Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

stastnablcha
28. jan 2016

@kaja16 ty tak to sme celkom fajn. moje stoji 7,90 🙂

beruska2327
28. jan 2016

@ivulkap vdaka za odpoved. Ale zabudla som dodat, prosim neradit prejst na kravske mlieko. Tiez nejdem diskutovat dovody, preco.

ivulkap
28. jan 2016

@beruska2327 ok....ja mam tiez svoj nazor na UM😁

elisvic
28. jan 2016

@ivulkap
@beruska2327
ja ak sa mi bude dat zozeniem kozie mlieko lebo je vraj velmi zdrave. miesto kravskeho. hoci to kupujeme na trhu od farmarov lebo byvame vo velkomeste cize tu si zavisla iba natom co ti ponuka obchod. raz sme to testovali , to skatulove sa neda porovnat s orginalom. ved tolko ani krav nieje ,kolko sa mlieka predava. cize neviem cim to farbia a miesaju.

smolinka95235
28. jan 2016
Používateľ smolinka95235 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od smolinka95235.

@stastnablcha aj my papame hipp combiotik. dobre travi, spanok je tiez v poriadku, drobec sa smeje a rastie 🙂

tatranka321
28. jan 2016
Používateľ tatranka321 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od tatranka321.

@stastnablcha nam ho nosi svokor z lekarne so zlavou, pracuje tam, ... ale ceny ako je uvedene nizsie sa pohybuju od 10 do 12e

stastnablcha
31. jan 2016

@smolinka95235 to je dobre ze ste si nasli to svoje.. ja uz nechcem to co sme mali pri prvom kym sme nalsli co by mu sadlo..ale teraz som si pozerala ceny miecok, ale stale mi amilk z toho vyjde cenovo celkom dobre.. 🙂

lastom
10. feb 2016

ahojte, my sme s nutrilonom pri prvom dietati nemali ziadny problem, takze si myslim, ze je to dost individualne, ako to dietatko prijme. Ale pri ondrejkovi pouzivame amilk bifido a sme s nim velmi spokojni. Ziadne negativne reakcie na pokozke, stolica pekna, krasne pribera. Treba vyskusat a uvidis, ako bude nan reagovat. Drzim palce....

mrvenica4
8. mar 2016

potrebovala by som od vas pomoc 🙂 kedze moja Leuska je nase prve dietatko a v zivote som nemala takyto problem, tak potrebujem radu od skusenejsich mamiciek. Myslela som si, ze ja nemozem mat problem s mliekom, myslela som ze ho budem mat dost, ale velmi som sa mylila ked som si hovorila, ze mne sa to nemoze stat. Urcite ste si niektore presli niecim podobnym ako ste to riesili? ake um ste davali detom v prvom mesiaci?

miricka77
8. mar 2016

Ja som skúsila Bebu,tu nám dali aj z pôrodnice.potom som kúpila nutrilon,ten bol nanič,sunar,to už bolo lepšie,ale najlepšie sa mi osvedčilo Babylove mliecko.sú dva druhy,ja kupujem vždy Bio.
Ťažko ale radiť,sama musíš zistiť, čo tvojej malej sadne.

evittam
8. mar 2016

@mrvenica4 Ahoj, no stáva sa to...Napríklad ja som pri synovi mala mlieka na rozdávanie ale okolo 4.mesiaca začal mať málo tak som ho začala prikrmovať - vždy večer vypil fľašku mlieka navyše - cca 150-200ml - jeden večer UM, druhý moje odstriekané. Začali sme "francúzskym mliekom", po pol roku sme pokračovali Nutrilonom, od roka obyč.kravské - od kravy alebo plnotučné. Pri dcérke sa mi mliečko rozbiehalo horšie a bola prikrmovaná od začiatku - Nutrilonom-max. spokojnosť, neskôr sme prešli na Babylove. Každé dieťatko je iné - každá rada je "drahá" - budeš musieť viac-menej prísť na to sama aké UM jej bude vyhovovať, niektorým deťom je to jedno, niektorým nie. Držím prsty. 😉

lastom
8. mar 2016

pokial nemate problem so stolicou, tak mozes vyskusat akukolvek znacku a sama uvidis, ktore jej padne najlepsie. Ak ale mate problem s travenim, potom si vsimaj aj ake probiotika obsahuje. My sme prave mali zo zaciatku problem s kakanim, preto sme na odporucanie nasej detskej lekarky vyskusali amilk bifido a osvedcilo sa nam. Hlavne aby mu chutilo a dobre mu z neho travilo.

mimka1111
9. mar 2016

Moja mala mala z comfortu zelenkavu stolicu , doktorka mi povedala ze je to poriadku lebo je HA a robi to ta hydroliza .. Ale pomohlo nám .. 🙂

alexandra206
9. mar 2016

ja som pri dlhom vyskusala asi 8mliek a zo vsetkeho vracal potom posledna moznost babylove s dm a bolo po bolesti

stastnablcha
9. mar 2016

@mrvenica4 ahoj. akoby som pocula seba ked som si hovorila ze ja budem kojit dlho a bez umeleho mlieka :( mozno pri druhom sa ti to uz podati (aspon mne sa podarilo kojit plne az druhé, teraz tretie mam zas na umelom mliecku... ) isli sme rovno na amilk kedze mi kamoska posunula krabicu co mala nejak nazvys a uz sme na tom ostali. teraz je strasne vela mliecok na vyber, porovnaj dostupnosť, kvalitu, chuť, odporúčania, probiotika, cenu....mne vyhovuje ze sa nemusim tahat s krabicami ale objednam postou a pride.. a za 7,90 🙂

moonshine1
10. mar 2016
Používateľ moonshine1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moonshine1.

@stastnablcha myslim, ze po takomto poviem, ze priam idealnom kojeni tuzime vsetky, len nie vzdy to tak aj dopadne 🙂 ja tiez zacinam mat pocit, ze mam malo. Ale vela papame neviem 🙂 je to rozne u kazdeho dietatka. My tiez teraz budeme riesit, ze s ktorym zacat ktore vyskusat a uvidime. Bola by som najradsej keby na prvykrat sme nasli nejake co nam sadne 🙂

stastnablcha
10. mar 2016

@moonshine1 ak mas este nejake mliecko, nevzdavaj to a skusaj vsetko.. daj si poharik sampusu🙂 mne to pomahalo 🙂 kazdonocne vstavanie by som vymenila za cokolvek keby som mal svoje mliecko... ale fakt je ze niekedy to nejde :( drzim palce

1kucierka
12. mar 2016

Ahoj, vyskúšaj profuturu, to je to strieborné najnovšie od nutrilonu, malo by mať podobné účinky, ako comfort. Čo sa týka tých DM mliek - babybio, moja známa je detská lekárka a bavili sme sa o tom a povedala, že tie DM obsahujú, len to úplne minimum požadované na umelé mlieka zo zákona, potom čím su drahšie, tým obsahujú viac dobrých a výživných látok pre dieťatko. Odporučila mi práve profuturu, tá by mala mať k materskému mlieku, čo najbližšie, a keďže nemôžem kojiť, chcem, aby to mlieko bolo aspoň, čo najpodobnejšie, tomu mojmu, nie len nejaký základ, čo je má na kilometre ďaleko. Viem, že je drahé, ale chvíľu sa proste uskromníme a nech malý dostáva, to najlepšie, ale samozrejme každému sedí niečo iné 😉

sisa_slniecko
12. mar 2016

My sme na nutrilonke a nasa princezna je strasne spokojna. Zkusali sme aj Sunar, aj Bebu, ale Sunar bol moc sladky, je tam vraj vela pridaneho cukru aby chutil a beba nas zapekala. Ja by som nutrilon nemenila, som strasne spokojna a je to vraj najlepsie mliecko.

moonshine1
14. mar 2016
Používateľ moonshine1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moonshine1.

@stastnablcha este mam, nevzdavam to, len uz vidim, ze to malemu nestaci. Poharik sampusu Ti pomohol? tak to mi nejde do hlavy 🙂 a neviem ci je to v pohode kedze kojim, ci? Ja sa budem snazit urobit vsetko pre to aby som ho kojila co najdlhsie, len ak to ozaj uz nepojde tak ina moznost ako um nebude. Dakujem 🙂 @1kucierka prave toto je to, ze tiez by som bola najradsej aby dostaval maly vsetky potrebne vitaminy ako ma aj z materskeho 🙂

stastnablcha
14. mar 2016

@moonshine1 ja som to konzultovala s lekarmi, ked som bola tehotna tak by si do mna nedostala ani kvapku alkoholu... pri kojeni je jeden poharik na rozbeh v pohode. ani ja neviem ako to fungovalo, ci sa uvolnil stres, alebo roztiahli cievy... v kazdom pripade to pri dcere fungovalo. asi 7 krat za tie 2 roky som mala krizu ze uz som myslela ze mliecko nebude... vtedy pomohlo....
a este jedna vec, neobmedzovala som sa v jedle vobec.. sice sa to odrazilo vyrazne na vahe, ale mlieka som mala 🙂

zazana22
16. mar 2016
Používateľ zazana22 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zazana22.

@mrvenica4 ako sme to riesili? asi ako aj vsetky ine zeny. Najskor som sa snazila robit vsetko pre to aby sa mlieko tvorilo a ked uz mi doslo, ze asi mi to nejako nepomaha, tak sme sa poradili s pediatrickou, ze teda nie je ina moznost, len dat umele mlieko, ale treba dbat na to aby nesposobovalo dietatku tazkosti.

digiline
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eleonorcha
18. mar 2016
Používateľ eleonorcha je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od eleonorcha.

@stastnablcha problem je, ze nie kazdej zene prospieva sampanske 🙂 si pamatam ked kamoska mala problemy s kojenim, vyskusala vsetky mozne rady co jej davali a nic nepomohlo. Bola nestastna velmi, ale nakoniec sme sa zhodli na tom, ze s tym nic neurobi, treba to vziat ako je a prejst postupne na umele mlieko. Co sa tyka takychto veci tak je velmi opatrna tak studovala tie mlieka tolko, ze uz o nich vedela snad vsetko 🙂 ale myslim ze na nieco to bolo dobre kedze na prvykrat sa jej podarilo vybrat mlieko z ktoreho nemala jej dcerka ani koliky ani nic podobne 🙂

moonshine1
21. mar 2016
Používateľ moonshine1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moonshine1.

@stastnablcha vyskusam aj to, ale neviem ci pomoze uvidim. Ale urcite casom aj tak prikrmovanie budem musiet riesit, lebo maly je riadny hlados. Pomaly uz pozeram po akej znacke a akom type mliecka asi siahneme 🙂

bjeremiasova
21. mar 2016

Moja dcerka mala tiez obrovske problemy a bolesti z Nutrilonu ... No uprimne najlepsie je kozie mlieko napr . v umelych mliekach je sojovy leciti co je nepriaznivy ! My sme jej inak potom davali Sunar. Vela zien pouziva zapadne veci pre deti ... Nie len mlieka ale aj kozmetiku alebo novy trend nedavat dietatko do zavynovacky ale klasika je klasika a overena..ten Sunar bol dobry aj to ako tak chutilo no hlavne nemala uz ziadne problemy s bruskom .. A vlastne kakat nevedela a ked tak iba s rurkou a velmi ju to bolelo a mala to zelene... Akonahle som jej dala Sunar vsetky problemy zmyzli.. Skus 🙂 vela stastia aby brusko nebolelo

mata_2012
22. mar 2016

Nam najviac sadlo Hipp bio combiotik a Babylove. Ostali sme pri babylove kvoli nizkej cene ☺Ziadne bolesti bruska, pravidelna stolica kazdy den a aj malemu chuti.

moonshine1
23. mar 2016
Používateľ moonshine1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moonshine1.

@mata_2012 nad tymto od Hippu som aj ja uvazovala, pretoze sa mi zlozenim pozdava zatial asi najviac. Budem musiet pozriet este aj ine znacky. A predsa len asi zacnem aj dokrmovat nech malinky nie je hladny 🙂 tento druh sa moze od narodenia, ze?

sassannka
23. mar 2016

Naša skúsenosť bola takáto: Nutrilon - zapekal, Sunar - malý z neho veľa grckal, Hami citlivé bruško (pri zápche a kolikách) - hnusnééé, kyselé, zle sa rozpúšťalo, upchávalo cumeľ na fľaši - to sme jediné nakoniec vyhodili. Skončili sme na France Lait a frčíme na ňom až dodnes.

myleontina
23. mar 2016

my sme mali do pol roka nutrilon obycajny a na noc nutrilon good sleep, od pol roka ma amilk bifido 2, ziadne problemy, pekne kaka, chuti mu, podoba sa nutrilonu aj zlozenim, len ma lepsiu cenu 🙂