Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

ivanka85
3. jún 2011

pravdepodobne podla mesiacov, vacsinou 1 byva od narodenia, 2 od 6.mesiacov a 3 bud od 10.mesiacov alebo od roka

anjelicek26
1. júl 2011

Babulky aky je rozdiel medzi 2-kou a 3-kou mliekom? Maly mal rok, jedava - no mizerne malo - tak rozmyslam prejst na 3-ku... ma to zmysel? Dvojka ho pekne zasyti, aj tak viac ako 100ml na jeden raz nevypije 🙄 Do roka bol aj kojeny, teraz tri tyzdne je uz len na UM a teda normalnej strave...

8petule8
6. júl 2011

Já na ty čísla nikdy nekoukala, kupuju na feedu a tam to mají moc přehledné, podle měsíců. Ale pokud mu vyhovuje tak bych zůstala u mlíčka které máte, až když by nevyhovovalo tak bych měnila 😉

anetadr
22. júl 2011

zdravím🙂 bohužel jsme díky zánětu v prsu museli brzy skončit s kojením, no a než jsme našli to co nám bude nejlépe vyhovovat, zkoušeli jsme i sunar nutra defense 1 - jedno balení nám tu zbylo - nechcete ho někdo? My po něm měli zácpu, tak už to nechci pokoušet.

lucia1981
25. júl 2011

ahojte chcem sa opýtať, ako často dávať nutrilom 3 týždňovému bábätku? podľa návodu na mlieku to vychádza každé štyri hodiny ale môj malý je hladný aj po dvoch a to vypije skoro 100 ml zakaždým....

monulkah
25. júl 2011

@lucia1981 Ahoj. My jsme taky na Nutrilonu taky máme 3 týdny a dr říkala že nejdřív po 3 hodinách že ta UM se hůř tráví. Ale Zase v porodnici říkali že klidně i za 2.5 hodiny. Pokud mi malý spí tak pije i déle jak po 4 hodinách jinak po těch 3.

lucia1981
25. júl 2011

@monulkah a aký mu dávaš? my nutrilon AR proti grckaniu

monulkah
25. júl 2011

@lucia1981 Já dávám normální 1 nebo ten Comfort ale ten mi ted dosel.

lucia1981
25. júl 2011

@monulkah ten comfort jhe lepší ako normálny? ja som čítala že je aj nejaký pre extra spokojnosť teda, že lepšie zasýti....

poleva
25. júl 2011

nutrilon comfort? ta fajne zapchy robia deťom

monulkah
25. júl 2011

@poleva Já s tím Comfortem nemám problém a u prvního mu taky pomohl neměl po něm bolení bříška nic. Tak asi na každého působí jinak

anjelicek26
26. júl 2011

Babulky ktora trojka mlieko - teda od roka - je bez cukru? Nas maly pije stale mlieko z flase aj v noci a nemam z toho dobry pocit, ze mu zubky obmyva cukor, pred dvoma tyzdnami sme presli z hipp dva na hipp tri a v tom uz je cukor, tak fakt neviem :(

carollinet
27. júl 2011

Ahojky, pro děti od jednoho roku výš je bez přidaného cukru Junior bifidus 1 + od Nestlé. Také jsem to řešila, když byl tomu staršímu rok. Byli jsme na Bebě od půl roku, tak jsem chtěla zůstat u stejné značky 🙂 a podařilo se. Nikdy jsme neměli nejmenší problém. Teď jsem koukala, že začali prodávat Beba 4 (je od 15 měsíců), tak uvažuju, že ji pak, až do správného věku doroste mladší dcera, koupím, protože jsem koukala, že má nějakou složku Denta Pro, což jsem podle názvu vydedukovala, že by mohlo být na ty zoubky dobré 🙂

diabliq6666
30. júl 2011

@lucia1981 ja som malej dawala nitrilon kazde dve a pol hodiny...asi ju malo zasytil a bola hladna..potom som presla na hami a vydrzi trosku dlhsie,ale ani nahodou nepapka 5 krat za den ako by uz vraj mala v styroch mesiacoch...prawe skusame mliecko z dm babylove,je hustejsie,takze uvidime

bibap
30. júl 2011

ahojte, zatial kojim, ale niekedy vecer mam menej mliecka, preto som chcela naucit malu na flasu a dokrmovat nutrilonom. Kupili sme Nutrilon Comfort 1, ale malej vobec nechuti, certi sa akonahle nutrilon citi. Vodicku z flase pije. Ake mliecko mate skusenosti ze babatkam chuti?

pralinka25
30. júl 2011

@bibap sunar alebo hami vraj. alebo skus obycajny nutrilon nie comfort pokial nema nejake problemy. obycajny by jej mohol chutit viac.
my mame bebu a chutila. tiez sme ju zacali davat tak nejak po piatom mesiaci a v pohode na nu presiel. ale ako pisem vacsinou kvoli chuti ked babo nechce odporucaju tie dve. vyskusaj.

katinka71
30. júl 2011

@bibap maly bezne pije nutrilon 1,akonahle sme mu dali nutrilon confotr 1 ten nechce ,ani ked ho zniesam s normalnym,je pravda ma horkastu chut

sweetsuzi
30. júl 2011

nas maly pije od narodenia Bebu, najprv prvy mesiac jednotku hypoalergennu a potom postupne od pol roka do roka dvojku, chvilu trojku a teraz striedavo stvorku a Junior 1+. Nemal s nou nikdy problem, aj mu chutila ani problem s bruskom nebol, takze ja mozem odporucat.

pralinka25
30. júl 2011

hej tie comfort a hypoalergenne byvaju horkaste preto ich deti nechcu pokial ich nepiju uplne od narodenia

bibap
8. aug 2011

Ahojte, prosim poradte mi, uz dlhsie sem pisem a snazim sa zistit co mam robit... na zaklade vasich rad som uz vyskusala Nutrilon, Bebu, Sunar, aj Sunar HA. Z Nutrilonu vracala, z Beby, Sunaru aj Sunaru HA chytila hned zacervenanu vyrazku pri pusinke. Chcem ju naucit na flasu a na UM ale nemozem jej davat nieco z coho sa hned vyhodi :o( tiez skusat stale nove a nove krabice mlieka nemozem, ide to do financii.
Ma uz 6 mesiacov, a zacali sme s UM1. Vobec ho pit nechce, takze ideme pomalicky glg po glgu... a niekedy ani to nie

cigaretka5
8. aug 2011

@bibap skus nejake ochutene, napriklad hami 2 bananove a uvidis

julienka
8. aug 2011

Maminy, máte skúsenosti s ochutenými nutrilonmi? Rozmýšľam, že by som dala dcérke, ale bojím, že keď zachutí vanilkový už nebude chcieť obyčajný 😉)))

anjelicek26
8. aug 2011

@bibap - preco ju chces "naucit" na UM ked ma len 6 mesiacov? Mas malo mliecka? Zdravotne problemy?

Inak vsetky UM predavaju aj vzorky, co su balenia na jednu flasku, maju ich v lekarnach a aj sa daju objednat z ich stranok, neznamena to, ze musis kupit celu krabicu. Väcsina lekarni tieto vzorky dava aj zadarmo. My sme si presli asi vsetkymi druhmi co su vratane sojoveho, bezlaktozoveho a kadejakeho, momentalne nam robia testy na alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka a dufam, ze sa nam to nepotvrdi, lebo si to neviem realne predstavit, ako sa da vsetkemu mliecnemu vyhnut.

@cigaretka5 - jasne 6 mesacnemu dietatu treba bananove mlieko 🙄

cigaretka5
8. aug 2011

@anjelicek26 prepac nie je na tom nic zle, my osobne sme to takto riesit nemuseli ale kamoska mala obrovsky problem najst mlieko pre malu zufalo kupila hami ochutene bananove mixla pol na pol s obyc a postupne miesala bananoveho menej a menej a mala sa rozpapala

cigaretka5
8. aug 2011

@julienka no asi ma
@anjelicek26 nepochvali ale na spestrenie nieje na tom nic zle

anjelicek26
8. aug 2011

@cigaretka5 - len je rozdiel zacinat prave s prikrmami a pridat takto sladke mlieko a nieco ineho je mat rocne dieta a vtedy primiesat aj bananove mlieko ako alternativu k normalnemu. Ako pises na spestrenie urcite nevadi, ale z poharika zo slamkou ako alternativa kakavka, co sa tu casto tolko ospevuje - no urcite je toto lepsie. Ale mliecko je mliecko, ma chutit ako mlieko, nie ako banan, vanilka a podobne, mne sa to nezda potrebne.

Ja som mala dcerku, co mi odmietla akekolvek UM aj ked som mala fakt hrozne mliecne krizy, ona chudla a ja som si to odrevala, nedala si ani tak ani tak. Nakoniec som to vzdala, prikrmov dostavala kolko chcela a mliecka proste kolko v prskach bolo a nakoniec sme dotiahli 2,5 roka.

Syncek je na UM od 8 mesiacov ciastocne a od roka komplet, on nastastie UM prijal, aj ked teda, slava to nie je kvoli jeho hnackam 😔 Trvalo nam vyse mesiaca najst to spravne UM, vyskusali sme vela vzoriek, vela krabic putovalo do kosa, no ale nakoniec sme nasli to, co mu sadlo. Chcelo to vydrzat, vyhladovat, ponukat.

cigaretka5
8. aug 2011

@anjelicek26
@anjelicek26 no nasa mala je na UM od mesiaca, ja som mala malo mlieka a ona furt hladna, tiez som si zazila ake to je hladat spravne mlieko ale stale si nemyslim ze je nieco zle skusit aj v polroku ochutene ........................

ellysa
8. aug 2011

my sme do roka mali bebu a od roka babylove a ani s jedným nebol problém, len na začiatku sme museli mať AR mlieko
že existuje ochutené UM je pre mňa novinka, ale tiež by som ho dávala na spestrenie aspoň od tých 10m-roka , ale nebolo by lepšie rozmixovať skutočný banánik do mlieka, ako práškový? alebo nejaké iné ovocie jahody, čučoriedky a urobiť koktail? 🙂 každopádne musím to v obchode aspoň okukať

bibap
8. aug 2011

@anjelicek26 Ahoj, hej mam zd. problemy a mliecka uz aj menej... som z toho nestastna, lebo vsetky mliecka som kupila v lekarni a ani v jednej nemali vzorky :o(
uz neviem co by som malej dala a nas pediater ma cely mesiac dovolenku :o(

anjelicek26
8. aug 2011

@bibap - skusala si web stranky? Sunar ma tusim webku, hipp ma urcite, tipujem aj beba, my sme takto objednavali vzorky z kazdeho, drvivu väcsinu poslali zadarmo.