Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

maca793
9. nov 2007

Kľudne je to Babylove1,2,3. Máš ich rozdelené podľa veku. Mne ich malá doslova "žrala". Babylove3

maca793
9. nov 2007

pokračovanie
Babylove3 je dokonca s jemnou príchuťou jablka. Mlieka zvyknú mať povykladané medzi detskými kašami a príkrmami. skús nič za to nedáš.
na porovnanie: pred 6 rokmi som kupovala Bebu1200g za 135,-Sk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a teraz stojí vyše 400?- dúfam.

vanila
12. nov 2007

Ahoj maca793. chcem sa ťa opýtať koľko stoji babylove a aká je to gramaž. Pýtam sa preto keby sa nahodou maly prejedol FM .

zuzu13
12. nov 2007

my papáme HAMI...som spokojná a Lucka tiež...
maca...pekné porovnanie...aj ja dám cenu pre porovnanie...pri synovi 20,-/sunar/ a teraz pri Lucke? pred 3 mes. 165,- a teraz 240,-/hami/

elri
12. nov 2007

Maca dik, vyskusam 😉 Je to fakt velmi dobra cena, neda sa porovnat s nutrilonom, 800g stoji okolo 450 sk, zda sa mi, ze malemu nechuti. 😒 200 ml vypije aj na 3 krat.

vanila, babylove 800g stoji asi 169,90 sk. Maca to spominala na predchadzaju cej strane.

uhlikova09
13. nov 2007

Ja davam malemu bebu od 2 mesiacov a som veeelmi spokojna a maly tiez a dokonca aj jeho brušinko 😝

cistko
13. nov 2007

A my sme vcera skusili to francuzske mlieko. Malemu veeelmi chutilo/rozmyslam ci by bolo nejake co by mu nechutilo/a zatil je to ok, ale este nekakal co by nebol problem, lebo on kaka kazdy druhy den. Tak uvidime reakciu dnes, ci bude kakat a ci neeeeeeeeee a hlavne akeeeeeeeee okrem toho ze straaaaaaaaasne smradlave. Teda aspon co sa tyka kombinacie MM moje a nutrilon to bol katastrofalny smrad. Ja som si ho tak cicikala a prdol si no a taky smrad, ze mu hovorim ty moj smradoch malicky a mamka ze ako mu to mozem takto povedat, ze ona mi tak pekne, zubrienka moja krasna, zabicka moja peknucka a ja jemu smradoch, ze mu mam aspon smradosko povedat. Dva dni na to, ho sla prebalovat, rozbalila len perinku/a to maly nebo pokakany len sa v nej zdrziavali jeho prdy/a vravi mu ty smradoch jeden 😀 😀 😀 😀 😀

nika251
2. jan 2008

Ahojte. Chcem sa opytat tych skusenejsich. Synceka musim zial dokrmivat UM od 2tyzdna - Nutrilonom 1 premium. chvilu bola stolica aj prdiky v poriadku. Od 3 tyzdna zacali problemy- menej kakal, zacal mat rano problemy s prdikmi. Od 4tyzdna mame sem tam koliku, stolica 1x denne a teraz posledne 2-3 dni kakat nevie. Necham ho trapit sa 😢 😢 cely den, ale na vecer to uz neviem pozerat a pomozem mu rektalkou. Po nej sa poridne vykaka - najskor ide taka hustejsia kasovita stolica, potom vodovejsia so zbytkami mliecka. V stolici sa nachadzaju aj take sopliky- vidiet ich hlavne ak plienku zlozim a roztiahnem. Dnes prvy krat som musela rurku pouzit aj rano- trapil sa od 5tej a uz zacal velmi bolestivo plakat. Po tom ako sa vykakal spinka. Skusala som aj kamilkovy cajik, repik, sab simplex(od espumisanu ho boli velmi brusko) Mame 5 tyzdnov a nechcem tu rurku pouzivat kazdy den. Poradte mi co mam robit? Moze sa intolerancia laktozy ukazat az po 2-3 tyzdnoch? Mozem skusit nutrilon HA aj bez porady s lekarom? Poradte prosim 😔 ☹

lyzenka
2. jan 2008

...my sme tiez mali menej MM mliecka navecer, tak som zacala dokrmovat Nutrilonom (kedze je to zevraj najsuper mliecko), ale nejako sa to malemu nepacilo, respektive vecer velkeeee place. Tak po mesiaci som teda presla na Sunar premium - a zatial som spokojna. Vecerne plackanie este trosku je - ale nie take strasne. Napr. vcera uz vobec ani plac nebol. A mozno ze je to tym, ze uz ma 3 mesiace a uz to bolenie bruska prestava.... 😕 😉

elise
2. jan 2008

u nás sa uprednostnuje materské mlieko lebo kojím ale snažím sa mu občas dať aj umelé skúsili sme všetky značky a ale najviac mu chutilo milkoln slovenské mlieko a nie je drahé a pošlu ho na dobierku 😉

prunti
2. jan 2008

Nika251 my sme mali podobny problem. Moj maly nekakal a maval strasne zachvaty koliky. Dokrmovat som zacala ked mal maly 2,5 mesiaca dostaval tzv Milumil HA start od Milupy. Teraz papa Nutrilon HA 1, bez akychkolvek problemov, je takmer rovnakej chuti ako Milumil. Hypoalergenne mlieka sa daju kupit i bez predpisu v lekarni, my sme hned dostali umele mlieko typu HA, pretoze doktorka vedela, ze je moj maly dost citlivy na brusko a vlastne sa tymtom mliekom predchadza vzniku alergii. Na tvojom mieste by som sa vsak poradila s lekarkou. Inac si nemyslim, ze ide o intoleranciu laktozy vo vasom pripade, podla mna je to klasicka kolika. Rektalnu som v prvych mesiacoch pouzivala takmer kazdy den - tak mi to kazala doktorka. Po tretom mesiaci sa moj maly z nicoho nic sam pokakal a teraz uz mava stolicu kazdy den a to sam od seba! Takze prajem ti vydrz a hlavne vela energie! 🙂

danielala
2. jan 2008

Ahojte, chcem sa s vami podelit o riesenie, ktore mi pomohlo odstranit problem s rozmiesavanim protigrckacieho mliecka zahustenieho zemiakovym skrobom a funguje to super! Takze my pijeme Bebu 1 A.R. a aj ked som kolkokrat miesala a miesala aj desat minut, cez normalny cumel mi to mala nevedela vytiahnut,hladala som riesenie na internete, viacere maminy s tymto maju problem a odporucali regulovatelne cumliky alebo teplejsiu vodu (ale to sa v navode neodporuca), tak sme kupili regulovatelne cumliky na flasky, ale aj tak mi viackrat zostalo na stenach flasky nerozmiesane mliecko a to nekonecne mixlovanie s flasou... Kupili sme elektricky frapovac (namiesavac mlieka do kavy) nemenovanej ceskej firmy a mliecko je do styroch sekund dokonale rozmiesane. Stalo to nieco cez 300 Sk a dobija sa akumulatorom. Vsetky ostatne co su na trhu, su na baterky, co mi nepride az tak vyhodne. S tymto nasim sme maximalne spokojni a ocenime ho hlavne v noci, ked uz malu ide roztrhnut z takeho dlheho cakania na mlieko...

zuzkafuny
3. jan 2008

My používame SUNAR. Osvedčil sa mi aj pri staršej dcére a aj teraz...
Len toľko... 😉 🙂

jeny
3. jan 2008

A prosim ta v akej cene je sunar???
My papame nutrilon premium ale dost vracká tak rozmyslam nad zmenou,uvazujem nad sunarom alebo francuzkym mlieckom.
Od narodenia sme papali bebu ale zapekala malu velmi to nam napravil nutrilon,keby tak nevracala tak ho necham.

janka07
3. jan 2008

ahojte mamicky...mate niektora skusenosti z organickym mlieckom od HIPPu?

lyzenka
3. jan 2008

jeny,

tiez som presla od nutrilonu k francuzskemu mliecku - ale ked som mala trosku chladnejsiu vodu - tak sa mi to vobec nedalo dobre rozpustit, normalne mi tam zostavali take hrcky a strasne mastne sa mi zdalo, normalne na flaske zostavala taka mastnota...a tiez plackal....
teraz mame asi 3 tyzdne sunar a zatial som spokojna....klopi-klopi....a da sa aj s chadnejsou vodou super rozpustit, vobec sa nerobia hrcky.

Ale chvalia tu aj z DM mliecka - babylove - velke balenia za nizke ceny....som tam aj dnes bola a 800g bolo nejak 180,- a Sunar1 300g stoji 120,- (ale najskor som si kupila v tej dozicke - ten stal 150) - a teraz ten bez dozicky a uz si ho len presypem. 😀

Tak, neviem, asi fakt treba len vyskusat.

kkatrina
3. jan 2008

ja som obidvom synom dávala bebu, najprv sa volala h.a./a.r., teraz len a.r. ale je aj hypoalergénna, lebo máme v rodine nábeh na astmu a alergie. Jakubko mával hrozné koliky do 3. mesiaca a potom to ustúpilo, papal bebu 2 h.a. až do 2 rokov. Dávidko je v tomto úplne ukážkové bábo, žiadne bolesti bruška, akurát som mu od narodenia dávala len H.A. a od tej strašne grckal, tak sme na radu okolia prešli na humanu H.A. ale z tej ho bolelo bruško, tak sme nakoniec skončili na bebe anti refluxnej a je to ok. Som zvedavá ako zareaguje o mesiac keď dostane 2 a tá je len hypoalergénna takže nebude zahustená.

Inak ja to v pohode rozmiešam v horúcej vode, nehovorím že niekedy nezostanú hrudky ale je to ok. Používam fľašky avent a mám v nich cumeľ č. 2 - cez tie to tečie super. Ja si dopredu pripravím 3 dávky - do 3 fliaš a keď to vychladne tak to dám do chladničky a v noci len zohrievam v mikrovlke. Robia to tak aj v nemocnici.

jeny
3. jan 2008

lyzenka, vdaka za radu,takze sunar ma takmer taku cenu ako nutrilon,som dufala ze je lacnejsi 😉 tie mliecka z dm maju naozaj lakave ceny,len som o tom zatial dnes 1x pocula tak skusim este nieco pohladat o nich na nete a rozhodnem sa.

lyzenka
3. jan 2008

jeny, takze tiez si si presla mlieckami od beby, nutrilonu....a teraz sa rozhodnut.....
Myslis, ze ked sa striedaju takto mliecka, moze to narobit nejake problemy? - alebo ked maly nema problem, mozem skusat aj ine mliecka (napr. po mesiaci) - tiez ma laka to z DM kedze je tam taka super cena....ale zas aby som nenarobila viac skody ako uzitku, ked uz ten SUNAR je OK.

lyzenka
3. jan 2008

jeny,

aj som si tiez dala do vyhladavaca mlieko babylove......a naslo mi tam aj jeden prispevok od jednej, ze s nim nebola spokojna, ze sa tam robili hrcky......
tak snad najdes nieco viac o tom popisane...

jeny
3. jan 2008

lyzenka, nasla som len presne to iste co ty 🙂 takze radsej ho nebudem kupovat zatial, myslim ze nie je moc dobre tie mliecka casto menit takze ak by som nasla nejake s ktorým budem spokojna tak ostanem pri nom,ale zas ked babu chuti a ani jedno nerobi problemy tak preco neprejsť na lacnejsie? No sama neviem,co robit ale zajtra sa musim rozhodnut lebo mi dochadza posledne balenie nutrilonu.

jeny
3. jan 2008

A ked si prechadzala na sunar tak boli nejake zmeny v nocnom papani,myslim ci sa budilo babo castejsie na hlad alebo spalo lepsie po sunari??? Lebo moja mama ma krmila sunarom a od 2 mesiacov som spavala od 18hod po 6hod rano tak aj preto ma ten sunar laka 🙂 ale to asi nezalezi od mliecka ale od babatka..

lyzenka
3. jan 2008

Neviem ci to je mlieckom, alebo tym, ze uz ma tri mesiace.....ale na zaciatku ked som este kojila, tak sa budil kazde tri hodinky - o polnoci, potom o 3 a potom o 6. Potom som zacala dokrmovat navecer....a moznoze tym spaval dlhsie....zacal sa budit uz len o tej 3 a potom az rano okolo 7,30. No a teraz uz to je asi dva tyzdne (moznoze je to tym sunarom), tak zaspi okolo 22,30 a potom az rano o 8 sa zobudi... :O))) je to super....tak sa vyspim a mam kopec energie na dalsi den.....klop-klop....ktovie dokedy to tak bude.. :O) Ale do tej 22,30 je to tiez niekedy dost, som uz unavena a rada by som si este kopec veci chcela spravit - robim si dialkovo skolu.....a takto vecer mam zadany....tak musim cez den, ked spi na balkone... :O)))
Ale inak ked bol Andrejko v brusku, tak tiez viem, ze v noci sa vobec nemrvil....kludne spinkal a budil sa az okolo 10,00 ... :O)))

jarka34
3. jan 2008

🙂 Ahojte mamičky. Ja som zo začiatku dávala sunar, ale malinka dost grckala. Tak sme prešli na nutriln AR. A teraz je všetko v poriadku. Akurát sme spravili trošku vačšiu dierku na flaške. A do mliečka, kěď ho zarobím, nasypem pár zrniek čajíku Hip fenikel. Tak sa malinká aj pekne vykaká. A celý deň je spokojná.

jeny
3. jan 2008

lyzenka,tak to pekne spinka,ale zas do 22,30 som hore nevydrzala ani na Silvestra 😀, naša malá chodi spinkat okolo 19hod a budi sa potom niekedy uz o 23h potom okolo 3h a okolo 6hod a potom sme uz hore ale boli uz noci aj ked spala od 19h a zobudila sa okolo 2h a spala az do 5,30-6,00 tak to mi celkom vyhovuje 🙂
Ak sa rozhodnem pre ten sunar tak budem tajne dufat ze prespi celu noc 😉

jeny
3. jan 2008

tak som na nieco o mliecku babylove predsa len natrafila,skusim dat link http://www.babetko.sk/forum/viewtopic.php?t=66833
no a teraz o nom opat zacinam uvazovat.....

jujka
3. jan 2008

ahojte,
chcem sa spítať koľko vám detičky papajú UM? alebo papali keď mali 3 mes. môj malí papá v piemere 120ml a ešte stále sa vnoci budí po3hod.

lyzenka
3. jan 2008

jujka,

ja presne ani neviem kolko moj maly papa....ale dam mu z jedneho aj z druheho prsena a navecer este k tomu asi 50ml UM este vypije

jujka
3. jan 2008

lyzenka a ako často sa vnoci budí?

lyzenka
3. jan 2008

nebudi sa vobec v noci....krasne spinka.....len teraz sa akosik zobudil a to som myslela, ze uz bude chrumkat.....ale zaspava o tej 23-24 ale potom az do rana do 8,30