Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

aliza
23. sep 2011

@evka4 ano, ale ta nejednotnost je hlavne na SK, nie je to cudne? by som chcela vediet, kolko nasich pediatrov chodi na medzinarodne seminare,kolko z nich chodi na kurzy a si updatuje svoje vedomosti. Tu v UK si lekar musi obnovovat kurzy kazde 3 roky, prave preto, ze sa vsetko meni. U nas pediater lieci rovnako, ako pred 30 rokmi a bude tak liecit, az kym neodide do dochodku.

henca74
23. sep 2011

aj my sme na zaciatku vystriedali snad vsetky mliecka, kym som nahodou v DM nekupila Babylove mliecko, porovnala som si zlozenie s nutrilonom a zistila som, ze je este lepsie. komu som ho odporucila, tak potom aj presiel na toto mliecko a boli maximalne spokojni a hlavne mali papaci... je cenovo ovela prijatelnejsie a teraz sa vyraba v bio kvalite, co pred tymi tromi rokmi este nebolo.do roka sme pili len to a potom sme presli na nestle junior bifidus 1 a potom 2. maly ma 3 a pol roka a mliecko pije 2x denne, kupili sme si frapko, je to nieco ako granko s prichutou jahoda a banan, obsahuje vlakninu, takze nema ani problem s kakanim a vyberie si podla chuti. a asi od rocika uzivame biopron, je naozaj vyborny, je aj na posilnenie imunity, maly bol casto chory, mal zlateho staphylococca a nasa pani doktorka nam to odporucila. a este striedavo davame do mliecka nestle junior drink, je to cerealny napoj s vanilkovou alebo kakaovou prichutou.

dai
23. sep 2011

suhlas evka4,
aliza, kazdy podla svojho... ja prave mam pocit ze moja generacia je velmi zdrava - prave co sa celkoveho zdravia tyka 🙂 napriek tomu ze sme boli na kravskom mlieku pomaly od narodenia a nasi rodicia do nas vseliaco popchali - mne to len dokazuje ze vela zalezi na genetike a prostredi v akom dieta vyrasta, pohybe ktory ma - samozrejme aj na zdravej strave...
a ako pise evka, co lekar to iny nazor - to neznamena ze tvoj lekar ma lepsi nazor ako lekar iny... kazdy si vybera podla svojho 😉

dai
23. sep 2011

aliza,
preboha, praveze pediatria u nas je na velmi dobrej urovni - dovolim si povedat ze na rozdiel od UK - kde cela pediatria a gynekologia dost zaostavaju... ja som svoje prve tehotenstvo prezila v Nemecku - a zaujimave ze tam su nazory podobne ako na SK... ( moja pediatricka casto chodi prave na zahranicne seminare kedze je clenkou vyboru sl. pediatrickej spolocnosti a jej nazory sa zhoduju s tymi nemeckymi... nemusis zhadzovat vsetko slovenske - nie sme tu tiez 100 rokov za opicami )

evka4
23. sep 2011

@dai absolutny suhlas, @aliza, ja som tiez vyse 3 roky zila v UK a moje skusenosti s tamojsim zdravotnictvom su dost zle... ale nakolko som tam nikdy neprisla do kontaktu s pediatrom, nedokazem posudit, ci su ich znalosti a pristup na lepsej urovni ako u nas doma... ale urcite si nemyslim, ze uroven vedomosti slovenskych lekarov nie je dostatocna... len aj oni si vyberu to, s cim sa stotoznuju, kedze maju na vyber z viacerych nazorov a moznosti...

aliza
23. sep 2011

@dai, @evka4 ja v ziadnom pripade nechcem vyzdvihovat UK zdravotnictvo a ani tu riesit jeho problemy, to je uplne mimo temy, mimochodom, islo o princip a podla tem tu na MK vidim, ze 90% pediatrov neprekrocila svoj tien, stale tie iste postupy a nazory, ako 30 rokov dozadu. Urcite su aj novi, mladi, ktori si rozsiruju a obnovuju informacie, ktori su pristupni novym trendom trebars aj zo zahranicia, ale nie je ich az tak vela. Mna len proste uz rozculuje ta veta : Najnovsie vyskumy zistili, ze treba zavadzat alergeny co najskor....' ja som tuto vetu pocula asi 1000x, vsetky mamicky sa nou ohanaju, mi to pride ako davova psychoza, ale ani jedna mamicka sa nezaujima, co su to za vyskumy, kde, ako, na kom....mne ako matke by taketo slova nestacili na to, aby som svojmu 4mesacnemu dietatu zacala davat lepok, kravske mlieko a neviem co este, pretoze sama dobre viem, aky je zivot s takou alergiou a aj ked to nie je nic vazne, vie to zo zivota urobit peklo. Obe deti som stranila alergenov a alergie nemaju a to pri dcere mi tvrdili, ze bude mat urcite ekzem, kedze u nas cela generacia zien ekzem ma a nema ho a to uz davno papa vsetko, vsetky alergeny. Jasne, ze niekto iny moze mat uplne inu skusenost, mozno opacnu, ale ako pediater by som si netrufla teraz takto hufne kazat mamickam davat alergeny co nasjkor, ked uz pre nic ine, tak aspon kvoli vyvijajucemu sa detskemu organizmu, ktory naozaj nema enzymy na travenie inej potravy, ako mliecnej, min. do tych 6 mesiacov a tym padom su zatazene oblicky, to by mali predsa pediatri vediet tiez.

aliza
23. sep 2011

ale sme uplne mimo temy, takze by sme to asi mali ukoncit, nech sa vam vsetkym dari, ci uz na UM alebo MM, s prikrmami alebo bez 😉, dobru noc

lucia1981
5. okt 2011

ahojte! chcem sa opýtať, môj drobček papá skoro od narodenia nutrilon, nemali sme s tým žiadny problém chutil mu cez deň dávam klasickú jednotku a na noc extra, ale posledné tri dni, mliečko odmieta a keď aj spapá tak ho vygrcká, môže to byť tým, že mu prestal nutrilon chutiť? mám zmeniť mlieko?

lenka112
5. okt 2011

@lucia1981 Aj my papáme nutrilon a zatiaľ sme s ním nemali žiadne problemy.

lucia1981
5. okt 2011

@lenka112 veď ani my sme nemali a aj prvý syn bol odchovaný na nutrilone tak neviem, ešte počkám, dnes už malý grckal menej...

elana
6. okt 2011

@lucia1981 s výměnou ještě nespěchej...sice je pravda, že co sedí jednomu miminku, nemusí druhému vyhovovat ani trochu, proto je tolik druhů UM a neexistuje "to nejlepší"...na druhou stranu to tělíčko si zvyká na nový druh UM až 1 týden, takže zběsilé střídání je spíš na škodu pro malý organismus 😒 Pokud by blinkal, můžeš zkusit Nutrilon AR, je hustší a měl by tomu zabránit (stejně tak Beba AR, jiná se nedělají), ale co se jen toho, že by mu přestal chutnat týče, to bych neřešila...mlíčko nesmí dítě ucpat, nemělo by ho bolet bříško, ale jestli "jen" nimrá, tak možná nemá takový hlad, je to příliš teplé atd.

lenka112
7. okt 2011

@lucia1981 Ved uvidiš, možno mu to prejde .

juliannarn
8. okt 2011

ja sa chcem spytat mala papka bebu zapeka ju treba skusit bebu hypoalergennu?vtedy to prestane?/alebo alebo aspon zmierni

rainee
8. okt 2011

my sme vystriedali viac mliecok, nakoniec sme skoncili u babylove. je fakt super a dokonca bio, za polovicnu cenu ako ine mlieka 😉 keby som vedela davala by som ho od zaciatku..... akurat je vkuse vypredane takze vzdy beriem vsetky balenia co maju vystavene ak ho maju 🙂 dokedy ste vlastne davali umele mliecka detickam?

bubu4125
9. okt 2011

ahojte maminky!
potrebujem poradiť!
malá je nedonosená, od narodenia pila moje mliečko, no potom sa mi stratilo, tak pila Nutrilon 1...no, v BA zistili, že ona musí piť Nutrilon Nenatal 1...tak som ju asi 2mesiace kŕmila tým...no, potom mi ho začala odmietať a aj Nutrilon 1 mi nechcela, dokonca mala nepravidelnú stolicu...tak som prešla na Bebu Sensitive....začala mi krásne papať a dokonca aj viac a aj dlhšie mi prespala a kľudnejšie, stolica pravidelná...po čase detská dr usúdila, že by mohla začať papať BEBA Pro1...malá spáva nekľudnejšie, keď ju idem nakŕmiť, počujem ako to mliečko tečie ako by do prázdneho...ledva mi vydrží tie 3hodiny bez mlieka a začala mi aj grckať z neho čo nerobila...dokonca ani v noci mi nevydrží spať ako pri sensitive!
porovnávala som hodnoty kcl a KJ, odlišujú sa možno 2hodnotami...čiže je to v podstate to isté!!!
je to mlieko pre ňu slabé BEBA Pro1??? ☹ mám ísť zajtra k dr a vrátiť sa späť na Sensitive???

evka4
9. okt 2011

@bubu4125 ak bola mala pri beba sensitive v poriadku, tak by som sa k tomu mliecku urcite vratila. ak ti bude dr radit, aby si pockala, ze mozno si na to nove mliecko beba pro1 zvykne, ja by som to asi neskusala a radsej sa vratila k overenemu, co dietatko dobre tolerovalo... a dlho dlho by som neskusala ziadne nove, lebo menit mlieko casto nie je velmi dobre. drzim palce, nech sa vas problem co najskor vyriesi.

bubu4125
9. okt 2011

@evka4 dakujem! ona ho začala piť presne pred týždňom, hovoria, že dieťa si na nové mlieko zvyká týždeň...ale aj tak si myslím, že to grckanie nie je v poriadku!

elana
10. okt 2011

@juliannarn HA mlíčko jí asi nepomůže...spíš změnit úplně značku, pokud je to tak hrozné 😒
@bubu4125 taky bych se vrátila k Sensitive, buď ráda, že jste našli UM, které malé sedí, to není vůbec samozřejmost, takže bych nedělala experimenty a asi se vrátila k tomu, co jí chutná, neblinká a zasytí ji.

kattika24
19. okt 2011

Noo a vie mi niekto poradiť? Ja davam nutrilon zo začiatku bolo všetko ok nevadilo mu nič no poslednu dobu mi už nevypije toľko kolko ma vypyna sastrašne pri jedeni meta hlavou to je strašne krmenie a za každym kaka neviem či mu Nutrilon nesedi alebo čo sa deje a občas aj plače pri kremeni čim to je

matat
22. okt 2011

@kattika24 aj my sme mali nutrilon ad zaciatku, ale velmi plakala,,,tak sme presli na bebu a uz ju pijeme 18m...

sweetsuzi
22. okt 2011

potrebovala by som radu - nas maly pije od narodenia Bebu - teda uz 19 mesiacov a vsetko je ok. Zvazujem ale ci nevyskusat mlieko Babylove z DM, samozrejme kvoli peniazom, ale neviem sa k tomu odhodlat. Myslite ze moze byt rovnako hodnotne ako napriklad Beba, aj ked je v cene taky rozdiel? poradte prosim ako by ste sa rozhodli ...

bbtina
23. okt 2011

@bubu4125 ahoj,chcem sa ta opytat na ten nenatal,lebo mi hopijeme tiez. Nezdalo sa ti neskor,ze je dietatko po nom hladne? My mame cerstve 2 mesiace a mam pocit ze mu uz nestaci a malo pribera,ved aj na obale je,ze je dietne

jajuska1411
23. okt 2011

my sme mali nutrilon a bebu a nesadli nam teraz mame hami uz 2 a sme spokojni 🙂

mimiss
23. okt 2011

@jajuska1411 ahoj môžem sa spýtať ja tiež dávam malej hami 1 ale len ju s nim 2x denne dokrmujem a nezapeká ti maličké..lebo malá mi už 7 dni nekakala a neviem či to je tým mliekom?ďakujem

jajuska1411
23. okt 2011

@mimiss nezapeka ale my sme mali problemy so zapekanim a velike s nutrilonom.no 7 dni je uz vela si myslim

salinka28
23. okt 2011

@mimiss, ja mám tiež 4 - mesačné bábo a kojím ho stále, len sa mi zdá, že večer máva väčší hlad, tak som sa rozhodla kúpiť umelé mlieko. Kúpila som Bebu ale malá ju nechce piť, vypľúva mi ju. Tiež si mala takúto skúsenosť, alebo ti Hami hneď sadlo? Lebo neviem či mám teraz skúsiť inú značku.

mimiss
24. okt 2011

@salinka28 no aj stym sme mali problem večer býva strašne hladna..najprv sme skusali Nutrilon ale ten mi mala nechcela taku divnu chut mal..tak sme kupili Hami a super malej od začiatku veľmi chutí a vôbec negrcká po nom a hlavne večer je uplne spokojna a dobre spinka a to ked som jej dala moje mliečko stále sa mrvila a videla som že bola hladná..určite skús inú značku malinkej to nebude snad vadit možno jej bude chutiť uvidíš..daj potom vedieť ako ti to dopadlo či si malá zvykla 🙂

bubu4125
27. okt 2011

@bbtina ahoj...malá mi celkom v pohode vydržala!!! tie mlieka sú tuším do 3500g!!!
ale mne ho začala úplne odmietať! vypila asi 30ml a potom s revom možno ešte 40ml! tak som prešla na Bebu Sensitive, čo mi udobrili aj v rizikovej! a malá bola napaná a kľudná!!!
no potom moja dr navrhla prejsť na Bebu pro 1...lenže z toho mi začala grckať a ledva vydržala 2,5hodiny...
tak som sa tuto mamičiek pýtala na príkrmy...skúsila som malej spraviť takú redšiu kašičku...malá mi odvtedy vypije oveľa viac, je kľudná a niekedy mi vydrží aj 4hodiny...

peliroja
8. nov 2011

@zuzka_w zuzka prosim ta mas este ten link ohladom umelych mliek? ak ano posles mi ho prosim do ip? vdaka 🙂