Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

badzova
2. dec 2009

ahojte

je tu niektora ktora dava Sunar, prosim?
neviem preco je ine mnozstvo pre 2 mesacne babo pri sunare a ine pri nutrilone...
vobec neviem kolko mam davatmalej, bude mat 2 mesiace a pije mi za den 700 ml...na sunare pisu ze by mohla uz 850 ml...ale zda sa mi to vela...

ozaj, moja mala mi vcera jedla naposledy o 19.00 a zobudila sa az o 3.30 rano - 8,5 hodiny, je to ok?
ako casto vam papaju deticky?

dakujem, Sona 🙂

radi
2. dec 2009

Ahojky
badzova, ja nedavam Sunar, ale BEBU, myslim, ze je to jedno. Male bude zitra 16 tydnu, me mleko nestacilo, tak jsem od 18.11. zacala davat Bebu na noc a ted ji davam jeste v poledne. Na BEBE pisi, ze by mela vypit 180, to je pro ni hodne. Kdyz jsme zacinali, tak mi prvne vypila 150 a pak treba jen 80, 90, 100. Ted mi pres den vypije tak 120 a vecer tech 140. Dlouho jsem ji nevazila, kolik vypije z kojeni, ale myslim, ze to bude tak kolem 100.
Ono je to asi u kazdeho ditete jine, kazde je jinak zrave 🙂 . Taky to zalezi asi i na hmotnosti. Nase male mela 2850 pri narozeni, ted ma kolem 5500.

misule82
2. dec 2009

Tak mi papáme 5x denně 120, někdy 150 ml. Mala zatím (ťuk,ťuk,ťuk) prospí celou noc. Večerní papání má ve 20 h a ráno v 8 h.

ivka90
2. dec 2009

Ahojte všetci. ja mám dvojičky,prikrmujem ich od 9 mesiaca, teraz majú dva rôčky, a vypijú asi tak 2 3x denne po 120 ml, dosť málo podľa mňa...Večer o 20.00, ale čo je najhoršie, nemôžem ich odučiť od nočného papania, vstávajú 2 až 3x...vtedy vypijú len tak po 80 ml.U nás ma vyšiel nutrilon na 14,44€, bola to veľká finančná pálka... takže som skoro dva roky hľadala, kde je najlacnejšie mlieko...a náhodou som na to prišla v Poľsku, že Nutrilon je Bebilon. Ak niekto chce, môžem priviesť bebilon1,2,3,4, rôzné mliečné, nemliečné kaše, čaje, detské vlhčené obrúsky, či plienky. Naozaj sa to oplatí, ak ide človek pre väčšie množstvo, poliaci majú DPH 7%, a samozrejme ešte lacnejší tovar ako my. Môžete mi písať na mail: komzalova.iveta@zoznam.sk. ďakujem za Váš záujem. Pochádzam z Kysuckého Nového Mesta.Mamičky, ktoré odo mňa kupujú boli veľmi spokojné.

susisus
7. dec 2009

Badzova, aj ja davam Sunar a tabulky si nevsimaj. Davaj jej tolko kolko chce, menej ci viac... Ja zvysujem davku vtedy, ked mi napr cely den vypije celu flasku a taha dalej, tak viem ze uz chce viac.
Kazde mlieko ma ine zlozenie a inu energeticku hodnotu a preto aj ine davkovanie. Hoci na sunare sa mi zda prehnane. Podla mna tam uvadzaju max mnozstvo, nie minimalne.

susisus
11. dec 2009

Ahojte maminy, mám problém s grckaním.
Malá má 3 mesiace, reflux nemá - boli sme už 2x na gastro. Papá už vyše 3 týždňov Sunar, super ho znáša, ale posledné 3 dni mi doobedu po papaní grcká veľa mliečka a dnes dokonca sa dusila a išlo jej aj z nosa - Nemáte s tým niektorá skúsenosť? Je to od sunaru - niekde som zachytila ešte dávnejšie že sa na to maminky sťažovali...

jasminet
11. dec 2009

susisus - pochybujem, ze je to od sunaru. nam sa tiez raz stalo, ze mala grcala mlieko a islo jej aj nosom. a mame bebu ha1. mala si vtedy slabo odgrgla (alebo vobec) a proste jej to mlieko vyletelo.
to ze grcka moze byt aj tym, ze ho vela vypila, alebo sa viac hybe. u nas v momente ako sa mala zacala otacat na bok, brucho, tak grcka sustavne. na chrbte uz nevydrzi a na bruchu si tlaci na zaludok.

junovka
11. dec 2009

susisus, urcite to nie je od Sunaru.Jednodnoducho je to este nedozretim trav.sustavy.S Nely sme to mali pravidelne aj niekolkokrat pocas dna, a to doslova bol sablovy tanec.Utalo to u nas na 5 mesiacov, ked sme zacali s prvymi prikmami.Ak ta to velmi trapi, tak skus sa opytat pediny alebo v lekarni na Sunar AR, teda neviem ci je to presny nazov pre Sunar, proste na grcanie Sunar.My sme od Nutraku AR neuzivali, nepokladala som to za potrebne, ale zo skusenosti mojej svagrinej, ktorej dcera tiez riadne grcala, tak davala AR Nutrak, ale jej to velmi nepomohlo, nakolko grcala jej hadam este do 9 mesica.

susisus
12. dec 2009

No ale ona mi grca len teraz posledne 4 dni, nikdy mi negrcala, neverim ze ma reflux, 2x ju kontrolovali... a tvari sa akoby to mlieko nechcela ci co... ja nechapem... ☹ ☹

susisus
12. dec 2009

Pedina sa ma opytala ci mala neni vstrese.. No ako to uz nech na mna nejde s takymi... 😠

severankasr
28. dec 2009

ahojte mamicky, nemozete mi niekto poslat ceny umelych mliek dostupnych u nas? na porovnanie? myslim na zaciatok pre cca 4 mesacne babo. Zacinam prikrmovat, mala bude mat 4 mesiace a 5,3 kg, pribera na vahe 80-100 gramov tyzdenne a mam pocit ze mlieko jej uz nestaci, pribera malinko. Zacali sme s NUTRILONOM 1 HA, neviete mi niektora napisat kolko stoja ostatne mlieka ktore mi v lekarni predaju nie na predpis resp. v obchode? Mala bola doteraz silne kolikova,ale zacalo to ustupovat. Dakujem vam za info.

vikkinka
6. jan 2010

ahojte,mozte mi poradit?dcerka bude mat 6mesiacov a mam pocit ze jej uz nestaci moje mlieko,zacala som jej robit podvecer kasicku Nutrilon ale aj cez den mam pocit ze je hladna,tak rozmyslam o dokrmovani umelym mliekom. Kolko vyjde asi take balenie a ako dlho vydrzi pri 6mesacnom babatku.ma nieco cez 7kg.a ako ho mam kombinovat s kojenim?3x denne kojit a medzi tym davat umele?alebo ju kojit a davat medzi tym kasicku viackrat ako raz za den?dakujem

emanka
6. jan 2010

wikkinka, Nutrilon, veľké balenie - 800g stojí okolo 15 eur, teraz, čo máme doma, stálo 14,80. Keď sme ešte nepapali príkrmy, tak sme ho mali na týždeň...teraz pri 3 príkrmoch vydrží aj 2 týždne...neviem, ako je to s kombinovaním s MM, ale kojiť by si mala ráno a večer, ak papá v noci, tak aj v noci ....alebo aj cez deň kojiť vtedy, keď vieš, že v tom čase nepapá veľa...to už záleží na malej, že koľko kedy spapá....kašičku ja dávam iba raz za deň, ale myslím, že niektoré ju dávajú aj ráno aj večer....alebo môžeš ešte počkať a od ukončeného 6.mes. môžeš začať dávať zeleninku na obed 😉

barborato
6. jan 2010

Ahojte, chcela by som sa spytat ci mate niektora skusenosti s UM len na noc. Moj mali bude mat teraz tri mesiace a kojim. Len vecer pred spanim mam pocit ze mu moje mliecko je malo syte. Kamoska mi dala trochu UM (BEBA) na 5 dni a po kupkani sme sa napapali poskakali 5 min na fit lopte (uspava ho to) a buvali do rana. OD MM zaspavame o 24.00 dost neskoro na troj mesacne babo mozme skakat na fit lopte aj hodinu a budime sa kazde dve hodky. Da sa to aj takto kombinovat a musim UM konzultovat s detskou lekarkou? (aky druh atd...) Dakujem

sunea
7. jan 2010

Barborato, to by bola velka skoda to takto riesit, ked nebudes v noci kojit, moze sa ti znizit celkovo tvorba mieka (v noci sa ho tvori najviac). Na spanok to absolutne nema vplyv, aj ked sa to tak moze javit. Neviem, ake stare mas babatko, ale ked mu pojdu zuby, resp. okolo pol roka sa mu bude menit rezim, a bude sa ti na 99% budit ci uz s UM alebo bez neho (nielen vlastna skusenost).

adricc
7. jan 2010

ahoj holky nevite kolik by melo vypit 5.m.mimco UM me pije tak 100 neni to malo taky jeste kojim stridam to diky

sunea
7. jan 2010

adricc, keby mu nestacilo, tak si povie, neboj, az by sa steny triasli od protestu 😉 ja som v tom obdovi tiez kojila + UM, teraz uz vacsinou len UM, kojenie cez den uz nechce, takze som musela UM pridat.

adricc
7. jan 2010

no ja si taky rikam ale on malo vazi proto jsme zacali davat um ale kdyz tak na to koukam tak mozna i to moje pil malo a proto tolik nepribira jsem zvedava za 14 dni jdeme na kontrolu tak snad neco nabere ma 5.m a vazi 5.7 a narodil se mel 3.6

barborato
7. jan 2010

sunea - ja som to myslela tak ze ked ide spinakt tak mu dam umele ale ked sa v noci zobudi normalne kojim. On po umelom prespinka 8 hod a potom ked sa zobudi okolo 4 hod rano tak ho kojim kazde dve hodiny. Tam ide len o to zaspavanie od mojho mliecka mame problemy zabuvat. Myslim ze to bude mlieckom lebo od toho UM my zabuval hned. Lebo ked na noc kojim tak mu dam oba prsniky nech co najviac vyprazdni a nezaspava ani tak.

sunea
7. jan 2010

barborato, aha, a nestacilo by napr. po papani pohupkat na fitlopte alebo nieco podobne? prosim ta, len sa pytam, nechcem mudrovat, my tiez ficime na UM, takze to neodsudzujem. Ale v takom pripade, ako pises, to dava logiku. Akurat som citala tu od "annag" (laktacna poradkyna tu na MK), ze deti byvaju navecer viac hladne, ked su unavene - mozno by chcel papat skor a potom by mu MM stacilo? Neviem, len tak mudrujem, aj mna to zaujima.

barborato
7. jan 2010

sunea , ved to ze sme uz skusali vsetko mozne aby to UM nemuselo byt. Aj dnes dostal UM a buva no krasa a vera dostal didik a vystrajal do 01 hod. Ved v pondelok ideme do poradne tak sa opytam dr. co na to hovori ja by som bola tiez najradsej keby som len kojila ale asi zaspavat budeme takto. len musim ete zistit ktore mu bude nejviac vyhovovat.

sunea
8. jan 2010

Jasne, drzim palce. My davame mliecko BEBA Premium, lebo to mu davali aj v porodnici, ale aj ostatne mliecka su dobre.

ivinka77
8. jan 2010

ahojte maminky, mam kupony na zlavu 4 Eura na Nutrilon 3 ochuteny aj neochuteny, ak to vase dietatko pije, rada predam za symbolicku cenu alebo podarujem , ozvite sa cez postu, najlepsie z BA

erika160669
18. jan 2010

Ahojte mamicky.Som tu dnes po prvy krat.Mam maleho predcasnika uz bude mat 24.1.4 mesiace.Vazil 1060g a meral 36cm no teraz uz vazi 5kg.Tiez uz ho krmim UM NUTRILON HA ale budeme musiet prejst na ine UM lebo ma alergiu na laktozu a este cakam na vysledky na bielkoviny.Ja ale do NUTRILONU HA pridavam este zahustovadlo NUTRITON lebo maly tiez grckaval ale uz nie lebo to mliecko sa zahusti.

zuzana581
25. jan 2010

Ahojte. Prosím vás, už si nepamätám, kde som to čítala. Jedna mamina písala, že po mlieku Hipp plus malo dieťatko zelenú stolicu. Bolo to tu, v tejto diskusii? Je tu niekto taký, komu sa to stalo?

junovka
25. jan 2010

my sme stale zelene stolice mali po Nutrilone 😉

moravanka
25. jan 2010

my po bebe pre ha.

lenka1smejka
25. jan 2010

aj mi sme mali po Nutrilone zelenu stolicu a po Hami mame krasnu

petronelie
26. jan 2010

Ahoj holky, my jsme dokrmovali Bebou 1 a když jsme přešli na 2, tak měl Davča tak tuhou stoličku, že mu krvácelo ze zadečku....takže jsme na radu dr. přešli na Nutrilon a bylo po problému.Pěkný večer.

lujza123
26. jan 2010

Caute baby.....neviete kedy zacat s prikrmom? Mala ma 4 mesiace, kojim len vecer inac UM. Vsade pisu ze ukonceny 6 mesiac a pri nekojencoch ukonceny 4. Inac mam trochu chaos v tom co je ukonceny mesiac...napriklad ukonceny 4 mesiac je ked ma dieta presne 4 mesiace alebo 5?