a tuto noc mi prespala celu, ale to bola moc unavena tak asi preto.chcela by som vyskusat ten oranzovy na noc tak ak mate nejake skusenosti prosim dajte vediet...dakujem

vodnarky
27. jan 2010

monka-my sme presli na ten sytejsi,lebo nasa malinka bola velky hladosko..ale pokial tvojej staci,to co jej davas teraz,tak si to skus nechat na neskor..my sme ho nasej dali tak nejak v 6 mesiacoch.. 🙂 ..

laska2208
27. jan 2010

lujza123 ukonceny 4.mesiac je ked ma dieta 4 mesiace, ukonceny 5.mesiac je, ked ma dieta 5 mesiacov, my sme na UM a nam Dr. hovorila, ze od toho 4 mesica mozeme skusit zavadzat zeleninku a tak po mesiaci pridavat masko a raz tyzdenne 1/2 vajecneho zltka a po takych 2 tyzdnoch vyskusat ovocie, ale hlavne je to aby ti malinka chcela papat z lyzicky, co niekedy trva trosku dlhsie, kym si na nu dieta zvykne a u nas napriklad tie instantne kase vobec malej nechutia a je jedno, ci je to Hami, Nutrilon, Nestle ... preto som skusila uvarit jemne vlocky vo vode, pridala som tam za odmerku mlieka a bananik alebo vyzivku a bolo mnam, mnam ale to az teraz, ked uz ma 7 mesiacov

zuzik28
27. jan 2010

Můžu poprosit o radu? Malej má AE a mudr. mi doporučila dávat HA mlíčko. Pořád teda kojím, ale na večer bych mu ráda ke svému mlíčku přidala i umělé. Chtěla bych se vás zeptat jaké HA mlíčko je tak nejsladší (myslím jaká značka) Vím, že všechny jsou trošku "trpké" jak je ta bílkovina více štěpená, ale říkala jsem si, že některá značka je trošku sladší...třeba Sunar, nevím. Mám strach, aby mi po sladkém MM to HA mlíčko neodmítal...díky za radu

moravanka
27. jan 2010

lujza, kdyz ma dite rok, tak ma ukocenych 12 mesicu (podle tve teorie 13). kdyz je na svete mesic, tak ma ukonceny 1 mesic, je na svete 2 mesice ma ukonceny 2 mesic.....je na svete 12 mesicu, ma ukonceny 12 mesic a je mu 1 rok.

junovka
27. jan 2010

zuzik, tazko je takto povedat, ake HA mliecko je najlepsie.Kazdemu babatku ine sadne.Musis len vyskusat.Ale , pre zaciatok skus zmiesat napr...ked pije 120 ml, tak daj pre zaciatok 100 ml MM a 20 ml HA mlieka...takto pomalicky ZVYSUJ DAVKY HA a znizuj MM...snad si zvykne. 😉

achina
27. jan 2010

zuzik, mas pravdu, vsechny HA mleka maji takovou podobnou "nahorklou" prichut, podle me je nejhorsi Nutrilon, Sunar neni spatny, ale ja jsem k nemu nejak ztratila duveru, kdyz po nem maly priserne smrdel. Ted mame Bebu a asi jsme nejspokojenejsi, ja uz to ted moc nedokazu posoudit, jak uz to pijeme moc dlouho, ale prijde mi sladoucka, dobra...

erika160669
28. jan 2010

Pekne rano prajem.Aj my papame NUTRILON HA ale zahustujem ho s NUTRITONOM lebo tiez grckaval a papa 180 az 200ml.Tiez papa kazde tri hodiny ale vecer ked zaspi okolo 21.00 tak spi 6hodin ale potom uz zaseč papa kazde tri hodiny.Maly ma alergiu na laktozu.Nam kekar NUTRILON HA a NUTRITON predpisuje.

jenn44
28. jan 2010

Ahojte maminy, mala mi posledny mesiac nechce vytiahnut vsetko z prsnika, a chce papat kazdu hodinu, co mna hlavne v noci pri 3mesacnom babatku nesmierne vytaca, takze sme kupili Bebu Ha premium. chcem sa opytat, ako dlho mozeme mat to balenie otvorene, na baleni pise 14dni, ale my to do 14dni nespotrebujeme, lebo ja kojim, len rano a vecer jej dam 10ml UM, lebo nechce viac... nechuti jej a nechce pit z flase, mate nejake tipy ako ju to naucit?
uff, ale z tej beby spi skoro celu noc, iba 2x sa mi zobudi, no uzasne, som z toho totalne unesena... 😀

severka222
28. jan 2010

jenn44 ako ju to naučiť ? akurát sme tým prešli - dúfam 😉 Moja malá má 4 mesiace , 2 týždne mi odmietala fľašu, ( je kojená ), skúšali sme rôzne cumle , zažili sme vresk - ale ponúkala som a ponúkala , stále a stále - hovorím 2 týždne to trvalo, ale dnes už pekne pije - osvedčil sa nám cumlík MAM, a čo sa týka spotreby, ja mám Nutrilon otvorený už 2 mesiac ... a papáme dalej ... aj pri prvej dcére som to takto mala, a nikdy neboli nijaké problémy .... tiež dávam umelé mlieko jeden krát za deň , väčšinou podvečer a ked ju ukladám spinkať tak jej dám ešte cucnúť prsník 😉

jenn44
28. jan 2010

severka dakujem 🙂 my mame avent-acku flasu... aj flasu mam ale az od 4och mesiacov, takze to este nemozeme utorok budeme mat len tri 😀 aku flasu doporucujes? No, s tym otvorenim si ma potesila 🙂 tiez nechapem co sa na prasku pokazi..... 😀
ozaj, co hovoris na znacku?

sunea
28. jan 2010

jenn44, a naco dokrmujes? Tomu nerozumiem. Pokial ti zje len 20 ml UM denne, je to uplne zbytocne, len sa zbytocne stresujes a babatko je zbytocne pomylene. Babatko je mudre, ze nechce flasu. Myslim, ze pokial by si raz v noci vstala a odsala si mliecko, tak rano nemusis vobec davat UM a mliecka sa ti bude robit prirodzene viac (v noci sa ho tvori najviac).
Pokial ti ide o to, aby ti babo buvalo celu noc, tak ti garantujem, ze aj ked ostanes na UM, vydrzi to dlhe spanie max. 2 mesiace. Ked polezu zuby, tak ta nezachrani ani Beba z neba 😉 Ked potom zacne nocny nepokojny spanok, caste budenie, nocny krik apod., tak jedlo nepomoze. Vsetko je len docasne, ako to prislo, tak to odide, ale ved to poznas, kedze uz mas 2. babatko.

jenn44
28. jan 2010

sunea, lebo je este hladna a nechce cucat moje mliecko, preto dokrmujem.

mima300
28. jan 2010

Ahojte, potrebujem poradiť. Mám 2-mesačné dieťa. Od začiatku jej dávam Nutrilon HA keďže som mala málo mlieka. Asi týždeň ju bolí bruško, plačká, nevie sa vykakať. Dávam aj kvapky no nepomáhajú. Myslíte že keď zmením značku mlieka tak to pomôže ? Premýšlam nad Sunarom. Aké máte s ním skúsenosti u takéhoto bábätka ?

lenka1smejka
28. jan 2010

mima-nemen mlieko staci vydrzat,mi sme to mali u malej od 2 mesiacov a trvalo to do 5 mesiaca-len vydrz

zojana
28. jan 2010

mima300 ahojky..ak Ti môžem poradiť ja..tak rada...mam štvormesačnu dcerku...do dvoch mesiacov som ju kojila ale na poradni zistili že nepribrala ani gram od pôrodu tak som musela prestať kojiť a začať davať umele mlieko..davala som Nutrilon...mala mávala bolesti bruška a krče...prešli sme na hypoalergennu bebu a zvracala až uplný sliz....už tyžden dáva mliečko Hami1 a malička je okej...som velmi spokojná....HAMI1 je super...vyskušaj to a budeš určite spokojna..uvidiš..som o tom presvedčená... 😉 😉 😉

severka222
29. jan 2010

jenn44 ako že aku fľašu ? nie je to jedno,? Asi záleži skôôr na cumlíku - veľkosť dierky nie ? Ja malej zatiaľ dávam z tej 125 ml AVENT - čo bola v kufríku čo som dostala v pôrodnici, a ked vypije viac ako 125 ml, tak mám kúpenú antikolikovú MAM - pri nej bol aj ten cumlík ... a na zančku - myslíš BEBU ? Neviem - my pijeme Nutrilon 1 .

martina_h
29. jan 2010

mima300 - ahoj, my sme tiez mavali (s chlapcom) poriadne problemy, krce, nafuknute brusko, zapchy, vykakal sa len s rekt. rurkou. Vyskusali sme cely rad UM, az napokon som kupila Nutrilon Comfort a sme uz 2.mesiac na nom. K tomu som mu zacala davat probioticke kvapky BioGaia a po zapchach, bolestiach, krcoch uz dlho ani stopy. Mozno to nie je tym Comfortom, ale tymi kvapkami. Vyskusaj ich. Pisu tam, ze od ukonceneho 3.mesiaca,ale my sme mu ich davali uz skor. Len nedaj az 5 kvapiek,ako pisu, ale napr.len 3 denne. Naozaj nam to velmi pomohlo.

Nutrilon comfort je rychlo stravitelny, maly papa kazde 3 hodiny, aj v noci a preto som mu chcela zacat primiesavat Nutrilon extra na lepsie zasytenie, no doktorka mi to vyslovene zakazala, pretoze maly by z toho vraj dost pribral a myslim, ze ma pravdu. Nuz co, nech sa budi aj v noci, hlavne, ze nemame ziadne problemy 🙂

jenn44
29. jan 2010

severka, presne tu avent-tacku davam aj ja, cumlik davame 2jku, kupili sme novy. a to nevypije ani 10ml cumlikom... iba po lyzickach jej davam... aj ja mam antikolikovu mam a cumlik je tam az od 4mesiacov, takze to este nie teraz.. 🙂
naozaj mozem mat balenie otvorene aj mesiac, dva??? dakujem

susisus
29. jan 2010

mima - nám vydržať nepomohlo, zato sunar pomohol okamžite, dobre uvažuješ, určite vyskúšaj ! 🙂

mima300
29. jan 2010

Ďakujem vám veľmi pekne za odpovede. Čakať sa mi nechce kým to prejde, keď ju vidím chúďa ako trpí tak radšej zmením mlieko. Vyskúšam Hami alebo Sunar, dúfam že to zaberie hneď. 🙂

millada
29. jan 2010

martina, to z toho nutrilonu extra by podla dr. pribral? To som si nemyslela, ze z toho viac priberaju... 😅

Myslite, ze mozem miešat tak, ze cez den obyčajny nutrilon a na noc ten extra? 😕

junovka
29. jan 2010

milada, a koli comu???Podla nasich skusenosti EXtra nie je vobec extra 🙂 My sme ho papali dost dlho, ale nevidela som nijaku zmenu, zeby mi Nelka bola sytejsia.V noci sa budila, tak ci tak.Ale ako chces 😉

jenn44
29. jan 2010

no baby, flasa MAM je naj flasa, nasa mala dnes vypila 60tku cubi-dup... ale to pred tym som ju nakojila 😀 neviem ci robim dobre ze kojim a este prikrmujem, citim sa ako krkavcia matka, no ale ta ked nechce sat z bradavky co mam robit?☹

zojana
29. jan 2010

mima300.............nečakaj za ničim a zmen určite mliečko....skus HAMI dobre Ti radim a držim palce nech je malička v poriadku...napiš potom ako to znaša..ale verim že to bude dobre...vidim to sama na mojej maličkej Tadejke... 😉