Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

ockovelasky
17. nov 2009

Susisus- ja ti len píšem, ako sa prejavilo u nás, že je mu mliečko slabé - riedkou stolicou, na tvojom mieste by som to povedala lekárke a poradila sa s ňou, či je problém v mliečku, alebo v niečom inom, predsa len nech vylúči aj iné..

ssllaavvkkaa
17. nov 2009

evicka1 maly nedavno presiel na babylove 3, som s nim spokojna a maly mal uz aj 2 a pohoda, preco sa pytas 😉

pietra
17. nov 2009

evicka, ano, pouzivame UM babylove, vyskusanu mame 2 a 3. Presli sme nanho z Nutrilonu, najma kvoli cene

katun
17. nov 2009

ahojte, ak pouzivate BEBU 3, tak pravdepodobne bude na nasom trhu tiez iba ta 600g ako v zahranici a nie 800g, lebo som si vsimla, ze v tescu je akcia na BEBU3 600g za 8,90eur a ta cena plati aj ked si kupite 800g bebu. takze tu 800g asi dopredavaju a oplati sa ju teda kupit Vsimla som si, ze aj v DM zlacnela BEBA3 na nejakych 10 eur, tkaze asi tie vacsie balenia chcu dopredat..

evicka1
17. nov 2009

dakujem
pytal som sa len koly tomu, ze niektore slecny vraveli ze na dobre um je velmi lacne- tak som sa pre istotu pytala ci ho niekto pijete
som zvedava ci nam bude. chut ja nekojim asi tri tyzdne a mali sme problem s mlieckami
tak dakujem kocky

pollyrv
18. nov 2009

Chcem sa opýtať čo mám robiť ak môj synček má stolicu len každý štvrtý deň.Kojím ho a aj dokrmujem nutrilonomHA

ojo
18. nov 2009

pollyrv, když jsem jen kojila, tak Tomík měl taky stolici jen každý 4.den, ale proto, že neprospíval 😖 a když jsem začala dokrmovat UM, tak už ji mýval tak obden...dr. říkala, že je to v poho, páč kojo pořád bylo víc jak UM 🙂
je ale možné, že malýho ten nutrilon zapejká...jedině zkusit změnu UM a poradit se s dr. 😉

tak dneska jsem vyzkoušela dopoledne Hami a vypadá to, že mu sedne, tak aspoň něco ušetříme oproti Bebě 😅

aponchie
18. nov 2009

jakej je Hipp mlicko zkusenost?

lehna
18. nov 2009

Aponchie- Śtěpán pije Hipp zhruba od druhého měsíce(teď je mu 10měsíců´) a jsme max spokojeni. Když pil Bebu,tak ho pak moc nezasytila, sunar mu moc nejel, z nutrilonu ho bolelo břicho, tak jsem zkusili Hipp a vše o.k. Skoro dva měsíce jsme museli do mlíka kapat Sabsimplex,aby se vykadil. Jak jsme začli dávat hipp, tak jsme kapky přestali dávat.
takže my jsme s hippem spokojeni 😉

badzova
18. nov 2009

ahojte
mam blbu otazku. 😲 ako zistim ze moju malu zapeka mliecko?
mame nutrilon HA, a sama nekaka, je trocha nafuknuta. papame ju skoro tyzden, a zatial sme kazy ruhy den pouzili rektalnu rurku, lebo sama sa nevie vykakat...ale ked to z nej vyjde 🤐 tak je to cele zelene a ma to skupenstvo ako kecup, tak neviem ci je vobec zapecena, alebo co...
a navyse uz aj tie 2 dni nekakania sa mi zdaju byt dlho, v tych crevak ked to ma...tak asi by mala kakat castejsie.
mam vymenit mlieko?
pouzivame aj sab simplex, aj troska harm. cajika davam a nic.
dakujem pekne za rady... 😉 😉 😉

ockovelasky
19. nov 2009

badzova- môj malý nekakal sám do konca tretieho mesiaca, to bolo samé masírovanie a teplomerik, čajíky veľmi nechcel, tak pil čistú prevarenú kojeneckú vodu. Aj sme to konzultovali s lekárkou a ona nám poradila, že do tretieho mesiaca je to normálne, lebo črevá sa vyvíjajú a nevedia tak dobré spracovať UM ako mliečko od mamičky.. Keď sme dali harmančekový, tak z toho mal riedkejšiu stolicu, lebo harmanček má také účinky.. Používali sme aj Sabsimplex, ale ten je proti nadúvaniu, na úpravu stolice sme dávali kvapky Hylak..

Nutrilon HA sme pili spočiatku, ale potom mu bol slabý, mal riedku stolicu, tak nám ho lekárka vymenila za Bebu..

luka04
19. nov 2009

baby prosim o radu ak ste mala niektora podobnu skusenost...mala papa uz len umele mliecko, lebo mam malinko svojho a aj z neho som dostala zapal prsnikov..doki mi tabletky na zastavnie mlieka, ale zakazal si uz odsavat...ale ja to nejak neviem vydrzat, citim ze sa mi to tam zbiera, zas ma bolia, bojim sa, ze mi to znova zatvrdne ked to nedam von..ale na druhej strane, povedal, ze ak budem odsavat, neprestane sa tvorit...nemala ste niektora podobny problem? ☹

misulda
19. nov 2009

luka, je tu odbornicka na dojcenie Annag, skus jej napisat (je tu aj tema Dakujeme Annag). Je velmi ochotna poradit. Myslim, ze u teba by sa laktacia este dala zachranit...pripadne pomoct s tym, na co sa pytas

ockovelasky
19. nov 2009

luka04- mne keď dávali tabletky na zastavenie laktácie, tak ma aj sťahovali plienkou, asi týždeň som mala aj prsné vložky, lebo mliečko vytekalo, ale potom to pomaly ustalo, a už len asi dvakrát mi vyšlo pár kvapiek, takže ja by som sa na tvojom mieste aj dala tuhšie stiahnuť na prsiach.. 😉 Ak si budeš odsávať, mliečko sa ti bude tvoriť stále..

luka04
19. nov 2009

dakujem baby 🙂

janka2009
19. nov 2009

ahojte,ma dcerku zajtra bude mat 3 mesiace,ked som ju kojila tak mala detske koliky a odkedy jej davam sunar tak je to dobre,ale pouzivam specialne flasky proti kolike.(avent,alebo tommee tippee-maju vo vnutri specialnu slamku a nedostava sa jej tam tolko vzduchu ) 🙂 som v irsku a tu odporucaju sunar aptamil je fakt super,ale neviem ci ho predavaju na slovensku.

dzio2
20. nov 2009

prosim vas presli sme na nutrilon HA a mala ho nechce dnes napriklad do 14.30jedla iba jeden krat lebo jej nechuti je strasne horko trpky .tak som jej musela dat normalny aby sa napapala mate podobnu skusenost ?Ako ste to riesili?dakujem pekne

berenika39
20. nov 2009

dzio, ahoj, přejít z normálního mlíčka na HA je úplně mimo, to nemá žádný význam.
HA mlíčko má jen ochránit zažívací trakt v prvních měsících, aby měl čas dozrát, je jinak upravené, nic víc, nezabrání alergiím, jen trošku pomůže, aby neměly šanci se rozvinout. Jakoby otužuje trávení. Jakmile jednou mimčo dostane běžné U mlíčko, je HA formule zbytečná.

Nebo jsem to blbě pochopila a přešli jste z kojení na UM - HA?

dzio2
20. nov 2009

nie presli sme z umeleho nutr ale dala som jej nutrilon kukuricmu kasu jablkovu teda skusala dat len trosicka, a sa vysipala a dok nam preto predpisal nut HA lebo som aj ja alergicka takze nemam jej ho davat?dok povedal ze ked ju budem prikrmovat tak to mliecko ju ochrani pred tym aby unej nevypukla alergicka reakcia

berenika39
20. nov 2009

dzio, ted už se s tím netrap. prostě zkušenost. zaprvé: zrovna jablíčka, i když se dávají mezi prvním ovocem, můžou pro některé děti být alergen, je to celkem náhoda, ale to moje prtě doteď může jíst jen některý sladký druhy.....zadruhý: nejméně do konce 4.měsíce,lépe do konce 6.měsíce není zažívání miminka připravené na nic jiného, než mléko, stěna tenkého střeva není ještě dokonalá, alergie se zakládají bohužel právě v tomto odobí.
Máš jasnej důkaz, že je lepší nikam se nehnat a vydržet s mlíčkem.

To, jestli budeš ted pokračovat s normálním nebo HA je na tobě, ale zkus někde něco načíst, HA je zbytečné dávat,pokud už střeva byla zatížená neupravenou bílkovinou KM. Abys zbytečně neutrácela 😒 😒 . Já bych pokračovala s normálním UM, hlavně ted nepokoušej nic a nedávej příkrmy, fakt, už sis ověřila, že je to brzo.

Pokud začneš s příkrmy po pátém měsíci, pak s mrkví, která je jednak chutově blízká mléku - je sladká, a nehrozí u ní reakce. Kaše je pro mimčo to poslední, co by potřebovalo, prázdné kalorie, cukr, umělé příchutě...snad jen že to nahradí jednu mléčnou dávku, ale čas na kaší je třeba v osmém měsíci....

Jestli chceš, tak IP.

dzio2
21. nov 2009

dakujem za info, moze to spustit to jablko v kasi, lebo ja som nan sama alergicka mam nanho az 6stupen, ale napriklad davala som jej jablkovu vyzivu a nic, vsetko ok,to same je umna, pokial je to tepelne spracovane nevadi mi to a alergia sa nespusti, ja zase nepetrim k maminam co sa riadia knizkami co moze dieta papat podla veku skusam pomalinky a potroske, mrkvicku som uz skusala, 🙂 berenika asi ostanem pri tom klasickom nutrilone nevinde ma vela chodim nanho do polska

berenika39
21. nov 2009

jj, to HA je zbytečné. Nevím, jak s těmi jablky, u nás taky záhada - někdy dobrý, někdy červený flíčky 😉 , to asi nejde nějak ovlivnit, jen zkoušet.

lenka1smejka
21. nov 2009

dzio2-ty uz prikrmujes?len sa pitam...Ani ja nepatrim k maminam co idu podla tabulky

dzio2
22. nov 2009

hej uz som jej davala piskoty s vyzivou ale som ich zormrvila na prasok potom som jej dala pomixovany vyvar so zeniakom a mrkvou, ryzovu krupicu jej davam od 2.5masiaca do flasky cistu mrkvu uvarenu a aj jablcka uvarene pomaly skusam moja prva dcera od 3mes som jej uz tiez skusala davat vsetko a zije 😉

misule82
22. nov 2009

Holky tak teď jste mě celkem překvapily s tím, že je zbytečné přejít z klasiky UM na HA. Malá má teď kožní problémy a naše mudr nám řekla, ať najedeme na HA mlíčko. Od 2. týdne byla na klasice nutrilonu a teď máme nutrilon HA. Není to vůbec levná záležitost, ale pro její zdraví je to nutné nebo jsem si to až do teď myslela 😒 nerada bych vyhazovala peníze zbytečně....

dzio2
22. nov 2009

misule asi tak ako pisala berenika ,ja som bola u kamosky tiez ma mimi s alergicke a tiez tak presla z ob na ha a povedala ze maly sa jej vyhadzuje tak ci tak ze vobec nevidi rozdiel 😒

tinnka9
23. nov 2009

Ahojte. Prosím vás, ako často kŕmite detičky UM. Doktorka nám kázala, že minimálny odstup medzi kŕmeniami má byť 3hodiny, ale mne malý (2mes.) reve od hladu už po cca 2hodinách. Dávali by ste UM aj skôr?

ockovelasky
23. nov 2009

tinnka9- možno potrebuje zvýšiť dávku, keď ti nevydrží 3 hodiny.. 😉

tinnka9
23. nov 2009

Ockovelasky - dik za radu. Malý vypije 150-200 ml mlieka - akokedy, mne sa to zdá na 2mesačné dieťa dosť, nie? Alebo mu mám dať viac? A v poslednej dobe sa odtŕha od fľašky a plače, nevieš, čím to môže byť?

dzio2
23. nov 2009

tinka no pekna davka, ale nevadi moja dcerka tiez v 2mes vypila viac ako by mala, jej to aj tak nestacilo tak som jej davala do mliecka ryzovu krup na 150 som jej davala 1odmerku krupice a bola kludnejsia ,potom som jej dala 2dni pauzu s krup aby ju nezapieklo a pokracovala dalej skus to aj ty a to odtrhanie od flase to je len nekludni to sa deje aj nam a to vetsinov ked je dcerka velmi hladna tak sa nevie kludne najest