Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

wendulla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
strouzek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lizatko1009
6. aug 2010

aj mne poslite aky album 😀 ja som maleho kojila do 7m, ale nikdy nie na verejnosti, ja som minule jednu ciganku videla ako normalne pri chodi kojila asi 2 rocne dieta 😀 potom sme presli na nutrilon, neviem preco hovoria, ze nutrilon je lepsi ako sunar, ved je aj o polovicu drahsi 😠 aj tak je pre deti naj MM, ale ked nieje na vyber? ale UM ma nejake plus, ze mozes si odbehnut ked niekde potrebujes.

raffaella
6. aug 2010

@bufina vsetko zalezi na tom, ake vysledky toho mliecka su. Samozrejme, ze mesacne babo ma ine potreby na zlozenie MM ako 4-mesacne. Takze zavisi od toho, ake su vysledky zlozenia a podla toho sa rozhoduje, komu to MM ide. Preto sa kladie pri darovanom MM taky doraz na jeho testovanie, ako aj na kvalitnu vyzivu matky. MM jednej darkyne ide vzdy len 1 babatku a presne sa vie urcit, ktore babatko dostava od ktorej darkyne. Okrem toho, MM daruju mamicky s rozne starymi babatkami, daruje sa uz v porodnici, a su stastne zeny, ktore sice porodia predcasne, ale mliecka maju vela, takze mozu darovat prave takym malickym babatkam. Okrem toho, stale je MM ovela zdravsie ako UM, aj ked ide o starsie babatko.

Co je este zaujimave, ze na SR (neviem ako je to v CR) mozeme darovat MM len do ukoncenia 6. mesiaca veku a potom uz nie (je to kvoli zmene zlozenia - zavadzaju sa prikrmy). V ostatnych statoch EU,ako aj v USA sa daruje MM az do veku 1 roka. V SR mame najprisnejsie zakony ohladne darovania MM, ale chcu dosiahnut, aby sme aj v SR mohli darovat az do veku 1 roka dietatka.

@strouzek odpovedala si si sama, i ked z teba srsi ironia. Toto je aj preto moja posledna reakcia na teba. Odpovedam len dievcatam, ktore to uprimne zaujima a nie na ironicke poznamky.

strouzek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wendulla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wendulla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lienka2
6. aug 2010

baby nechapem co to tu pisete posledne dni.. preco sa navazate do kojacich mamiciek, do annag.. ked sa vam nepaci, nesledujte jej rady, ani album.. ja by som rada kojila a nemozem, sme na UM a vobec mi to nepride az take super ako pisete.. stale rozmyslam kedy sa mam vratit domov, ci uz nebude hladny, prip. kolko davok UM brat so sebou, ked niekam ideme.. co ked nahodou..
@wendulla, neviem co je na tej fotke sialene.. my sme maleho takto krmili dost dlho hadickou po prste, aby sa naucil sat z prsnika..

strouzek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
strouzek
6. aug 2010

lienko
to že ti přijde krmení UM těžký no nevím mě lehoukný jak nic, nepřemýšlím kolik mám brát sebou dávek, mám zásobník s práškem tašce a z toho udělám i 10 dávek, takže to nedoplňuju ani každý den, termosku mám navařenou automaticky i doma, takže jen to přihodím do tašky, flaštičky jsem si nakoupila do zásoby abych měla doma i na cesty takže po příchodu domů je akorát umyju a jdou zpět do tašky a jestli má malá dost nebo málo ani tak nepřemýšlím, prostě jak si řekne tak jí dám a hotovo, nejedu podle tabulek 😉

wendulla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivanka85
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lienka2
6. aug 2010

ved ked sa vam to nepaci tak nepozerajte 🙂 clanky v casopisoch preskakujte..ten album ma annag pre kojace mamicky aby vedeli co ich moze stretnut..
kazdy ma pravo na vlastny nazor aj rozhodnutie ci bude kojit alebo da UM.. a ironicke poznamky si nechajte pre tie mamicky ktore sa do vas navazaju..

lienka2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cigaretka5
6. aug 2010

dievcata podla mna to tahate do extremu, ja som mamina mesacnej dcerky, bohuzial ani pris vojich velkych prsiach normalnych bradavach sa nam kojenie nedari stale , mlieka mam tak na dve davky do dna a som aj za ne vdacna. Nevysvetlujem kazdemu na ulici ze dokrmujem ale ked sa niekto opyta tak poviem a nestretla som sa tym ze by ma niekto odsudzoval. Podla mna je kojkenie to najlepsie co pre babatko vieme urobit suhlasim ze materkse mlieko je skvele vyskladane pre babatko ale ked to nejde tak to nejde sa nezblaznim.
Co sa tyka kojenia na verejnosti podla mna je to absolutne normalne a nevidim dovod aby sa zena isla schovat pomaly do kanala ked dieta place, ak sa citi konfortne ze na nu ludia kukaju je to jej vec. Ja osobne sa opalujem hore bez a to mi nevadi ked ma vsetci ocumuju a ked budem nahodou raz v situacii ze tie moje dve kojenia vidu na cas ked budemem niekde vonku vztiahnem cicku a idem, tiez si davame jedlo na varejnosti tak preco by sa na verejnosti nemohla najest moja dcerka.

lienka2
6. aug 2010

@cigaretka5 suhlasim s tebou.. tiez sme sa dlho natrapili, takmer 5 mesiacov som odsavala, ale ked to raz nejde, tak nejde.. bolo mi smutno, ze uz nema MM, ale je spokojny, rastie, prospieva.. tak uz neriesim.. a kojenie na verejnosti, ked to niekomu vadi tak nech sa nediva.. jasne ze keby som kojila nevytiahnem niekde uprostred ulice prsnik odhaleny, da sa aj tak nakojit, aby nebolo vsetko vidiet.. nie skryvat sa, ale neukazovat zbytocne.. podla mna je pohlad na kojacu mamicku pekny, a ked niekomu prekaza jeho problem, nech sa diva inam..

tiez sa mi nepaci, ako sa to tu vyostrilo, preto som napisala.. nikoho nesudim, ci uz koji alebo nie, kazdy ma vlastne svedomie a vlastny rozum.. vie co zvladne a co nie..

puhinka
6. aug 2010

@strouzek 😀 😀 😀 ďakujem 🙂
@coko.joko ,ahoj ahoj ... 😀
inak aj ja nosím termosku stále pri sebe,ešte aj doma a len mu zarobím papať a už si varím druhú vodu...v noci je to super,bo nemusím lietať po baráku...
a aké mliečko je najsuper?ja dávam nutrilon 1...ale som počula,že aj beba je super...
@luuuu ,s tou témou annag máš úplnú pravdu a ja som ešte chodila do témy júnové báb)tká a tam tiež len za každú cenu prikladať...
tiež som si hovorila,že budem kojiť minimálne rok,že je to najlepšie a pod,ale už v nemocnici som si to velice rýchlo rozmyslela a hneď prvú noc,čo sme boli doma,utekal manžel do tesca kúpiť UM,bo sa to nedalo vydržať a ja som už mala totálne krvavé bradavky...ale tak držala som sa skoro mesiac...len som sem-tam dokrmovala...ale už som to psychicky nevydržala a malý stále plakal,tak som sa na to vyprdla...a zaujímavé,že Igorko hneď začal krásne rásť aj priberať...odrazu...

coko.joko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
strouzek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
strouzek
6. aug 2010

puhi u nás se z nelinky taky stalo krásné spokojené spící miminko od chvíle kdy jsme najeli čistě jen na sunar 😀

puhinka
6. aug 2010

mne pení aj nutrilon...
@alienka73 ,môj Igorko má tiež reflux a nutrilon mu zahusťujem nutritonom,ale nie ako píšu na krabici,ale menej,bo pak ho to zapekalo...
a čítam,že dávate sunar...no ja neviem...aj mama to dávala mne a bratovi...tiež sa na kojenie po troch týždňoch vyprdla,takže mi to ani nezazlieva...ale brat z toho dostal salmonelozu,bo bola niaka chybná výroba vtedy a pak to aj dávali dole z obehu,neskôr to už bolo ok...ale ja sa bojím...možno neskôr skúsim...keď bude väčší...

strouzek
6. aug 2010

puhi 😀 😀 no asi tak, mě stačilo jak dali malé příkrm večer MM přes hadičku, tudíž vypila MM které bylo super úžasný protože na oběd byla květáková polívka, dostala jsem to do malé přes hadičku tudíž k tomu ještě vytahala plno vzduchu, no prostě koliky jak blázen, celou noc nespala, já s ní celou noc chodila po pokoji v poloze tygříka zralá na psychiatra s kruhy pod očima a vlítla tam sestra a já si naivně myslela že mě jde politovat a ona na mě že prý tak co nespíte?? no to se připravte kojoděcka víc trpí na prdíky, méně spí, maminy jsou unavenější ale jinak no není kojo super??? to jsem jí málem zabila 🙄
jinak s tím sunarem je jasný že máš k sunaru větší odpor kvůli špatné zkušenosti u tvého bratra ale předpokládám že tvému bratrovi je minimálně 20 let tudíž bych to brala s rezervou protože za těch 20 let se toho dost změnilo. hlavně dostat se ke špatnému UM které je něčím nakažené kvůli např. špatnému skladování se můžeš i dneska a je fuk jestli je to sunar, nutrilon atd.

puhinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lienka2
6. aug 2010

@strouzek ja som na mlieko cakala 5 dni po porode.. potom sa nevedel prisat.. co bolo v porodnici na to by som najradsej zabudla, ale neda sa.. dieta mi nechceli dokrmovat, lebo mlieko som mala a nikoho nezaujimalo, ze sa nechcel prisat.. mali sme zltacku, takze sme tam boli dost dlho a vela som si poplakala.. miesto toho aby pomohli tak niektore sestricky este viac ublizovali.. doma som sa zariadila po svojom, mlieko odsavala a ked uz nebolo presla na sunar.. moji blizki vedia cim sme si presli a ze na mna cudzi pozeraju, to ma netrapi.. clanky o kojeni preskakujem..

ja nikomu nevycitam ze sa rozhodol pre UM, mne len vadilo ako ste sa navazali do annag a do kojacich mamiciek.. to je vsetko.. viac nemam co dodat..

pett7
6. aug 2010

musím se taky připojit.. ty fotky jsou celkem normální, je to ve většině knížek o kojení nic špatného na tom nevidím když to někomu pomůže tak proč ne..na internetu jsou mnohem horší věci než tohle, tak nevím proč by mě to mělo rozhodit...já s kojením bojovala od začátku, naštěstí jsem kojila aspoň částečně a jsem za to ráda.. otázky jestli kojím mě vytáčí ještě dneska a články o kojení v časopisech nečtu..um nebo mm určitě nemá vliv na krásu a inteligenci... a nemocnost ...kojení je přirozený způsob výživy, ale proč to hrotit když to nejde důležitá je spokojená mamina i miminko 🙂
a kojení na veřejnosti mi přijde normální pokud je to diskrétní, ale u mě nehrozí, potřebuju na to klid a soukromí vadilo mi i kojení před rodinou v porodnici 😝 když jsme někde cestovali byla láhev a um věrným společníkem..

lienka2
6. aug 2010

@puhinka kojit sa da aj bez toho aby si ukazovala cele prsia 🙂

nastastie ma kazdy moznost sa rozhodnut ako chce, tak prosim neodsudzujte druhych.. 🙂

puhinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
puhinka
6. aug 2010

@lienka2 ,to ja viem,ale aj tak mi to bolo trápne...ja som strašne hamblivá...

pett7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
strouzek
6. aug 2010

lienko tak jsme to měli zhruba stejný mě se udělalo až 6. den teprve mlezivo, malá se chytala vcelku dobře ale jen na jednu stranu, na druhé prso ani zaboha, spíš ale měla problémy s bolením bříška, když jsme po koju zvážili přibrala jen 20 gramů takže abych hodinu kojila a pak stejně šla dokrmit celou dávkou sunaru na to jsem fakt neměla. moji blízcí taky ví co jsem si užila s kojem ale ne každý to tak i přesto bere, jsou i lidi kteří ví a stejně mě za nekojo odsuzují