Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

mirinda10
1. júl 2010

@martina149 ja som male dala 150ku iba teraz pre 2 tyzdnami ale iba na noc inak papa stale 130ku a staci jej, stale pribera 30gr denne tak jej nedavam viac a neplace, ze by chcela viac tak naco do nej pchat viac ja sa podla tabuliek moc neriadim

@bibione no si ma nepotesila ale da sa to vydrzat uz koncim s odsavanim nemam dost mlieka a mala bude mat co chvila 4 mesiace a davala som jej max 280ml MM ale uz ma to dost vycerpava a mala je cim viac hore tak sa chcem venovat jej a nie sa trapit s odsavanim aj v noci ked budem iba prmit tak to bude super

martina149
1. júl 2010

@pia22 Ja už som nad tým uvažovala lebo my pijeme Nutrilon obyčajný a od začiatku máme problémy,že malá je furt hladná,ale lekárka samozrejme neodporúča zmenu keď jej nerobí problémy A tiež kakáme raz za 3 dni síce stolica je kašovitá nie tvrdá tak nám vravela viac tekutín,ale malá nechce.

martina149
1. júl 2010

@mirinda10 a ako často ti pije 130-ku?Moja síce pije 130,ale samozrejme,že keď pije po 2 hodinkách tak už ju nevypije,ale doteraz pila pekne á 3 hodiny len teraz sa nám to akosi pomiešalo posledné 2 dni chce hocikedy aj po po 1 a1/2 hodine.Ja si len myslím,či nedoháňa noc lebo posledné 3 noci spala od 20-tej do 5.15 ráno.

mirinda10
1. júl 2010

@martina149 kazde 4 hodiny priblizne u nas je to tak vecer o 8 mej dam 150ml spi do 1-1.30 dostane 130ku potom o 5tej 130ml o 9.00 rano -130ml okolo 13tej potom do 17tej ma dalsiu davku a uz potom az vecer je to priblizne
no krasne spi bozinku my vstavame okolo 1-1.30 v noci a o 5tej sme vyspate 😵 a to tvoja nema este ani 3 mesiace stastna to mama

mirinda10
1. júl 2010

@martina149 hlavne dodrzuj max mnozstvo co mas na krabici ak chce castejsie tak je to rozloz na mensie mnozstvo, mna stale dr upozornuje aby sme neprekrocili mnoystvo aj ked ja jej davam iba 4 davky UM a dve davky MM takze ja som zatial ok a MM sa do toho nepocita

blumka
1. júl 2010

@martina149 mozno je mala v rastovom spurte...okolo troch mesiacov byva, ci sa mi to pletie? a asi aj noc dohana..to ti krasne spinka v noci 😉

martina149
1. júl 2010

@blumka ja len dúfam,že sa nám spánok nepokazí lebo toto som fakt pri chlapcoch nezažila.Ale zato počas dňa to máme perné spí len vtedy keď ju kolíšem v kočiari alebo na rukách a na ručky je naučená dostatočne keďže máme koliky.Ja už dcni počítam len na počty krmení a kolísanie.Moja malá keď nespí tak väčšinou plače.Aj vaše boli také?Lebo ja som z toho už trochu na nervy a nemám srdce ju nechať plakať tak ju vláčim na rukách jak zavazadlo a to hocikedy ani na rukách nechce byť ticho.

bibione
1. júl 2010

@martina149 no moj tiez by len na rukach,ked bol mensi,ale ja som robila tak,aby si na to nezvykal a chvalabohu zaspava sam a niekedy ked ja ho chcem ucincat na rukach,tak sa brani 😎 pri malom som si zvykla,ze ked neni pokojny ani na rukach,tak chce 100% spat a vzdy je to tak

bibione
1. júl 2010

@mirinda10 Niky v 3mes sa zobudzal pravidelne a 3 hodiny,aj v noci...cez den pohoda,sak som hore,ale v noci rev akoby ho zabijali a auz bol jasan hore,tak nakrmit,uspavat a ked sa zadarilo,o hodinu som mohla vstavat znova 😠 ...ja som bola fyzicky hotova,,,lebo ja tapa,nie aby som sa vyspala,ked aj on spal a ked som sa uz chcela pridat,tak just sa zobudil,len co som zalahla...na porazenie a to robi aj teraz 😠 momentalne zaspi do tej 20tej,to uz musi byt tuhy a zobudi sa o piatej rano...ale niekedy to nevyjde 😝

pia22
1. júl 2010

@martina149 nas maly mal chudatko take koliky, ze plakal z plnych pluc 20 hod. denne, v noci spal len 2 od 24.00 do 2.00 hod. a to som ho musela vozit po spalni v kociku, nakoniec nespal vobec, cudujem sa, ze sme cela rodina neskoncili na psychiatrii 😒

kpn
1. júl 2010

@martina149 skus si precitat knizku nejstastnejsi miminko v okoli. kolikami aspon ja som si myslela, ze su to koliky sme trpeli donedavna, ale v skutocnosti potrebuje babo cosi ine. tiez nam maly prevrestal doslova az sirenoval hlavne v noci od 21-23/24 az teraz sme zacali pouzivat metodu pozostavajucu z 5 krokov a pekne sa to lepsi

kpn
1. júl 2010

ale aby nevzniklo nejake nedorozumenie...mozno mate ozaj koliky. drzim palce @martina149 aby kazdy dalsi den bol lepsi a pohodovejsi

sunea
1. júl 2010

@bibione K tym detskym cajom - granulovane su sladene a uz len to spracovanie do granul... Bylinkove - tak ako tu uz niekto spominal, bylinky maju svoje ucinky a k takym malym detom mi to nepasuje - az detom vacsim by som dala bylinkovy cajik, ale v pripade, zeby boli chore... Ovocne caje - ked uz, tak spravit takym sposobom, ze deculo vypije napr. vodu, v ktorej sa varili jablcka. Mne to jednoducho pride ako marketingovy tah - hlavne caje pre uplne male deti. Takto v jednoduchosti by som to vyjadrila. Inak nie som ziadna "biomatka" 😉
@martina149 deti maju tendencie vypit z flase viac, ako im treba (odskusane 🙂 U nas sa mi osvedcilo spravit "standardnu" davku a ked bol potom nespokojny, chvilu pockat a potom dorobit len 30 ml. Vacsinou uz potom spokojnost bola.
@pia22 k tym prestavkam - vacsinou sme to tak mali, ale v rastovom spurte bol hladny aj po hodine...napr. vypil 100 ml (davka adekvatna vahe atd.), jeden den mu to stacilo na 2,5hod., na druhy den po hodine vypil dalsich 60 ml.. riadila som sa podla toho, ako mal hlad, ved ani dospeli nie su vzdy rovnako a pravidelne hladni.

martina149
1. júl 2010

@pia22 Bože a to som si myslela,že môj druhý syn bol snáď najhoršie dieťa na svete lebo tiež v kuse plakal a každý mi hovoril,že to nie je normálne a zdravotne bol v poriadku a normálne to bolo,lebo zatiaľ je normálny.A najradšej mám keď mi začnú rozprávať kto má aké dobré deti a moje sú najhoršie čo stále len revú.A odkedy chodím na koníka tak mi to dosť pomáha,lebo vidím,že nie som sama s takými detičkami.

martina149
1. júl 2010

@kpn a kde zoženiem tú knižku?

sunea
1. júl 2010

@martina149 Nikto sa ti neprizna, ze mu tiez deti plakavali, ked boli male. Starsia generacia uz zabudla na to zle a ostatni si myslia, ze ich deti su lepsie, ako deti vsetkych ostatnych. Kasli na inych. Ty si svoje deti poznas najlepsie.

sunea
1. júl 2010

@martina149 http://www.najnakup.sk/Porovnaj_knihy-rodicovst... Mozes si vybrat. Doporucujem aj pokracovanie /Najstastnejsie batola/

sunea
1. júl 2010

@martina149 bozinku, ja som nemozna, pisat natrikrat...este som ti chcela napisat, ze ak vies po anglicky, zadaj si na youtube heslo> karp happiest baby avypadnu ti nejake odkazy s priamou ukazkou jeho metody. Ale knihu kazdopadne velmi odporucam, mali by si ju precitat nielen mamicky, ale aj svokry, babky a starsie susedy!!! 😀

fukylove
1. júl 2010

jeeeeeeeeej - vy ste toho popisali...

k tekutinam - my davame iba ked si Sebko pyta velmi skoro papat po poslednej davke, nevypije viac ako jednu flasku za den - maximalne 120ml... ale veru 120ml este nedal ani raz 😀 ked si neprosi, tak jednoducho nechce pit, doslova vypluva cumel z flasky... ak dietatko nechce pit, jednoducho nepotrebuje... s tym by som si hlavu nelamala... a ako sa tu pisalo - privela tekutin zatazuje oblicky, takze aj v otm by som bola opatrnejsia...

teraz, ked je velmi teplo - tak maly pije ovela menej mliecka, ale prijem tekutin nezvysil... ale ze papa menej, to sa mu necudujem, ani mne nechuti v takom horku jest.... 😉

co sa tyka kolik - my sme ich mali od cca 2 tyzdna az do 2,5mesiaca, denno denne, aj sme denno denne rurkovali a doslova presli zo dna na den, som bola z toho v soku... zrazu sa jedneho dna Sebko krasne rano vykakal do plienocky sam... tak som sa potesila, ale zatial som to nejako extra neriesila... na dalsi den opat... a odvtedy sme vybrali rurku iba raz - ako sa smeje kamaratka - zdravotna sestricka na oddeleni nedonosenych babatok - urobili sme vyfuk... takze ak niekto mate problemy s kolikou - ono to fakt, v pripade, ze sa jedna o novorodenecku = trojmesacnu koliku, tak to prejde... ja som teda nechcela verit vsetkym tym clankom, knizkam, publikaciam, ze to prejde samo, len sa s tym treba naucit zit a nejako to "prijat" do zivota... ale ono to fakt tak bolo... a odkedy vichrica v brusku presla, tak mame to najspokojnejsie babatko... dovtedy place, nonstop na rukach, v kociari minimalne... 😉

krasnu nocku vsetkym mamickam a babatkam 🙂

kpn
2. júl 2010

@martina149 matka na slovensku zatial nie su skladom resp su vypredane ... ale cez stranku www.nejlevnejsi-knihy.cz sa daju pekne oobjednat a do 4 dni ich mas na slovensku. A aby si si nemyslela, ze to je dalsia sialena teoria, tak uz 4 den na nej ficime a vecery su krasne a bez tych sirenovitych placov. A verim tomu, ze skusas mozne nemozne ako ja predtym od kvapiek, laktobacilov, obmedzujes sa v strave v zmysle velmi dietneho jedla, aby to drobcovi neublizilo a aj tak je zle. Ak chces do IP ti poslem tich 5 krokov, ktore treba robit.

kpn
2. júl 2010

@sunea suhlasim s tebou o tom, ze by si ju mali precitat i babky a svokry. Bo maly mal este len 2 tt a ja som nejako intuitivne kupila satku. Na to mi moja uzasna mamina (ako isto mi nechcela zle) splechne do tvare ake budem mat rozmaznane dieta, a ze ho nemam navykat na ruky a nosenie a bla bla bla. V tej knihe to KArp , ale nadherne vysvetluje. Takze knizku beriem i mojej mamke ... nech si co to pocita, bo ona je v domneni, ze vsetky deti sa vedia vysporiadat so 4 trimestrom, tak ako kedysi ja s braskom, ze kde nas supla tam sme bez vacsich narekov zaspali.

blumka
2. júl 2010

@kpn tu knihu zhanam aj ja, idem skusit cez tu cesku stranku co si dala, lebo na slovensku nehrozi... 😉 vdaka za tip

kpn
2. júl 2010

@blumka nemas zac, tam ju isto zozenie i to pokracovanie, bo aj to mam doma .

blumka
2. júl 2010

@kpn objednane 😀

strouzek
2. júl 2010

ahoj holky no teda jeden tu nejsem a tady se to zase rozjelo 🙄 😀
nadměrnépití tekutin způsobuje až smrt jo? no ty bláho tak to jsem fakt ráda že jsem naživu, dle mojí máti jsem taky jako děcko dost pila čajíky aj. a na poslední preventivce naší malé mi právě její dr. doporučovala ještě víc přidat tekutiny a to naše Neluš pije jak ďas. v životě jsem neslyšela že by tekutiny poškodili ledviny, to si spíš myslím že víc jsou nezodpovědné matky co v těchto vedrech nechají mimča jen na koju, protože já to vidím tento týden každej den na Neloušovi, sunaru vypije trošku a čaje vypije neskutečně, viz večer vypila 120 ml mlíka a k tomu 100 ml čaje bez toho by prostě neusnula, teď ráno vypila jen 60 ml mlíka a víc nechtěla a řvala ale čaj ten chytla a vybzunkla zase stovku.

jinak holky já už jsem fakt někdy v šoku co se tady dokáže řešit na koníkovi, já zrovna řeším to že mi pár lidí řeklo že když mi dítě spí celou noc a krásně i přes den že to není normální a vážně nemocné 😠 tak z toho už je mi na blití

strouzek
2. júl 2010

no každopádně si myslím že každý dítě má jiný pocit žízně i hladu takže bych se víc řídila vlastním maminkovským instinktem 😉

holky jak to máte teď s jídlem děcek? mě malá teď v těch hicech jí méně ale hlavně vyžaduje aby byl sunar studenější, prostě dokud není skoro vychladlej tak ho nechce ale já se zase bojím aby to "studený" mlíko nedělalo bolavý bříško nebo průjmy protože jsem někde četla že by se mělo dávat pořád zhruba stejně teplé mlíko

kpn
2. júl 2010

@blumka tesim sa s tebou...tak nech ju mas cim skor doma 😀 a najdes v nej koopec inspiracii pre teba i tvoje babo

strouzek
2. júl 2010

jéé tu knížku mám doma v krabici už asi 2 roky a ještě jsem jí ani neotevřela 😅 na mě je tam málo obrázků ale dneska si jí vemu na koupaliště slibuju 😀

bufina
2. júl 2010

@strouzek Ale když je dítě jen na koju, tak to přední mlíko je na žízeň a aspoň u mě je průhledný a vypadá jak čistá voda. I když malej nepije nic jinýho, tak má stejně počůranou každou plínu, takže tekutin má dost. Když čaj nechce, tak mu ho násilím cpát nebudu a asi nejsu jediná s takovým názorem. Dokud je spokojenej, tak ho nechám 🙂
Malá, ta do se be hrnula čaj proudem. Jednou jsem schválně to množství přepočítala jakoby na svou váhu a vycházelo to, že kdybych pila tak jak ona, tak musím vypít asi 10 litrů za den 🙂 A nezabilo ju to 😀

bufina
2. júl 2010

@strouzek Malýmu je půl roku a už od tří měsíců spí taky celou noc a přez den vydrží být vzhůru max 2-3 hodiny a pak zase spí. Si hraje a pak z ničeho nic vytuhne, nebo když se mu nevěnuju, třeba vařím, tak se asi v sedačce nudí a taky usne. To by musel být teda nemocnej taky 😀