Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

mizu89
25. apr 2015

@dollynkaa tak mozem 6 mesacnemu dietatu detsku krupicu - riedku???a ako ju pripravit len vo vode a nakoniec zamiesat trochu sunaru?UM sa asi nemozu varit ci?Dr. mi povedala ze detsku krupicu od 7 ale neviem ci na zaciatku alebo ud ukonceneho 7 mesiaca.poradite mi prosim?A ten nutrilon uz som to niekde pocula ze zapeka.

dollynkaa
25. apr 2015

@mizu89 mozes krupicu.kazdy radi inak to je normalne ;) ja som prevarila vodu dala trochu sunaru a domiesala som do toho tu krupicu v sackoch od znacky sunar alebo hami.pockaj pislem ti fotku.tu co mam teraz je od 4mesiaca mas tam aj navod

dollynkaa
25. apr 2015
erinka123
25. apr 2015

@martuska00 ja som spokojna s Mliekom Humana , pouzivam aj dicensku vodu Humana, od vtedy sa stolica upravila, nema koliky ani bolesti bruska som velmi spokojna.... Sunar a beba jej nerobili dobre ☹

mizu89
27. apr 2015

@dollynkaa dakujem

22bosorka
1. máj 2015

novy nutrilon profutura

zuzka1717
4. máj 2015

Sunar prémium,nedám na neho dopustiť.

marekaneuschlova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikol61
25. máj 2015

Predam 4 ks. 800 gramove neotvorene balenia Beba HA 1 za vybornu cenu. Plus 20 ks. jednorazove nasadky na odsavacku soplikov ZADARMO. PD dovoz. Popripade na dobierku alebo osobny odber. 🙂

mizu89
16. jún 2015

Ahojte maminy neviete ktore balenia UM su po castiach balene??? BEBA 600g(300+300),Sunar 500g(250+250) ine nepoznam poradte.

zuzka1717
18. jún 2015

Sunar je baleny 300+300g

mizu89
19. jún 2015

@zuzka1717 ahoj ten sunar premium je baleny v bilej skatuli?ak sa smiem spytat sko chuti,vonia..pisu ze sa podoba MM.je to pravda?.viem ze je drahsi ako sunar orig

pomoz
6. júl 2015

Ahojte baby pomozte mi chcem mu zmenit sunar lebo ma koliku a neviem aky je najlepsi ale ja zijem v anglicku tu mi stym velmi nepomozu ty doktory tak pomozte vy mne a preco stale place. Ja mam este try dety a toto som nemala.ja ani neviem ako pomaha ta kolika

ivkadracova
6. júl 2015

@mizu89 daktore babylove su tak balene.. ale uz neviem kore ci tie bio abo normalne.. alebo len pre specialne mesiace

lenka150190
19. júl 2015

Našla som na nemeckej stranke test mliek tento rok...

Tento počiatočný mliečne výrobky patria medzi najlepšie v teste
Víťaz testu v kategórii náhrad materského mlieka: Milasan Dojčenská Formule 1

Unikátny Víťazom testu je počiatočné mlieko Milasan, "dobré" sekcii na celkovom hodnotení. Je bez špeciálnych prísad a baktériám a neobsahuje problematické látku chloristan. Mastné polutanty testeri nájdené stopové iba sumy. Na rozdiel od mnohých iných sušeného mlieka, kde bol tuk hodnota znečisťujúcej významne zvýšil do istej miery. Prášok tiež skóre v cene: 0,61 eur na 100 g pôvodného mlieka, je najvýhodnejší zo všetkých testovaných druhov.

Place 2: Nestlé Beba 1 PRO

Tiež, "dobrý" bol Nestlé Beba Pro 1 dojčenskej výživy. Opäť platí, že testery nenašli žiadne baktérie a ani chloristan. Mlieko je dobré jedno euro na 100 g drahšie ako prášku Milasan.

Umiestnite 3-7:

"Uspokojivé" s dosiahol Aptamil Profutura dojčenskej výživy 1 konieckoncov tretie miesto. Veľmi podobné znejúce ukončenie počiatočnej dojčenského mlieka Aptamil Pronutra bol hodnotený testerov, avšak len s "chybné. Celkové hodnotenie "nedostatočne" tam bolo 1 dojčenskej výživy pre Milupa Milumil. Opäť platí, Chloratwerte boli značne vzrástol a tukové znečisťujúce látky jednoznačne príliš vysoká.

nimana
11. aug 2015

Ahojte baby, prosim poradte mi, co je lepsie skusit na bolave brusko. Mesacna dcerka sa mi nevie vykakat, ma velmi tvrde brusko. Neviem ci mam dat Nutrilon Comfort 1 alebo Nutrilon 1 Anti-Colics. S cim mate lepsie skusenosti?

sunny15
11. aug 2015

@nimana ahoj a ake ouzivas teraz mliecko?nie je mozne ze ju zapeka prave z mlieka?

codynko
21. sep 2015

Ahoj mamicky. Chcela by som sa s Vami poradit, mam 2,5 mesacnu dcerku, je plne kojena, ale niekedy toho mlieka mam uz pomenej, tak chcem mat doma aj UM pre pripad, ze by potrebovala dokrmit.
Aku znacku UM mi odporucite?
Dakujem vopred za Vase nazory, skúsenosti.

lajlilinka
21. sep 2015

Od narodenia do 4 mesiaca sme mali Beba Pro, bola slabý jedak, stále som mala pocit ze jej nechutí. Kakala každý deň, prdkala, žiadne koliky... Len to samotné jedenie... Tak som prešla na Nutrilon, papa možno lepšie, ale tiež nám sadlo, nemáme problémy s bruskom. Rozjedla sa mi až, keď mi sestra dr. biochémie odporučila jej dať šťavu z paradajky, nakoľko obsahuje nejaký enzim na podporu chute... Teraz je ako kyselina... Naraz veľa nezje, ale jeme každé tri hodiny aj častejšie...
Ono záleží od babatka, niektorému nesadne ani jedno, niekto nemá problémy ani s jedným. Všetko záleží ani nie od mlieka ale od zazivania malého...

nimana
22. sep 2015

@sunny15 Najprv sme mali ten klasicky Nutrilon, ale tie krce a bolest bruska bola neznesitelna. Tak som natrafila na Hami bolave brusko. A to bolu super! Krasne kakala do plienky 2krat denne. Lenze toto zial prestali vyrabat, tak sme presli na Nutrilon Comfort. Chvilku bolo ako tak dobre, ale uz 4 tyzdne mi nekaka inak, len s mojou pomocou (tlacenie noziciek, rektalna rurka) a to raz za den :( Ale poradili mi tu, nech zmenim flasku. Najprv papala z flasky Avent s protikolikovym filtrom a teraz skusame flasku Dr. Browns a od pondelka sme na Sunare. Uvidim tyzden a ked sa nezlepsi, skusime ine mliecko. Len neviem ktore :( nechcem velmi experimentovat. Rozmyslam nad Bebou a France Lait.....ach velmi ma mrzi, ze ja nemam poriadne mlieko :( Pocas celeho tehotenstva a ani po prirodzenom porode sa mi prsia nezvacsili ani o milimeter a ani sa nenaliali. Dcerku som v porodnici mala stale na prsnikoch. Prisava sa pekne, len zial nic netieklo. Kolostrum sa mi spustilo na 7 den po porode a mliecko mam velmi slabe. Pred kazdym krmenim sa ju snazim kojit a okrem toho stimulujem prsniky aj odsavackou. Po hodine a pol intenzivneho odsavania elektrickou odsavackou sa mi podari odsat 30ml. Tak dufam, ze sa mi podari cim skor najst to prave UM.

19monika75
23. sep 2015

@nikol61 PROSIM VAS ESTE HO MATE

sunny15
23. sep 2015

@nimana Ahoj,tak tym si nelam hlavu ani sa neobviňuj z toho že nemáš mliečko pre male,žial niektore maminky koja takmer bezproblemov aj rok ci 2 ine zas sa trapia od zaciatku a bojuju o kazdy mililiter mlieka...ja som zial tiez kojila len 2 mesiace a moj problem bol tiez s nedostatkom mlieka napriek snahe...my sme mali France lait z Beby ho strasne zapekalo,maly sa pučil ked pil bebu a nevedel sa vykakat,vtedy som povedala dost a po 2tyzdnoch Beby sme presli na Fr.lait. a moj syn ma uz 3roky ale ije ho stale...presli sme si s nim vsetky mlieka 1 2 Antirefluxne a teraz 3jku mame...chutovo je super to mlieko a maly kraaasne kakal aj 2krat denne,ziadny problem nebol...ja ho odporucam a teraz myslim ze tiez maju v ponuke premium comfort co je dobre na bolave bruška....ak ti to nevyjde so sunarom skus fr.lait 😉 drzim palce

nimana
24. sep 2015

@sunny15 Dakujem velmi pekne! Necham si poradit!!! Si zlata.

maslenka47
24. sep 2015

@nimana Ono s mliekami to mas tazke, kazdemu dietatu ine vyhovuje, alebo aj nevyhovuje. Dcera pila obycajny Nutrilon . Tiez az do 4teho mesiaca nevedela zo seba dostat stolicu bez "pomoci" (masaz bruska, tlacenie noziciek; rurku sme nepouzivali). Pritom vobec nemala tvrdu stolicu, jednoducho to zo seba nevedela vytlacit. Nepises, aku ma tvoje dieta stolicu, ale pokial nie je tvrda (jemne stlacis a zmeni tvar), tak ti podla mna zmena mlieka velmi nepomoze. Dcerke k samostatnemu kakaniu pomohlo az spevnenie brusnych svalov. Odkedy zacala sama zdvihat nozicky a otacat sa na bok ,tak je po probleme. Dovtedy to bolo kazdodenne masirovanie a cvicenie, pri kazdom prebalovani a aj vzdy, ked som pocula, ze sa snazi "tlacit", ale nejde jej to.

sunny15
24. sep 2015

@nimana Zamalo ,daj vedieť ako ste dopadli 😉

nimana
26. sep 2015

@sunny15 Dnes som 2krat prebalovala pokakanu plienocku 🙂 dufam, ze to takto pojde aj nadalej! Najprv som skusala sunar, ale naozaj bol velmi sladky. Oproti nutrilonu comfort to bola pre malu velka zmena. No nevedela sa ho dojest . Vypila flasku, no nestacilo jej, stale hladala ustockami cumel a plakala ako keby ani nejedla. Vypit viac som jej ale nedavala a aj tak ju na druhy den bolelo brusko a potom mala hnacku. Tak som po 3 dnoch dala Bebu a zatial je to v poriadku. Pekne ju zasyti a dobre sa jej po nej spinka, no a dnes sa sama 2krat do plienky vykakala na prazenicu 🙂 tak uvidime ako dalej.

sunny15
28. sep 2015

@nimana Noo to je super,len tak dalej 😉

elisvic
1. nov 2015

@lenkalienka4 ahoj ja som davala , vzdy prevarenu vodu aspon 5 minut, do tej vyluhovat caj fenikel, ale ak mala zapchu tak som este extra uvarila aj kamilkovy caj- ten trochu uvolnuje, prezenie. ale z toho som davala velmi opatrne. hlavne tie prve tri mesiace. Ked mi mala vrieskala bo ju zu brusko bolelo, tak som dala aj kamilkovy cajik a potom sa to uvolnilo a bolo dobre. ale davala som aj proti nafukanemu brusku kvapky do kazdej flase najskor Espumisan ale zdalo sa mi , ze jej to az tak nepomohlo, skor ze mala z toho este bolesti, ale to je iba moj dojem. dalej este jeden pripravok na meno si nemozem spomenut a ako treti som davala a ten zatial funguje velmi dobre Sab simplex, vsetky mali latku Simeticon. Sut o kvapky proti nafuknutemu brusku. Kvapky som davala aj do caju aby bol sladuckejsi. Nedavala som kvapky podla navodu, teda to mnozstvo. ale skor menej a opatrne.

manuelala
12. nov 2015
Používateľ manuelala je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od manuelala.

S tými mliečkami je to skutočne také náročne, my sme hľadali kým sme našli niečo čo by stálo zato, treba skúšať, ja som to robila tak, že som mala našťastie kamošky ktoré mali tiež bábatká v rovnakom veku, tak každá kúpila jedno a skúšalo sa, až si nakoniec našla každá to ktorej malej/malému padlo dobre, inak to asi ani nejde

elisvic
12. nov 2015

Moja dcera mala uz v nemocnici Beba Pre Pro, ja som kupila po prichode domov z nemocnice Beba HA Pre, ale zdalo sa mi, ze jej z toho nieje dobre = kolika ?, Bola velmi nafuknuta. Vtedy som ale este nedavala ziadne kvapky do flase ako napr.: Espumisan alebo Sab Simplex-( sa mi zdalo , ze lepsie reaguju) . Potom som kupila Hipp1, Sunar1, Aptamil=Nutrilon, otvorila som ich a z kazdeho som ochutnala. Nutrilon a Sunar mne osobne najlepsie chutili. lahko sa rozplivali na jazyku a boli sladucke. Hipp bol tiez sladky ale konzistencia na jazyku mi pripadala ako husta kasa.
Beba HA ako som aj pocula , ze viacero HA su horkastejsie. Ja som sa rozhodla pre Sunar, pretoze mi nejak prijemne vonala aj chutil. Dcera presla na sunar asi ked mala 2,5 mesiaca a potom uz neboli ziadne tazkosti s nafuknutim. ale co sa tyka tej koliky , tak si myslim , ze je jedno ktory Produkt rodicia vezmu , na zaciatku prijimania umeleho mlieka reaguje kazde babetko na novy prisun potravy asi bolestami. 😉