Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

lidiab
27. nov 2010

@ratatooy Na Nutrilonu je napsane ze nesmi stat dele jak dve hodiny...

lenocka84
27. nov 2010

@ratatooy ahoj,ziadne mliecko by nemalo byt zarobene na dlhsie ako su 2hod

ratatooy
28. nov 2010

aha tak i tak jeto dobrý protože třeba doma udělám mlíko a malej si to rozmyslí a ještě třeba hodinu spí a já jsem to radši vylejvala tak to by ještě mohl.

fukylove
29. nov 2010

@ratatooy - ked ides von aj na dlhsie, odporucam teplu vodu do termosky, prasok do davkovaca mliecka a flasku len tak 😀 toto sa mi osvedcilo viac, aj pri cestovani 😉
napr. nieco taketo http://www.mojalekaren.sk/avent-davkovac-susene...

pavlina.k
29. nov 2010

@fukylove Ten mám taky a termosku Tescoma Sporty, ta prošla všemi možnými testy na jedničku. 🙂 jsem s tím absolutně spokojená. 😉

fukylove
29. nov 2010

@pavlina.k 🙂 jedina nevyhoda je pri lietani lietadlom... najma z UK... boli sme na par dni v Londyne a na letisku ich vobec nezaujimalo, ze to mam vodu pre dieta - prevarenu, horucu a vo flaske studenu... dokonca aj v podmienkach leteckej spolocnosti bolo, ze to mozeme mat... ked je to pre dieta, ze nas akurat mozu poziadat o ochutnanie... leteli sme z Wroclawi, tam vsetko v pohode, nikto ani testovat nic nechcel... a ked sme leteli naspat, tak mi flasku so studenou vodou vyhodili bez slova a termosku chceli tiez - este ze som sa ohradila, ze to pojdeme vyliat... a nevysvetlis im, ze to je pre dieta... si kupite za security zonou... no to ano, akurat ze nikde nemali babyvodu... 😠 😠 😠

pavlina.k
29. nov 2010

@fukylove To nás čeká právě v lednu. letíme do Švýcarska. Takže termosku s vodou beru a jsem zvědavá, jestli to projde!!!!

fukylove
30. nov 2010

@pavlina.k - za pokus to stoji - z PL do UK to bolo bez problemov... naspat uz kooopec problemov... 😉
my sme si nakoniec za security zonou dali prevarit vodu v kaviarni a tak som dala do termosky - to sme uz mohli... 😝

lutsine
30. nov 2010

ako zarabate mliecko v noci? moj maly je velky hladost a mlieko musi mat hned ako sa prebudi...nestiham zbehnut dole do kuchyne,zohriat vodu,pripravit mliecko a uteka rychlo hore...to uz place a neda sa utisit....ako to vyriesit?

desszi
30. nov 2010

@lutsine na nocnom stoliku mam nachystanu termosku s teplou vodou, cistu flasku a v davkovaci nadavkovane mlieko - ked sa krpec zacne preberat nalejem vodu, prisypem mlieko, zamiesam a moze papat 🙂

kaja73
30. nov 2010

@lutsine ja mam ohrievač pri posteli,v nom mam na 40 stupnov zohriate potrebne množstvo vody a vedla v druhej flaške mam odmerane sušene mlieko,ked sa maly zobudi len prelejem do tej flašky a je.Nemusim ani vstat z postele ani zažat .Mame tam slabe červen svetlo to stači.A do ohrievača dam dalšiu flašku z vodou,ktoru mam už vopred nachystanu,tak isto ako aj odmerane sušene mlieko v druhej flaške.Zaberie to cca 10 sekund .

lutsine
30. nov 2010

@desszi a vydrzi celu noc voda v termoske....?davas ju tam horucu prevarenu?

desszi
30. nov 2010

@lutsine moj maly vypije v priemere 150 ml mliecka v noci, teda vypil by aj viac, ale snazim sa to postupne znizovat. do termosky davam vodu horucu alebo pomerne teplu a do flasky davam tak 100 ml prevarenej studenej - ked k tomu prilejem tych 50 ml, teplej je to akurat, prijemna teplota. Trosku odskusaj aky pomer studenej a teplej je vhodny a podla toho si vecer nadavkuj studenu a uz len prilejes teplu z termosky. Voda v termoske vydrzi do rana. Nie uz sice horuca ale je tepla.

romaneckasa
1. dec 2010

Awojte mamicky, ja davam malemu fracuzke mliecko 1 a zarabam mu to do odvaru z kamiliek a nemal nikdy ziadne problemy🙂

saminko1
1. dec 2010

@lucka33 ahoj,moj malinky ma4 mesiace,a dost velke problemy so stolicou.preto ta otazka o zmene mliecka 😒

lucka33
1. dec 2010

@saminko1 aha. No tak skús mu robiť mliečko z kamilkového vývaru, to vraj pomáha na stolicu... aj tuto to baba predo mnou doporučuje. Ja som neskúšala, lebo my problém so stolicou nemáme. a ešte som počula aj o vývare z ľanových semien a do toho zarábať mlieko, tak skús niečo z toho 😉 Držím palce, snáď to už prejde 😉

jasminet
1. dec 2010

baby kamilky detom fakt nedavajte, akurat im alergiu sposobite... 😅

kaja73
1. dec 2010

@jasminet Suhlasim s tebou.Ja som dala kamilku a do rana bol maly cely vysypany ☹ Može však aj pomoct ,ale treba vediet že je to alergen a dat len potroške a postupne ak vobec.

jasminet
1. dec 2010

@kaja73 horsie je, ze ta alergia sa nemusi objavit hned, tak ako u vas, ale postupne, o par tyzdnov, mesiacov 😅

lublana1
1. dec 2010

@jasminet ...a ako sa prejavuje alergia na harmancek u babatka, ak sa neprejavi hned po prvom poziti, napr. na pokozke? my ho pijeme uz viac ako mesiac, iny cajik nechce, ani stavicky a kedze uz prikrmujem, tak pit musi... zatial som si nic nevsimla...

jasminet
1. dec 2010

@lublana1 napriklad casom vo forme ekzemu...

sandra1005
2. dec 2010

@jasminet To si kde citala alebo odkial si sa to dozvedela?

jasminet
2. dec 2010

@sandra1005 od koznej lekarky mojej malej... 😅

sandra1005
2. dec 2010

@jasminet mne to dojde divne toto, jedna radi tak, druha radi tak... ja teda nemam koznu pre maleho, ale normal doktorka doporucuje kamilkovy cajik... a keby to bol taky silny alergen, asi by ho nedoporucovali pit detickam. Okrem toho uz pred 20-30timi rokmi existoval dedsky cajik zo zmesi kamiliek, feniklu a anizu a predavaju aj teraz. Podla mna je kazde dieta ine a aj inak reaguje nie len na kamilky. To ako by mne teraz niekto povedal: nejedz jahody, mozes byt na ne alergicka( lebo vela ludi je na ne alergickych). Je to na kazdeho uvazeni, co bude davat detickam teraz alebo neskor, ale podla mna si kazdy musi sam vyskusat, co dietatku sadne a co nie... to je moj nazor.

aliza
2. dec 2010

@sandra1005 no ono problem je v tom, ze sa da len velmi tazko zistit, co dietatku sadne a co nie a najma ak ide o alergiu, ta sa nemusi prejavit hned, organizmus drzi a drzi, nic sa nedeje, ziadne prejavy, matka si mysli, ze je to OK a zrazu po urcitej dobe ekzem. A to je ten problem, raz ked sa ten ekzem objavi, uz nezmizne a potom si matka moze akurat tak buchat hlavu o stenu, ze naco dietatu davala to alebo tamto. Takze ide o prevenciu a najma, ak ide o babatko, tam treba byt opatrny, minimalne do toho roku. Ja davam malemu probiotika a hypoalergenne mliecko, takze s kakanim nemame ziadne problemy. Nic ine okrem prevarenej vody by som nedavala. Parkrat som skusila feniklovy caj, ale aj od toho som uz upustila.

sandra1005
2. dec 2010

@aliza ono je tazke zistit, z coho su exemy a podobne kozne prejavy. Ja som bola do roka kojena a cely zivot bojujem s atopickym exemom a s psoriazov. A nikto mi nevie, ziadna kozna povedat z coho, vraj dedicne... od nejakej prapraprapraprapra tety asi. Aj ja davam probiotika a vsetko mozne sme vyskusali, ale jednoducho kamilkovy cajik je jedine co zabralo...

luthien.k
2. dec 2010

@aliza, máš úplnou pravdu v tom, že alergie se nemusí projevit hned, někdy bývá nejdřív období latence, které může trvat dny, týdny i měsíce a až potom dojde k projevu alergické reakce. U citlivých dětí, zejména u těch, u kterých je nějaká zátěž v rodině tohoto typu (alergie jakéhokoli druhu, astma, atopický ekzém), se to ale většinou projeví dříve.
@sandra1005, paradoxní je, že největším alergenem u dětí není heřmánek, ale právě kravské mléko 😅 , nicméně heřmánku bych se určitě vyhnula u dětí s pravděpodobnou alergickou zátěží a z UM zvolila určitě hypoalergenní mléko, pokud je problém s trávením, tak jednoznačně nasadila probiotika pro děti jako nutný doplněk. Pokud by problémy přetrvávaly, vyskytly se průjem, hleny nebo krev ve stolici, případně ten ekzém cca po třetím měsíci věku, je pravděpodobné, že jde o alergii na kravské mléko, pak už ha mlíčko nestačí, musí se dát plně štěpené, třeba Nutrilon alergy care...

aliza
2. dec 2010

@sandra1005 k tomu kojeniu, ludia si myslia, ze kojene deti by nemali mat alergie. To urcite ano, ale dolezite je aj obdobie prikrmov. ja ked citam na forach, co vsetko davaju mamicky detom a dokonca ani nie od ukonceneho 4.mesiaca!!! kojenym detom! tak nech sa potom necuduju, ze aj napriek kojeniu maju deti alergie. Ja som tiez tazky atopik cely zivot, dcerku som kojila rok a nema ekzem, ale do roka nejedla ziaden alergen, davala som si extra pozor. Syna som kojit zial nemohla, tak preto to hypoalergenne mliecko a zatial je vsetko v poriadku, snad to tak aj zostane.

jasminet
2. dec 2010

@sandra1005 ved mne je jedno co kto dietatu da, ale ked uz mam nejaku skusenost s niecim, tak poradim, napisem. netvrdim, ze to, co napisem je na 100% spravne, ale vsetko robim s najlepsim svedomim a vedomim a podla toho sa snazim aj poradit.
podla mna je to jedine co dieta potrebuje okrem mlieka pit (ak teda potrebuje) je cista voda. ak je naozaj smadne, tak tu vodu vypije.

hm, to ze kazdy radi inak je pravda, ale... su lekarky (babky, tety...), ktore odporucia davat dietatu kravske mlieko od pol roka a najlepsie do neho aj kakao dat, lebo ked studovali a same mali deti tak sa to tak robilo a bol to najvacsi hit v starostlivosti o dieta. 😅