Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

myia
25. jún 2010

Já jsem právě včera mluvila s Mudr, říkal že pět dní, už je špatně, ale že je to divný, že dětičky na umělé stravě kakají poměrně častěji než na MM. No nevím, fakt si přijdu jako blázen. Kam člověk vleze, nejprve dostane vynadáno že plně nekojí a pak už se s vámi nikdo ani pořádně nebaví a vy máte taky po chuti cokoliv řešit. Malá sice docela prďánkuje v pohodě, ale když pak už fakt ty dva dny nekaká tak je jako paragraf i křičí ze spaní.

myia
25. jún 2010

ještě se zeptám holky, kolik vám tak dětičky vypijou, malá teď v těch šesti týdnech si vezme 5 x za den kolem těch devadesáti někdy 130 a někdy třeba jen šedesát, jako právě teď, jinak nedělá u jídla nějaký caviky, jí poměrně ráda, vždyť jsme přibrali kilo za měsíc.
Jen mě dsí co je na těch krabicích napsáno, že by mělo miminko vypít za den. To do ní nenaleju ani kdybych chtěla

lenocka84
25. jún 2010

@myia este je malicka, to pride casom
a papa len 5x? to jej staci?
my papame min. 6 davok, niekedy aj 9, podla hladu, ale ked je to castejsie tak mensie davky nie cele
teraz ma normu 130ml

myia
25. jún 2010

no fakt jíme tak 5x max 6x a o se nají v osm večer dodlábne zbytek kolem půl desáté a spí také někdy až do půl čtvrtý

myia
25. jún 2010

nejlíp ze všeho papala obyčejnou bebu :(

lenocka84
25. jún 2010

@myia my mame od zaciatku nutrilon, a papa bez problemov
spinka ti krasne, to u nas nehrozilo, max tie 3hod, a teraz tak do 5 max

myia
25. jún 2010

je opravdu hrozně hodná od první chvíle co ji mám :D spinká nepláče, když ji zrovna třeba netlačí to bříško, taky čím dýl nejde na velkou tím míň pak jí. Je to jasný já když mám pocit plnosti, tak nemám taky chuť k jídlu. A jaký nutrilon baštíte??

lenocka84
25. jún 2010

@myia mame HA, ale na noc mu davam klasicky 1, aby vydrzal, lebo ha je menej syte

myia
25. jún 2010

@lenocka84 přemýšlím že jí nakonec tu hypo stravu pořídím taky i když nutrilon comfort by měl být hypo nebo ne? jdu se sválně kouknout

lenocka84
25. jún 2010

@myia tak to ti neviem povedat, nam ha dala dr. ked som stracala mlieko
ale maly je po nom rychlo hladny, a tak mu na noc davam normalny
nie je alergik, tak sa nestresujem ze ma ten normalny

myia
25. jún 2010

@lenocka84 píšou že je lehce stravitelný a ulevuje od zácpy a nadýmání necháme se překvapit, ale jestli ho bude jíst jako před chvilkou tak z toho mraku nezaprší, budem se muset vrátit ke staré dobré bebě ale to mě praští

myia
25. jún 2010

@lenocka84 a dáváš mu pít třeba čajík??? jak byly ty horka dala jsem jí čajík a od té doby ho vyžaduje. Má prostě žížu tak za den vypije někdy i 60 až 80 čaje

lenocka84
25. jún 2010

@myia ano cajik davam aj ja, bud kamilkovy-harmancek, alebo feniklovy
zaroven to pomaha pri vetroch, a najnovsie mu do caju robim aj mliecko, ze nie do vody ale do caju
a striedam, 1 den harmancek, 2 den fenikel 2 den cista dojcenska voda

pipussa
25. jún 2010

@lenocka84
ja mam informacie, ze tie cajiky sa nemaju davat takym malickym detom
obsahuju vraj cukor...
aj ja mam kupeny ten feniklovy, ale dostala som na neho zakaz, ze radsej nedavat...
lepsie ze je davat vodu,,,,

lenocka84
25. jún 2010

@pipussa ale ja varim fenikel, nie kupeny feniklovy caj
a to iste aj kamilky, bylinky, nie hotove caje

pipussa
25. jún 2010

@lenocka84
aha, tak potom dobre...
ale aj tak, hm, zaujimal by ma nazor lekarky, ci zase to nemoze sposobit nejaku alergiu...
nepytala si sa lekarky ?? ze ci mozes varit sama cajiky ???

lenocka84
25. jún 2010

@pipussa ja som jej hovorila, ze mu tak varim caje a ona ze v pohode, ze je to lepsie ako kupovane, ze naj je cista voda, ale zase kvoli vetrom su dobre.
takze upne v pohode, nemala vyhrady

pipussa
25. jún 2010

super a teda, ake caje kupujes ??
mozno by som skusila aj ja ten feniklovy..
a v akom pomere, mnozstve ??

inak, tvoj maly ma super rifle , ( teraz som kukala fotky)

lenocka84
25. jún 2010

@pipussa na 1dcl vody davam 5 kuskkov feniklu, a ten kamilkovy mam taku gulicku na caj, to dam plne na cca 6dcl
ako nie silne caje, len tak light

riflicky mame z anglickeho nextu od nasej tety,
fest paradne su, som hotova z nich

pipussa
25. jún 2010

@lenocka84
ja som prave pridala fotku mojej lasky 🙂

lenocka84
25. jún 2010

@pipussa 😉 😉 😉 ake kukadlaaaaa 😉 😉 😉
to je v autosedacke?

pipussa
25. jún 2010

@lenocka84
ano, a fotene mobilom
hadzal take xichty, ze som musela fotit
🙂

lenocka84
25. jún 2010

@pipussa podareny je, super

nanika
25. jún 2010

@myia , prepac, ze zareagujem inak, ako sa pytas. Vidim v tebe seba s mojim prvorodenym. S oboma detmi sme uz v porodnici boli dokrmovani. S Olinkom to aj islo z kopca, ciastocne som krmila odsatym mlieckom, ale fakt minimalne do konca 4 mesiaca a nemyslela som si, ze by to mohlo byt inak. Tentoraz pri dcerke rovnaky scenar. Ale, podarilo sa nam rozkojit a momentalne bud nedokrmujeme uz vobec, alebo mozno tak 10-20 ml za cely den. Neviem, preco uz kojis len ciastocne, ci si chora, alebo je v tom nieco ine, ale podla mna, este je dost skoro na to, aby bolo tvoje dietatko plne dojcene, myslim, ze nase deti za to stoja, aby sme sa troska potrapili a dostali nieco lepsie, ako bebu a nutrilon. Neskusila si nejaku laktacnu poradkynu, nemyslim prave z porodnice...

myia
25. jún 2010

@nanika no vzhledem k tomu, že se snažím kojit neustále, dokrmuju se souhlasem doktorů, protože hysterický pláč malé už další týden nezvládnu. A nemyslím si, že by se mi podařilo rozkojit, když přestože odstříkávám i odsávačkou, tak jsem schopná za 24 hodin nakojit sotva 100ml. Už docela špatně nesu, jak všichni tvrdí že to jít musí. Moje sestra třeba prvního chlapečka kojila do 9 měsíců než se sám odstavil a už nechtěl. Druhého nekojila ani tři měsíce. Myslíš si, že raději utrácím peníze za drahé příkrmy než bych bezproblémově kojila??? To je trochu hloupost hm???

lenocka84
25. jún 2010

@myia nepocuvaj nikoho, sama vies ci to ide alebo nie
a ten natlak ti v nicom nepomoze, a ma to uplne opacny efekt

zajaciq
25. jún 2010

@myia nikde nie je napisane, ze dojcenie je lahke, ale vobec sa necudujem, ze prikrmujes UM, ked ti to doktori este aj indikuju. ja dojcim svoje dieta vylucne, odsavackou by som si odsala mozno 30ml a radsej to ani vobec neskusam. je uplne bezne, ze dieta si vytiahne same ovela viac nez nejaka umela odsavacka. pokial ti cika 6-8 tazkych plienok denne a pribera na vahe korektne, dokrmovat netreba. a samozrejme, ze dojcit sa da kazdej zene, je to v hlave. nikto ma nepresvedci, ze to nejde. pokial si kojila doteraz, tak mliecne zlazy mas vyvinute spravne, rozchodit to sa da homeopatikami ci senovkou greckou alebo tabletkami milk more ci ako a HLAVNE castym prikladanim. to presvedcenie, ze chces vylucne dojcit svoje dieta, musi byt v tebe, ono sa to neprenesie telepatiou ci pismenkami. z pohladu klinickeho psychologa si myslim, ze zeny si vytvaraju obranne mechanizmy na zaklade predsudkov a tradicii, ktore im nasledne navodzuju stresove prostredie. vela dokaze psychika. tak hlavne nestracaj nadej, vyluc vsetky cumle flase caje a dietatu nezostane nic ine len pit z prsnika. ked pises, ze tazko nesies, ze ini tvrdia, ze to ist musi , mas vnutorny pocit, ze to nejde.. preco ?

karmelka77
25. jún 2010

@myia na mna tiez kazdy tlacil od prvej chvile a nakoniec som skoncila tak ze maly vobec nechcel odo mna pit a nie je vobec kojeny, je na UM...uvidime co to spravi, ale tak chore nazory na kojenie ako su v dnesnej dobe to je neuveritelne, je to kazdeho vec a treba to nechat na prirode, a nie volat k sebe ansabel laktacnych poradkyn ktore ti bude mackat prsia jak nejakej dojnej krave a o to viac to nepojde. Je vela deti ktore su kojene aj tri roky a stale im nieco je a zas vela takych co boli iba na umelom mlieku a su zdrave...je to individualne a neznasam ked niekto odcudzuje niekoho za to ze nekoji. A to dieta je samozrejme potom tiez nervne, ked aj na matku sa tlaci a ta je z toho a dne!!!

lenocka84
25. jún 2010

@karmelka77 priklanam sa k tvojej odpovedi, svata pravda!

kkiki
25. jún 2010

@karmelka77 suhlasim .. moje obe deti mali moje mlieko len nieco cez 6t a starsia aj menej .... a hold nemaju ziadne alergie, chore minimalne, oliver bude mat 8m a este ani nemas velky susen nieto sopel .... ja som nemala nikdy materske kedze som sa narodila skoro o dva mesiace skor a hned ma previezli 50km dalej do inej nemocnice ... a hold byvam chora raz za rok a aj to ojedinele ... jasne je to aj v genetike , ale to potom potvrdzuje ze to mliecko co mame my nie je az take jedinecne ... ked uz tak je dolezite to prve kolostrum ... no tiez by som vedela na tuto temu ako v tejto dobe Kojenia na mna kojace matky zahladzali ako na nejaku vrahynu ... a poznam mnoho zien co sa trapili a trpeli, nervozne a potom este aj dieta a hotovo konec sveta, ale hlavne ze ma materske mlieko ...