Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

ivanka85
2. feb 2011

@lenocka84 ahoj Leni, hlasim sa, ako som slubila🙂som velmi hrda na mojho statocneho chlapceka, vobec neplakal, brali nam z rucky, len pozeral, trosku sa pomykal ale zvladol to krasne🙂

lenocka84
2. feb 2011

@ivanka85 no super, tak ste to krasne zvladli, gratulka 🙂

ivanka85
2. feb 2011

@lenocka84 dakujeme🙂

em_ka
2. feb 2011

Baby pomoc! Dcerka odmieta jest. Posledny mesiac chce jest stale menej a menej. ☹ Uz sme tam, ze co 4 hodiny (niekedy 5) 50ml a viac neide. Predtym plac a plac, ze clovek by myslel ze by vypila celu krabicu UM. Po vypiti tych 50ml sa kruti a je hystericka, dudlik vyplivuje, flasku nechce ani vidiet. Dokonca uz ani na ruke v polohe krmenia nechce byt. Pred mesiacom este vypila 130-150ml 6x denne, teraz sotva vypije za cely den 500ml. Aj to len preto, lebo v poslednej dobe sa hlasi v noci 2x a vypije v polospanku 130-150ml. Za ten posledny mesiac pribrala len 260g. Vyskusala som rozne savicky, flasky, lyzicku, mlieka rozne druhy a nic. Podla doktorky je zdrava, neboli jej brusko, zuby nerastu, pusinku ma cistu, moc ok. 😖 Mate niekto podobny problem? A hlavne riesenie???

perla200
2. feb 2011

@em_ka alergia....bud na bielkovinu KM alebo intoleranciu laktozy - my sme mali podobné problémy....skúsala si bezlaktozové mlieko?

em_ka
2. feb 2011

@perla200 Neskusala. ale ona nema ziadne zdravotne problemy, len pit nechce... aj to len teraz, posledny mesiac.

ebony222
2. feb 2011

@em_ka tak my jsme na tom stejne. Dominika ze zacatku jedla jako dabel a ted tak 500-550 a vic nic, presne jako u vas.
Na poprve se vzdycky prisala, neco vypila, pak chtela odrihnout a pak se nemohla prisat. Jak byla hladova, tak se vztekala a kroutila a vypadalo to, ze to mliko nechce, ale kdyz se chytila, tak tahala jak blazen. Chvili mi trvalo, ze ten jeji rev znamena, ze mliko hrozne chce a nejde ji to, a ne ze ho nechce. Na ruce mi nechce pit uz mesic, krmim na kojicim polstari. Hrozne zalezi na uhlu, aby si to mohla chytit. U nas uz se to pomalu zlepsuje. Preju pevne nervy!

perla200
2. feb 2011

@em_ka ani nasa nemala žiadne zdravotné problémy.... a tiež nechcela piť a krútila sa....nechce piť lebo jej to nechutí a vie že jej z toho bude zle....

em_ka
2. feb 2011

@ebony222 uz aj to som skusala, rozne polohy, aj autosedacku a nic 😖

kmotrice
2. feb 2011

@em_ka A co už vyzkoušet kašičku nebo přesnídávku. Malej jak vidí lžičku tak se klepe jako blázen. Nebo jí zkusit dávat mléko na lžičce.

em_ka
2. feb 2011

@kmotrice Ja uz som chcela nejaku zeleninku ale doktorka povedala aby som este mesiac pockala... Mliecko som skusala lyzickou ale pluve to

kmotrice
2. feb 2011

@em_ka Malej mi jí jenom ovocný přesnídávky a rýžovou kaši sunarka. Nejdříve jsem zkusila tu hotovou tekutou a chutná mu to. Já bych to zkusila v jeho věku už mu to neublíží.

em_ka
3. feb 2011

@perla200 keby mala alergiu, tak mala aj nejake symptomy, nie? ona este nikdy nezvracala, ani hnacku nemala, ani vyrazky, nic. dnes rano mi vypila 30ml a hotovo. dala som jej dudlik na ukludnenie, zaspala v mojom naruci, hned som vymenila dudlik za flasku a vypila celu davku! ona ma ten problem v hlavicke, nejaky blok. ale neviem z coho, jedlo som jej nikdy nenutila.

em_ka
3. feb 2011

@perla200 Ake mlieko ste potom pili?

perla200
3. feb 2011

@em_ka no to som nepočula o bloku? ale ako myslís.....ani my sme nezvracali ani nemali hnačky.... prečítaj si tému intolerancia laktozy.
my sme pili france lait bez laktozy.. to že jej ho dás a bude jej chutit je dôvod prečo ti nepila to posledné mlieko neviem aké pijete teraz? nijako jej neuskodís ked jej dás bezlaktozové absolútne nijako len si pomôžes podla mna ale je to na tebe čo urobís hoci ja by som to vyskúsala....

em_ka
3. feb 2011

@perla200 chcem to vyskusat, prave preto sa pytam. diky za radu

perla200
3. feb 2011

@em_ka za to nič nedas a uvidís ako to pôjde....neni to mlieko také drahé....inak najlacnejsie asi zo vsetkých na trhu u nás

lublana1
3. feb 2011

@em_ka ...a neni problem v tom, ze jej mlieko prestalo chutit? ake pijete? nam sa to stalo tiez u Nutrilonu HA, proste vypil 60ml az 90ml a neskutocny rev... predtym vypil uz aj 800 - 900ml mlieka a potom sa davky znizili tak, ze za den vypil ledva cca 500ml... vymenili sme mlieko a bolo po probleme...

lenocka84
3. feb 2011

@em_ka ahoj, presne toto sme mali aj my vo veku 3mesiacov, a viacerym sa to stalo ze v tom veku deti zacali odmieta HA mliecka. my sme presli na klasicky nutrilon, potom sunar a teraz pijeme babylove a vsetko je ok. akurat ze mlieko mi pije uz len rano a cez den v jedle alebo jogurty,na vecer odmieta hocico mliecne 😉

em_ka
3. feb 2011

@lublana1
@lenocka84
HA sme nikdy nepili, 3 mesiace pila Nutrilon a posledny mesiac skusam Hami, Sunar, Hipp... davky su stale mensie a mensie.

lenocka84
3. feb 2011

@em_ka aha, pardon
a uz prikrmujes? necitala som vsetko

em_ka
3. feb 2011

@lenocka84 neprikrmujem. podla doktorky papa tak malo, ze by zeleninka nenahradila to vsetko, co je v mliecku. prikrmy to by len zhorsili. a to bolo vsetko co k tomu povedala. dalej uz neriesila preco nechce jest, nepribiera, je uplakana, nespi...

lublana1
3. feb 2011

@em_ka ...a krv vam doktorka nebrala, napr. ci malinka nie je chudokrvna, alebo ci nema alergiu na kravske mlieko?

lenocka84
3. feb 2011

@em_ka urcite by som skusila zmenu mliecka, a prikrmy nenahradit nimi mliecnu davku len pridat.

@lublana1 alergia by sa ukazala krvou v stolici, inak sa alergia u tak malych babatiek neda zistit ☹

lublana1
3. feb 2011

@lenocka84 ...nielen krvou v stolici, nam brali krv na zistenie alergie na kravske mlieko... a to sme mali necele 4 mesiace...a krv v stolici sme vobec nemali...

lenocka84
3. feb 2011

@lublana1 a zistili? ved tvrdia ze do 1. roka sa alergie zistit nedaju 😒

lublana1
3. feb 2011

@lenocka84 ...nie, vysledky sme mali, chvalabohu, negativne... a to krv nam brala nasa obvodna doktorka a pre istotu nas poslala aj na detske gastro a tam mu tiez brali krv...

lenocka84
3. feb 2011

@lublana1 lebo mne povedali ze do 1 roka sa alergia neda zistit, preto sa aj prve testy robia aj po 1.roku

lublana1
3. feb 2011

@lenocka84 ...to neviem, ale u nas to robili takto... 😉

lenocka84
3. feb 2011

@lublana1 tak jasne ze drzim palce nech ostanu negativne stale 🙂