Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

mirinda10
30. aug 2010

@lenocka84 no to je pravda, prikrm trosku ubere UM ale maso jej este nedavaj max zeleninu, ovocie a ked jej das prikrm kolko ti vydrzi ?

fukylove
30. aug 2010

@mirinda10 - mam kamaratku, ktorej dcerka sa narodila v 28tt a okrem ineho pravidelne chodia aj na oddelenie gastro. Ona zacala davat prikrmy az ked ukoncili piaty mesiac, no na gastre jej povedali, ze nakolko dietatko od narodenia musi papkat, tak s prikrmami mohla zacat bez problemov od ukonceneho 4.mesiaca, lebo crievka na to mala uz pripravene... 😉 hned ako jej zacala davat prikrmy, tak sa mala za nimi isla "dozabijat" 🙂

@nikolkaaa - ako dlho mate toto mliecko? lebo nam napr. Hami robilo problemy...

nikolkaaa
30. aug 2010

fukylove ahoj mame ho asi od zaciatku ja som musela hned prikrmovať ako sme prisli z nemocnice doteraz mu nerobilo zle ale teraz je taky nekludny po papani ho bolieva brusko sa zvija a neprespi nam vela sa budi skoro kazdu pol hodinku hodinku

mirinda10
30. aug 2010

@fukylove no tak to som prekvapena, dufam ze dieta nebude mat ziadne nasledky, prave som bola na telefone s kamoskou co je detska imunologicka a hovorila mi, ze ma vela deticiek pacientov co rodicia urychlili prikrm aj mne hovorila ak nemusim nech nejdem od 4teho mesiaca nech pockam, tak sme isli ked mala 20tt
ale vzdy je to rozhodnutie rodica, ten zodpoveda za zdravotny stav dietata

lenocka84
30. aug 2010

@mirinda10 maso ma dost casu, zatial len zeleninka
no prvykrat mizjedol 40ml mrkvickoveho pyte, a po nom klasicku davku mlieka, skoro ma vystrelo
vcera mi vypil nieco ako polievocku, mrkva+zemiak a do toho mliecko, tak to mal 80ml a este 80ml mlieko
dnes mal uz presnidavku, tej zjedol 80ml, a odvtedy su 3hod, teraz sa tvari ze zaspava

tadotami
30. aug 2010

@nikolkaaa jednoznacne to ma z mlieka.mali sme uplne ale uplne to iste.zmenili sme znacku,vynechali feniklovy caj hipp,zacali sme davat obycajny kamilkovy z jednoty,prestali sme davat kvapky espumisan.nemame vobec ziadne problemy.pri narodeni 3230g a 51cm.teraz 5000g a 60cm.

fukylove
30. aug 2010

@mirinda10 - co lekar to iny nazor... na to som si uz zvykla... teraz sa velmi preferuje materske mliecko a co najdlhsie... zo skusenosti v mojim okoli - mam zopar kamaratok, co maju deti alergicke na vsetko moze a nemoze a ja osobne si myslim, ze je to tym, ze prve prikrmy zacali davat az po roku, roku a pol... dovtedy boli iba na materskom mliecku... lebo plati to, ze skore pridavanie prikrmov je zle, neskore detto... lebo ak das prikrm skor ci neskor, hrozi vznik alergii...

najnovsie su aj velmi protichodne udaje o tom, kedy a ako zavadzat lepok... dokonca aj napriek tomu, ze ja mam celiaku sa odporuca zavadzanie lepku okolo 6teho mesiaca, najneskor vsak v siedmom...

takze - ak rodic zacne hladat informacie a popri tom to skonzultuje s viacerymi doktormi, tak je problem... lebo vsetko je rozne, protichodne... ano, aj nie, teraz, neskor... a pod... 😉

mirinda10
30. aug 2010

@fukylove s lepkom pojdeme aj my na konci 6teho mesiaca to som uz rozhodnuta ale ak je dieta kojene, tak sa odporuca ist od 6teho mesiaca je pravda, ze mamam vyhovuje kojit aj dlhsie bez prikrmu menej prace ale urcite treba zacat nech si creva zacinaju zvykat

no to vies ja ako dieta som zacala pit kravske mlieko od 4teho mesiaca ale mlieko pred 40timi rokmi bolo ine ako dnes, ked mi mama povedala kolko tvarohu mala z litra mlieka a teraz, tak teraz je to tak 1/3 co bolo a to do roka urcite malej nedam kravske mlieko ..

mirinda10
30. aug 2010

@lenocka84 no super vidis bude dobre, mne mala spinka vonku prsi ale jej to asi nevadi uz taha druhu hodku, uz som ju bola kuknut ci zije ked spi tak dlho aspon mam cas na PC 🙂

lenocka84
30. aug 2010

@mirinda10 tak uvidime, necham sa prekvapit

fukylove
30. aug 2010

@mirinda10 - my asi tiez s lepkom pomaly zacneme, bez ohladu na moju celiakiu... najhorsie na tom je to, ze mne ju diagnostikovali iba minuly rok, mojej babicke iba pred par mesiacmi a mamina a zvysok rodiny sa tym padom musia ist dat otestovat tiez... 😒 ja budem pri reakciach na lepok asi dost obozretna, ale rozhodla som sa zbytocne necakat... ostatne - ak ma mat celiakiu zdedenu po mne, tak mu nepomoze ani keby lepok dostal v roku, dvoch... 😉

bastinko
30. aug 2010

ahojte,vedel by mi niekto poradit ci je normalne ze moj skoro dvoj mesacny syn si pyta mliecko aj kazdu hodinku?davam mu nutrilon 1 HA.vypije 120 niekedy 90 ml alebo ked dlhsie spinka tak 150ml.viac uz nevypije ma s tym skusenost nejaka mamicka?

tinaki1275
30. aug 2010

@ivanka85 mne to hovorila kamoska ze mala tento problem,vraj lebo prestala brat tehotenske vitaminy ,ja ich beriem dalej kedze sa odporucaju aj pocas kojenia..zatial problem nemam

fukylove
30. aug 2010

@bastinko - moze byt v rastovom spurte... ak to doteraz nerobil 😉

lenocka84
30. aug 2010

@fukylove ako dlho moze take obdobie rastoveho spurtu trvat?

fukylove
30. aug 2010

@lenocka84 - my sme toto obdobie mali cca mesiac - vtedy mi doslova Sebko rastol aj do sirky aj do dlzky pod rukami... my sme doslova preskocili velkost c. 62 - tu sme nosili iba dva tyzdne 😉

lenocka84
30. aug 2010

@fukylove tak ja dufam ze teraz mi uz za mesiac viac ako 1,5kg nenarastie,
ako radsej nech papa ako trpiet hladom, ale no uvidimee

fukylove
30. aug 2010

@lenocka84 - neboj, uz to bude len menej a menej, zacne sa hybat a nebudes sa stacit cudovat...spapa rovnako ale priberie o polovicu menej 🙂

pipussa
30. aug 2010

@fukylove
fuky,
ako sa ti prejavovala celiaka ?

fukylove
30. aug 2010

@pipussa - roky som mala problemy so zaludkom a crevami... akurat ze tym, ze som mala viackrat opakovany zapal zaludka nikto neriesil, a dali mi vzdy lieky na zapal (ten vidno pri vysetreni na gastre). akurat ze minuly rok som skoncila na pohotovosti a potom nasledne som isla na gastro opat s tym, ze mi daju lieky na zapal a vtedy ma dr. prekvapil, ked mi povedal, ze zaludok mam na pohlad uplne OK a tak mi zobral vzorky na metabolicke poruchy...
ja som trosku speci pripad - krv mam uplne v poriadku (teda apson min. rok bola) ale vysetrenie vzoriek dopadlo na houby, tj diagnoza celiakia... cakam na kontrolne vysledky testov, buduci tyzden v pondelok...

ja som mala priznaky - bolesti zaludka, zle travenie, neskor sa prejavovali aj crevne problemy pri jedeni mliecnych vyrobkov - ako som sa neskor dozvedela, tak pri neliecenej celiakii vznika sekundarna porucha travenia laktozy...

ja ked nasadim malemu lepok, tak budem hlavne sledovat jeho celkove spravanie, zmeny v chuti do jedna a obsah plienky... ale dufam, ze ked mne sa prejavila celiakia az v dospelosti, tak snad ju Sebko nebude mat vobec... dufam...

lenocka84
30. aug 2010

@fukylove pevne v to verim
dnes mal napr. 730ml mliecka, za cely den a 90ml vyzivky
tak snad to nieje neviem aka velka davka za cely den

fukylove
31. aug 2010

@lenocka84 - za den by malo dietatko vypit max. 1l mliecka... takze to ste uplne v pohode... ja som ako puk kukala na Nutrilon 2 - je tam pisane ze davka odporucana na den - 1l pre 5 a 6 mes. deticky... my nemame sancu tolko vypit... ani keby osm nedavala prikrmy... ked zje 2 prikrmy (obed + olovrant), tak mame za den este 4 davky mliecka... a to vypije max. 150ml...

zuziatko
31. aug 2010

Ahojte

neviete či sú nejaké mlieka na predpis od 6.mesiaca ?? Papáme Nutrilon extra a od 6.mesiaca by sme chceli prejsť na iné.

nikolkaaa
31. aug 2010

@tadotami ahoj aj nas ma teraz tolko kg a aj cm ako vas..kolko ma mesiacov?skusili sme dnes nutrilon ale zapieklo ho odneho tak som zase skusila to hami ale so zahusťovadlom a je to už lepsie,to že nam moc neprespi nam hovorila jeho doktorka že to sa mliekom nezmeni ale to on ma taky temperament že je proste taky ze nerad spinka dlho

nikolkaaa
31. aug 2010

@tadotami a teraz ake davate mliecko?

ija1
31. aug 2010

Ahojky, tak hlasim ze u nas se Beba 1HA ujala, pijeme 5x denne 210 ml, z toho tak 50 celkem necha.....takze ten litr denne a vazi 6,3 kg, takze podle toho co nam rekl doktor tak pijeme dobre................... ufff......... behem vcerejska a dneska se to nejak ustalilo, tak snad uz bude lip.........
uz nechci nutrilon ani videt..........jen manzel nakoupil jich trosku vic dvojek HAcek do zasoby, tak nevim co s tim...............jednicky uz si nekdo koupil ale ty dvojky asi budou strasit pekne dlouho...........

princess7
31. aug 2010

Ja ma tiez otazocku...moje babo zacalo s umelou vyzivou hned po 3 tyzdnoch....lebo som stratila mliecko...donedavna mi krasne priberal...ma uz skoro 3 mesiace....a za posledne mesiac pribral len 300g....doktorka hovorila, ze je to dost malo na to kolko priberal predtym....papal kazde 3 hodiny...teraz kazdych 5 az 6 hod...vypije len 120ml.....papka nutrilon comfort...lebo ma tiez problemy s bruskom...teraz ked mu to dam po troch hodinach...odmieta....a ako keby sa mu dvihal zaludok.....potom mam pocit...ze sa sam necha vyhladovat....mam obavy...ze bude chudnut....poradte mi nieco....

medan29
31. aug 2010

@princess7 jé tak s tím jsem taky měla problém, taky měla malá nutrilon comfort, ale stejný problém jak u tebe a k tomu byla hodně nervní, pak jsem s ní musela i do nemocnice protože odmítala úplně jíst, pak jsem přišla domů a vyměnila stravu od té doby pěkně papá 😀

ija1
31. aug 2010

jo to ja tedka resila, meli jsme nutros 1HA, 3 mesice od narozeni ho jedla, ted se u jidla vzpouzela brecela, brisko.............anechtela jist, byli jsme i v nemocnici, vsecky testy OK, dala jsem Bebu 1HA a pohoda, nadhera...................fakt nutrilon nakopat a vhyodit............

princess7
31. aug 2010

takze mam zmenit mliecko???..........ja nechcem byt s malym....v nemocnici....