Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

junovka
24. jún 2010

@baaaabika tazko povedat, ktore je dobre.To by trebalo odskusat.My sme po Beb a Sunary mali zapchy, po Hami sme zvracali a Nutrak nam sadol

junovka
24. jún 2010

@baaaabika a aky nUtrilon ste papali-HA alebo KLASICKY?,

baaaabika
24. jún 2010

fuha, tak hadam tym, ze poskusame aj ine mlieka nic nepokazime. Dakujem za odpoved 😉

baaaabika
24. jún 2010

@junovka nutrilom HA sme mali v lekarni mi povedali, ze je najlepsi, tak neviem. A to by mal byt v nich nejaky rozdiel. Ja si skor myslim, ze ten HA je aj tak klasicky, ale je to super marketingovy tak 😀

junovka
24. jún 2010

@baaaabika nove mliecka sa skusaju po dobu 3 dni, ale stale ked budes prechadzat z jednej znacky do druhej, tak pomaly treba menit-znizovat postupne davky toho co nechces a zvysovat davky co chces.

junovka
24. jún 2010

@baaaabika v Nutrakoch je aj cenovy rozdiel .Samozrejme, ze ti odporucali HA Nutrak, ved je drahsi ako klasicky 🙂

pia22
24. jún 2010

HA je aj na predpis a je drahsie, pretoze je lahsie stravitelne. Preto sa predpisuje aj predcasniatkam. Sytiaca HA formula je Nutrilon Comfort.

blumka
24. jún 2010

@lenocka84 mne pediatricka tiez odporucala HA mlieko ked som prestavala kojit, vraj je lepsie stravitelne pre male deti...ale ja som Juli dala obyc. nutrilon, mala sice z neho zapchu par dni, ale potom sa to upravilo..asi si potrebovala zvyknut

vyjadrim sa este k pediatrom...oni odporucia to co by mali ale my doma vidime ci to dietatu robi dobre alebo nie. ak mlieko HA raz nerobi dobre ta mu ho nebudem predsa davat...a este je po nom hladnejsi ako obycajne..tak by som to fakt neriesila.. aj usetris aj malemu bude lepsie ;) a biogaiu by som davala dalej..to nie su lieky ale zive mikroorganizmy, ktore neskodia len pomahaju

moon1979
24. jún 2010

@ivanek casove intervaly podla mna nie, ale mnozstevne urcite ano. pozri si na baleni, na kazdej krabici je uvedene maximalne denne mnozstvo UM podla veku dietata. To nesmies prekrocit.

moon1979
24. jún 2010

@bibione moj drobec ma tri mesiace. boli aj dni ked kakal na stvrty den, teraz je to kazdy druhy den. nebol zapeceny, vykakal sa bez bolesti a placu, ale nebolo to kazdy den. teraz nam doktor predpisal Nutrilon comfort a mam mu davat do neho 1x 2.5 ml duphalacu. tak uvidim

pia22
24. jún 2010

Nas gastroenterologicka vazne upozornila na laktobacily a ine "zive bacily a bakterie" pre babätka, ze uz jedno mimi po ich uzivani skoncilo na JISke, pretoze aj dobre bacily prirodzene pre luds. telo sa mozu pri umelom podavani u babätka tak premnozit, ze sposobia rozvrat vnutorneho prostredia.

nanika
25. jún 2010

@moon1979 to je akoze kde napisane, ja som si to nikdy na tej krabici od mlieka nevsimla, ze su to davky nie odporucane, ale ze je to strop, ktory sa nesmie prekrocit...

bibione
25. jún 2010

@nanika je tp pravda,aspon na nutrilone je to napisane,ja sa tiez riadim hmotnostou babatka

lenocka84
25. jún 2010

@nanika no a co mam urobit ked je tam ze 5 davok denne 870ml a viem ze moj syn je po tom hladny? mam ho nechat plakat od hladu?
sa neriadte tabulkami ale potrebami vasich deti!

junovka
25. jún 2010

@lenocka84 suhlasim 🙂 😉

lenocka84
25. jún 2010

@junovka dakujem
kazde dieta je ine, na tych krabiciach je odporucana davka, nenecham dieta hladom umriet a plakat, ked viem ze vypije
my pijeme na davku 130ml a mame ich cca 6, to je denne minimum, najnovsie na noc vypije aj 150ml

moon1979
25. jún 2010

@nanika na nutrilone mas urcite, dokonca este aj uvedene presne davkovanie. teda napr. na pripravu 100 ml tekutiny, das 90 ml vody a 3 odmerky mliecka... potom mas tabulku kde mas uvedene, ze napr. dieta 3 mesacne moze najviac 1000 ml denne. skus sa lepsie pozriet, urcite je to na kazdej krabici nutrilonu, o inych znackach neviem, nepouzivali sme.

myia
25. jún 2010

Ahojky holky přišla jsem si mezi Vás pro radu. Malinkou už téměř nekojím, v porodnici když jsem ještě neměla vůbec mlíko dali jí příkrm Bebu. Tak už jsem u ní zústala, ale mám pocit, že má malinká zácpu, kaká mi jednou za tři dny někdy i čtyři neuvěřitelné množství kroutí se pak a pláče, naposledy jsem ji musela pomoct rektální rourkou, barva byla taková divná až jako zeleno žlutá no nevím. Zkusila jsem bebu premium, pak bebu sensitive, teď chci vyzkoušet nutrilon comfort, nebo myslíte, že jí mám dát ten hypo? Jsem z toho nešťastná včera jsme byly na kontrole, doktor ani neporadil, co jako příkrm dát, jen nad tím máv rukou s větou, ani mi neříkejte, že nekojíte, dáváte hypoalergení? i kdyý ono je to stejně jedno . . . . . jako kdyby to člověk dělal schválně :( na penězích mi nezáleží hlavně ať je malinká spokojená. Může mi srdce utrhnout když takhle pláče. Moooc prosím poraďte :(

lucyne
25. jún 2010

@myia ahojky, tak my jsme měli podobný problém a malý měl 2,5kg když se narodil, plakal mi pořád hlady a pak jsem musel ataké přikrmovat a teď už jen na umělé. Vyzkoušelli jsme vše možné. Z jednoho měl zácpu, pak blinkal... Nakonec máme nutrilon normální, ale dříve jsme měli ten comfort. Sama uvidíš co Vám bude nejvíce vyhovovat, ale prý vůbec nevadí střídání až najdete co Vám nejvíce vyhovuje. Hypoalergení jsme měli pouze 1 měsíc. A jinak ,já jsem obrečela, že musím dávat umělou, ale také jak píšeš hlavně , že je mimi spokojené. Malý už má ve 3měsících 6,5kg, takže spokojeně vypadá a už nebrečíme. 🙂 Tak hodně štěstí. 🙂

myia
25. jún 2010

@lucyne jak dlouho myslíš, že mám čekat než mlíčko zabere. Tu bebu sensitive jí dávám už jí vlastně dobíráme a je to furt stejný dobře týden nebo dva už jí dlabeme, to už by to fungovalo tak jak má viď. Zkusím jí dát ten nutrilon comfort, mám ho tady. Jsem z toho opravdu nešťastná. I docela z konzistence té stoličky, opravdu má být po umělé stravě takhle hnusně zbarvená?

lucyne
25. jún 2010

@myia nám na to vždy stačily tak dva dny a hned jsem viděla jak mu to vyhovuje. A přidáváš do mlíčka kapičky na bolení bříška?? Já mu dávám jak kapičky, tak i probiotika v kapslích, která se vysype do mléka.-to vše je lepší na stravitelnost a na plyny. Určitě se stolice mění dle umělé výživy- malý ji má také žluto zelenou.

myia
25. jún 2010

@lucyne no dáváme před každým jídlem le fax, laktobacílky jsem jí dala a právě od té chvíle máme tenhle problém, i když jsem je vysadila. Já totiž sama laktobacily brát nemůžu trpím po nich zácpou :( tak to má Barunka asi po mně. Hele a má být taková kašovitá. Malá ji má takovou jako byla ta první černá v porodnici, tak asi o takové konzistenci. Připadám si jako neschopnej blbec. Ach jo.

lucyne
25. jún 2010

@myia určitě nejsi. 🙂 Já v tom také plavala... 🙂 Chseš jen to nej pro své mimi. Já jsem také koupila lefax a nakoc máme Sabsimpelx- ten mu třeba vyhovuje lépe. A pokud Ti ho předepíše doktor , tak je zadarmo- to jsem zjistila až ted u doktorky. Ta stolička je konzistencí jako míchaná vajíčka??Malej měl dokonce i spíše takovou kašovitou po tom hypo nutrilonu.

myia
25. jún 2010

@lucyne má takovou jako kašovitou ano ta hezká žlutá jako vajíčka po mateřský mlíku už dávno není no :( nám tel lefax napsla doktorka protože je prý lepší tak ho dávám.

lucyne
25. jún 2010

@myia tak to bych tu stoličku neřešila...je v pohodě..malý ji má také takovou. Já jsem to také slyšela o lefaxu, ale pak mi doktorka řekla, že se klidně může stát , že mu nemusí vyhovovat a tak jsem zkusila ten sabsimplex- prý je to jak s mlékem- někomu vyhovuje to a jinému to...

myia
25. jún 2010

@lucyne je mi divný že nekaká pak když se vykaká tak je opravdu až o třicet dkg lehčí :(

lucyne
25. jún 2010

@myia tak u nás tento problém nemáme...malý kaká skoro každý den tak 2x, ale jinak co jsem na jiné diskuzi , tak holkám také mimča kadí také po několika dnech. |Spíše bych se zeptala doktorky jestli je to vpořádku. Ale vím, že pokud kojíš tak je to normální, že opravdu nemusí kadit každý den.

beruska24.9.
25. jún 2010

Malá kakala po sunaru ha ´´šedozelené bahno´´ a tak 1x za 2-3dny (i když, to už byla trochu větší než vaše miminka). Hlavní, aby šli prdíky a dítko se vykakalo bez pláče.

lenocka84
25. jún 2010

moj maly tiez nekaka kazdy den, a to uzivame aj probiotika aby pomohli, ale netvari sa zeby ho bolelo brusko, tak to neriesim. ked nekakal 4 dni za sebou som volala dr. a ona poradila biogaia a po nich kakal. ale teraz uz 2 dni zase nic

beruska24.9.
25. jún 2010

Při kojení stačí 1x za týden až 10dní a při um snad max. 1x za 4 dny. Ale jak jsem psala, hlavně prdíky musí odcházet.