Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

miona
5. nov 2010

@lenocka84 díky moc..člověk fakt tápe, bojí se, aby něco neudělal špatně.

lenocka84
5. nov 2010

@miona hlavne treba chladnu hlavu 🙂 a nukaj malickej vela vody, lebo UM mierne vysusuje,

mamkanec
5. nov 2010

přesně tak souhlasím že ani my dospělí nejíme všichni stejně podle tabulek, stejně tak nepijeme a nespíme všichni stejně takže takový tabulkování u miminek je na hlavu. moje malá teď taky moc nejí nebo spíš jsou dny kdy nejí skoro vůbec a dny kdy se dojídá, jsou dny kdy spí hůř a jsou dny kdy fakt je schopná prospat celý den jen s pauzama na jídlo. když jsem řekla našim známým jak mi malá spí tak to hrozně řešili jestli není nemocná, pokaždé co je potkáme komentují že mi malá spí a dokonce řešili proč máme pro malou tolik hraček prý stejně furt spí tak je má na nic. neskutečný, nevím jestli je to že mi spí celou noc je od nich závist nebo už jim fakt hráblo.v životě by mě nenapadlo že bude někomu připadat divný že je dítě spokojený, baští a spí , protože asi v dnešní době je normální když dítě řve a nepřibírá .

weri1
5. nov 2010

@ija1 tak snad podle váhy, nemůže to vycházet stejně každýmu. Nemůže to vyCházet stejně 3kg miminku a 7kg

ija1
5. nov 2010

@weri1 - presne tak, asi na vahu.......... 🙂, je fakt ze kdyz jsme zacinaly, pila tech 400-500 a ted kdyz ma pres dvojnasobek, tak pije tech 900 takze to asi odpovida 🙂, i kdyz tabulkove by to mela mit mnohem vic........ale nesmi se to resit 🙂

majinka85
9. nov 2010

Ahojte zaujíma ma ako postupujete pri podavani mlieka.,lebo moj maly niekedy zje cast mlieka napr. 70ml a uz nechce alebo zaspi a zvyšok tj. 30ml mu dam napr.o hodinku. dalšiu dávku mu možem dať po troch hodinach odkedy zjedol prvu časť mlieka alebo mam počíta0t tri hodiny od zjdenia druhej časti mlieka. diky.

mirka285
9. nov 2010

@majinka85 hlavne nepocitaj ziadne tri hodinky,to je len orientacny udaj,treba mu dat jest ked je hladny...a to ze vypije 70 a zvysok neskor je uplne v poriadku 🙂

rainee
9. nov 2010

dievcata chcem sa spytat ci sa aj vam sunar horsie rozpusta v mlieku a ci je to ok ked tak strasne peni 😕 okrem toho mi tak divne smrdi, pritom ma este hodne daleko do expiracie. neviem ci sa to len mne zda? 😒 predtym sme mali nutrilon a ten sa mi zdal asi lepsi 😕
tiez sa chcem spytat ake mate skusenosti s mlieckami babylove z dmky. su za super cenu dokonca bio, nemci maju dobre kvalitne vyrobky, kupujem tam komplet kozmetiku aj vyzivky ale u toho mliecka som si neni ista.
a este jedna otazka kde kupujete to francuzske mlieko, ja som to nikde nevidela.
dakujem 😉

majinka85
9. nov 2010

@mirka285 a nemože ho potom boliet bruško?

alzbetkaz
9. nov 2010

@rainee my tiež kupujeme sunar lebo mala ine nechcela, tiež peni tak je ok ale nesmrdí 😅 . ochutnaj ho a podlamna by si to mala cítiť, je super sladke mnam 😀 . to mlieko z dm nemam skusenosť ale neviem či to je so všetkými výživnými látkami...ak hej tak by malo byť ok a ak ho dieťatko bude chcieť tak prečo nie... francuzske by som neodporučala ževraj neobsahuje všetko čo má, bud som to čítala alebo to davali v telke

alzbetkaz
9. nov 2010

@mamkanec chcem ta len uistiť že si super mamina a nepočuvaj take reči. mam dve deti a každe je ine. syn nespal, nejedol. a mala prespala od narodenia celu noc iba raz sa zobudila a hned zaspala a papa krásne. takže nevšímaj si reči iných a riad sa svojim pocitom. každy len mudruje a pozri aku máme spoločnosť!!!ved keby tie rady boli prospešné tak tu snami žiju užasný ludia a nie zakomlexovaný,..... mne tiež do všetkeho každý mudroval vrátane doktorky a ked som pri synovi stratila mlieko v troch mesiacoch tak mi ešte vynadala 😢 ... keby som dávala na rady babiek a svokier tak vychovam s prepáčením velmi divne dieťa, ktore by živili čokoladkami a malinovkami!!! dodnes detičky piju čistu vodu a malinovku vdaka babkam len veeelmi zriedka

mirka285
9. nov 2010

@majinka85 moja tak tiez jedla ze nestiahla vsetko naraz ale na dva krat a nebolelo ju brusko..ale niekedy si nevypytala jest,respektive nechcela jest aj viac ako tri hodky a niekedy jacala od hladu uz po dvoch hodinach..
@rainee mam kamosky co davaju to dm mlieko a su spokojne velmi...

sandra1005
9. nov 2010

@majinka85 suhlasim s mirkou285, niekedy si maly nepyta papat aj 4hodky, raz uz aj 5a pol( ale to bolo v noci) a niekedy uz po dvoch jaci ze chce jest... keby som mala pocuvat doktorku, ze mu nemam davat castejsie ako po troch, tak doma vsetci ohluchneme... a obcas tiez popapa malicko a inokedy zase tolko, ze mu musim dorabat... neboj, to sa naucis rozpoznavat kedy si pyta papat a kedy place pre nieco ine.

pepsyna
9. nov 2010

ahojte,mam na vas otazocku, vcera som kupila HIPP PLUs 1-pociatocne...pred tym sme kupovali bebu,no a ked som otvorila to hipp tak sa mi zdalo, ze nie je take sypke ako bola beba, ci nutrilon,skor take akoby vlhke-ale naozaj len trosicku...no ale ked som zarobila do flase,tak cumlik totalne mastny aj s flaskou od toho....mate niekto skusenost s tymto mliekom?ma to tak byt alebo je to nejaka vada?malej som ho radsej nedavala-stale kojim,len niekedy prikrmujem....dakujem za odpovede

junovka
9. nov 2010

@pepsyna vada to urcite podla mna nie je, je to skor zlozenim, nakolko si myslim, ze kazda ina znacka UM ma malinko ine zlozenie 😉

pepsyna
9. nov 2010

@junovka dakujem,mne sa len nezdalo aka zostala ta flaska mastna...moznoze je to naozaj tym zlozenim, aj ked je skoro rovnake s ostatnymi mliekami..

junovka
9. nov 2010

@pepsyna ak mas moznost tak si skus porovnat kolko tukov obsahuej Hipp a Beba

pepsyna
9. nov 2010

@junovka uz som vyhodila krabicu od beby ale porovnam to v dm-ke,chystam sa tam

radka.m.
9. nov 2010

nám taky zůstávalo na lahvi hoodně mastnoty od mléka Hipp,určitě to je v pořádku,jinak jak tady někdo psal,že UM vysušuje,tak je to naprostá blbost,z velké části je to jenom voda,proto se ted také doporučuje,že ani děti plně na UM nemusí pít jiné tekutiny,pokud se jim nezačnou dávat příkrmy,to jenom pro zajímavost,aby maminy,které třeba nevědí,tak si sem přijdou pro radu a když si přečtou tuhle chytrou hlášku,že UM vysušuje,tak se taky můžou zhrozit 😠

sandra1005
9. nov 2010

@radka.m. Celkom s Tebou nesuhlasim. moj maly pije AR mliecko, co je dost huste mliecko. Mozno cajik netreba, ale fakt je ten, ze ked som mu cajik nedavala, tak sa nevedel vykakat. Kakal tak raz za tri dni, s bolestami, placom a velakrat som plakala s nim. Potom som mu zacalla davat cajik a kaka pekne kazde rano, niekedy viac, niekedy menej, ale vykaka sa a nie su to ani take hnusne tvrde bobky co dovtedy. Takze ja mu cajik davam.

radka.m.
9. nov 2010

sandra-ty třeba čajík dáváš kvůli tomu,aby se malý vykakal,to tady kolikrát dávají maminy i při normálním UM,ale z hlediska pitného režimu další pití není potřeba. 😉

rainee
9. nov 2010

dakujem 😉 len mi este povedzte kde kupujete to franc.mlieko?
babatku treba dat papat kedy si pyta, nasa bola zo zaciatku tiez riadny jedak. keby som sa riadila omerkami z krabice tak by bola stale hladna 😉 akurat som potom zacala mliecko trosku riedit - tj menej omeriek na viac vody aby to nemala take kaloricke lebo bola baculka....

mirka285
9. nov 2010

@radka.m. naprosty suhlas 😉

pepsyna
9. nov 2010

@rainee ak myslis to france lait tak to dostat kupit v lekarnach-ja som ich videla snad v kazdej lekarni...ja davam malej tiez cajik-sice ho nevypije vela,no chuti jej 🙂

meo
9. nov 2010

@pepsyna Ahojky, na co je vlastně dobrý to france lait, nějak jsem nenašla význam tohoto mléka

andika10
9. nov 2010

@meo moji pili france lait vyše rok, ostatné ml. ich buď zapiekli alebo mali hnačky toto sa nam osvedčilo tak sme zostali pri ňom

majinka85
10. nov 2010

@sandra1005 no lebo mne v noci vydrži tých 5 hodin jedenkrat a potom už každe tri hodinky si pyta.

sandra1005
10. nov 2010

@majinka85 mne si v noci pyta tak po 3-4 hodinkach... ale mam znamu, ktorej prespi 4mesacne babatko celu noc. O 22:00 zalomi a zobudi sa az o siedmej rano. To mi teraz pride ako sci-fi, ze aj mne raz prespi celu noc 🙂

pepsyna
10. nov 2010

@meo je to obycajne umele mlieko-nic specialne 😉 neskusala som ho,takze neviem ake je, ale co citam takk si ho mamicky celkom chvalia-a je dost lacne 🙂

maggie2
10. nov 2010

@pepsyna a prečo meníte značky? Nemalo by sa. Iba z vážnych dôvodov reakcií či neznášanlivosti.